הכלבת מתקרבת במהירות לחיפה: מקרים בנהלל וכפר ברוך

קילומטרים ספורים מפרידים בין אזורי הכלבת לחיפה. הכרמל כבר בסכנה

מחלת הכלבת, אשר החלה להתפרץ באזור בית שאן וגבול ירדן, ממשיכה להתקדם מערבה, דרך עמק יזרעאל, לכיוון חיפה, בקצב מדאיג. אירועי כלבת התגלו היום בנהלל וכפר ברוך, הנמצאים למרגלות הכרמל, ממזרח.

על הכרמל ובחיפה מסתובבים הרבה תנים, שעלולים להעביר את המחלה בזריזות לרחובות חיפה. ייתכן שהיא כבר כאן. כל חיפאי יודע כי התנים מסתובבים אצלנו בכל רחובות העיר ובחצרות הבתים. חשוב שתדעו כי ברגע שתן נגוע בכלבת, הוא הופך מפחדן לתוקפן, שעלול לנשוך אזרחים, או כלבים סתם כך, ללא התראה מוקדמת. אם נתקלתם בתן או כלב משוטט, שמגלים תוקפנות כלפיכם, יש להתקשר מייד למוקד העירוני, 106. בואו נגלה עירנות ונשמור על עצמנו.

מפה – תנועת הכלבת מערבה

| היום 10/1/2018 התקבלו הודעות אודות תוצאה חיובית לכלבת אצל:

  1. תן בכפר ברוך שבמועצה האזורית עמק יזרעאל.
  2. בקר בנהלל שבמועצה האזורית עמק יזרעאל

 

הכלבת כבר כאן: עמק יזרעאל ונפתולי הקישון ממזרח לכרמל (צילום: ירון כרמי)

| חיפאים שימו לב להנחיות משרד הבריאות – סכנת הכלבת:

משרד הבריאות מבקש מכל מי שהיה במגע או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור עם בעל החיים הנגוע או בעל חיים משוטט, לפנות בדחיפות ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו, לשם שקילת הצורך למתן טיפול מונע. לאחר שעות העבודה ובמהלך סוף השבוע יש לפנות לחדר מיון בבית חולים.

משרד הבריאות מבקש להעביר את המידע על האירוע למטיילים והנופשים באזור וביישובים הסמוכים. הורים לילדים מתבקשים לברר עם ילדיהם, באם היו במגע עם בעלי חיים חשודים ולפנות ללשכת הבריאות בדחיפות.

בעלי חיות מחמד מתבקשים ליצור קשר עם הווטרינר הרשותי, לצורך וידוא מצב חיסונם.

| ננשכתם?

משרד הבריאות מזכיר שוב למי שננשך או נשרט על ידי בעל חיים, לשטוף באופן מידיי את האזור במים זורמים וסבון, לחטא בחומרי חיטוי ולגשת ללשכת הבריאות לבדוק האם יש צורך בקבלת טיפול מונע נגד כלבת.

לא ניתן להגיב