בצער רב אנו מודיעים על פטירתה של ד”ר מרי תותרי, חברת הנהלת האגודה הסוציולוגית הישראלית

מרי תותרי ז”ל

מרי היתה מוסמכת החוג לסוציולוגיה, וכתבה עבודת מחקר על הכפר ברטעא, ששוסע על ידי הקו הירוק. את העבודה כתבה מרי תחת הנחייתו של חתן פרס ישראל פרופ’ סמי סמוחה. היא המשיכה לדוקטורט בחוג לתקשורת – שם כתבה בהדרכתו של פרופ’ גבי ווימן – בנושא כלי תקשורת בעולם הערבי. מרי היתה פעילה חברתית ופמיניסטית, לוחמת צדק, חוקרת ומורה אהובה ב”אורנים” ובאוניברסיטת חיפה.


הלווייתה של מרי תותרי תתקיים ביום ראשון, 15.07.18 בשעה 17:00,  בכנסיית יוסף הקדוש – הלטינית בשדרות המגינים 78 – חיפה

ניחום אבלים יתקיים בימים שני עד רביעי בין השעות 16:00 ל-21:00

באולם הכנסייה היוונית אורתודוקסית ברחוב הפרסים 3 בחיפה.

מצורף קישור לראיון עם מרי, שהתקיים בשנת 2015 ברשת ב’, לרגל יום האישה:

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

מכללת אורנים אבלה על מותה בטרם עת של ד”ר מרי תותרי, מרצה אהובה ומובילת דרך, ראשת החוג לאזרחות לשעבר ומנהלת (משותפת) של היחידה לעשייה אזרחית.


מירי תותרי אלבום פרטי משפחה

מהאגודה הסוציולוגית הישראלית נמסר לחי פה:  ד״ר מרי תותרי ז”ל מרצה וחוקרת במכללת אורנים ובאוניברסיטת חיפה. עיקר עבודתה המחקרית עוסקת בסכסוך הישראלי – פלסטיני, מעמד החברה הערבית בישראל, תקשורת ומגדר. תחומי ההוראה שלה נוגעים גם הם לנושאים אלה: מגדר ואי שוויון מגדרי, ריבוד ואי שוויון בישראל, סוציולוגיה של הדת, סטטיסטיקה תיאורית והסקתית, מבוא למשטר מדינת ישראל, המיעוט ערבי בישראל, נשים בעולם הערבי, ועוד. מרי פרסמה עשרות מאמרים בכתבי עת מדעיים ומקצועיים וחיברה ספר שכותרתו “התקשורת הפלסטינית ובניית אומה”. מרי היא בוגרת תואר ראשון ושני בסוציולוגיה ותואר שלישי במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה.

לצד עבודתה האקדמית מרי הייתה מעורבת, במשך יותר מעשרים שנה, בפעילות ציבורית וולונטרית בחברה האזרחית והערבית. בתפקידיה האחרונים כיהנה כחברת הוועד המנהל של עמותת סיכוי ושל מרכז דיראסאת (מרכז ערבי למשפט ומדיניות) וכחברת הדירקטוריון של הספרייה הלאומית. בעבר כיהנה מרי כחברת הנהלתם של מרכז מהות (מידע הדרכה ותעסוקה לנשים), מרכז מוסאוא (לזכויות האזרחים הערבים) ומרכז אג’נדה (מרכז ישראלי לאסטרטגיה תקשורתית). לפני מספר חודשים נבחרה מרי כחברה בהנהלת האגודה.

יהי זכרה ברוך!

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.