הצעת חוק "חיפה כימיקלים והאמוניה": להפקיע את סמכויות עיריית חיפה ולהעבירן לממשלה

ביום ראשון, 18/2/18, תעלה בוועדת הפנים של הכנסת, הצעת חוק מסוכנת עבור תושבי חיפה, במסגרת חוק ההסדרים

הנה לכם דוגמא מצויינת לתהליך המדאיג מאד שמתרחש בממשלת ישראל בשנים האחרונות ומחריף משנה לשנה:
העברת כח יזומה ומכוונת מהשלטון המקומי ומגורמים ממלכתיים עצמאיים, כמו המערכת המשפטית, לעבר השרים ובעיקר ראש הממשלה נתניהו וחבריו לקואליציה.

ביום ראשון, 18/2/18, תעלה בוועדת הפנים של הכנסת, הצעת חוק, במסגרת חוק ההסדרים, שמטרתה האחת היא להפקיע את סמכויות עיריית חיפה ולהעבירן לממשלה תוך ביטול כוחה של העירייה למנוע מהלכים להגנת שלום הציבור בשטחה המוניציפלי.

בין השאר, מדובר על המזימה להפקיע את הסמכות שיש לעירייה בתחום הנמל, בכל הקשור להגעת ופריקת אוניות עם חומרים מסוכנים ביותר, כגון אמוניה, ויצירת סיכון נורא לכל תושבי האזור, כך שהעירייה לא תוכל להפעיל כנגד כוונות אלו את חוק רישוי עסקים וחוקי עזר שכיום הן בידיה.

כאמור, הצעה זו היא חלק ממתקפה כוללת של חוקים חדשים ותקנות ביוזמת ממשלת נתניהו – כנגד תושבי מטרופולין חיפה, במטרה לסייע באופן הכי בוטה לבעלי הון פרטיים לעשות כחפצם במפעלים מזהמים ומתקנים מסוכנים לציבור במפרץ חיפה.

שרפה במפרץ חיפה. צילום – קורא חי פה

| יוזמת המועצה התעשייתית:

ראו כדוגמה נוספת את המאמץ הממשלתי להקים מועצה תעשייתית, שתפעל במתחם בז"ן במפרץ חיפה ובכך מתכוונים לנטרל את כוחן של העיריות הסמוכות לחלוטין ביחס למתחם המזהם והמסוכן ביותר בישראל!

| כמו בטורקיה:

שערוריית ביטול הסמכויות של העיריות לבצע את תפקידן בשמירה על שלום הציבור וההגנה על חיי אדם בתחום השיפוט שלהן – היא מהלך מסוכן ומדרון חלקלק שמקרב אותנו בהתמדה לנהוג במשטרים הכי אפלים ומסואבים.
העברת ההחלטה על גורל תושבי האזור לפוליטיקאים שרובם גרים במדינת ת'א או בירושלים והם אלה שיחליטו מעתה עד כמה לסכן את חיינו כאן, תוך ראיית אינטרסים צרים וכדאיות אישית אל מול עיניהם, היא פתח רחב לשחיתות ואובדן מוסר תוך שלילת החופש הדמוקרטי במדינה. תהליכים דומים התרחשו לדוגמא בתורכיה ובוונצואולה וראו לאן אנו צפויים להתדרדר במדינה שכה יקרה לכולנו!

מיכל האמוניה ושובר הגלים של נמל המפרץ. צילום – חי פה

| פנייה לח"כים ע"מ להציל את חיפה:

בפנייתי השבוע, בשם הסיעה שלנו, לחברי הכנסת, על מנת לשכנע אותם שישתתפו בדיונים על תיקוני החקיקה עוקפי העירייה, הן בוועדת הפנים והן בוועדת הכספים כתבתי כך:

"לכם כחברי כנסת יש תפקיד חשוב וקריטי לעצור עתה מהלכים חד-צדדיים, בוטים ואנטי דמוקרטיים כאלה ולדאוג אך ורק לטובת הציבור!
חיי אלפי בני אדם חשובים הרבה יותר מרווח של עוד כמה דולרים לבעלי ההון שהממשלה כל כך מתגייסת לעזרתם!
אנא השמיע/י קולך והירתם/י למנוע את הניסיון הנואל והמסוכן הזה של ממשלת נתניהו❗"

ירון חנן – חבר מועצת העיר חיפה, הירוקים של חיפה

לא ניתן להגיב