רגע היסטורי • הריסת המפעלים הישנים של חיפה כימיקלים | צפו

פיצוץ המתקנים הישנים (צילום: חיפה כימקלים)

השבוע נהרס, בפיצוץ מבוקר, מתקן ישן של חיפה כימיקלים במפרץ חיפה. פעולה זו היא חלק מפינוי הקרקע באזור, דבר שהחל להתבצע ע"י החברה עוד קודם לכן, וצפוי להסתיים לקראת אמצע 2021, כשהמקום נקי לחלוטין ומוכן לשימושו הבא.

פיצוץ מתקני "חיפה כימיקלים" הישנים | צפו

כידוע, לפני מעל שלוש שנים נסגר מפעל חיפה כימיקלים במפרץ חיפה, בעקבות פינוי מיכל האמוניה של החברה. כזכור, פוטרו תחת המהלך, מאות עובדי המפעל.

מטעם חיפה כימיקלים הוגשה לרשויות בקשה להתחיל בביצוע עבודות הפינוי עוד ב- 2019, לטענתם, אך הפעולה התעכבה בשל ההמתנה לאישורים. כעת, לאחר קבלת כל ההיתרים החלה החברה בפינוי.

פיצוץ מתקנים ישנים – חיפה כימיקלים | צפו

מוטי לוין, מנכ"ל קבוצת חיפה:

המחיר הכבד של סגירת המפעל הצפוני שולם על ידי מאות עובדים מסורים. חיפאים, שאיבדו את מקום עבודתם, ועוד אלפים במעגלים עקיפים שהפסיקו לספק שירותים וחומרים לקבוצת חיפה.
הפינוי מהמפעל בחיפה פוער פצע בליבו של כל מי שהתעשייה הישראלית חשובה לו. יחד עם זאת ׳קבוצת חיפה' עם הפנים קדימה – אנו מרחיבים את פעילות החברה במישור רותם, תוך יישום תכנית השקעות שתסתכם על פני השנים בכ-1.2 מיליארד ש"ח וכוללת קליטה של מאות עובדים מאזור הדרום. מלבד היותה של חיפה מובילה עולמית בייצור ואספקה של חומרי הזנה לצמח, המאפשרים את ההתמודדות עם הפריון העולמי יחד עם שמירה על האיזון האקולוגי, חיפה מעורבת מאוד בחיי הקהילות שסובבות אותה. מפרץ חיפה הפסיד אותנו. הנגב הרוויח!
מוטי לוין (צילום מסך: חיפה כימיקלים)
מוטי לוין (צילום מסך: חיפה כימיקלים)

פינוי מתקני חיפה כימיקלים הישנים | צפו

פיצוץ המתקנים הישנים (צילום: חיפה כימקלים)
פיצוץ המתקנים הישנים (צילום: חיפה כימיקלים)
3 תגובות
 1. משה אמר/ה

  הגיע הזמן להרוס את כל מתחם הסרטן

 2. זהבה אמר/ה

  לבנות אורך שנים להרוס דקות ספורות.

 3. לודמילה אמר/ה

  בשעה טובה.
  צריך לפנות את כל המתחם הרעיל, המסרטן הזה ולא לבנות מחדש.

לא ניתן להגיב