ועד העובדים: "שמענו מהתקשורת על סגירת חיפה כימיקלים, לא דובים ולא יער"

בית הדין דחה את בקשת הנהלת חיפה כימקלים לפטורי העובדים

בתום יום ארוך של דיונים בבית המשפט בחיפה (אתמול 05.06.18) נבלם ניסיון פיטורי עובדי חיפה כימיקלים צפון המאוגדים "בכוח לעובדים".

נסיון שני שכשל לפטורי עובדי חיפה כימיקלים, בית הדין האזורי לעבודה בחיפה קבע כי העובדים ימשיכו את תקופת החל"ת (חופשה ללא תשלום) כל עוד נמשך הדיון.

הדיון הבא יתקיים בחודש אוגוסט 2018. במהלך הדיון קבע השופט קוגן כי הנהלת החברה לא העבירה לעובדים במסגרת המו"מ בין הצדדים מידע חיוני ורלוונטי לשאלות המפתח – מדוע נדרשת סגירת המפעל ומדוע פתרון האיזוטנקרים רלוונטי רק לדרום.

השופט הורה על הוצאת צו שיפוטי להמצאת המידע הנדרש."בדיון אמש נחשף הספין המלוכלך של ההנהלה. להודעה על סגירת המפעל עליה שמעו העובדים רק דרך התקשורת, אין אחיזה במציאות זוהי פשוט עליית מדרגה בניסיון להשתמש בעובדים ובבני משפחותיהם כבני ערובה"

אלי אלבז יו"ר וועד העובדים:

"ההנהלה לא ביטלה בקשות לבנייה היא פשוט משכה אותם. מעולם לא הוגשה בקשה לסגירה. הכוונה ברורה – להפוך את שטח המפעל הצפוני 200 (דונם) למתחם שירותים למפעלים בדרום ולזרוק את העובדים לכל הרוחות. מביש כי מפעל שזכה ממדינה להטבות מפליגות לאורך השנים, פוגע פגיעה אנושה כל כך בתעסוקה בחיפה ובצפון".

נכון להיום עובדי חיפה כימיקלים שוהים בחל"ת (חופשה ללא תשלום מטעם חיפה כימיקלים) אושר להם חריג לקבל חצי שנה אבטלה, ובמקביל יחסי עובד מעביד נשמרים עבורם.

את עובדי חיפה כימיקלים צפון ייצגו בדיון עוד סיגל פעיל ואדר שוורץ ממשרד פעיל ושות' ועו"ד אלי נידם ממשרד נידם מזרחי ושות'

לא ניתן להגיב