לואו קוסט מנמל התעופה בחיפה? • הושקה חברת 'אייר חיפה'

מטוס נוסעים ממריא בטיסה לקפריסין - שדה התעופה של חיפה (צילום: אנתוני הרשקו)

(חי פה) – בקרוב יוכלו, כך נראה, החיפאים ותושבי המטרופולין, לטוס בלואו קוסט מנמל התעופה בחיפה, זאת לאחר שחברת "אייר חיפה", המתכננת להוציא את כל טיסותיה מחיפה, הושקה רישמית בימים האחרונים.


חברת הלואו קוסט החיפאית "אייר חיפה" הושקה רשמית. המייסד והמשקיע העיקרי בחברה הוא הטייקון הישראלי ניר צוק – שייסד, בין היתר, את חברת הסייבר "פאלו אלטו נטוורקס". שותפים נוספים בהקמת החברה הם שי באב"ד – מנכ"ל שטראוס, גונן אוסישקין – מנכ"ל אל על לשעבר, מיקי שטרסבורגר – סמנכ"ל קשרים תעופתיים לשעבר באל על, רפי דניאלי – מנכ"ל צים לשעבר, ואנשים נוספים.

שדה תעופה חיפה (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

"אייר חיפה", כפי שניתן להסיק משמה, צפויה, כך מסתמן, להוציא את כלל טיסותיה מנמל התעופה החיפאי. מודל העבודה לפיו תופעל הוא מודל לואו קוסט שמתבסס על מיקור חוץ מבחינת עובדים חיצוניים, חכירת מטוסים, טייסים, דיילים, שירותי קרקע ועוד, זאת במטרה להצליח תחת תקציב הוצאות מצומצם.

בשלב זה, על חברי "אייר חיפה" לפעול לקידום קבלת רישיון תעופה ממשרד התחבורה, על מנת שתתאפשר הוצאת הטיסות משדה התעופה החיפאי.

שדה תעופה חיפה (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

לחברי הדירקטוריון קשרים ענפים בממשלה, בין היתר, היה שי באב"ד אחראי על הובלת רפורמת הטוטו בעת שימשה שרת התחבורה מירי רגב, כשרת הספורט. באב"ד אף היה שותף בבניית התוכנית הכלכלית של מפלגת הליכוד בבחירות האחרונות לכנסת.

הגיבו כאן לכתבה

16 תגובות
 1. אייל אמר/ה

  בשמחה אורי שרון. את קו הטיסה הדמיוני של אייר חיםה לחא הצוות – שיוחכר גם הוא, נוסך בטחון רב – אני אחגוג במרכז הגולשים החדש שקליש הבטיחה לפני 5 שנים, זה שיהב הבטיח לפני 10 שנים. הידד אה רגע, אין כזה גם היום.
  טוב אני מעביר את החגיגות לבניין שוק תלפיות. זה שיהב הראה בדמייה שישופץ. זה שקליש הראתה הדמיות על התחלת השיפוץ לפני 5 שנים. אה רגע, גם שם לא זז כלום.

 2. גקי אמר/ה

  עד שלא יאריכו את המסלול אין על מה לדבר. מי רוצה לטוס עם פרופלורים ? נכון לעכשיו הטיסות מחיפה לקפריסין עולות פי 2 מהטיסות מנתב"ג.
  בינתיים החדשה הזו נשמעת כבדיחה גרועה

 3. אלי אמר/ה

  חחחחחחחחחח

 4. מיר אמר/ה

  כבוד!

 5. אורי שרון אמר/ה

  תודה, אייל

 6. אייל אמר/ה

  קוים ומטוסים כמו של הבריטים לפני 100 שנה.
  אנחנו ב2023 או ב1923??
  בחיפה לפעמים קשה לדעת.

 7. אייל אמר/ה

  שלום אורי שרון. כנראה אינך קורא את תגובותיי. כולן חיוביות.
  קשה לפרגן לדברים הזויים כושלים שהם לא יותר מגימיק שבו משתמשים לצרכים פוליטיים במקום שדה תעופה בינלאומי רציני שיעלה את חיפה לדרך המלך. האחד מציע טיסות המשך מחיפה דרך רמון והשני מציע טיסות המשך מחיפה דרך קפריסין.
  במקום לדעוש פיתוח של חיפה אנחנו עוסקים בזוטות. אז מה לצאת בתרועות על קוימטיסה שהבריטחם הפעחלו כאלו לפני 100 שנה? הכיר בזו חיה ברוורס??

 8. משה משיוף אמר/ה

  לפורטוגל. בספטמבר

 9. שלום אמר/ה

  למה אין טיסות לאילת לתושבי הצפון

 10. אורי שרון אמר/ה

  אייל היקר. ההגבת כאן פעם בנימה חיובית ומפרגנת?

 11. זהבה אמר/ה

  לאילת?

 12. רפי רפאל - חסון. עיתונאי בכיר. אמר/ה

  מגוחך.

 13. צפרירית זהר אמר/ה

  נהדר . הלוואי שיצא לפועל. יחסוך המון לתושבי חיפה ,הקריות והצפון להגיע לנתב"ג ששם תמיד לחוץ דחוק ולא נעים בכלל. אמן ואמן

 14. אבי אמר/ה

  כל הכבוד ליזמים ששמו את כספם על קרן הצבי. בתיקווה שמיזם זה יתממש יוכלו להרוויח מזה האזרחים נותני שירותי קרקע ובתיקווה גם היזמים. כי אם לא ירוויחו לא ימשיכו. ישר כח לכם ותודה רבה.

 15. דין דין אמר/ה

  יעלו לאויר אבל השאלה אם ינחתו ואיפוא.

 16. אייל אמר/ה

  מגוחך.
  בכל אופן יש לקוות לתחרות, מול אייר חיפה מתייצבות חדרה ווינגס, אתא-וורלד ושפרעם אירווייז.

הגיבו כאן לכתבה