באנר שבוע הספר העברי בקריית ביאליק - מובייל

ירי מקלעים כבדים מול חופי חיפה

(חי פה) - תושבי חיפה שמעו הלילה, 11/7/24, 22:50,...

״דן כרמל״ מלון היוקרה הראשון בחיפה

המלון הנימצא על רכס הכרמל שמשקיף לנוף המרהיב של...

הציור שנגע בחיים ובשכול

בכתבה קודמת הבאנו את סיפורה של מגי רום, אמנית...

קדישמן קו ראשון לנוף

מנשה קדישמן (צילום: ענבל חן ברגב)

חיפה על מפת העולם עם מטוס ראשון של ״אייר חיפה״

"אייר חיפה" נוחתת: המטוס הראשון של חברת התעופה החדשה...
באנר גורדון 240624
באנר מוזאוני חיפה 230624
באנר חזית הים רחב
באנר חברה כלכלית 100724
פרסום בחי פה - רחב - מונפש
באנר שבוע הספר העברי בקריית ביאליק - רחב
באנר מוזאוני חיפה 230624
באנר קריית אתא קיץ 2024

״דן כרמל״ מלון היוקרה הראשון בחיפה

המלון הנימצא על רכס הכרמל שמשקיף לנוף המרהיב של...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

הציור שנגע בחיים ובשכול

בכתבה קודמת הבאנו את סיפורה של מגי רום, אמנית...

המלון בבת גלים נבנה במהירות הבזק על אף שהוא חוסם את קו החוף

זוהי כתבת המשך לכתבה שפרסמתי לפני כחודשיים בתקופת הבחירות...

ד"ר איל בראון – רופא בכיר, מוסיקולוג מופלא ושוחר תרבות

ד"ר איל בראון, מנהל מחלקה פנימית ח' ורופא בכיר...

כיצד נכון להפעיל את שדה התעופה בחיפה ועל הדרך להציל גם את שדה התעופה רמון באילת?

רבות נכתב בשנה האחרונה על כישלונו של שדה התעופה רמון שמצפון לאילת, להגיע ליעדי כמות הנוסעים אשר מתכנניו שאפו להשיג.  רבות נכתב גם על הייעוד הראוי לשדה התעופה בחיפה לאחר שידרוגו. במאמר הזה מוצג רעיון שיכול לחבר בין התועלות לשני שדות התעופה הללו ובכך תהיה תרומה רבה לאינטרסים של תושבי הצפון ומטרופולין חיפה מחד ובנוסף לאינטרסים של העיר אילת והמדינה.

מהו הייעוד הנכון של שדה התעופה בחיפה וכיצד נכון להפעילו?

בקרב גורמי המקצוע, וגם לדעת רוב מוחלט של ראשי הרשויות המקומיות במטרופולין חיפה, שדה התעופה בחיפה זקוק לשדרוג, אך אין ספק ששדה התעופה בחיפה לא יכול ולא אמור להוות שדה משלים לנתב"ג. לעומת זאת הצפון הוא אכן המקום הראוי ביותר לשדה כזה. כותב המאמר חבר בצוות שהציע חלופה מעולה להקמת שדה משלים לנתב"ג על אי מלאכותי שיוקם מול חוף טירת הכרמל.
על כך כבר נכתב במאמר קודם שפרסמתי:

על כן שדה התעופה בחיפה נועד ובצדק לטיסות לטווחים קצרים וליעדים קרובים, זאת גם לאחר שישודרג על פי תוכנית תת"ל 80א' והמסלול שלו יוארך בעוד 300 מ'. השאלה היא איך שדה תעופה כזה יוכל לשרת היטב את הצרכים של תושבי אזור חיפה והצפון כולו ובכך יתרום להקל מעט על העומס בנתב"ג ובדרך לנתב"ג ובחזרה?

שילוב עם שדה התעופה רמון ליעדים בדרום ובמזרח

מוסכם כיום ודובר רבות על התאמתו של השדה בחיפה לטיסות קצרות בטווח זמן של כשעתיים מחיפה למדינות באגן המזרחי של הים התיכון ואף לרומניה, גיאורגיה, בולגריה וכו'.

אך אני מציג כאן הצעה נוספת לשימוש נבון בטיסות משדה התעופה בחיפה תוך הוספת יעדים רבים בכיוון דרום, כולל שילוב עם שדה התעופה רמון.

שדה התעופה חיפה (צילום חי-פה)

כיצד סגירת ש"ת שדה-דב בתל אביב פגעה גם בחיפה והצפון?

מהרגע שבוצעה בעבר ההחלטה הבעייתית של הממשלה לסגור את שדה-דב בתל אביב, אשר כיום אין מחלוקת על תוצאותיה השליליות, נוצרה פגיעה חמורה, לא רק בעיר אילת ובתיירות אל העיר וממנה, אלא שהמהלך הנ"ל פגע גם בתושבי מטרופולין חיפה והצפון.

חברות התעופה הישראליות שנהגו לקיים טיסות פנים לאילת, הודיעו מידית כי סגירת שדה-דב הופכת את הטיסות מחיפה (ומראש פינה) לאילת וממנה לבלתי כדאיות עבורן. הסיבה לכך היתה שחלק מהטיסות הללו היו עוצרות בדרך בשדה-דב, לשם הורדת נוסעים בת"א והעלאת נוסעים משם לאילת וכך נשמרה איכשהו הכדאיות הכלכלית להפעלתן מחיפה.

העיר אילת (צילום: ירון כרמי)
העיר אילת (צילום: ירון כרמי)

מאותו יום ביולי 2019, כל תושב בצפון שרצה לטוס לאילת, נאלץ להגיע לנתב"ג כדי לטוס לעיר הדרומית בחוף הים האדום. די מובן כי מהסיבות שציינתי ירדה מאד כמות הטסים לאילת, בעיקר מצפון המדינה ומי שכן בחרו לטוס מנתב"ג לאילת עברו בדרך לשם טרטור מיותר ומייגע שפגם באיכות החופשה הנכספת.

כלומר, כבר אז היה ברור שקיימת זיקה כמעט ישירה (ושלילית לצערנו) בין החלטות הממשלה לגבי הפעלה או סגירה של שדות תעופה אזרחיים והשפעה הדדית מידית על מצבם של שדות תעופה אחרים במדינה.

מטוס ישראייר בשדה התעופה רמון באילת (צילום: ירון כרמי)
מטוס ישראייר בשדה התעופה רמון באילת (צילום: ירון כרמי)

החלטת ממשלת נתניהו ושר התחבורה ישראל כ"ץ ב-2019 על סגירת שדה-דב הוסיפה כמצופה עומס נוסף על שדה התעופה בנתב"ג, שכבר אז היה עמוס לעייפה, וגם חיסלה את הפעילות המועטה של שדה התעופה בחיפה, על חשבון נוחיותם של כמיליון וחצי תושבי הצפון שיכלו להרוויח מהשדה הזה.

אך כאמור, ההשלכות של סגירת שדה-דב לא נעצרה רק בנתב"ג ובחיפה, לכך היו כמובן השלכות ישירות גם על שדה התעופה רמון שנפגע קשות מההחלטה הזו (הן לפני משבר הקורונה וגם אחריו),

בשילוב נכון עם שדה התעופה רמון, יכול שדה התעופה בחיפה לשמש כשער למדינות באפריקה, באיי האוקיאנוס ההודי, במפרץ הפרסי, ובאסיה

אמנם טווח הטיסה מש"ת חיפה ליעדים קרובים מאפשר להגיע מחיפה ליוון, תורכיה ואף ליעדי תיירות בגיאורגיה, בולגריה ורומניה. אבל פחות דובר על טיסות מחיפה ליעדים קרובים אחרים מדרום לנו כמו קהיר ושארם א-שייח ואולי גם לבחריין וכמובן טיסות ישירות של עולי רגל מחיפה למכה, בהינתן שתהיה לכך הסכמה מסעודיה.

שדה התעופה רמון באילת (צילום: ירון כרמי)
שדה התעופה רמון באילת (צילום: ירון כרמי)

המראה מחיפה והחלפה (קונקשייין) בשדה התעופה רמון

יתרה מזאת, ניתן לשלב יעדים אלה ואף רחוקים יותר מדרום לישראל וכן באסיה, באמצעות טיסות המשך זולות יחסית שיתחילו בחיפה, יעצרו בשדה התעופה רמון ליד אילת ומשם "השמיים הם הגבול" לכל אותם יעדים שישראלים אוהבים להגיע אליהם, כגון:
איי סיישל, מאורציוס, זנזיבר ויעדים נוספים באפריקה וכן יעדים כמו הודו, תאילנד, המלדיבים ועוד.

כמובן שמאילת ניתן להמשיך גם לאמירויות ואולי בעתיד גם ליעדים כמו סעודיה ועומאן.

נוסעים מאזור חיפה והצפון, נאלצים להגיע לנתב"ג

אם נבחן את המצב כיום בהקשר לטיסות המשך זולות, נגלה שכבר כיום נוסעים ישראלים רבים, לרבות נוסעים מאזור חיפה והצפון, נאלצים עדיין להגיע לנתב"ג, ומשם הם בוחרים לטוס בזול ליעדים באסיה ובאפריקה דרך טיסות קונקשן שעוצרות ברובן בעמאן, בדובאי, בחריין ואיסטנבול בדרך ליעדים הנכספים הללו.

שוו בנפשכם, שמאתנו, תושבי הצפון, תיחסך הנסיעה המתישה הלוך וחזור לנתב"ג ונוכל לעלות למטוס אצלנו בחיפה ולהמשיך לאותם יעדים כגון: איי סיישל, המלדיביים, תאילנד, הודו ועוד – עם עצירה קצרה לצורך טיסת המשך בשדה תעופה רמון, במקום להמריא לשם מנתב"ג דרך עמאן, דובאי או איסטנבול!

זו בדיוק החלופה האידיאלית עבורנו תושבי אזור חיפה והצפון לטוס מחיפה באופן שיקצר משמעותית את הזמן מרגע היציאה מהבית ועד ההגעה למלון ביעד הנכסף בחו"ל וכך גם נמנע את הטרטור להתחיל את הטיסות מנתב"ג… וכמובן הכל נכון גם בכיוון ההפוך כשחוזרים הביתה.

בעתיד המסלול הזה דרך קונקשן ברמון-אילת, יכול לשמש גם להגעת תיירים מהמזרח והמפרציות לחיפה ולא מדובר בחזון מופרך…

שדה התעופה רמון באילת (צילום: ירון כרמי)
שדה התעופה רמון באילת (צילום: ירון כרמי)

חשוב לציין, כי הפעלת שדה התעופה המשודרג בחיפה, תקל אמנם באופן חלקי, אך עדיין חשוב, על העומס בנתב"ג. זה כמובן לא ימנע את הצורך להקים שדה משלים נוסף לנתב"ג בצפון!

כיצד טיסות מחיפה יוכלו להועיל מאד לעיר אילת?

ישראלים רבים היו שמחים לחידוש האפשרות לטיסות קבועות מחיפה לאילת, כפי שהיה לפני סגירת שדה-דב. לטיסות הללו מחיפה, היה ביקוש בעבר לא רק מצד תושבים מחיפה והצפון, אלא גם מצד רבים שמתגוררים בין גוש דן לחיפה. כדי לייצר כדאיות כלכלית לחברות התעופה לחדש את הטיסות מחיפה לאילת, ההצעה שלי לשילוב טיסות מחיפה לש"ת רמון עם טיסות המשך ליעדי חו"ל באפריקה, האוקיאנוס ההודי ואסיה, תאפשר למלא כל מטוס שימריא מחיפה דרומה הן עם נוסעים הממשיכים מרמון לחו"ל והן בנוסעים שהיעד הסופי שלהם הוא אילת, עקבה או טאבה.

אני מעריך כי לכך תהיה כדאיות כלכלית רבה עבור חברות התעופה וכמובן שהן תהיינה אטרקטיביות מאד לנוסעים הפוטנציאליים הרבים מהצפון.

חלופה זו גם תהיה תשובה לא רעה, שתפצה, גם אם באופן חלקי, את העיר אילת ומוקדי התיירות שבה, על נזקי סגירת שדה-דב וכמובן תפיח רוח חיים מחודשת בשני שדות התעופה שנפגעו – חיפה ורמון, שמאד זקוקים לחידוש הטיסות הללו מחיפה לאילת ובחזרה.

זאת ואף זאת:  על פי הצעתי שדה התעופה ברמון, אם ישמש הן לנוסעים שיבואו מחיפה לאילת והן לטיסות המשך כאלו ליעדי חו"ל נחשקים – צפוי אף לעבור את כמות הנוסעים שתוכננה מראש עם הקמתו, בנוסף לפעולות נוספות שהממשלה חייבת לנקוט בהן!

מטוס נוסעים ממריא בטיסה לקפריסין – שדה התעופה של חיפה (צילום: אנתוני הרשקו)

חיוני להפעיל את שדה התעופה בחיפה באופן מאוזן כלכלית וסביבתית, בלי להקשות על איכות החיים של התושבים באזור

על אף הנאמר פה, יש לזכור שמסביב לשדה התעופה בחיפה מתגוררים מאות אלפי תושבים שעלולים להיפגע ממפגעי הרעש שהשדה עלול לגרום אם יופעל באופן שאינו מתחשב בסביבה.

הפעלת השדה בחיפה לטיסות לטווח קרוב וכשער לטיסות המשך מיעדי ביניים כמו באילת או איסטנבול, חייבת לשמור על איזון נכון בין התועלות הכלכלית והתחבורתית הצפויות עם הפעלתו ובין ההגנה על איכות חיי התושבים הרבים המתגוררים מסביב למפרץ.

כמו שזה נעשה בשדות תעופה רבים בעולם, הפועלים בתנאי שטח דומים, חייבות לחול על תפעול השדה הנ"ל כמה מגבלות בכפיפות לתקני רעש וסביבה מחמירים המקובלים בעולם להפעלת שדות תעופה באזורים מאוכלסים. זה מתחיל בסוג המטוסים שיורשו לנחות ולהמריא מחיפה, ממשיך בכיווני ההמראה המותרים ונגמר במגבלה על שעות הפעילות של השדה.

כמקובל ברוב התשתיות החיוניות, ברור כי תיגרם פגיעה כלשהי לסביבה הקרובה, והחוכמה היא למצוא את האיזון הנכון בין התועלות הצפויות לבין הנזקים האפשריים, תוך מאמץ מתמיד למזער את הנזקים ולמקסם את התועלות וזה בהחלט אפשרי.

השדה חייב גם לכלול נגישות תחבורתית טובה, מקומות חנייה בכמות סבירה ובמיוחד לאפשר הגעה נוחה במספר אמצעי תחבורה ציבורית.

כל מה שמוצע פה ישים ואפשרי כבר בשנים הקרובות!

ובאשר לעתיד: שדה תעופה משלים לנתב"ג – בצפון הארץ

הממשלה חייבת לקדם במקביל את ההחלטה להקים שדה תעופה משלים לנתב"ג, כאשר ידוע כי פוטנציאל הנוסעים הרב ביותר, קיים בצפון.

לטעמי, קיימת אלטרנטיבה טובה לשדה כזה על אי מלאכותי מול חוף טירת הכרמל, בעלויות סבירות, במקסימום תועלות ומינימום נזקים. נראה כי גם במשרד התחבורה כמו גם במשרדים רלוונטיים נוספים, התודעה הזו כבר מתחילה לחלחל, כפי שהבינו רוב ראשי הרשויות המקומיות באזורנו… ולכן יפה שעה אחת קודם!

נשים הולכות על חוף הים - חוף טירת הכרמל (צילום: ירון כרמי)
נשים הולכות על חוף הים – חוף טירת הכרמל (צילום: ירון כרמי)

ירון חנן – חבר בצוות הרב מקצועי לקידום חלופת שדה תעופה בינלאומי על אי-מלאכותי מול חוף טירת הכרמל.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

ירון חנן
ירון חנןhttps://yaronhanan-cecr.co.il/
חבר מועצת העיר לשעבר מסיעת "הירוקים" • מומחה לניהול סיכונים ומצבי חירום

כתבות קשורות לנושא זה

21 תגובות

 1. בזמן שמנסים לטהר את המפרץ מכל הזיהומים שבו, כמו בזן ומפעלים מזהמים אחרים, אתם רוצים להקים שדה תעופה באותו מקום ממש שיזהם את המפרץ ואת העיר חיפה לאין שיעור ועוד הרבה יותר. תנקו את המפרץ ותנו לנו לנשום אויר צח ומטוהר ללא סכנת סרטן.

 2. למה שדה מול אי בים ,בטירת הכרמל יותר טוב מהארכת המסלול של השדה הקיים בחיפה ?

 3. חיפה צריכה שדה תעופה בינלאומי. לא קטן, לא אזורי, לא משלים, לא מוגבל. שדה ל-10-20 מליון נוסעים בשנה.
  חיפה כמטרופולין המונה 1 מליון איש ועוד 2 מליון בצפון וחצי מליון בטווח של חצי שעה נסיעה מדרום, זקוקה לשדה תעופה בינלאומי גדול. לא קטן. לא בינוני. ועם כל הכבוד לטיסות קונקשן לאפריקה וטיסות במטוסים קטנים מחיפה לרמון, חיפה צריכה להיות על מפת התעופה העולמית. עם האב לקונקשן דרך חיפה.
  הדבר מחייב שדה רציני, בשטח גדול, עם לפחות שני מסלולי נחיתה באורך המתאים למטוסים רחבי גוף, באזור שיהיה נוח ונגיש וקל להמראה ונחיתה. בין רמת דוד, מגידו, אחיהוד, חצרות יסף, או ייבוש ים למסלולים צפונית לנמל המפרץ
  דבר אחד ברור: אם זה לא יקום ממש בשנים הקרובות, עתידה של חיפה עגום מאד.

 4. המקום הטבעי בארץ להקמת נמל תעופה הוא בחיפה יותר מנתב"ג ויותר משאר המקומות. פשוט מהרגע שיוקם בית נתיבות נורמלי עם מערכת כבישים ורכבות שמתחברים לתחנה הגדולה ביותר במדינה פרוק בתי הזיקוק ושאר מזהמים ערך הקרקע במפרץ יעלה יתווספו עוד עשרות אלפי מקומות עבודה עם משכרות גבוהות הלחץ בכבישי גוש דן ירד נמל האוניות יפרח. אבל משהו בממשלה של הליכוד עדיין חושב שחיפה היא אדומה וחיפה אמורה להיות המזבלה של המדינה. אולי נסראללה מלבנון יציל את חיפה כשיפגיז את המפרץ ובתי הזיקוק בטילים ואז לממשלה לא תהיה ברירה ויקום נמל התעופה.

 5. הכל תלוי בחברות התעופה ומפעילי הטיסות.
  לכן כל הכתבה הזו היא ישימה רק במשטרים קומוניסטים

 6. דב, הבעיות שאתה מתאר לגבי הארכת המסלול בחיפה בסמוך לנמל המפרץ (ארוזיה של החול בקריית חיים וחשיפה לצונאמי), הן משניות לדעתי. בעיות אלה קיימות כבר במגוון פרויקטים שאושרו ו/או מתוכננים ("חזית הים", רמב"ם, נמל המפרץ, וכד'). היתרון של חיפה על פני אי בים הוא בראש ובראשונה תחבורתי (הסמיכות למרכזית המפרץ, אליה יגיעו רכבות מהירות), וכן צפוי לעלות הרבה פחות, כנראה פחות מחצי. שוב, הנקודה המרכזית היא תחבורתית, ולא עלות.

 7. לא מובן לי למה אתה מציין שביבי, הממשלה, שר האוצר סגרו את שדה דב.
  שדה דב נסגר כי הוא שייך לאנשים פרטיים, וזה לא שייך לביבי.
  מי צריך שדה תעופה בחיפה, אם הגזלנים/ או איך שקוראים לזה , גובים 400 $ לטיסה לקפריסין, 25 דקות טיסה.
  אני לא בטוח , שעיריית טירת הכרמל מוכנה שיגזלו ממנה את רצועת החוף ששייכת להם

 8. אני כבר כותב שנים בכתבות כאלו את מה שרשום. לעלות לטיסה בחיפה ולנחות בנתבג או ברמון. לעבור בטרנזיט ישירות לדיוטי פרי והמזוודות נשלחות ישירות למטוס. חסכנו את הנסיעה התורים בנתבג וברמון

 9. כל הכבוד ירון. הצעה טובה לכל המדינה. יתר על כן, אציין עוד שתי יתרונות להצעתך:
  א. תושבי אילת שהיו מגיעים לתל אביב לקבלת טיפולים רפואיים, יוכלו לעשות זאת בבתי החולים של חיפה, בראשם מרכז רפואי רמב"ם שממילא מתוכנן להתרחב. זאת, עד שיוקם בית חולים בעל יכולות טיפולים מלאות באילת. בכך יתקצר זמן הנסיעה לתושבי אילת ותהיה תעסוקה נוספת לבתי החולים בחיפה המצוידים במיטב הציוד הרפואי.
  ב. הורדת כמות הטסים דרך נתב"ג תקטין העליה בכמות הנוסעים דרכו ותאפשר חלון זמן גדול יותר עד להקמת שדה תעופה משלים על אי מלאכותי מול חופי טירת הכרמל, תכנית יזמתי יחד עם הוגו מרום ז"ל מתכנן שדות התעופה המהולל לפני יותר משני עשורים.

 10. המטרה של המדינה זה להחזיק את האזרחים בגרון, שדה תעופה יחיד זה אחד האמצעים לכך.
  לא יקום שדה תעופה נוסף!!!

 11. יישר כוח ירון על החשיבה והעשייה לפיתוח תשתיות משנות מציאות בצפון.
  לדעתי עדיין יש מקום לפעול להארכת המסלול בחיפה לצידו של נמל המפרץ, כך שתתאפשרנה טיסות לכל העולם. הסבר מפורט ניתן בווידאו כאן – קישור…

  • שלום דביר, הקשבתי וראיתי המצגת. יש לך כמה טעויות יסודיות מבחינה ימית וסביבתית. א. תנוחת נמל המפרץ ושל שוברי הגלים שלו הוכתבה על ידי משטר הגלים, גובה, זמן המחזור והכיוון שלהם על מנת להבטיח בטיחות הספינות בנמל בעת מצבי סערות ואת בטיחות ההפלגה במהירות נמוכה קשה לשליטה בתוך תעלת השייט. זה לא קשור מיטב ידיעתי לרצון אפשרי של מישהו למנוע הארכת שדה התעופה בתנוחתו הנוכחית לתוך הים.

   ב. שינוי תנוחת שדה התעופה והארכתו לתוך הים תגרום לשני דברים: 1. שינוי משטר הגלים והזרמים בתעלת הגישה בכניסה לנמל, שממילא מתבצעת בעזרת ספינות גרר (תאגים), עקב החזרת גלים מהקצה הימי של הייבוש המוצע. 2. החרפת האירוזיה של חופי קריית חיים וקריית ים, שממילא צפויה להחריף עוד בעתיד בקצב הולך וגדל עקב עליית מפלס הים ועליית שכיחות הסערות. גם הפתרון שמוצע על ידי חנ"י של הקמת שוברי גלים מנותקים, להערכתי המקצועית, לא יתן מענה והאירוזיה תמשיך להחריף.

   ג. גם כיום שדה התעופה נמצא במצב מסוכן למקרה שאירוע צונאמי, שצפוי בעתיד בזמן לא ידוע. באירוע כזה, להערכתי המקצועית השדה יוצף ברובו וקיימת ייתכנות לפגיעה במטוסים ובאולם הנוסעים.

 12. המטרה של המדינה זה להחזיק את האזרחים בגרון, שדה תעופה יחיד זה אחד האמצעים לכך.
  לא יקום שדה נוסף!!!

  • כתושב טירת כרמל היום אני דוחה ומוחה על ההצעה ליבנות שדה כזה על חוף הים זה לא יקרה!!

 13. זה מה שצריך לעשות בדיוק להחזיר במיידי הטיסות לרמון במיידי קפריסין פחות חשובה לנו זה בטוח

  • שיפור קטן להצעה של ירון חנן – תושבי חיפה יוכלו לעלות על טיסות היוצאות מרמון, פשוט ע"י כך שיתרוממו בחיפה בכדור פורח ויקפצו ישר למטוס שיצא מרמון החולף באויר. אין צורך בנחיתתו בחיפה . גם פיסי גרופר קפץ מהרכבת בעתלית.

 14. ירון, שימוש ברמון לצורך קונקשן מחיפה וגם מנתב״ג הוא רעיון מעולה. אכן יתרום לנו הצפוניים ויחזיר הטיסות לאילת להיות כלכליות ורלוונטיות.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

הפגנה בחיפה בקריאה לעסקה להשבת החטופים – 13/7/24

(חי פה) - בחיפה נמשכות ההפגנות נגד ממשלת נתניהו בקריאה לבחירות עכשיו ולאישור עיסקת החזרת החטופים. אנחנו נשדר כאן את הנאומים. הודעת מטה "מחאת העם...

חברת החשמל בתרגיל מלחמה ראשון מסוגו

חברת החשמל בתרגיל מלחמה רחב היקף שיתנהל לאורך חמישה ימים ובמספר זירות. התרגיל יתחיל ביום ראשון 12/07/24 בשעה 07:00 ויסתיים ביום חמישי, 18/07/24 בערב....

31 נפטרים מקדחת מערב הנילוס

משרד הבריאות מעדכן כי עד כה דווח על 31 נפטרים כתוצאה מקדחת מערב הנילוס. כ-80% מהנדבקים בקדחת מערב הנילוס אינם מפתחים תסמינים כלל. עם זאת,...

בלורות • מי שלא שיחק……סימן שהוא צעיר…. • סיפור קצר

בערבית מדוברת גביש זכוכית נקרא בלורה. שם זה שמור לחיפה רבתי עם ייחוד לעמק-הזיתים, קסל ובן-יהודה. הארץ חולקה לאזורים לא על פי חלוקת "בזק"...

מוצרי בשר של מפעלי אירנה לבצק ממולא בע"מ – קריאה להחזרה (ריקול)

לאחר דיגום שיגרתי של שירות המזון במשרד הבריאות נמצא חיידק סלמונלה במספר מוצרים, וכמשנה זהירות ומתוך חשש להימצאות החיידק וממצאים מיקרוביאלים חריגים נוספים, החברה...