חיפה כימיקלים תערער על החלטת ביהמ"ש לסגור את מיכל האמוניה

חברת חיפה כימיקלים החליטה הערב (ג') להפסיק לספק אמוניה למפעלים ולהגיש מחר (ד') ערעור על החלטת בית המשפט לעניינים מנהליים שהורה ביום ראשון על סגירה מוחלטת של מיכל האמוניה וריקונו תוך עשרה ימים.

בעקבות החלטת חיפה כימיקלים נמסר מעיריית חיפה בתגובה: "תושבי העיר חיפה, הנהלתה וראש העיר, מצביעים בדאגה על העובדה לפיה הנהלת חיפה כימיכלים מתעלמת מהחלטת בית המשפט וטרם החלה בפינוי מיכל האמוניה כפי שהונחתה בפסק הדין האמיץ של השופטת. תחת זאת מפעילה החברה מנופי לחץ על ממשלת ישראל ודי לשמוע את דברי השר להגנת הסביבה אלקין על הלחצים המופעלים נגדו. במקביל נוקטת חיפה כימיכלים במסע הפחדה בתקשורת על ״השבתת המשק וקריסתו״ במקרה של פינוי המיכל. אנו קוראים להתאחדות התעשיינים שקראה היום שלא לפנות את המיכל ליטול קורה מבין עיניה. רק לפני שנים מעטות , שבת מפעל חיפה כימיכלים לחודשים ארוכים והמשק לא קרס.התאחדות התעשיינים צריכה לשים לנגד עיניה גם את תושבי חיפה ואת עובדי המפעל שפועלים לצד ״פצצה מתקתקת״ ולא רק את בעלי ההון. אנו תובעים ממשלת ישראל, לעמוד לצד תושבי חיפה וערי המפרץ ולא לאפשר לחיפה כימיכלים להמשיך ולשטות בתושבים".

ד״ר רויטל גולדשמיד, דוברת פורום אדם וסביבה במטרופולין חיפה מסרה בתגובה:״כאשר אנשי חיפה כימיקלים לא הגיעו לדיון המכריע בעתידם, היה ברור כי לא יכבדו את ההחלטה בעניינם וינסו להפעיל לחץ על בתי המשפט לשנות את ההחלטה. מאידך, היינו מצפים מהמשק התעשייתי הישראלי להיערך למצב בו היתה סבירות בה כי הדיון יתכנס להפסקת האמוניה. האמוניה משמשת בתהליכים תעשייתיים שונים אשר בכולם יש תחליפים לאמוניה. אני מצפה מהתעשיות להיערך בהתאם לעבודה בפורמט החדש. אנחנו מצפים מהמשרד להגנת הסביבה לא להיכנע ללחץ שחיפה כימיקלים מנסים לייצר ולא להאריך את היתר הרעלים למפעל".


צפו בריאיון עם הפרופסור קינן, מחבר דו"ח האמוניה שהדיר שינה מעינייה של השופטת בסול
צילום: סמר עודה. עריכה: חדר החדשות של חי פה

003-_מיכל_האמוניה_צילום_סמר.JPG

צילום: סמר עודה

לא ניתן להגיב