עונת החתונות בכבאביר החלה ואיתה תלונות תושבים על הרעש ◄ צפו

גן אירועים (צילום:shutterstock)

עונת החתונות בשכונת כבאביר בראשיתה, וכבר החלו להתקבל תלונות על רעש מתושבי השכונות הסמוכות.

כידוע מדי שנה בשכונת כבאביר ובשכונת חליסה בחיפה מתקיימות חתונות בבתים וחגיגות טרום חתונה, שנמשכות לעיתים גם שבוע שלם. תושבי השכונות הסמוכות בכרמליה ובדרך הים וכן שכונות סמוכות לחליסה, מתלוננים על רעש בלתי סביר ופגיעה באיכות החיים, שכן מדובר בלא מעט חתונות לאורך כל העונה.

כיצד מטפלים בתופעה? מה אסור ומה מותר? וכיצד ניתן לקיים את האירוע מבלי להפריע ולהטריד את השכנים? על השאלות עונה סגן מפקד תחנת חיפה, רב פקד דודי לוגסי.

רב פקד דודי לוגסי, סגן מפקד תחנת חיפה ◄ צפו


"אנחנו פועלים בשני מישורים" אומר לוגסי ומסביר בראיון לחי פה. "במישור הראשון יש לנו שוטרים קהילתיים שפועלים בשכונה. במידה שאנחנו יודעים על קיומה של חתונה לפני שהיא מתקיימת, עם תאריך נקוב, אנחנו מזמנים את החתן והכלה, מדברים איתם ומחתימים אותם על תנאים תוך מתן הסבר על מה מותר ומה אסור, זאת על מנת לצמצם את אירועי הרעש שמפריעים לשכנים".

עיריית טירת כרמל – רחב

"במצב של רעש בלתי סביר, אנחנו מבקשים להפסיק את החתונה או להנמיך את המוזיקה"

"אם מתקבלות תלונות במוקד על רעשים מחתונה, אנחנו פועלים על פי חוק של רעש סביר עד השעה 23:00 בלילה. בכל זאת, אם יש רעש בלתי סביר אנחנו פועלים לפני השעה 23:00. זה תלוי כמובן בדציבלים של הרמקולים וכל אדם אובייקטיבי יכול להבין אם מדובר ברעש סביר או לא. על כן אנחנו שולחים שוטר, אם הרעש בלתי סביר, הוא מבקש להפסיק את החתונה או להנמיך את המוזיקה. באופון כללי, אנחנו שואפים שחתונות לא יתקיימו בתוך שכונות מגורים".

שואפים שחתונות לא יתקיימו בשכונות ויפריעו לתושבים ◄ צפו

סגן מפקד תחנת חיפה – כיצד מטפלים ברעש חתונות בבתים

תופעה מוכרת בשכונות כבאביר וחליסה

"במישור השני, אם אנחנו נקלעים לאירוע תגובה לחתונה שלא ידענו על קיומה, אנחנו מדברים עם בעל השמחה ומסבירים שצריך לסיים את החתונה עד השעה 23:00. בדרך כלל אנחנו מצליחים בדרכי נעם, במידה שלא, אנחנו פועלים על פי הסמכויות שיש לנו בחוק, כמו תפיסת רמקולים או כלי אחר שמפיץ את הרעש".

לא מכירים את החוק

"רוב האנשים פועלים מחוסר ידיעה והיכרות עם החוק. הרבה פעמים ההסברה של השוטרים הקהילתיים עושה את העבודה, אבל יש מקרים שעדיין מתקיימות חתונות ברעש משמעותי ואנחנו מטפלים בזה. התופעה מוכרת בשכונות כבאביר וחליסה, בשאר השכונות לא מוכרת לנו תופעה כזאת".

לוגסי מבקש להעביר מסר למתחתנים ובעלי שמחה שמתכננים לקיים חגיגות וחתונות:
"אתם מוזמנים לבוא אלינו לפני קיום החתונה על מנת לקבל הסבר מה מותר ומה אסור וכך למעשה נמנע מהניידת להגיע, נמנע רעש בלתי סביר וחיכוך בינינו לבין בעלי השמחה. אפשר להגיע להבנות בשיתוף פעולה".

הגיבו כאן לכתבה

7 תגובות
 1. חנה אמר/ה

  שיפסיק לחרטט אותנו. המוזיקה מתחילה בשעות הצהרים ואם מתלוננים לפני השעה 23:00 נדחים על הסף במוקד. אחרי 23:00 שולחים ניידת, השוטרים נכנסים, הרמקולים מושתקים, השוטרים ממלאים את ביטנם ועוזבים שבעים ומרוצים. 5 דק אח"כ המוזיקה מתחילה מחדש. וזה בדוק מעדות של תושבי כבאביר. ואם הוא מודע לכך, אז שיקח את זה לתשומת ליבו

 2. יהודי אמיתי אמר/ה

  להעביר את תושבי קבב בירה (כבביר)לירדן ולשנות את שם השכונה לקריית תורה.בהצלחה!

 3. דני אמר/ה

  תודה על העלאת המודעות לנושא

 4. היפה והחיה אמר/ה

  הם שמים פס ענק עלינו ועל מה שאנחנו,השכניל שלנם ,חשים
  מעניין מה הם היו עושים אם המצב היה הפוך….

 5. חייבים להעיף את האיימנים אמר/ה

  רמקולים ברמאדן בווליום מטריד במכוון – הסתה לכך על ידי אנשי איימן עודה.
  דרש "שישמעו את הדרשות במרכז הכרמל" כך סיפרו לי התושבים.
  עד שלא יעיפו את איימן עודה והקיצונים שלו, לא יהיה שקט להיפך הם מתארגנים למרר ולערער את חיי התושבים בכבירים היהודית.

 6. מיכאל אמר/ה

  ומה בהדר ועין הים לא מתחתנים ? עצוב .

 7. שירה אמר/ה

  המשטרה לא מתייחסת. באחת הפעמים שהתלוננתי שאל אותי השוטר באיזה שפה המוזיקה ואיך שעניתי שהמוזיקה בערבית האירוע נסגר ללא טיפול.
  המשטרה פוחדת בעצמה להכנס לשם.
  עשרות פניות ועדיין ממשיכים כרגיל.

הגיבו כאן לכתבה