באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר...

קבלת שבת עם הנרי – צב הים הירוק

ביום שישי 5.4.24, פתחתי את הבוקר בגיחה קצרה למים...

תערוכת ״בתי הקולנוע השכונתיים של חיפה״ עוברת מקום

תערוכת הציורים "נוסטלגיה חיפאית - בתי הקולנוע של פעם״ של ד״ר דוד בר און אשר...

השכונה היוקרתית בחיפה כבר לא כ"כ שלווה – "החיים שלנו הפכו לסיוט"

(חי פה) – התושבים בשכונת 'סביוני דניה' מתארים תחושת תסכול עמוקה מהפגיעה הקשה באיכות חייהם, לאחר שהכביש הראשי בשכונה, ברחוב אוסקר שינדלר, הפך סואן מאוד, רועש ואפוף בריח חריף של סולר, ממש כאילו היה כביש בין-עירוני.

תושבי השכונה מתארים שאון בלתי פוסק של משאיות, אופנועים, רכבים משופרים, טרקטורונים וצפצופי מכוניות כל היום וכל הלילה. "החיים שלנו הפכו לסיוט".

רחוב אוסקר שינדלר (צילום: יעל שקד)

"סביוני דניה" היא אחת מהשכונות הנחשבות יותר בחיפה, שמתאפיינת במגדלים יוקרתיים רבי קומות, כשלרוב, התושבים שיבחרו להתגורר בה יחפשו איכות חיים, נוחות ושקט. אלא שהשקט שחיפשו דיירי השכונה הופר במיוחד המתגוררים ברחוב הראשי של השכונה אוסקר שינדלר, הופר מזמן. החיים בשכונה "השקטה" הפך לסיוט.

התושבים מספרים כי רחוב אוסקר שינדלר הרחוב הראשי של השכונה הפך לכביש בין עירוני. רחוב עמוס, רועש ומזהם. למרות הפניות החוזרות ונשנות הן לעירייה והן למשטרה כלום לא מטופל וכלום לא משתנה.

רחוב אוסקר שינדלר (צילום: יעל שקד)

יעל שקד תושבת השכונה, מספרת בשיחה לחי פה:
"אוסקר שינדלר הפך לכביש בין עירוני שמחבר בין הקריות, נשר, יגור ועד חיפה. כל שעות היממה נוסעים שם אין ספור כלי רכב, אופנועי שטח, אופנועים, מכוניות משופרות, טרקטורונים, משאיות סולר והרעש הוא בלתי נסבל, גם בשעות הבוקר וגם בלילה. זו היתה שכונה שקטה וסולידית ועכשיו החיים שלנו הפכו לסיוט", היא אומרת.

"העיקר שבכניסה לשכונה האוסר כניסת רכב מזהם, אבל מתברר שהשלט הוא ליופי בלבד, כי אין שום אכיפה. המשאיות צופרות ללא הפסקה, האופנועים והרכבים המשופרים מרעישים ביום ובלילה וריח חזק של סולר אופף את האזור. החיים שלנו הפכו לסיוט. הכי מקומם ועצוב זה שהמשטרה והעירייה לא עוזרים, על אף אין ספור הפניות שלנו.

רחוב אוסקר שינדלר (צילום: יעל שקד)

אין ספור פניות ואין מענה

"מאוד קל לדאוג לרווחת התושבים כאן, ע"י הצבת מצלמות מעקב ואכיפה והצבת שלטים שמתריעים כי אכן מתבצעים מעקב ואכיפה ולצד זאת לכוון את הנהגים לנסוע בדרך אחרת. הרעשים מגיעים גם לכבישים הפנימיים יותר בשכונה, כמו מנדל זינגר. מדובר בשכונה שמשלמים בה ארנונה גבוהה מאוד, ללא שום תמורה. בגלל שרוב האנשים כאן מבוגרים, לא קם קול זעקה עד כה, למרות שהמוקד של המשטרה מלא פניות לעזרה. אנחנו פונים לעירייה ושמפנה למשטרה, פונים למשטרה וגם שם לא מקבלים עזרה, בסוף לא מקבלים מענה לא מאלה ולא מאלה".

מהמשטרה נמסר לחי פה בתגובה:
א. לגבי רכבים מזהמים – ייבדק בדחיפות שילוב של משרד התחבורה.
ב. בדרך משה מתבצעת אכיפת מהירות בתדירות גבוהה על ידי הפעלת ממל"ז (מד מהירות לייזר), בדיוק הציר שיורד מאוסקר שינדלר לכיוון נשר. נרשמו דוחות ומתבצעת אכיפה באופן קבוע. יחד עם זאת, לאור התלונות כי הדבר עולה כתופעה, נגביר מיידית את האכיפה ונשלב כוחות נוספים".

מעיריית חיפה לא נמסרה תגובה.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

109 תגובות

 1. שמאלנים רציתם דו-קיום אז קיבלתם.
  תסיקו מסקנות ותפסיקו את הפגנות מוצ"ש עבור המשך אסונות אוסלו…
  שנתיים היה לכם שר משטרה עומר בר לב, עשה במכנסיים וראיתם מה קיבלנו.

 2. הכביש היה!!! מי שקנה עשה טעות ויכול לבוא רק לעצמו בטענות. מה חשבתם שקניתם בית פרטי.
  מעבר לזה הרי מה שחשוב זה החזירים!!???

 3. אני לא מבין על מה התלונות. יש שם כביש. יסעו בו מכוניות. מה זה משנה כמה ארנונה אתם משלמים? חצופים

 4. אכיפה? בדיחה אין כלום, אפילו פסי האטה אין על הכביש הזה, יש כאן מירוצי מכוניות, אופנוענים במהירות מטורפת אבל אין משטרה בכלל

 5. אוי
  מסכנים העשירים המרופדים.
  כואב נורא.
  אולי תעברו לדימונה?
  יש שם שקט מדברי

 6. זה אכן כביש בין הערים עוספיה דליה וחיפה. אין כאן שום הפתעה. המשטרה החידלונית לא עושה כלום כנגד תופעת האגזוזום הפתוחים. כל אופנוע הארץ כשהוא עולה לכביש שבר ראשון פותחים לו תאגזוז כדי שירעיש במקסימום. המשטרע לא אוכפת את זה כלל. מפריע באושקר שינדלר ובכל כביש אחר. עכשיו ער#%ם פותחים אגזוזים של מכוניות ואפילו מתקינים במחשב של המכונית תוכנה שתעשה פיצוצים באגזוז. חרפה. המשטרע אוהבת להתנקל לאזרחים הטובים עם מארב בשלט עצור נידח וחסר משמעות אבל מסכנות ממשיות מעלימה עיין ולא אוכפת

  • המשטרה לא יכולה להיות הפתרון. מי שאישר את התכנון של הכביש הזה כך שהוא גם בינעירוני וגם עובר ברחוב שיש בו מגורים, אותו צריך להאשים. ואת הוועדות שאישרו את התכנון הזה. בשביל זה יש תכנון, כדי שלא יהיו בעיות כאלה.

 7. רק מי שישכיל יבין. במדינת ישראל רק החרדים יודעים לחיות. לא רעשים ממכוניות בשבת מנוחה, לא לברוח מהמציאות עם כל הסלולרי,סופרים זולים משלהם,לא צריך לעבוד יש כולל, וזה מוביל לכך שאין הרבה כסף אז לובשים אותו הדבר תמיד ולא צריך מותגים.

 8. שתבוא לקריות יש כל 10 20 דקות אופנועים וטרקטורונים שנשמעים כמו אזעקה בזמן מלחמה דין דניה כדין סביניה

 9. כמה תלונות מסכנים, הכביש היה שם ליפני שהביניינים עמדו שם !! לא חשבת על זה בזמן בניה ???
  מה קרה פתאום התעוררתם אחרי שנים??
  רק דמעות וסיפורים !!
  החלונות מבודדים רעש אז רכבים לא באמת מפריעים, רוצים אוויר נקי תדליקו מזגן
  ולגבי הזיהום זה יהיה בכל מקום
  תעבורו לאיזה חור ברמת הגולן יהיה לכם שקט ואחלה אוויר
  והחזירים לא מפריעים תזכרו שהם היו פה ליפננו
  אם היה אפשר הייתי עושה להם פינת האכלה
  בכניסה לביניינים שלכם !!

  בקיצור חוץ מלהתולנן אין לכם מה לעשות בחיים
  תתעסקו בעצמכם כדי שיהיה לכם פחות חרא בחיים

 10. חיפה רעש זיהום חזירים ואין gps כל חיפה מסלול מרוצים.כך זה שאנו מובלעת של הכפרים מסביב. דוחות של ת"א. עיר הקבר

 11. גם בהראל ומבצע יונתן מופעים אופנועים ללא אגזוז עם רעש מחריד.
  זה קורה כי אין שיטור ואין חשש.

 12. גם ברחוב,שמשון יש מרוצי אופנועים מכוניות עם אגזוזים קולניים רעש בלתי נסבל.

 13. מה עם שכונות החוף בחיפה? שכחו מהם לגמרי? מכוניות משופרות שנוסעות איך שבא להן ומשאיות שחונות ליד בתי מגורים.
  תתחילו לפעול בכל העיר!

 14. ערב טוב,

  הייתי מבקשת לציין שעובדה די משמעותית הגורמת למצב שמתואר בכתבה נובע מן התפקוד הלקוי של פיקוח הרמזורים בעיריית חיפה. מחלקה זו איננה מתפקדת, וזאת לא רק לאורך הרחוב שינדלר, אלא בכל חיפה. האנשים העובדים במחלקה זו משתמשים במערכת ממוחשבת חדשה יחסית ולכן נוצרים פקקי תנועה בלתי נסבלי, כשאחד מהם הוא ברחוב אוסקר שינדלר בהמתנה לרמזורים (הראשון ליד מס' שבע, בניין מסחרי, אך בעיקר בצומת השנייה של דניה ביציאה לשדרות אבא חושי. לא לתושבים הייתה היוזמה להתקשר למחלקה בכל פעם ששמים לב כמה קצרה אורכה של פתיחת הרמזור, יתכן שהיו נלקחים בחשבון הערותיהם. אני מציינת להלן את המספר של מחלקת פיקוח רמזורים של עירית חיפה
  04-8356920. בכל פעם ישנו מנהל משמרת אחר שאיתו ניתן לדבר/

 15. מי שקנו שם דירות ידעו שזה רחוב ראשי 4-6 מסלולים שמחבר את כל נשר ורמות יצחק לחיפה. גם בנשר גרים לצד הכביש הזה.
  המשטרה יכולה לעצור רכבים ואופנועים עם הרעשה סתם לגבי רעש כללי ומשאיות תמכרו ותעברו לרחובות שקטים יותר.

 16. איפה אתם שונים משאר תושבי העיר גם בנוו"ש יש רעש גם בשאר השכונות בעיר מי אתם בכלל

 17. איזה אכיפה משהו משהו. כל העיר הזאת מסלול מרוצים אופנועים עם אגזוזים פתוחים מרעישים את כל העיר הזאת 24/7. פשוט בושה. עיריית חיפה ומשטרת חוף פשוט ליצנים. בסוף עוצרים נהג חסר מזל ונותנים לו דוח. מהאופנוענים הם מפחדים כח חלקם הגדול שייכים לבני משפחות פשע.
  השיטור של העירייה מצטיין בעיקר בלהטריד בעלי כלבים שלא מזיקים לאיש. וראש העיר הפנסיונר הזה עסוק בלהתבריין על חזירי הבר

 18. האמת שמי שמכר שם לאנשים דירות יוקרה במליונים במגדלי ענק של מאות דירות כאילו מדובר בוילה מבודדת בקיסריה הוא גאון. מוכרים לאנשים בריכה וחדר כושר, יש לובי עם עציצים מפלסטיק בכניסה והקונים מפספסים שיש כביש עם חמישה נתיבים מתחת לבית, מחסור בחניות כי יש אלף יחידות דיור במתחם ושהמיקום נמצא על צומת ראשית.
  הכביש והשכונה שם התפתחו במקביל והתכנון היה ידוע לכולם מראש. מי שלא מבין שלא יקנה נכס במיוחד בכאלו מחירים. שישקיעו בחלונות כפולים.

 19. כל זמן שמתעקשים לקנות עוד ועוד רכבים, לא משתמשים בתחב"ץ, לא משקיעים בתחב"ץ, לא מצביעים למפלגות וחברי מועצה שדואגים לתחב"ץ, לא מפעילים לחץ על הממשלה והמועצות המקומיות שיתנו פתרונות תחב"ץ ונכנעים לטרור הדתי שמונע ניהול אורח חיים חילוני תקין – זה רק ילך ויחמיר.
  אין סיבה שהבעיה תיפתר אם כל אחד חושב שמישהו אחר צריך לפתור אותה. הפתרון מתחיל בנו, בבחירות שלנו ובמעשים, ובאופן שבו אנו משקיעים את הכסף שלנו.
  תתחילו להשתמש בתחב"ץ ותראו איך יתחילו להופיע פתרונות ושיפורים בתחבורה (שלא לדבר על הזמן והכסף והעצבים שתחסכו לעצמכם כשלא תצטרכו לנהוג בכבישים עם המטורפים ולתחזק רכב נוסף)

 20. בחיפה נוסעות משאיות ענק עם צופרי אויר ומהירות מטורפת.יורדות את פרויד או עולות ועוקפות פרטיות.נהגים צעירים ערבים . וזאת גם עם נגרר. אין אכיפה.

 21. איזה שטויות במיץ עגבניות !!!!!! בואו נסגור אתכללללללל הכבישים ובא גואל לישראל !!!!!!!!

 22. רוצה להבין . וכשהם חלק מהאנשים שנוסעים ליד בתים של אחרים זה בסדר ? או בגלל שהם עשירים מגיעה להם יותר ?

  • לכל תושבי חיפה מגיעה איכות חיים ואכיפה של חוקים למניעת מטרד. פה פירסמו על שכונה מסויימת אבל מדובר בתופעה חיפאית ידועה לשמצה

 23. בואו לשכונת רמת בגין, רחוב ליונל ווטסון בחיפה ותבינו מה זה רעש, כבר 5 שנים שבונים כאן איזשהו בניין עם רעשי משאיות משבע בבוקר, קדיחות ורעשי בניה, וזה הולך להימשך עוד 3-4 שנים לפחות. הארנונה הגבוהה ביותר בחיפה (עם דניה ועוד כמה שכונות) ואיכות חיים שלידם שכונת חליסה זה שיא הפאר

 24. זה לא השכונה של המיליונים?
  פעם היה שם מחסום משעה מסויימת.. תקעו אותי שם בשעה 1 בלילה.. הייתי צריך לעשות סיבוב שלם בגלל השטויות האלה.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל הכרמל בחיפה, הנמצא לאורך ואדי לוטם, וחלפתי על פני בניין ישן ומרשים ברחוב התשבי 92...

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות והחכמות ביותר – התמנון. למרות שבתרבות הפופולרית, בספרים ובסרטים, כמו בסרט הילדים "בת הים הקטנה"...

בתי החולים נערכים להתחממות בצפון

(חי פה) - ביום חמישי 13/6/24 משרד הבריאות קיים הערכות מצב על היערכות מערכת הבריאות בצפון הארץ. ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בעקבות המצב...

יין מנדט • אומרים שיין ישמח לבב אנוש…. • סיפור קצר

לאחר התקפה של האצ"ל על מחנה שמונים שליד פרדס-חנה במטרה לגנוב כלי-נשק מהצבא הבריטי, נמצאו מפקד הגדוד וחמישה חיילים הרוגים. על פי הדו"ח הבריטי...

סמטאות חטיב ואל מרין המחודשות בחיפה – הביקור מוגדר כחובה!

העסקים הקטנים בסימטאות אל מרין וחטיב באחת הסמטאות בין רחוב פלי"ם לרחוב שיבת ציון, ממוקמת סימטת חטיב שבמעלה הסמטה מתמזגת עם סימטת אל מרין. באחד הביקורים...