מחשב לירח – תרומה לילדי הפנימיות

תרומת מחשבים לילדים (צילום: יח"צ טכניון)

מחיפה, תרם הטכניון 30 מחשבים לילדי כפרי הנוער והפנימיות בישראל

עבור נער או נערה בפנימייה, מחשב אישי הוא לפעמים חלום רחוק ולא מושג, כמעט כמו המחשבה על טיסה לירח. ואכן, לכ- 2,000 ילדים ובני נוער מכפרי נוער ומפנימיות אין מחשבים.

בפורום הציבורי – כפרי הנוער והפנימיות בישראל, הבינו בימי הקורונה שמתאפיינים כתקופת בידוד וריחוק חברתי, כי מחשב אישי אינו מותרות, אלא כלי מפתח לתקשורת וליכולת לקיים לימוד מקוון שוטף, וודאי כשברקע בחינות הבגרות.

תרומת מחשבים לילדים (צילום: יח"צ טכניון)
תרומת מחשבים לילדים (צילום: יח”צ טכניון)

מחשב אחד משנה עולם

כדי לתרגם את ההבנה הזו למציאות, נעשתה פנייה נרחבת לציבור בעזרת הרשתות החברתיות, לקבלת תרומת מחשבים משומשים (או, כמובן, חדשים) וטאבלטים. במקביל, נעשתה פנייה גם למוסדות אקדמיה, תחת הקריאה: “מחשב אחד משנה עולם״.

רוני מלכאי, מנכלי"ת הפורום הציבורי (צילום: יח"צ)
רוני מלכאי, מנכלי”ת הפורום הציבורי (צילום: יח”צ)

ניצוץ בעיניי הנערות והנערים

רוני מלכאי, מנכ”לית הפורום הציבורי מדווחת: “אמנם רבים הטילו ספק אם נצליח לקבל תרומות רבות של מחשבים משומשים, אך לשמחתנו, הנס קרה. הצלחנו לגייס עבור הילדים והנוער בסיכון, שבפנימיות הרווחה ובכפרי הנוער, תרומה של כ- 200 מחשבים משומשים, חלקם מאנשים פרטיים, וחלקם ממוסדות אקדמיה (87 מחשבים מאוניברסיטת תל אביב, 30 מחשבים מהטכניון ו- 36 מחשבים מאוניברסיטת בן גוריון). מעבר לידיעה כי התרומה הזו, בפועל, מצמצמת פערים חברתיים, הרי לראות את הניצוץ בעיניים של נערה, שמקבלת הודעה כי בדרך אליה מחשב, ואשר יהיה פרטי, ושלה בלבד, זה אושר גדול”.

תרומת מחשבים לילדים (צילום: יח"צ טכניון)
תרומת מחשבים לילדים (צילום: יח”צ טכניון)

5 מחשבים מתוך התרומה הגיעו לילדים מאזור חיפה ובפורום הציבורי אומרים לחי פה כי ישמחו לקבל תרומת עוד מחשבים משומשים (נייחים וניידים) וטאבלטים.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. אבי כהן אמר/ה

    בתופה מוארת זו, תקופת הקורונה, סיוע לקהילות החלשות הוא דבר מבורך.
    הלוואי ובעלי יכולת יתחילו להתנדב ולסייע גם בחינוך/לימוד ויצירת חלומות אצל הילדים הנפלאים הללו, שלא בחרו את המציאות בה נמצאים ויכולים להגיע לגדולות, עם קצת עזרה וכיוון.

    *ראו עמותת נירים ועמות מבורכות נוספות.