מנכ”ל משרד החינוך ביקר במכון ‘אנטלאקה’ למנהיגות נשית ערבית בחיפה

מנכ”ל משרד החינוך שמואל אבואב, ביקר בשישי (27/10/19) במכון ‘אנטלאקה’ למנהיגות נשית ערבית, ביחד עם מנהל אגף חינוך בחברה הערבית עבדאללה ח’טיב והכיר לעומק את תכנית הפעילות של המכון, שהחלה לראשנה בחודש ספטמבר בחיפה, בשיתוף פעולה עם מרכז מעשה ועיריית חיפה, ומתנ”ס קלור. אבואב, נפגש עם הנהלת עמותת מרכז ‘מעשה’ מנכ”ל העמותה יוסי מלכה, סגן ראש העיר ומחזיק תיק התרבות הרב דובי חיון, ומנכ”ל המתנ”ס.

בתכנית הייחודית לוקחות חלק, 21 בנות ערביות מחיפה והסביבה, כאשר החזון הוא יצירת אלטרנטיבה מעצימה עבור צעירות ערביות בעלות פוטנציאל מנהיגותי, אשר שואפות להנהיג ולהוביל בתחומים שונים ומבקשות לייצר שינוי תפיסתי בחברה הערבית בישראל.

משתתפות בתוכנית למנהיגות נשית ערבית בחיפה

מנהלת התכנית מרתה נסאר סיפרה בשיחה לחי פה: הייחודיות של המכון הוא שמשתתפות בו צעירות משישה ישובים והוא שם דגש על נושא הרב תרבותיות וההיכרות עם כל מגוון החברה הישראלית. במכון אנחנו מתעסקים המון בבירור זהות ובתרבות המקור כנכס ומקור כוח.

מטרות התכנית הן: פיתוח מנהיגות נשית בחברה הערבית, חיזוק הזהות האישית והפרטיקולרית כמשאב וכמקור כוח. פיתוח תכנית הכשרה לעולם האקדמיה ותעסוקה מקדמת, יצירת זיקה, שייכות ורצון להשפיע על החברה הערבית בפרט ועל החברה הישראלית בכלל. בוגרות המכון יהוו מודל לצעירות בחברה הערבית ויובילו יוזמות למען המכון ולמען צעירות בחברה.

מרתה האשול, מנהלת תוכנית מכון אינטלאקה למנהיגות נשית ערבית

עוד הוסיפה האשול:

מנכ”ל משרד החינוך שוחח עם משתתפות התכנית על הקשיים שלהן ולמה בחרו להצטרף למכון. המשתתפות שיתפו אותו באתגרים שעומדים בפני הצעירות בחברה הערבית כמו השפה העברית וחוסר מסגרות החינוך הבלתי פורמלי בחברה הערבית. הביקור היה מוצלח מאוד.
הרב דב חיון (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
הרב דב חיון (צילום: סמר עודה כרנתינג’י)

סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, הרב דב חיון, אמר בשיחה לחי פה:

אני שמח וגאה שמחלקת קהילה ואגף התרבות תומכים בפרויקט כל כך חשוב. לצערי הרב עדיין אין הרבה תכניות בארץ ששואפות לפתח ולהגשים את יכולות המנהיגות והיזמה בקרב נשים מתוך החברה הערבית, וזה כמובן מעבר לכלים הפרקטיים שהתכנית מעניקה. כאיש חינוך לשעבר בעצמי הנושא הזה קרוב ללבי ולכן אני גם מלווה את הפרויקט באופן אישי, ומשתדל לעזור ככל שניתן. אני מקווה שבשנים הבאות נראה לא עשרות אלא מאות משתתפות בפרויקט ובעוד פרויקטים מסוג זה שיצמחו ברחבי העיר.
משתתפות בתוכנית למנהיגות נשית ערבית בחיפה

הגיבו כאן לכתבה