פרסום בחי פה

תגובות אחרונות

פרסום בחי פה

עוד כותרות בחי פֹּה

אולגה בסוב זכתה במדלית ארד באולימפיאדה האירופאית – גאווה לחיפה

הישג יוצא דופן לנבחרת הישראלית באולימפיאדה האירופאית לבנות במתמטיקה מדינת...

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם...

התכוננו לחום ושרב בפסח • התחזית המלאה

(חי פה) - מנתוני השירות המטאורולוגי הישראלי עולה כי...

הקושיה החמישית – מתפללים לחטופים • שיר של יוסי וולך

אחרי שנקראאת 4 הקושיותשל מה נשתנהנכניס אוויר לנשמה,ננשום עמוק...

מודעות של עיריית חיפה: רק חנוכיה ועץ אשוח, הסמל המוסלמי נפקד השנה • חגי דצמבר

(חי פֹּה) – עיריית חיפה תלתה על לוחות המודעות העירוניים מודעות לציון אירועי חודש דצמבר. במודעה רואים את סימלי החג היהודיים, חנוכיה וכד שמן ואת סמל החג הנוצרי עץ האשוח אבל החג המוסלמי וסמליו נפקדים מהמודעה. על הכיכרות דווקא הציבו את הסמל המוסלמי.

על הכיכרות דווקא הציבו את סמל האיסלאם (צילום: נגה כרמי)
חגי דצמבר בחיפה – במקום החג של החגים – על הכיכרות דווקא הציבו את סמל האיסלאם (צילום: נגה כרמי)

אירועי חודש דצמבר יחליפו השנה את אירועי החג של החגים

העירייה החליטה השנה, שלא להפיק את החגים בה בשעה שטובי בנינו נלחמים בקרבות עזים בלב עזה והצפון מאויים על ידי טילי חיזבאללה. תהיה זו הפעם הראשונה שבה לא יחגגו בעיר את החגים מאז שהתחילו אירועי החג של החגים בשנת 1993.

אירועי החג של החגים הם אירועים המתרחשים במהלך כל חודש דצמבר ומציינים בהם את חגי דצמבר של שלוש הדתות – הנצרות, האיסלאם והיהדות. המטרה היא לבטא את אופייה של חיפה כעיר מעורבת. הפסטיבל מושך לחיפה , מדי שנה, מאות אלפי אנשים, שמסתובבים בין הדוכנים השונים, רואים את ההופעות ונהנים מהאווירה המיוחדת.

החגים אותם מציינים באירועי החג של החגים הם חג החנוכה, חג המולד וחודש המדאן ועיד אל-פיטר, שהתאריך שלו משתנה בהתאם ללוח המסולמי. במהלך השנים האירועים עברו בין מספר אזורים בחיפה, אבל מרבית האירועים נערכים בשכונות ואדי ניסנאס והמושבה הגרמנית. בשדרות בן גוריון בכיכר המרכזית מציבים חנוכיה, עץ אשוח וסמל מוסלמי עם סהר מעליו.

ראש העיר לשעבר יונה יהב: מסורת של תקווה ואופטימיות אי אפשר למחוק

יונה יהב (צילום: אלעד מלכה)
ראש העיר לשעבר יונה יהב (צילום: אלעד מלכה)

ראש העיר לשעבר יונה יהב סבור שההחלטה לבטל את החג של החגים היתה שגויה:
"החג של החגים הביא לתנופה של תיירות לעיר. כ-400 אלף מבקרים בחודש דצמבר מדי שנה. הוא הפך סמל להיותה של חיפה מרכז תרבותי לכל הקהילות והעדות. באשר לשילוט של העירייה הרי שמסורת תקווה ואופטימיות אי אפשר למחוק. הבעיה בהתנהלות היא בהיעדר מנהיגות. דווקא בתקופה הזאת שחיפה שקטה יש אפשרות להפיכתה של חיפה למרכז תרבות לכל הארץ".

החג של החגים • אמילי גור מתל אביב צופה על הקהל העצום בחג של החגים בחיפה מעל כתפי אביה (צילום: ירון כרמי)
החג של החגים • אמילי גור מתל אביב צופה על הקהל העצום בחג של החגים בחיפה מעל כתפי אביה (צילום: ירון כרמי)

יהב מאמין שניתן למצוא שילוט שייתן תקווה לכולם:

"מנהיגות לא מתבטאת בשלטים וזו לא הבעיה. במקום להוסיף תנופה ואחדות מתייחסים לחיפה כמו עיר קטנה. אני הייתי רוצה שהעיר תשוב להיות מטרופולין הצפון של תרבות ויצירה. שכולם ירגישו שותפים. גם בעת הזאת ניתן בהקשבה ורגישות לייצר שילוט שיעניק תקווה ואופטימיות בכל רחבי העיר ויתאים לכולם. מבחינתי ההחלטה לוותר על החג של החגים זה כמו לוותר על הפיתוח הכלכלי של העיר. מנהיגות צריכה להפיח תקווה. מי שאוהב את חיפה לא מוותר עליה".

בעיריית חיפה סירבו להגיב לכתבה

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

30 תגובות

 1. יונה יהב, אתה פאתטי. חבל שבתקופתך לא נתת עצות נבונות לעצמך. מבינים שאתה מנסה להשאר בתודעה..אבל די, זה כבר מביך.
  עצה ידידותית ממני אליך.

 2. למה איזה חג מוסלמי מתקיים עכשיו
  מה לעשות החג שלהם זז ועכשו אין חג יש מלחמה

 3. מה לא ברור בזה שזה לא הזמן הנכון לביצוע החגיגות האלה? נראה לכם הגיוני לחגוג עם האסון הכבד הזה שקרה במדינה?? היו אומרים עלינו שאנחנו עיר מנותקת!! זה שלמישהו יש דעה אחרת זה לא אומר שהוא צודק!!! והסהר לא מופיע כי הרמדאן רק בעוד כחודשיים. האמת שזה מאוד מביך לציין בכל שנה את הרמדאן אבל רק פעם בכמה שנים הוא יהיה בדצמבר, לכן בכלל מיותר בעיניי להגיד החג של החגים כולל אותו.

 4. זמן לכול חפץ. כולל לסמלי דת.
  אז, בישראל, לא השנה 2023.
  בה מוסלמים התעללו, רצחו ופצעו אלפי ישראלים יהודים ומאות ערבים, תמימים, (שלא כחלק מהגנה עצמית, ) בישראל, וזאת להבנתי תוך הזדהות עם האסלם.

 5. לא אשכח באתי לסוכת ראש העיר בפסטיבל הסרטים שנועד לטשטש את סוכות. נכנס יונה יהב אמר מה אני אשב ב"שמאטה" הזה לא מענין את אף אחד סוכות תביאו פעם הבאה סוכה מתקפלת חבל לבזבז על סוכה ריקה. מצנע ויהב עסקו בלרוקן את חיפה מתוכן יהודי – רצו 'רב תרבותי'- שזה אצלם למחוק את היהודי.

 6. יונה יהב ועל ראשי ערים כל מי שיהיה . אנחנו מבקשים מהחום והלא. לא להקטין את חגינו. תמיד כעסתי החג חנוכה צירפו לחגינו את חג כריסמס ןהמאוחר את חגי האיסלם
  די. אנחנו יהודים מדימנה יהודית נחגוג האהבה את חגינו. כל יתר הלא יהודים יחגגו בכיף בכל מיני שלטים', באזור מגוריהם. חופש לפרט אהל שאנחנו נתלה שלטים גדולים והדקעות בנם זה לא . אנחנו צריכים להיות גאים החגים שלנו . כי אם אנחנו לא משקיעים את כל חגינו מדוע שהם יתייחסו. היהודים דבתעונו מבלבלים בהיותם יהודים . מ7 באוקטובר אנחנו גאים להיות יהודים בארצינו הכי הכי מדהימה בעולם. עים ישראל חי.

 7. זה כל כך אופייני לאנשים לא דתיים לשחק בכאילו בזמן שמה שהם עושים מרגיז את בני כל הדתות. כלומר שומרי הדת.
  הראמאדן חל הדנה בחודש מרץ-אפריל.
  גם חנוכה נגמר כבר מזמן!
  אבל אתם בשלכם בכוח נחגוג בדצמבר – להקיא
  אין דבר מבזה יותר את הדת מאשר לשחק בה לפי גחמות
  אין שום דבר חינוכי בלחגוג חנוכה חודש
  כל המהות של חג זה שהוא בדיוק בתאריך מסוים לא קודם ולא אחר כך.
  מילא שיש שיח על אירוע בשבוע מלא עקב כך שבאחד הימים הוא מתחיל.
  אבל אתם מורחים משהו בכוח.
  כל מי דשאלתי אותם על החנוכיות בכיכרות אמרו שזה לא לענין ואף רבים חילונים ודתיים כאחד טענו שהחנוכיות הספציפיות הללו מכוערות ממש.
  שעטנז של נכניס את הכריסמס בתוך החנוכיה
  הציבור לא טיפש בני הדתות לא סובלים את מה שעשיתם
  כמובן שמלחכי הפינכה לא יגידו לראשי העיר את זה

 8. יונה יהב אתה פופוליסט זול ! קליש והעיריה החליטו בצדק ואתה וחברך חובבי העסקנים טועים

 9. אין סיבה לחגוג בעת מלחמה ונופלים מידי יום.
  מי הטיפש/ה שהוריד את הסהר המוסלמי?

 10. לא הייתי נותן ציון גבוה לחגיגות משותפות של חגי האסלאם. בעידן שלנו הפרשנות השלטת של הרוב הדומיננטי והשולט בכוח הזרוע על פרשנות האסלאם היא השמדת ישראל, השמדת העם היהודי והשמדת הנוצרים ושאר הכופרים בדרך נאצית אלימה. בקיצור השמדת תרבות המערב והשמדת היהדות והשלטת השטן על העולם החופשי. מעטים הכוחות של גיבורים מוסלמים בודדים בעולם הדוחים את הפרשנות נמובילה והדומיננטית אשר משליטה את השטן על העולם המוסלמי. לכן לא הייתי חוגג יחד איתם, על מה יש לחגוג ? על מעשי הזוועה של פרעות צפת בשנת 1834, על הזוועות של מאורעות תרפ"ט בשנת 1929 הדומות וזהות בחלקן העיקרי לזוועות שמחת תורה התשפ"ד 7.10.2023 ? על זה רוצים לחגוג ? על הדם היהודי השפוך ? על אותם בדואים מוסלמים ששפכו את דמם בשם השטן שכביכול כלול באיסלאם ? על דמם של התיאלנדים שלא קיבלו על עצמם את שלטון השטן ? על זה יש לחגוג בזמן המלחמה ????

 11. אני מקווה שעדיין זוכרים שזו מדינה יהודית. כבודן של הדתות האחרות במקומן ואיש איננו בא לפגוע בהן חלילה. מה פתאום מערבבים את הדתות. עירבוב של דתות הוא מוזר מאד, בוודאי שהוא בלתי מתקבל על הדעת. צריך לזכור שההיסטוריה לא נותנת בדרך כלל ציונים טובים לדתות האחרות ששימשו כלי לפגיעה קשה בעם היהודי לאורך אלפי שנים של הסטוריה עקובה מדם.

 12. מדוע חג חנוכה בעולם אף עיר או כפר לא שם אותנו בניהם נאיבלמין ואוו הנוצרים. למה אנחנו תמיד שמים בשווה את כל החגים שלהם בחגינו. יש לנו מדינה נחגוג את החגים שלנו בגדול ולא להקטין .

 13. תמיד בעיריית חיפה מסרבים להגיב על כל דבר הם מסרבים להגיב אולי תלכו כבר הביתה את וכל החובבנים שהבאת איתך במכרזים שחלקם תפורים לכו הביתה כבר!!!

 14. יהב התפנה לך מקום בדיור מוגן היינריך היינה.
  חיילי צהל משלמים בחייהם בגלל הבריחות של מפלגת קדימה מעזה חד-צדדית, מפלגה כושלת ומושחתת שהיית סגן יו"ר שלה.. זוכר?
  מצופה ממי שיצר את הטירוף של חמאסטן בעזה לבלום את פיו, אם לא להכותעל חטא.

 15. מה רציתם שיציגו בשלט בתור סמל מוסלמי? גופה ערופת ראש של אישה בהריון שנאנסה לפני הרצח, מיישובי עוטף עזה ב 7.10.23 ?

 16. אם השטויות האלו באמצע מלחמה ב-5 חזיתו זה מה שיש לקמפיין של יהב לשווק לנו כנראה שהןא באמת לא מאופס כבר.
  הבה נזכיר בתקופתו עזבו 40 אלף צעירים יהודים ומשפחות צעירות את חיפה ומאות עסקחם – והארנונה עלתה רק בקדנציה השלישית שלו ב-17 אחוז!!
  מי שכשל באופן מחפיר עד כדי כך שאלמו ית קיבלה שני שליש מהקולות לא צריך לקבל מפתחות להכשיל את העיר יוד קצת. ומי ממממן את יונה יהב שיטת השקשוקה שוב – המזהמים הפטרוכימים ובז"ן בתי הזיקוק הם שמריצים אותו לנסות לבטל את תוכנית סגירתם במפרץ חיפה. רצה לאשר להם פצחן ועוד זיהום ולא הספיק לפני שנבעט החוצה ויישאר בחוץ.

 17. יופי, עכשיו צריך להוריד גם את עץ האשוח. כל חג כריסמס הנוצרים טבחו ביהודים.

 18. כתבת פרסום סמוי ליונה יהב?
  זה שבקדנציה שלו התגברה ההגירה מכפרי הגליל לחיפה לא מתבייש להתראיין בנושא הזה?

 19. יונה יהב, אם היה לנו שמץ של ספק אם לא לבחור בך, באמירה שלך פתרת לנו את ההתלבטות , שניים ממשפחתי משרתים בעזה ועל גבול הלבנון אז אתה רציני ??? לא מפסיקים מסורת גם לא בגלל מלחמה? אם היו ממשיכים בחגיגות זאת התעלמות ממיטב בנינו ובנותינו שנלחמים בעוז , זאת התעלמות מ-2 חטופים ונרצחים מבני היא חיפה . אז תודה יהב אבל אתה לא מתאים לי כראש עיר

 20. ירון חנן וגם יונה יהב לא היו מקיימים השנה את חג החגים . מאד קל להסתתר מאחורי המקלדת. די עם ההשמצות חסרות השחר! מחפשים ממש מתחת לאדמה איך להשמיץ . אפשר גם להגיד מילים טובות כמו: הערכות עירית חיפה עם בוא המפונים מגבול הצפון,ניקוי המקלטים שחלילה לא ניזדקק להם, מלחמתה של עינת בעיניין פנוי בז"ן ושאר המפעלים הפטרו כימיים ממפרץ חיפה

 21. יונה יהב, די עם הצביעות, החלטנו גם לא להצביע לך, לך תראה מי תומך בנו ומי לא תומך, מי מפגין ומי לא, די לפרנס את שונאנו

 22. ראש עירייה שמסרבת להגיב לתקשורת לא ראויה לאמון הציבור. מי שמתעלמת מהתקשורת מתעלמת מהציבור, פוחדת משאלות קשות ומסתתרת מאחורי ציוצים חד צדדיים שלה שכולם נועדו רק ליחסי ציבור לא צריכה להיות יותר בשום תפקיד ציבורי ובטח לא ראש עירייה!

 23. נו באמת כאילו הוא לא היה עושה אותו הדבר אם הוא היה ראש העיר במצב הזה
  ועוד איך היה עושה ומבטל כי זה מכבד את מי שנלחמים ומי שאיבדו את החיים ואנשים יקרים
  ולהוריד את הסמל המוסלמי מהשלטים זה גם בסדר בייחוד בהתחשב בכך שהמוסלמים הם המצקיפים העיקריים וגם בשטחי ישראל יש כאלה שמהלליפ מחבלים.
  יהב תפסיק עם הניסיון העלוב לקבל קולות לבחירות על גב אנשים שנלחמים.
  הוא צריך להתבייש.

 24. אולי כי לא חוגגים את רמדאן (לא המדאן כפי שכתוב בכתבה) בחודש בו הוא אינו חל?
  מעניין איזה עליהום הייתם עושים על העירייה אילו החליטו לקיים את החגיגות כמו בשנים קודמות. יכולה רק לשער את הביטויים קורעי הלב על חגיגות בצל האבל והאסון.

 25. "חיפה כעיר מעורבת" משמעו 3 דתות ? מה עם אלה שלא מאמינים ? או שרק אם יש חבר דמיוני יש יחס ?

 26. 3 דתות שהשתמשו בכח כדי להפיץ את השיגעון שלהן בזמנים שונים בהיסטוריה. עכשיו 2 מהן עושות "נו נו נו" לשלישית שלוקחת את התור שלה. אוי לא….

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

אולגה בסוב זכתה במדלית ארד באולימפיאדה האירופאית – גאווה לחיפה

הישג יוצא דופן לנבחרת הישראלית באולימפיאדה האירופאית לבנות במתמטיקה מדינת ישראל ומערכת החינוך מתבשרות בהישג מעורר השראה וגאווה של נציגות נבחרת ישראל במתמטיקה, שהשתתפו באולימפיאדה...

מכבי חיפה: "זה לא חג החירות כל עוד 133 חטופים עדיין בעזה" ◄ צפו בסירטון המצמרר

לפני שריקת הפתיחה של ניצחון משחק הבית של הירוקים מכבי חיפה נגד האדומים הפועל באר שבע באיצטדיון ע"ש "סמי עופר" בחיפה שנערך ביום שבת, 20.4.2024 הקרינה...

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם עם לידתו נמצאת גם הראיה. נכון שישנן שיטות שימור ותרגולת המשפרות ומוסיפות רבות ליכולות שלנו....

התכוננו לחום ושרב בפסח • התחזית המלאה

(חי פה) - מנתוני השירות המטאורולוגי הישראלי עולה כי מזג האוויר בחג הפסח הולך להיות חם ושרבי. תחזית מזג האוויר ליום ראשון 21/4/24: מעונן...

הקושיה החמישית – מתפללים לחטופים • שיר של יוסי וולך

אחרי שנקראאת 4 הקושיותשל מה נשתנהנכניס אוויר לנשמה,ננשום עמוק ולתוספתנקרא קושיהחמישית נוספתבה לא נשאל מה נשתנהאלא נשאל מתי ישתנה.התשובה היאבכיסא הריקשעל כל דלת מתדפקמתייצב...