חיון בראיון לחי פה על ביטול האירועים הגדולים בחיפה: "אין אירוע קדוש"

סגן ראש העיר הרב דב חיון (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

תלונות רבות נשמעות מתושבי חיפה וקריית חיים בעקבות ביטול אירועים גדולים שהתקיימו לאורך שנים בעונת הקיץ בעיר כמו עיר הבירה ועיר הנוער, לצד אירועי ספורט גדולים שגם כן בוטלו השנה כמו מירוץ חיפה, ומירוץ המדרגות ועוד.

התושבים מעלים שאלות ותהיות לגבי נושא התרבות והבידור בעיר, מה התחליפים לאירועים שבוטלו ומה העירייה מתכננת ומשקיעה למענם בנושא זה.

סגן ראש העיר ומחזיק תיק התרבות בעיר הרב דב חיון, שמתחילת כניסתו לתפקיד אמר כי בעיר יהיה יותר תרבות פחות בידור מספר בראיון לחי פה על האירועים שבוטלו, על האירועים שמתקיימים ועל האירועים המתוכננים:

"שואלים אותי כל הזמן למה מבטלים אירועים ומה יש. אז קודם כל אין אירוע קדוש, כל אירועי התרבות בעיר הזאת נבדקים לעומק אם יש משמעות לאירוע, מה ההשקעה בו ומה הוא נותן לאנשי העיר, לאזרחים ובכלל. כל אירוע נבדק לעומק על מנת למנוע בזבזנות. בשנה שעברה בשנת הבחירות בוזבזו הרבה מאוד כספים על כל מיני אירועים, ראש העיר צודקת כשהיא אומרת קודם כל נתקן תשתיות, נתקן חינוך ונשקיע אז בחגיגות. יחד עם זאת אנחנו לא מוותרים, יש פה תרבות בעיר הזאת, תרבות טובה, תיאטרון טוב, יש לנו סימפונית נהדרת, אופרה נהדרת עם תרבות. יש יחד עם זה אירועים גדולים יפים ואירועים בשכונות ויש המון אירועים".

 לא רוצה קונוטציה בין אלכוהול לנוער

הרב חיון מדבר על הסיבה לביטול עיר הבירה ועיר הנוער: "אני ביטלתי את עיר הבירה ועיר הנוער ולא ראש העיר, כי אני לא רוצה את הקונוטציה של ההקשר עיר הבירה ויום אחרי זה עיר הנוער קונוטציה בין אלכוהול לנוער. תהיינה שתי פעילויות גדולות לנוער, מסיבת חוף לקראת סוף אוגוסט ועוד מסיבה בקריית חיים כך שיהיה לנו בשתי הקצוות של העיר שלנו של חיפה. יש לנו אוהל נודד יש לנו פעילות לנוער פעילות למבוגרים חגיגה שלמה של תרבות אמיתית. וכך זה ימשיך גם הלאה ולא סתם, אבל לא סתם לסמן וי ולבזבז כסף ולסגור רחוב".


החג של החגים ממשיך ויהיה אפילו יותר יפה משנים קודמות

חג החגים – חנוכיה ועץ חג המולד – שדרות בן גוריון (צילום: צבי רוגר – עיריית חיפה)

"פורסמו פעילויות קיץ ויש המון פעילויות. אנחנו נפרסם את שאר התוכניות שיהיו בסוף אוגוסט – ספטמבר – נובמבר ודצמבר בהמשך בהתאם. ואנחנו מתכננים כבר את שנת 2020 יהיה יותר תרבות פחות בידור. חג החגים ממשיך יהיו הרבה שינויים אבל יהיה הרבה יותר יפה ומוצלח משנים קודמות לדעתי".

13 תגובות
 1. רמי וזא אמר/ה

  למה ביטלו את המעגלילה ברחבת המחוללים ????
  אין בירה
  תקציב 0 לא מפריע לאף אחד ……
  מכל הארץ היו באים לרקוד…
  אשמח לקבל התיחסות בנושא

 2. הדר אמר/ה

  בקיצור, מחזירים את העיר לתרדמת, תרבות זה נחמד וטוב, אבל גם צריך בידור, בעיקר לנוער.

 3. שולי אמר/ה

  מה עם דשא בית העם …השנה אין כלום ?

 4. רונה אמר/ה

  על מה אתה מדבר? יותר תרבות באמת תודה … אתה עומד לפנות לחלק קטן מהתושבים בלבד . מדובר בהתנשאות .
  לעשות קבלת שבת שמערבת תפילות במקום קלבת שבת שהייתה מפעל מהמם וכיפי לתושבי העיר? באיזו זכות אתה מבזבז על זה את הכסף שלי?
  עינת קאליש לא בחרתי בך… משהו בבטן שלי אמר שלא תתפקדי בצורה טובה וצדקתי. לצערי אגב.

 5. רניאל גוטמן אמר/ה

  אני נעלבתי מהראיון הזה – יושב סגן ראש העיר מר חיון ומדבר גבב של דברים מבישים והזויים ואפילו פחות מזה
  אני אומר שמכשיר ההקלטה התקלקל ולא מפרסם אותו הראיון מעליב את האינטילגנציה של כל אדם ובמיוחד של חיפאים

 6. חנה מורג אמר/ה

  עגום
  שוב חטא היוהרה :" פחות בידור יותר תרבות".

 7. תושבת ק. חיים אמר/ה

  אין אירוע קדוש,אבל יש משכורת קדושה. יש הוצאות קדושות לתיפעול המשרד.
  יופי של אירועי תרבות,אבל זה טוב לפחות עכשיו לאנשי הכרמל התרבותיים. בשכונות כמו קרית חיים,אין כלום.
  לא בידור ולא תרבות.
  לא לילדים ולא למבוגרים..
  במיוחד הילדים בהיו רגילים להופעות בגן התיאטרון ובגן צירי.
  תענוג.
  לא בשבילנו.

  1. גאולה אמר/ה

   הופכים את חיפה לתרדמת . העיקר לקבל משכורות מנופחות .מאז הבחירות האחרונות חיפה אפורה ועלובה וזה חבל מאוד אפילו בקיץ ובחופי הים שבכל שנה נצבעו החופים במדשאות ומאות אנשים נהנו בבילוי מענג על חוף הים כשהוא מוצל ועם דשא ירוק בשנתיים האחרונות הכל שממה . וזה חבל לא לזה צפינו כשהלכנו לבחור ולהפגין לד"ר קליש וזה יחזור אליה בחזרה.

 8. משה קומוב אמר/ה

  אני יכול להבין את העירייה שקיצצה תכניות קיץ רבות שהיו בעיר עד לבחינה מחדש. טוב לבחון את המצב ולרענן. מה שאני לא מבין מדוע לא ביטלו את פסטיבל ביתגלים המיותר והבזבזני ? יש להחזיר אירוע זה לממדיו הטבעיים של לפני 7 שנים. ההופעות ברחוב יונתן יקרות ומעיקות על התושבים.

  בהתחלה העירייה לא היתה מעורבת. תושבים מי שרצה פתח את הבית שלו. עם הזמן הוסיפו הופעה לא רעשנית במוצ"ש בבית סקנדינביה. פתאום העירייה התעניינה והתחילו הבעיות. השלטון הקודם רצה להטיב עם הפאב ברחוב יונתן ולהגדיל את הכנסותיו סגר את הרחוב והקימה במה כולל רמקולים אמתניים. בשנים האחרונות אנו השכנים תקועים עם רעש שלא נותנים לחיות בדירות הסמוכות, סמים ושכרות ברחוב ועשיית צרכים בחצרות (העירייה שוכחת להציב שרותים ניידים במקום).

 9. סיגל אמר/ה

  אל דאגה אין תרבות גם לתושבי חיפה!.אין ארועים אין כלום.מת כאן .העיקר אנחנו משלמים ארנונה פי 3

 10. תושב מאוכזב אמר/ה

  חצי מרתון חיפה זה ארוע ספורט חשוב בעיר, בתי ספר משתתפים שם, רצים עם דגלי בית ספר. מקרב ילדים לספורט. לא נקלט לי באיזה קלות ראש העיר החדשה ביטלה ארוע זה. וכך גם מרוץ מדרגות חיפה…אין שום הגיון לבטל ארועי ספורט אלו שכל כך מזוהים עם עיר חיפה.

 11. אייל אמר/ה

  השמאל בוכה על התערבות שרת התרבות פוליטית בתכנים ובתרבות.
  הנה לכם השמאלן הנאור חיון שמתערב באופן בוטה פי כמה, ברגל גסה, מחסל ארועים שהפכו כבר מסורת..
  ובאיזה תירוצים.. פחות בידור? וכי למה? מי אתה שתחליט על זה? הייתה ועדה? בדקתם יחסים בין ארועי תרבות ובידור? האם בידור לא יכול להיחשב תרבות? ולמה הוא לא מפסיק לחפש פרובוקציות מטופשות??

 12. בן עמי עינב אמר/ה

  מבלי להכנס לדיון על אירוע כזה או אחר עדיין לא ברור מה מדיניות התרבות והאמנות של חיפה תחת הראשות וההנהלה החדשה של העיר. יש? בתכנון? אין עדיין?

לא ניתן להגיב