חניה לסטודנטים בחיפה | האם אפשר למצוא פשרה? | הצעת הרב דב חיון

הרב דב חיון (צילום: ירון כרמי)

הצעה: חניה חינם לסטודנטים שיסיימו תואר באחת מהאוניברסיטאות או המכללות בחיפה

הצעתו של חבר מועצת העיר הרב דב חיון, בנושא מדיניות חניה חינם לסטודנטים תעלה בישיבת מועצת העיר שתתקיים מחר, שלישי 3/11/20

חיון מציע כי חניה חינם תינתן, במשך שנה, לסטודנטים שיסיימו תואר באחת מהאוניברסיטאות או המכללות בחיפה וימשיכו להתגורר בעיר. הצעה זו באה בעקבות כוונת העירייה לבטל את מדיניות החניה חינם לסטודנטים שהיתה נהוגה מאז שנת 2010.

לדברי חיון: “השינוי במדיניות נעשה על רקע הבטחת העירייה לאפשר חנייה חינם לגמלאים ולתושבי חיפה בני ובנות הגיל השלישי. אף על פי שהמטרה ראויה, קיים חשש כי הצעד עלול לפגוע ביכולתם וברצונם של צעירים ללמוד ולגור בחיפה. מטרה ראויה אחרת שהעירייה חרטה על דגלה”.

חניה בחיפה (צילום: ירון כרמי)
חניה בחיפה (צילום: ירון כרמי)

חיון מסביר, כי הצעה זו נועדה למצוא פתרון שיפשר על המתח העומד בין שתי המטרות החשובות. על כן, הוא מציע מדיניות אחרת, במסגרתה תינתן חניה חינם במשך שנה לסטודנט שיסיים תואר באחת מהאוניברסיטאות או המכללות בחיפה וימשיך להתגורר בה. צעד כזה יש בו כדי לעודד צעירים להוסיף ולהתגורר בעיר לאחר סיום לימודיהם האקדמיים, ויעניק חיזוק לבוגרי האוניברסיטאות הרבים שמעדיפים, כך או כך, להישאר ולהתפרנס בחיפה.

הגיבו כאן לכתבה

5 תגובות
 1. ליאור אמר/ה

  עוד דוגמה לכך שמדיניות העיריה היא לא להצעיר את אוכלוסייתה.
  יש הרבה סטודנטים מהישובים הקרובים – אין להם צורך לעבור דירה בשל כך, אבל כן לבוא וללמוד במוסדות המצויינים בעיר… עם החלטה זו, הפגיעה בסטודנטים, תושבי העיר, גדלה!
  חבל שהעיריה לא מנסה לדאוג לכלל האוכלוסיה, אלא תמיד משהו צריך לבוא על חשבון דבר אחר – אין מעוף!

 2. דן אמר/ה

  הסטודנטים בוכים על שכר לימוד גבוה, חוסר אפשרות לעבוד מפעת חוסר זמן, דמי שכירות למגורים אז שאלה מהיכן יש כסף להחזיק רכב? פחות אלכוהול ומסיבות יהיה מספיק לתשלום החניה

 3. דן אמר/ה

  הסטודנטים בוכים על שכר לימוד גבוה, חוסר אפשרות לעבוד מפעת חוסר זמן, דמי שכירות למגורים אז שאלה מהיכן יש כסף להחזיק רכב? פחות אלכוהול ומסיבות יהיה מספיק לתשלום החניה

 4. יורם אמר/ה

  מסכים עם הרעיון שצריך לעודד צעירים להישאר לגור בחיפה בתום השלמת התואר. חניה חינם לשנה זה לא אטרקטיבי. תושב ת”א מקבל תו חניה לא רק לשנה.
  מציע שינתן פטור מארנונה לשנתיים מסיום הלימודים לתואר בחיפה, למי שיגור בשכונות שדורשות התחדשות כמו הדר, עיר תחתית. זו כבר הטבה יותר משמעותית שגם תועיל לעיר

 5. אייל אמר/ה

  לפנסיונר עם 11 אלף שקל מעיריית חיפה אין יכולת כלכלית לשלם פנגו על חניה בעיר של רכבו החדש.
  לעומת זאת לזוג צעירים עם הוצאות על תינוק, גן ילדים, רכב זול יד שלישית ושכר דירה, שמרויחים חצי מהפנסיונר מהם יש לגבות על חניה.
  הגיון של עיריית חרפה.

הגיבו כאן לכתבה