מורשת קליש – "האשה שתכננה תוכניות" | ראיון פתוח וגלוי עם דב חיון

סגן ראש העיר חיפה, הרב דב חיון, בראיון פתוח וגלוי לחי פה, על המהלך המכוער, כהגדרתו, שנעשה כלפיו: ההודעה על פיטוריו ערב החג במכתב שנשלח במייל. חיון מדבר מהלב, על כשנתיים בתפקיד חבר בקואליציה, על ההקרבה, על המחויבות, על התנהלות העיר והעומדת בראשה וגם על המשך הדרך הפוליטית שלו – מהאופוזיציה!

חשוב לציין כי הרב חיון, עדיין סגן ראש עיר, עד לקיום ישיבת מועצת עיר, בה תתקיים הצבעה להדחתו מהתפקיד, כאשר בהצבעה נדרש רוב. עד לישיבת מועצת העיר שתדון בהדחתו, נלקחו ממנו סמכויותיו כמחזיק תיק התרבות וכן נטלה ממנו זכותו לקבלת שכר.


"הרגשתי שממדרים אותי"

על מכתב הפיטורין שקיבל ערב ראש השנה מספר חיון:
הופתעתי ולא הופתעתי. ראיתי בחודשים האחרונים, איך לאט לאט ממדרים אותי החוצה. לדעתי היה פה תהליך פוליטי להוצאתי מהקואליציה ואני מעריך כי השלב הבא יהיה להוציא את רג'א זעאתרה ושהירה שלבי. אני מעריך שראש העיר השכילה להבין שיש לה בעיה במינוי של שלבי לסגנית ראש העיר בעוד מספר חודשים, כי אנשי הימין בתוך הקואליציה יתנגדו.

סהירה שלבי (צילום: ירון כרמי)
שהירה שלבי (צילום: ירון כרמי)

"מפה זה התחיל…"

אני מעריך שמ"מ ראש העיר, נחשון צוק, הכין מהלך שיוציא גם את זעאתרה ושלבי, יכניס את יוסי שלום ושי אבוחצירה ובכך ישאיר את הקואליציה העירונית עם 19 חברים.

כלומר: מרץ מוחלף בש"ס וחד"ש יוחלפו על ידי שי אבוחצירה ויוסי שלום. זה אומר שההכרזה של קליש על הליכה לקראת הציבור הפלורליסטי והערבי, למעשה נמחקת לנוכח מהלכים דרסטיים לכיוון הצד החרד"לי – ימני.

כשנודע לי שיש התנגדות למינוי שהירה לסגנית ראש עיר, על ידי גורמים ימניים בקואליציה, העברתי ביקורת על האפשרות הזאת בארבע עיניים לנחשון. התחושה שלי היא שברגע שהעברתי ביקורת שכזו, נחשון התחיל במהלך להחליף אותי, כי הוא הבין שתהיה לי בעיה עם מידור הציבור הערבי והיהודי-פלורליסטי.

רג'א זעאתרה (צילום: ירון כרמי)
רג'א זעאתרה (צילום: ירון כרמי)

חשבתי שמהקואליציה אפשר לעשות יותר לטובת הציבור החיפאי

בעבר חשבתי שמהקואליציה אפשר לעשות יותר לטובת הציבור החיפאי, גם עם הביקורת שהייתה לי כלפי ההתנהלות ההנהגה. לצערי בחודשים האחרונים התאכזבתי אבל עדיין האמנתי וחשבתי שניתן לעשות יותר מתוך הקואליציה מאשר באופוזיציה. למרות זאת, יש גבול מסוים וקווים אדומים.

היתה לי ביקורת מאוד קשה על התקציב ועל הקיצוצים שנעשו בתקציב החברה הערבית ובתקציב התרבות וגם על סדר העדיפויות הלא-נכון. היתה לי ביקורת שנאמרה לראש העיר ומ"מ ראש העיר אך לצערי הם לקחו את הביקורת הזאת וצירפו ביקורות נוספות ועשו את המהלך שעשו בערב החג. לא היתה לי בעיה עם ההחלטה – אילו היו מודיעים לי על הפיטורים פנים אל פנים, אבל קשה לי מאד לקבל את הדרך בה קיבלתי את ההודעה מקליש – באמצעות במייל בערב החג בצורה מכוערת ופחדנית.

"באתי להשפיע ולשנות ואמשיך לעשות זאת מהאופוזיציה"

היום אני נמצא במקום אחר לגמרי. לא באתי לעירייה בשביל השכר והמעמד, אני באתי כדי להשפיע, באתי כדי לשנות ואני אמשיך לעשות זאת מהאופוזיציה. נכון שיותר קשה לשנות דברים מהאופוזיציה, אך יחד עם זאת אני יכול לומר את כל מה שלא יכולתי להגיד כחבר קואליציה, כי הייתי מחויב. היום מהאופוזיציה אני מתכוון לפתוח את הכל ולהילחם למען הציבור החיפאי בצורה הכי גלויה שאפשר ולא לוותר.

ראש העיר לקחה לי האצלת הסמכויות שנתנה לי ובאופן אוטומטי את השכר, אבל בפועל אני עדיין סגן ראש עיר עד שתתקיים ישיבת מועצת עיר בה תהיה הצבעה של רוב כדי לקחת ממני את תואר סגן ראש עיר. אני נבחרתי על ידי הציבור להיות חבר מועצה ואני אלחם עד הסוף.

ראיון עם דוב חיון בחוף הגולשים
ירון כרמי בראיון עם דוב חיון בחוף הגולשים

"הימין הקיצוני בקואליציה מתנגד לסגן ראש עיר ערבי"

כעת עינת קליש ונחשון צוק מנסים לגייס את חבר המועצה יוסי שלום ולמנות אותו לסגן ראש עיר לשלוש השנים הבאות. בתוך הקואליציה הרעועה, הרוקדת והרועדת, יש חיבורים עם הימין הקיצוני שמתנגדים להצביע לערבי או ערבייה כסגני ראש עיר.

מבחינתי חבר המועצה רג'א זעאתרה, ראוי להיות סגן ראש עיר אבל עשו עליו "עליהום" וחיפשו אותו ועכשיו מחפשים גם את שהירה שלבי, כי לימין הקיצוני ולגזענות בתוך הקואליציה יש פתחון פה היום.

נחשון צוק (צילום: ירון כרמי)
נחשון צוק (צילום: ירון כרמי)

"נחשון צוק, האחראי על המהלכים"

נחשון צוק, שהוא האחראי על המהלכים הפוליטיים, הבין שבעוד כמה חודשים, כשיביאו את אישור מינוי שלבי להצבעה, לא יהיה רוב בקואליציה. גם באופוזיציה יצביעו נגד, לא חלילה כנגד שלבי, אלא נגד ראש העיר. אני בעצמי אמרתי לשהירה שלבי שאם אני אהיה באופוזיציה אני אצביע נגד ראש העיר (למרות שזה לא יהיה אישי נגדך). צוק וקליש הבינו שהולכת להיות בעיה במינוי של שלבי, כי לא יהיה רוב, על כן הם נקטו במהלך שמטרתו להחליף שלושה חברים מהקואליציה בשלושה חברים מהאופוזיציה ויפה שעה אחת קודם.

אינטרסים משותפים לש"ס ולראש העיר

ש"ס צריכה כעת את הקואליציה כי הם רוצים למנות רב ראשי לעיר חיפה והם צריכים את ראש העיר. במקביל ראש העיר צריכה את יו"ר ש"ס שר הפנים דרעי, כדי לקדם כמה עניינים ולאשר אותם. על כן הם מחליפים את הנציג של ש"ס ושני נציגים במקום רג'א ושהירה.

הרב אורי אוזן (צילום: יוסי ויינר – הדור הבא בצילום)

יוסי שלום יקבע

כבר ציינתי כי אם ביום ההצבעה להדחתי לא ימנו את שהירה שלבי כמחליפה, המשמעות היא שהם משחקים עם חברי מועצת העיר מטעם חד"ש ומושכים אותם. אם יוסי שלום יסכים להתמנות כסגן ראש עיר, הם יוותרו על שלבי, ואם לא יסכים, ינסו לבנות ולארגן את הקואליציה מחדש ויידרשו משלבי לעכב את כניסתה לתפקיד. הם מבטיחים להם הבטחות שהם לא יכולים לעמוד בהם כרגע.

יוסי שלום (צילום: ירון כרמי)
יוסי שלום (צילום: ירון כרמי)

"ראש העיר פוגעת בחברה הערבית בחיפה"

חבל לי שראש העיר פוגעת בחברה הערבית בחיפה. ניתן לראות את זה בתקציב. התקציב אומר המון והוא מראה את סדר העדיפויות של העירייה ושל מי שעומד בראשה. ראש העיר גם פוגעת בתרבות בעיר. צריך לראות כמה הוסיפה לתקציב התרבות בחברה החרדית (התורנית) ולראות את הקיצוץ בתקציב של שכונת הדר – השכונה המעורבת. במקום לחזק אותה ואת החיים המשותפים בה היא חוסכת. אני מדבר גם כתושב השכונה, כי עשיתי מעבר מהכרמל לואדי סאליב. ראש העיר מוחקת את מורשת יהב והיא פוגעת בעיר.

ואדי ניסנאס בחיפה: עשרות אלפי מבלים בחג של החגים - 22/12/2018 (צילום: ירון כרמי)
"מזניחה את החברה הערבית" • ואדי ניסנאס בחיפה: עשרות אלפי מבלים בחג של החגים
22/12/2018 (צילום: ירון כרמי)

קיצוץ מאסיבי מתקציב התרבות

אחת הביקורות הקשות שהיו לי והעברתי אותה בוועדת התמיכות היא שקיצצו מתקציב התרבות בעיר. תקציב של 12 מיליון שקלים הופחת ל-8 מיליון שקלים והשנה ל-2 מיליון שקלים. זה התקציב לכל התרבות בעיר…

בשנה הבאה (2021), במקום להוסיף, היא מקצה תקציב של 3.6 מיליון שקלים, כאשר התקציב לתרבות התורנית הוא 1.6 מיליון שקלים. מדובר בחצי מהסכום של כל התרבות בעיר, כאשר החברה החרדית מהווה פחות מעשרה אחוזים מכלל התושבים והחברה הערבית והיהודית פלורליסטית מהווה רוב.

עינת קליש רותם (צילום: ירון כרמי)
עינת קליש רותם (צילום: ירון כרמי)

מורשת קליש – "האשה שתכננה תוכניות"

כחבר בקואליציה שמרתי את הביקורות שלי והעברתי אותן פנים אל מול פנים "בארבע עיניים" בגלל המחויבות שלי. אף פעם לא העברתי ביקורות באמצעות התקשורת ולא בישיבות מועצה. עשיתי את המקסימום.

האכזבה שלי היא שחשבתי שהאישה הזאת תוביל את העיר למקומות יותר טובים, אבל היא האכזבה הכי גדולה שלי, למרות שהייתי בין הראשונים שתמכו בה ובנחשון צוק לאורך כל הדרך.

הקדנציה האחרונה שלה

בחצי שנה – שנה האחרונה, גיליתי את גודל האכזבה וכעת אני יכול לומר שהאכזבה היא ענקית ושזו גם הקדנציה הראשונה והאחרונה שלה. אם יתקיימו בחירות, היא לא תעבור את ה5-6%. רוב הציבור החיפאי לא תומך בה, כי היא פגעה והרסה את העיר. היא עדיין יושבת בחדר ומתכננת תוכניות שאולי יצאו לפועל ואולי לא, גם אם יצאו לפועל, זה לא יהיה בקדנציה שלה. המורשת שתשאיר אחריה היא "האשה שתכננה תוכניות".

הפגנת הלהט"בים נגד קליש (צילום: מיכל ירון)
הרייטינג של קליש בירידה • הפגנת הלהט"בים נגד קליש (צילום: מיכל ירון)

צוק וקליש הרגו את הנשמה של חיפה

טרם לקיחת הסמכויות ותיק התרבות ממני, ניסיתי לארגן ולתכנן את אירוע 'החג של החגים', אבל גם באירוע הזה קוצץ התקציב, כמו גם בית הגפן שנפגע. התקציב לבית הגפן הלך והדרדר בשנתיים האחרונות. אמרתי והערתי שזה לא הגיוני להשקיע רק בתשתיות (שגם בהן, אגב, לא ממש טיפלו). אי אפשר בלי תרבות, בלי הרוח והנשמה, שהיא לא פחות חשובה מהאוכל הפיזי, תרבות היא המזון הנפשי. אנחנו צריכים גם נשמה, ואת הנשמה ראש העיר הרגה. צוק וקליש הרגו את הנשמה של העיר.

אסף רון - מנכ"ל בית הגפן (צילום: ירון כרמי)
קוצץ • אסף רון – מנכ"ל בית הגפן (צילום: ירון כרמי)

מרכז התרבות ניתן לחרדים

גם הבניין שאמור היה לשמש חממה לתיאטרון ולמחול, כפי שהפירמידה נותנת מענה לאמנים, מקום שיהווה חממה לאומנים בתחומי הבמה, לא יצא לפועל. הרעיון שלי כיו"ר דירקטוריון התאטרון, היה להקים חממות תרבות בעיר, כמו שמקימים חממות הייטק. לצערי ראש העיר לקחה את מרכז התרבות ברחוב בית"ר ונתנה אותו לחרדים ואז, את מרכז התרבות מרחוב בית"ר היא מעוניינת להעביר למבנה שמיועד לחממת התרבות בסמוך לתאטרון חיפה, אבל המקום הוא קטן מדי.
הבעיה שהיא באה לתקן ומקלקלת יותר. צריך להבין שלא מתקנים ע"י קלקול לפני שמתקנים בודקים מה ההשלכות ואם זה באמת מתקן.


"לא מוכן להיות חותמת גומי"

יש קבוצה קטנה שמנהלת את העיר והשאר הם רק "אצבעות" כדי לאשר את הדברים, ואני לא מוכן להיות חותמת גומי…

אני מאוד מאוכזב מהתנהלות העיר. ראש העיר מנוהלת ולא מנהלת את העיר, ולכן אני מאוכזב מקווה ששלוש השנים יעברו מהר ומי שיבואו אחריה יצליחו לתקן את הקלקולים והפגיעה.

20 תגובות
 1. abcdefg אמר/ה

  חיפה- עיר המתים !

  1. אילן אמר/ה

   מעכשיו יש גם כתובת חדשה למתים – לנפטרים – פרויקט קהילת אזורים – לחיים ולמתים – בשכונת נווה דוד – בית העלמין החדש לאלפי נפטרים בתשלום יקר מאוד לחלקת קבר – עוד הפקרות של פגיעה אנושה בציבור מוחלש שאיננו יכול להתמודד מול הקומבינות – במיוחד כאשר מדובר, כך על פי החשד, להערכתי, בחצי מיליארד ש"ח שצפויים להיות מוזרמים לכיסים הנכונים תוך רמיסת זכויות תושבי שכונת נווה דוד המוחלשים – זו היא תמצית פעולתה של הקדנציה האומללה הנשלטת, כך על פי החשד, על ידי קבוצת אינטרסים כלכליים – וראש העירייה נגררת אחריה – למלא את הכיסים הנכונים תוך רמיסת אזרחים תמימים ואומללים.

 2. אייל אמר/ה

  מסע ההשמצות של חיון בא אחרי שבמשך שנתיים הפך עצמו ללא רלוונטי ואפילו מאוס על גופי התרבות בהתנהגות גסה והכנסת פוליטיזציה מטעמו לתרבות בחיפה, בנסיון לחפש ריבים ומחלוקות כפי שמרצ ידועה לשמצה בפעילותה ולכן לא נשמאל ולא מימין רוצים אותה בקואליציה ועתה קליש שבכלל צירפה אותו, קבלו בקושי מושב אחד בלבד מתוך 31 ומתנהג כאילו הם 4-5. הוא מדבר בשם מרצ ומשכיח שהוא נשתל בה ברגע האחרון לאור הפרןפיל התקשורתי של פרשיית הרבנות. עשר שנים היה במןעצה שקט מהשמאל הקיצוני המיותר של מרצ. גם חיון עצמו מוכיח שהוא בעל דעותקיצוניות, תגרן ושנאת קהלים גדולים בחיפה שאבוי, לא חושבים כמוהו. וכמו חבריו לשמאל הקיצוני המשתלח ומתפרע. לאור פרשת מלכה שושני לא היה ראוי כלל להמשיך כסגן ראש העיר. כנל בספק אם ראוי להיות חבר מועצה, זה כתם.

  1. חי ציון מזרחי אמר/ה

   כל מילה בסלע.
   הגזען ששונא מי שלא חושב כמוהו עכשיו מרשה לעצמו לרכל ולהוציא דיבת ראש העיר רעה.
   בושה.
   ראש העיר אנחנו מעריכים מאד את זה שאת משתדלת לדאוג לכווווווווולם.
   גובי רוצה שתדאגי רק ל 0.0001% שהוא מייצג, ולצערנו יש להם ייצוג של כמעט 100% בתקשורת.
   כאן לא מפריע לו שזה לא היחס שלהם מתוך האוכלוסייה. רק אצל החרדים…
   אגב, גם חשבון לא התחום החזק של הדובי….
   1.6 מתוך 3.6 זה לא 50%. אפילו לא 45%….

  2. אילן אמר/ה

   חי ציון מזרחי היקר: חי – זה חשוב; ציון – כי מציון תצא תורה; מזרחי – אם הטוב יבוא ממזרח – אחבק אותו. מפיך ליושב במרומים. רק הערה קטנה – ראש העירייה לא משתדלת לדאוג לכוווולם – היא בפועל פוגעת באלפי בעלי קרקע למגורים ומונעת מהם ומבני משפחתם קורת גג – מדובר באותם אלו שמבקשים להסדיר פתרון דיור עבור עצמם (ובני משפחתם) – פתרון למשבר הדיור שפקד אותם – באמצעות רשויות התכנון ועיריית חיפה – המונעים מהם, שנים רבות, לממש את הבניה. מדובר בפתרון משבר הדיור לאלפי משפחות – ללא סובסידיה ממשלתית בהיקף של מיליארדי ש"ח – כפי שמקובל במקומותינו – על חשבון תקציב המדינה – תקציב המתדלדל מיום ליום.

  3. חי ציון אמר/ה

   אילן היקר.
   ראשית תודה על המחמאות.
   שנית, לא הבנתי כל כך מה בדיוק העירייה מונעת מאלפי תושבים??? להשתלט על שטחים פתוחים? לא הבנתי אותך.
   וכשאמרתי שהיא דואגת לכולם, זה בניגוד למה שאמר דובי ולמי שהוא דואג…
   ואתה יודע איך זה….אף פעם היא אפשר ש 100% יהיו מרוצים…

  4. אילן אמר/ה

   חי ציון היקר – אלפי אנשים תמי לב רכשו קרקעות המיועדות ומאושרות לבניה למגורים ברכס הכרמל. הקרקעות הן בבעלותם ואין כאן כל השתלטות. הבנייה הוקפאה החל מיום 16.5.1968 (חלפו למעלה מ-52 שנות הקפאה ועוד רחוקה הדרך) – בהחלטה כי יוכנו תכניות מתאר חדשות למימוש זכויות הבניה בקרקע. על עיריית חיפה מוטלת חובה חוקית ומוסרית לאפשר לרוכשי הקרקעות (או יורשיהם או חליפיהם) לממש את הבניה ולהסדיר קורת גג להם או ליורשיהם. קליש עושה דין לעצמה ופועלת למנוע מאותם אלפי אנשים את זכויות היסוד שלם לקניין ולקורת גג – ללא צורך בסובסידיה ממשלתית או אחרת. זו הבעיה. למניעת הבניה קיימות סיבות שמוטב היו שייחקרו, כך על פי החשד, במדור הפלילי בפרקליטות המדינה ובמשטרה. ומוטב מוקדם ככל האפשר. ברור שלא מדובר בשטחים פתוחים.

 3. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  דב היי.כולנו חייבים להיות מאוחדים לטובת העיר חיפה.זה הדבר החשוב ביותר, טובת העיר חיפה ולא למען איש זה או אחר,אלא למען העיר חיפה.

  1. אילן אמר/ה

   רפי רפול היקר – מרגע שראש העירייה הגב' קליש ביחד עם המפעיל שלה החליטו למנוע מאלפי בעלי קרקע לבנייה ברכס הכרמל – את מימוש הבנייה – אין כאן איחוד ואין כאן טובת העיר חיפה. מה שיש הוא רמיסת זכויות של אלפי אנשים, שלא כדין, עושק שאין לו כל הצדקה. תןך יצירת כאוס תכנוני וכאוס תחבורתי – זו לא טובת העיר – זו הפקרות – אם תבדוק מי אמורים להרוויח מהמצב – תבין כי אין כאן איחוד כוחות למען העיר חיפה – יש כאן חשד כבד למעשים במישור הפלילי וראוי ונכון כי הדברים יבדקו ויחקרו בהקדם.

 4. דין דין אמר/ה

  תמשיכו לעסוק בעניני קואליציה והעיר תמשיך להדרדר.

 5. מרסל אמר/ה

  קטטות ותככים של פוליטיקאים….ממש לא מענינים את הציבור.

 6. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  אילן היי.תמיד חשוב לחשוב על הערות.אל תשכח כי גברת עינת קליש נבחרה על ידי ציבור התושבים בחיפה.זה מה שרוב התושבים חשבו וכך היה.צריך לקבל את בחירת רוב התושבים בחיפה ,שכן אנו חיים במדינה דימוקרטית לכל דבר ועניין.הרבה תושבים שאני נפגש עימם מרוצים מתיפקודה של ד"ר עינת קליש רותם ראש העיר חיפה.מועדים לשמחה.

  1. אילן אמר/ה

   קליש נבחרה כדין בבחירות דמוקרטיות והדמוקרטיה תעשה את מלאכתה. מכאן ועד רמיסת זכויות יסוד של רוכשי קרקעות שנרכשו בכסף מלא – הן זכויות לקניין והן זכויות לקורת גג לרוכשים ולבני משפחתם – עוד רחוקה הדרך. קליש כפופה לחוק ולפסיקה ואיננה רשאית להפר אותם ולפגוע בציבור גדול של רוכשי קרקע – ראש עירייה כפוף לחוק – גם אם חושבת או פועלת ההיפך – כך בדמוקרטיה. חבל שקליש עושה שימוש שאיננו חוקי בכוח השירות לאזרח שהופקד בידה. היא פשוט צריכה לקיים את החוק ולא להמשיך למנוע מאלפי אזרחים לממש את רכושם.

 7. המלאך השומר של פיטר פן אמר/ה

  מי שלכאורה תמך בלאס אינו יכול ואנחנו ראוי להיות בכלל במועצת עיר בישראל
  הלואי והשם יתך כח להילחם לטובת התושבים מהאופוזיציה

 8. חנה מורג אמר/ה

  הכל נכון.
  אבל… אם לא היו מפטרים , לא היה הולך למרות כל מה שראה ועדי והיה שותף לכל מה שלא קרה בחיפה, לכל התפתחות שנבלמה בעיר, לכל החלטה צריכה שהתקבלה, לכל מה שהובטח ולא קוים, לכל ה….. לא החדש בחיפה.
  יכולה לייחל לגאון שיקום יוכל לשקם הקדנציה אחת בלבד את מה שקרה כאן.

 9. משה אמר/ה

  הכותרת צריכה להיות: דב חיון בעד הערבים, נגד החרדים.

 10. אבי כהן אמר/ה

  אמרתם רק לא יונה יהב והבאתם אותה.
  בדיוק כפי שאתם אומרים רק לא ביבי.
  חיפה טובעת ויהיה בידכם אולי להציל אותה בבחירות הבאות בתקווה שלא תתפרו לה תיקים כפי שעשיתם לביבי.

  1. אייל אמר/ה

   אין ספק אם אחרי נתניהו יעלה פופוליסט-מרקסיסט מהשמאל האובדני, זה יהיה אסון קיומי למדינה.
   הוא עלול לתת מליארדים לישיבות. הוא עלול לשפוך מליארדים סתם על קצבאות. הוא עלול חלילה להצהיר שהוא
   מקבל מדינת אויב פלסטינאית ביהודה ושומרון. הוא עלול, רק כדי להצטלם באיזה טקס שלום בבית הלבן, לוותר על ריבונות
   על ערש מולדתנו ולב ארצנו. מנהיג שמאל כזה יהיה קטסטרופה, ובטח יגלה יד חלשה ורופסת כלפי חמאס המתחמש בעזה.
   הו לא. האם יתכן שנתניהו עשה בדיוק את כל זה.
   רוצה לומר: קליש ממשיכה במידה רבה, באופן אירוני, את מדיניות יהב בכך שלא נוגעת בעירייה, לא סגרה אף אגף, לא קיצצה מאות משרות מיותרות, רק הוסיפה עוד משלה עם 2030 המיותרת. יהב וקליש, קליש ויהב. דרושה ועדה קרואה.

 11. פנינה אריאב אמר/ה

  צר לי מאד לקרוא את דבריו של הרב חיון, שהצבעתי בשבילו
  והצבעתי לקליש פעמיים עד שנבחרה.
  הדברים לא מסתדרים עם הסקירה השנתית שנתנה בקולה הפייסבוק .
  ייתכן שהאמת באמצע ואם הרב חיון אובייקטיבי בצר לו,
  המצב עגום ולא שונה ממה שקורה בממשלה .
  עצוב עצוב עצוב שחרדים שמחווים 10-12 אחוז מכלל התושבים
  במדינה קובעים את סדר היום גם בחיפה האדומה( לא מקורונה)
  שתמיד היתה שכנות טובה עם האוכלוסיה הערבית.

 12. ריטה אמר/ה

  מזה אכזבה זה בקטן עוד אחת מחבורת המאפיונרים ביבי וחבורתו +קליש עכשו,שאלה מתי הבחירות לראשות העיר?נתחיל לאגור מעט כסף לזיקוקים,במקום לשלם קנסות לדוחות חניה

לא ניתן להגיב