דובי חיון לא חוזר לקואליציה לאחר שהבוקר התבשרנו על שובו | דרמה בעיריית חיפה

חיון התכוון לשוב לקואליציה בהתנדבות מלא, ללא כל תמורה, רק מתוך רצון לתרום ולהעניק את חלקו לתושבי חיפה.

חיון הציב כתנאי לחזרתו לקואליציה את קבלת תיק התרבות, תיק הגאווה וכן תקציב לניהול תיק יהדות פלורליסטית בעיר. חיון מסר לחי פה, כי כשביקש את הדברים בכתב, נטען בפניו כי “הבין לא נכון” את הדברים

הבוקר, לאחר שהודיע לחי פה – תאגיד החדשות, על חזרתו לקואליציה, מסר כעת הרב דובי חיון, כי אינו שב לקואליציה, וכי בשיחות בין הצדדים, טענו קליש וצוק כי “הוא פירש את הדברים באופן שונה” ממה שהתכוונו.

חיון אמר לחי פה – תאגיד החדשות:

אני לא חוזר לקואליציה ולא מתכוון להגיע לישיבה הערב ולהצביע לשהירה שלבי. אני לא נגד שהירה אישית בשום אופן, להיפך, התכוונתי בהחלט להצביע בעדה. אני פשוט לא מוכן להיות שותף לעבודה בעיניים עליי. לי נאמרו דברים אחרים בשיחה אתמול ופתאום נותנים פרשנויות שונות. אינני מוכן לכך.

חיון הוסיף ואמר: המטרה שלי היתה לתמוך ללא סייג בתושבים, לתרום לתרבות בעיר ולתת את חלקי, בהתנדבות. פתאום, כשביקשתי שהדברים יהיו כתובים וחתומים, הבנתי כי אין בכוונת קליש וצוק לתת לי את מה שסוכם עליו ואותו דרשתי כתנאי לחזרתי: תיק התרבות, תיק הגאווה, ותקציב, שהיה בעבר אגב, ליהדות פלורליסטית. ברגע שביקשתי את הדברים כתובים הם החלו לגמגם ולטעון שלא הבנתי נכון, וזה לא בדיוק מה שדובר וכו’. באופן הזה, עם כל הכבוד, אינני נוכן לחזור.


הידיעה המקורית, כפי שפורסמה הבוקר בחי פה – תאגיד החדשות | ג’ 4/5/21 • 10:00

לאחר שפוטר בהודעת מייל ערב ראש השנה – חוזר הרב דובי חיון לקואליציה

דובי חיון חוזר לקואליציה כחבר מועצת עיר וכן כמחזיק תיק התרבות, תיק הקהילה הגאה ותיק חדש ליהדות פלורליסטית ליברלית

לאחר שבספטמבר שנה שעברה פוטר הרב דובי חיון, מחזיק תיק התרבות בעיריית חיפה, על ידי ראש העיר עינת קליש רותם, הודיע חיון הבוקר (ג’ 4/5/21) לחי פה – תאגיד החדשות, כי ישוב לקואליציה כחבר מועצת העיר. בשבועות האחרונים פנו לחיון גורמים מהנהלת העיר ומהקואליציה וניהלו עימו מגעים בעניין חזרתו לתפקיד.

הרב דובי חיון במליאת מועצת העיר חיפה 2019
הרב דובי חיון (צילום: עיריית חיפה)

כזכור, וכפי שדווח בחי פה – תאגיד החדשות, ב-17 בספטמבר 2020, היה זה ערב ראש השנה, קיבל הרב חיון הודעה בתיבת המייל האישית, בה התבשר ע”י ראש העיר עינת קליש רותם כי הוא מפוטר מתפקידו לאלתר, וכי ניטלות ממנו כל סמכויותיו, זאת בשל אי הופעתו בישיבת אישור תקציב העירייה בתאריך 15/9/20. חיון סיפר אז לחי פה, כי דבר כוונתו שלא להופיע בישיבת התקציב היה ידוע לראש העירייה קליש ולסגנה נחשון צוק, ואף גיבה את טענתו בצילום מסך של התכתבותו בוואטסאפ עם השניים, בה הוא מעדכן את צוק וקליש שהוא מכניס עצמו לתקופת בידוד, כיוון שבא במגע עם עוזרו האישי, שחלה בקורונה. הרב חיון מסר כי מתוך אחריות לבריאותם של חברי מועצת העיר, הוא נכנס לבידוד עד שיתברר מצבו הבריאותי.

למרות זאת, קיבל חיון את מכתב הפיטורין ולא הסתיר את כאבו ואת אכזבתו העמוקה מן המהלך.
חיון אז אמר לחי פה: “אני מאוכזב קשות. אני שיתפתי את נחשון וגם את ראש העיר. בערב ראש השנה – זה המייל של ראש העיר. זו ה”שנה טובה” שאני מקבל. בלי לדבר, בלי לברר. בלי לשאול מה קרה? ככה, במחי יד אחת. אני מופתע, אני מאוכזב…”

והנה, הבוקר מסר חיון לחי פה, כי אמש נפגש עם ראש העיר קליש ומ”מ רע”ה נחשון צוק, והבוקר הודיע להם רשמית כי ישוב. חיון יקבל בחזרה את תיק התרבות שבו החזיק טרם פיטוריו, את תיק הקהילה הגאה שניהל תבור להט טרם התפטרותו, וכן, ביקש חיון תקציב נפרד לתיק יהדות פלורליסטית ליברלית, שעליו יהיה אחראי. בנוסף, ימשיך חיון למלא תפקידים בדירקטוריונים השונים הקשורים לתרבות.

היום מסיים הרב חיון, באופן רשמי, את תפקידו כסגן ראש העיר, הצבעה תתקיים בעניין מינויה של שהירה שלבי מסיעת החזית החיפאית, כמחליפתו.

דובי חיון מסר לחי פה – תאגיד החדשות:

אני עושה את התפקיד בהתנדבות. הכל למען עשייה עבור תושבי העיר ומתוך הדאגה שלי לתרבות בחיפה, למענה אני רוצה לפעול בשנתיים וחצי הבאות. המטרה שלי היא לעשות ולתרום לעיר ולא רק לשבת באופוזיציה ולבקר. כל עוד יינתנו לי האפשרות והגיבוי מהנהלת העיר, אמשיך להיות בקואליציה ואהיה חלק נאמן בה.

הגיבו כאן לכתבה

6 תגובות
 1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  אני שמח בשבילך ידידי דובי על חזרתך לעירית חיפה. בהצלחה.

 2. רוני עשת אמר/ה

  אז אולי סו” ס תמצא זמן לענות למכתבי ולפנייתי הטלפונית בעיניין הבאת ההצגה “השימוע” לחיפה “במשחקה של רננה רז,מלפני כשנתיים.

 3. רוני עשת אמר/ה

  כתבתי תגובה.לא ברור לאן היא נעלמה

 4. חכם אמר/ה

  בדיחה חיפאית טיפוסית עם הרבה סמרטוטים

 5. דין דין אמר/ה

  גועליציה.

 6. פנינה אריאב אמר/ה

  אני לא מבינה דובי חיון , רב קונסרבטיבי , נאיבי ? ראש העיר נתונה ללחץ אדיר של חרדים ונותנת להם כל שירצו ( ראה סיפור הכואב של לבחש ) , ברור שהחרדים שרואים עצמם מונופול בלעדי על יהדות , יתנגדו לזרמים אחרים של היהדות במיוחד שוויונית פלורליסטית , יהדות אמיתית שלא שולחת את האישה מאחורי פרגוד !!! היא שווה לגברים , נספרת במנין , עולה לתורה
  יש הרבה רבות ביהדות פלורליסטית , בוגרות מכללות לרבנות מתקדמת , גם בעי תארים אקדמאיים , פרשות השבוע מותאמות
  לרוח זמננו ;
  בנות עושותבת מצוה בדיוק כמו הבנים , הן עולות לתורה אחרי
  תקופה של לימודי יהדות מותאמת לגילן , והכי הכי חשוב שכל המשפחה יושבת יחד בבית הכנסת בתפילות ובחגיגות מצוה , שבת חתן כלה ( לא שבת חתן אלא חתן כלה ) ובשאר ארועים גם מצערים ;
  ראתם פעם בר מצוה בכותל ? מאז ״ הר הבית בידינו ״ , רב גורן
  הכניס מחיצה והחליט שנשים לא תתפללנה עם גברים ,!!!
  מאז ומתמיר מאות בשנים נשים מכוסות ראש התפללו בכותל לצד בעליהן וילדיהן ; משיכרון הניצחון במלחמת שדת הימים , אף אחד לא התנגד , לא עורר שאלה , כולם שמחו הכותל הוחזר לנו ;
  חזרה לבר מצוה לכותל כמובן בר מצוה אורתודוקסית ,🥵
  הסבתא של חתן בר מצוה ( אין כלת בר מצוה , נקוה שמתווה הכותל יוסדר עם כניסתו של הרב גלעד קריב לכנסת מטעם עבודה , משפטן , מנכל התנועה ליהדות מתקדמת לשעבר )
  הסבתות עולות על כסא פלסטיק לא יציב , נאחזות המחיצה המתנדנדת המפרידה , ואם קצת גובהה יכולה לראות את טקס הבר מצוה בתנאי שהיה לחתן הבר מצוה היה מקום קרוב למחיצה ;
  בחיית זה נראה לכם ? השפלה כזו לאישה ? ברור לכן שגם אם חתן בר מצוה באותו מצב , רק שהיא יותר צעירה אולי פחות קשה
  לה , אבל ההשפלה אותה השפלה ; תפקיד שתיהן לזרוק סוכריות על החתן , אסור להן כל לצהלל כי קול אישה…..
  עינת קליש שבחצי בה פעמיים , תפסיד את הקדנציה הבאה לא רק בגלל חזירי בר אלא בגלל שלא עומדת בלחץ החרדים ;
  לאסתם דובי חיון פוטר ; יור מרץ בחיפה !
  בתחילת הקדנציה החרדים ישבו בשקט , אבל שומו שמיים רב פלורליסטי יישב אתם ועיבוד אתם למען הציבור ?! ( חרדים עובדים רק עבור הציבור שלהם ועבור עצמם )ועוד יחזור להתנדב ויבקש תקציבים ליהדות פלורליסטית ?
  תתביישי לך קליש !! איפה החגורה השחורה שלך ? הרי למדת אומנויות לחימה ! למה את מפקירה אותנו ? אנחנו משלמים מיסים לא כמו החרדים , אין לנו פטור לכלום !!! בחיפה יש רק שני בתי כנסת רפורמיים ואחד קונסרבטיבי לתפארת חיפה והציבור שנוהר אליו ; אבל לא מספיק , העיר גדולה וקשה טופוגרפית !!
  צעירים שלנו התרחקו מהדת בראותם איך החרדים חולבים את הממשלה שנים , ורואים עצמם סגן אלוהים ובלעדיים !!
  שבעים פנים לתורה – ואהבתך לרעך כמוך, כל התורה על רגל אחת …
  החרדים לא שמעו על זה ? לימודי ליבה כבר אמרנו ?
  פחד אימים שיאבדו את כולם הבלעדי על שרות הדת ויהדות ,
  הינה לכם למה דובי חיון בחוץ !!! הפסד כולו לציבור שרוצה להתקרב ליהדות פלורליסטית שוויונית ;
  מאוכזבת מאד
  פנינה אריאב

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור פוליטי
 4. סגור והמשך בכתבה זו