דובי חיון התפטר ממועצת העיר חיפה | סוף משחק

הרב דוב חיון ותבור להט (צילום (מיכה בריקמן

הרב דב חיון, ששימש כסגן ראש העירייה בעבר עד לפיטוריו בספטמבר 2020, כן הגיש היום מכתב התפטרות רשמי לראש העיר, עינת קליש רותם.

כזכור, אמש (שלישי 04/05/21)דיווחנו בחי פה – תאגיד החדשות על הסאגה שהתנהלה בין חיון לבין קליש רותם וסגנה נחשון צוק, כאשר בשעות הבוקר נודע כי חיון בדרגו חזרה אל הקואליציה, לאחר מגעים שהתנהלו בינו לבין השניים יום קודם לכן בנוגע לכך, כאשר הוסכם בין הצדדים, כך לדברי חיון, כי יקבל את תיק התרבות, תיק בגאווה ותקציב לתיק יהדות פלורליסטית.

זמן קצת לאחר מכן, בשעות הצהריים, נודע לחי פה כי חלו התפתחויות, וכי חיון שב בו מהחלטתו לשוב לקואליציה, שכן, כך מסר חיון לחי פה, כשביקש מקליש ומצוק להגיש לו בכתב את התחייבויותיהם כלפיו (קרי, התיקים שיטפל בהם בשובו), החלו השניים לסגת מההסכם וסרבו לכך. אי לכך, הודיע חיון כי החליט לוותר על מקומו בקואליציה.

נזכיר, כי כוונת חיון היתה לשוב לתפקידיו בהתנדבות מלאה וללא תרומה כלשהי, כשכל מניעיו הם אהבה לחיפה ושאיפתו לתרום לעיר ולתושביה, וכך גם סוכם בין הצדדים כי כך יהיה. התנאי היחידי שהציב חיון, כך אמר, הוא כי יקבל את התיקים הנ"ל.

הרב דובי חיון (אלבום אישי)

הבוקר מסר חיון לחי פה:

אחר התלבטויות רבות, החלטתי לפרוש מהחיים הפוליטיים ולהתפטר ממועצת העיר. יחליף אותי מי שהלך לצדי לאורך הדרך והיה מספר 2 ברשימת מרצ, תבור להט.
היו אלה שנתיים וחצי סוערות, שהוציאו ממני דברים טובים, אך גם דברים שקשה לי איתם.
שמחתי לתרום לעשייה למען חיפה ותושביה ואחזור לעשות זאת בשקט וללא כותרות, מאחורי הקלעים. לכן, ברגעים אלה, יוצא מכתב הפיטורים שלי אל מזכירות העיר ואל ראש העיר.
תבור להט (צילום מאיה אפרים)
תבור להט (צילום מאיה אפרים)

תבור להט מסר לחי פה בתגובה:

שמעתי בצער על התפטרותו של הרב חיון מהמועצה. דובי נכנס לפוליטיקה כדי לעשות טוב לעיר, לחיים המשותפים ולקהילות השונות בחיפה. דובי דיבר איתי לאור הארועים בימים האחרונים והבנתי עד כמה המקרים האחרונים הקשו עליו. אני מודה לו על העשייה שלו ועל שייצג את המפלגה ואת הפלורליזם החיפאי.
אני מבטיח להיות נציג נאמן של כל החיפאים, לחזק את הקהילות בה, את החיים המשותפים בה והמעמד שלה כבירת הצפון. בפרט אהיה קול ברור ובלתי מתפשר לקהילה הגאה החיפאית – הקהילה שלי שממנה צמחתי ואעשה הכל כדי שתשגשג בעיר.
הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. פיטר פן אמר/ה

  שהירה שלבי האם קמת וגינית את הפגנות החמאס בחיפה????????????????????? אני מקווה שאת יודעת שמגיע טיל הוא לא יעצור לשאול אותך אם את ערבייה

 2. משלם ארנונה חיפאי אמר/ה

  ה"אבידה" ממש לא גדולה

 3. אייל אמר/ה

  מרצ מפלגה פשיסטית קיצונית ולצערי גם לא ציונית
  מקוה שכמו במועצות הקודמות לא תיכנס יותר למועצה
  דב חיון היה מצג הונאה כלפי הבוחרים
  טוב שהסתלק.
  אכזבה בקרב 100% מתושבי העיר מתפקוד העיריה.
  אין אחד שיש לו דבר חיובי לומר. בין היתר הרס ארועים על ידי האדם הזה עוד לפני הקורונה.
  מגיע לנו הרבה יותר מליצנים כאלו וסיעות כאלו.

הגיבו כאן לכתבה