גילה שויקה • מנהלת חדשה לבית הספר הפתוח בחיפה

בית הספר הפתוח בחיפה (צילום: ירון כרמי)

גילה שויקה היא המנהלת החדשה של בית הספר הפתוח בנווה שאנן. שויקה עובדת שנים רבות בבית הספר, כיהנה בתפקיד כסגנית המנהלת. תחליף את גלית אמסלם, שניהלה את בית הספר 4 שנים. שויקה זוכה להערכה רבה בבית הספר ויש שביעות רצון בקרב הורים מהבחירה בה. יש לציין, כי היו שני מכרזים לניהול בית הספר, בהם לא נמצא המתאים ולכן, משרד החינוך במחוז בחר בשויקה כמנהלת לשנה אחת. לקראת סוף השנה יהיה מכרז נוסף לתפקיד.

שנת הלימודים הקודמת התחילה בשביתה בת חודש ימים בעקבות טענות, שהיו להורים כנגד המנהלת היוצאת גלית אמסלם, שניהלה את בית הספר 4 שנים. ההורים טענו שאמסלם לא מבינה את מה שמייחד את בית הספר הפתוח ורק לאחר שהם הפסיקו את השביתה והחזירו את הילדים ללימודים התחיל משא ומתן בינם לבין משרד החינוך והעירייה. בחודש אפריל הודיעה אמסלם כי היא עוברת לתפקיד פיקוח במשרד החינוך בשנת הלימודים הקרובה ומסיימת את תפקידה בבית הספר.

הורי בית הספר הפתוח בהפגנה בכיכר זיו - 31/8/2018 (צילום: מנשה שמש)
הורי בית הספר הפתוח בהפגנה בכיכר זיו – 31/8/2018 (צילום: מנשה שמש)

היו”ר הקודמת של בית הספר עינב פרלה סבורה שהבחירה היא בחירה ראויה:

אני שמחה על כך שגילה לקחה על עצמה את ניהול ביה”ס לאחר טלטלות השנים האחרונות. ושאני חושבת שכל הכבוד למשרד החינוך ולמנהל המחוז על ההתעקשות להביא את המנהלת הראויה לביה”ס שלנו. גילה מלווה את ביה”ס שנים רבות, דוברת את שפת החינוך הפרוגרסיבי ואני בטוחה וסמוכה שהניהול שלה השנה ייצב את ביה”ס וייתן לו את השקט לצמוח להתפתח ולגדל את הילדים שלנו בדרך בה בחרנו כהורים.
ד"ר סער הראל (צילום: דוברות מחוז חיפה במשרד החינוך)
ד”ר סער הראל (צילום: דוברות מחוז חיפה במשרד החינוך)

מנהל המחוז במשרד החינוך סער הראל התייחס לבחירה בשויקה:

לאחר שקיימנו שני מכרזים ולא נמצא מועמד מתאים לניהול בית הספר הפתוח בחרנו למנות את שויקה למ”מ מנהלת לשנה אחת על פי הנוהל. בתום השנה ייצא מכרז נוסף למשרת המנהל שאליו תוכל גם שויקה לגשת. שויקה צמחה מתוך המערכת הבית ספרית ואנחנו מאמינים בה ובצוות בית הספר. אנחנו מאחלים לה הצלחה ובטוחים שתהיה לה שנה מצוינת.
בית הספר הפתוח בחיפה (צילום: ירון כרמי)
בית הספר הפתוח בחיפה (צילום: ירון כרמי)

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. בועז אמר/ה

    חבל שבעירוני ג לא מצאו מנהל/ת מתוך סגל בית הספר והביאו מנהלת מזכרון…

הגיבו כאן לכתבה