מאבק בית הספר הפתוח: משרד החינוך במחוז הודיע הערב להורים ולמורים שאין משא ומתן

לאחר 10 ימי שביתה בבית הספר, עדכן וועד ההורים את ההורים לגבי מה שעומד להיות בימים הקרובים. תוך פחות משעה קיבלו ההורים הודעה ממנהל המחוז במשרד החינוך ד"ר סער הראל בה הוא טוען שהמידע לפיו יש משא ומתן בין ההורים השובתים ומשרד החינוך הוא מידע שגוי. וועד ההורים: אנו עיקשים באמונתנו בשיח ובגישור ובטוחים כי גם עם הראל נוכל להגיע להסכמות אם רק יבחר להקשיב ולא לאיים שוב ושוב.

במשרד החינוך מחדדים את המסרים למורים ולהורים:

10 ימים אחרי תחילת שנת הלימודים ולא נראה סוף למשבר בבית הספר הפתוח בנווה שאנן. וועד ההורים העביר הערב (יום שלישי, 11/9/2018) הודעה להורים לגבי המשך המאבק ותוך פחות משעה קיבלו ההורים באמצעות מנהלת בית הספר גלית אמסלם הודעה ממנהל המחוז במשרד החינוך ד”ר סער הראל שבה נטען כי אין כל משא ומתן בין ההורים השובתים למשרד החינוך.

בהודעה כותב הראל כי יש ניסיון לטעון שיש משא ומתן בין ההורים למשרד החינוך, אבל בפועל מדובר באינפורמציה לא נכונה. הראל דורש מההורים, שילדיהם לא מגיעים ללימודים, להביא את הילדים לבית הספר בהתאם לבדיקה, שעשתה היועצת המשפטית של משרד החינוך שבה הובהר להורים שמבחינה חוקית חובה על ההורים להביא את הילדים לבית הספר וקיום מסגרת לימודים אלטרנטיבית עלול להיות בעייתי מבחינת הביטוח של הילדים. הראל קורא להורים להביא את ילדיהם לבית הספר מיידית ולהצטרף להורים, שילדיהם לומדים בבית הספר מפתיחת שנת הלימודים.

 

המכתב המלא מאת סער הראל

מכתבו של סער הראל לגלים אמסלם בעניין ההידברות עם הורי בית הספר הפתוח – 11/9/2018

מוועד ההורים בבית הספר נמסר כי אין להם אלא להצטער על כך שמנהל מחוז במשרד החינוך מתבטא כפי שבחר להתבטא בהודעתו האחרונה, כמו גם בהזדמנויות קודמות:

“אנו עיקשים באמונתנו בשיח ובגישור ובטוחים גם עימו נוכל להגיע להסכמות אם רק יבחר להקשיב ולא לאיים שוב ושוב. בכל אופן, נמשיך לקיים את המו״מ עם מי שבוחר שכן לשוחח עימנו ולהטות אוזן לקשיים אותם אנו מעלים”.

הורי בית הספר הפתוח בהפגנה בכיכר זיו – 31/8/2018 (צילום: מנשה שמש)

חברי הנהגת ההורים השובתים נחושים בכוונתם להמשיך את השביתה, עד שיצליחו להחזיר את צביון בית הספר הפתוח. ביום שישי הם ערכו הפגנה נוספת במרכז זיו והם נערכים גם בהמשך השבוע לעשות פעילות חלופית לילדים. בהפגנה הם הדגישו כי הם מוכנים להשקיע ככל הנדרש בכך שבית הספר הפתוח אכן יפעל ברוח החינוך הפרוגרסיבי והם לא יפסיקו את המאבק עד שהם לא יהיו בטוחים שבית הספר ישמור על הייחוד שלו.

אחד האבות, שבנו מגיע מדי יום ללימודים, מסכים עם טענות משרד החינוך במחוז וסבור שההורים השובתים נמצאים במצב בעייתי, בגלל שאין להם מול מי לנהל משא ומתן ולהחזיר את הילדים ללימודים:

“משרד החינוך צודק. השביתה הזאת היא שימוש ציני בילדים. זו פשוט חתירה תחת המנהלת, שנמשכת כבר מעל שנה. מול מנהלת שיש לה לב ענק וכתפיים רחבות. והדרך הזו בעייני היא לא נכונה. אין לי ספק, שאם נשים זכוכית מגדלת על פעילות של כל מנהל או מנהלת נוכל לראות שאחד שמנהל בית ספר ולא טועה אף פעם, אבל עדיין מי שמחליט לגבי המנהלים בבתי הספר הוא משרד החינוך ולא ההורים”.

הגיבו כאן לכתבה