אין כניסה לתלמידים לא מחוסנים לחצבת לבית הספר הפתוח בחיפה, החל מיום ראשון, 10/3/2019

בית הספר הפתוח בחיפה (צילום: ירון כרמי)

ממשרד הבריאות נמסר כי שתי תלמידות בביה”ס הפתוח דווחו כחשודות במחלת החצבת. אצל אחת חזרה תוצאה מעבדתית חיובית לחצבת. השנייה עדיין בבדיקה.

בית הספר הפתוח בחיפה
בית הספר הפתוח בחיפה

מנתונים שהעביר לחי פֹּה העבר דובר משרד הבריאות אייל בסון עולה כי החל מיום ראשון הקרוב יורשו להיכנס לבית הספר הפתוח בנווה שאנן רק תלמידים, שיהיו מחוסנים מפני חצבת. תלמידים, שלא יהיו מחוסנים, לא יורשו להיכנס לבית הספר עד שיקבלו את החיסון או עד חלוף התקופה המדבקת. ממשרד הבריאות נמסר עוד כי עד כה שתי תלמידות בביה”ס הפתוח דווחו כחשודות במחלת החצבת. אצל אחת חזרה תוצאה מעבדתית חיובית לחצבת. השנייה עדיין בבדיקה.

בהמשך לדיווח של חברת נטלי, מבדיקת רשומת החיסונים, עולה כי בבית הספר לומדים 438 תלמידים (כיתות א’ עד ט’) וכיסוי החיסונים בקרב התלמידים  בביה”ס הוא:

  • 323 תלמידים עם שתי מנות חיסון MMR
  • 91 תלמידים עם מנה אחת של חיסון MMR
  • 21 תלמידים דווח סירוב הורים
  • 3 תלמידים ללא דיווח

מהנתונים עולה כי 21 תלמידים לא חוסנו בגלל שהוריהם מתנגדים ו-3 תלמידים לא הוכיחו אם חוסנו או לא, מה שאומר שבמידה והם לא יחוסנו עד ליום ראשון, הם לא יוכלו להיכנס לבית הספר.

צוות נטלי יגיע מחר לביה”ס הפתוח להשלמת החיסונים

יש לציין כי אחת הבעיות עם התפשטות מחלת החצבת, כמו גם מחלות מדבקות אחרות, היא עם אוכלוסיות, שלא מחסנות את הילדים. אם היינו מגיעים לקרוב ל-100% ילדים מחוסנים, לא היו חוזרות מחלות מדבקות. ברגע שחלק מהילדים לא מחוסנים על ידי ההורים, הילדים שלא באשמתם כמובן מחזירים ומפיצים מחלות, שאמורות היו להיעלם.
הבעיה היא שמי שנפגע זה גם הילדים המתחסנים, שלעתים נתקלים בילדים לא מחוסנים עוד לפני שחוסנו. להורים, שלא מחסנים את ילדיהם יש הסברים מנומקים לכך שהם לא מחסנים, אבל כיום גם רופאים מגיעים לקהילה על מנת להסביר את הנזק הבריאותי הנגרם מאחוז קטן של ילדים לא מחוסנים.

גלית אמסלם, מנהלת בית הספר הפתוח, מסרה להורי בית הספר:


הורים יקרים,
ממשרד הבריאות נמסר כי בבית הספר נמצאו שני מקרים של חצבת בכיתות החטיבה.
מרבית ילדי בית הספר מחוסנים ומי שיהיה מעוניין יתחסן מחר ביחד עם חברי הצוות.
ילדי הגנים יתחסנו בטיפת חלב.
חצבת (shutterstock)
חצבת (shutterstock)

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו