לו הייתי ראש העיר – המועמדים מסבירים מה היו עושים בנוגע למאבק בית הספר הפתוח

פנינו למתמודדים על ראשות העיר ושאלנו אותם איך הם היו מתמודדים על בית הספר הפתוח שבינתיים נותר סגור

מירית הנדסה – עתלית – רחב

פנינו למתמודדים לראשות העיר ושאלנו אותם מה היו עושים לו היו כבר יושבים על כיסא ראש העיר, ובתחילת שנת הלימודים אחד מבתי הספר לא היה נפתח בגלל השבתתו על ידי ההורים, כמו שקורה בימים אלה עם בית הספר הפתוח בנווה שאנן. אלה התשובות שקיבלנו. מה שבטוח קל לדבר בתיאוריה, אבל לא קל להתמודד עם הדברים במציאות.

מנדי זלצמן

מנדי זלצמן – מנכ”ל נמל חיפה – מתמודד על ראשות העיר חיפה (צילום – יח”צ)

מנדי זלצמן – חיפה מתעוררת

“שיח פתוח עם הורים הוא אל”ף בי”ת בכל מערכת חינוך תקינה, ומעורבות הורית היא חשובה ואף נדרשת. בתוך כך, יש להבחין בין מעורבות להתערבות, לשמור על תרבות השיח משני הצדדים ולאפשר למערכת החינוך לעשות את עבודתה, גם כשיש מחלוקת על תפיסות עולם ופתרונות. מהאירוע מתקבל הרושם שהבעיה נעוצה בחוסר התייחסות הולמת למעמדו הייחודי של ביה”ס הפתוח כבית ספר עירוני עם תפיסה החינוכית שונה. זהו נושא מורכב שיש לתת עליו את הדעת בבחינה מעמיקה ובפתרונות מותאמים, ולא בהחלטות אד-הוק .”

משתלות יגור – רחב

עינת קליש רותם וסיגל ציוני

אין חינוך בלי הורים.

ביה״ס הפתוח הוא בי״ס עם תפיסה חינוכית ייחודית שהוקם שנים רבות לפני פריחת בתי הספר הייחודיים. מדובר במסגרת שצריכה לקבל מענה אמיתי מקצועי והוליסטי, ברוח ביה״ס והקהילה. שותפות חינוכית קהילתית היא חלק בלתי נפרד מהתפיסה החינוכית בכלל ושל ביה״ס הפתוח בפרט.

ההורים הם השותפים הטבעיים ומשמעותיים ביותר להצלחת ילדיהם ומהווים משאב משמעותי ממנף ומסייע וחלק בלתי נפרד מהתפיסה החינוכית . צריך לדעת איך להוביל ולרתום את שותפות ההורים בדיאלוג נכון וביחד עם שותפים נוספים במערכת החינוך, על מנת להגיע לתוצאות .
כאימא, אני מאמינה שאף הורה לא שש להשבית את ילדיו מלימודים . כאימא לבן שגדל בבית הספר הפתוח, אני מבינה את חשיבות השמירה על אופיו הייחודי.

אביהו האן

אביהו האן
אביהו האן

אביהו האן – הירוקים של חיפה

חשוב להבין שהורים שמשביתים הם אינם פוליטיקאים. אין להם איזה אינטרס ציני נסתר מעין. הם הורים הפועלים ממניעים ערכיים ועושים למען הילדים שלהם.
כל ראש עיר ראוי לו לאמץ את ההורים שכבר יוצאים ועושים למען הילדים ולמען עתיד העיר שלו.
לעיתים כל כך רחוקות קמים אנשים ועושים מעשה, כך שאם קהילת הורים שלמה בוחרת לעשות מעשה ולהשבית את ביה”ס – סימן שיש בעיה קשה שדורשת פתרון.
מבלי להכנס לעומקה של הסוגיה המורכבתת ובלי לשפוט אף צד, אני מתחייב שכראש עיר אשב עם ההורים ואדבר איתם עד שייצא עשן לבן והבעיה תיפתר.

ישראל סביון

ישראל סביון (צילום – ירון כרמי)

ישראל סביון:

ללא ספק, מה שקורה בבית הספר הפתוח בנווה שאנן הוא לא פשוט וצריך להיות קשובים להורים ולילדים, אבל גם לפעול בצורה כזו שלא תפגע במעמד הצוות הניהולי של בית הספר. אני חושב שהגיע הזמן להחזיר את המל”ל כמו שהוא היה עד לפני מספר שנים. אם היינו עושים את זה, זה היה חלק חשוב מפתרון קונפליקטים כמו אלה שאנחנו רואים בבית הספר הפתוח. התכנית זכתה להערכה רבה בגלל שהיא הציעה חינוך מגני הילדים ועד סוף י”ב ברצף אחד, כשלוקחים אחריות גם על השעות, שהילדים במוסדות חינוך, וגם על שעות אחר הצהריים, כי עבודת החינוך לא מסתיימת, כשהצלצול האחרון נשמע אלא יש צורך במשהו הוליסטי שייתן מענה מלא לילדים בעיר.

 

הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB
תגובות
בטעינה...
תאטרון חיפה – רחב
תאטרון חיפה – רחב
אונ’ חיפה – לימודי חוץ – רחב
הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
קניון שער הצפון – מתחלף – רחב
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

האקדמית גורדון – הרשמה – רחב