מורדות לינקולן: בנייה חדשה למגורים על מורדות הכרמל מעבר לפינה

<h3></h3>

בערי החוף בעולם כולו נחשבים מחירי הנכסים הקרובים לים כיקרים ביותר ונהנים מביקוש קשיח המייצר סביבת מחירים גבוהה במיוחד. חיפה שונה מאוד בהקשר זה ודווקא בה עולים מחירי הנדל"ן ככל שמתרחקים מזרחה לכיוון הכרמל. רצועת החוף של העיר הגדולה בצפון הופקע מידי תושביה של העיר ומשמש במשך עשורים ארוכים כאכסניה למפעלים רבים ולמתקנים צבאיים. חופה המדהים של העיר רחוק, אם כן, מלממש את הפוטנציאל הגלום בו אך עיריית חיפה מתעתדת לשנות את תמונת המצב בשנים הקרובות בהתאם לתכנית המתאר החדשה של העיר שאושרה לקבל וכולל בה שכונות חדשות כדוגמת מורדות לינקולן ותל אהרון, מורדות אחוזה המשקיפות לים.

חיפה מתחדשת

מזה שנים ארוכות לא התקיימה בנייה למגורים על הכרמל אך לאחרונה אישרה העירייה תכנית מתאר רחבת היקף הכוללת בנייה של שכונות מגורים חדשות בנות אלפי יחידות דיור על המורדות המערביים של ההר המשקיף על העיר. מהלך זה הינו חלק מתכנית מתאר רחבה העתידה לרענן את פניה של העיר. על הפרק פעולות תשתית נרחבות הכוללות טיפול במערך התחבורה העירוני, בנייה של טיילת חדשה, פיתוח מרכזי בילוי וסחר וכאמור, חידוש תנופת הבנייה למגורים.

תכניתה המוצהרת של עיריית חיפה מציבה יעדים של צמיחה ועל הנייר אמורה אוכלוסיית העיר לגדול ב – 60,000 תושבים במהלך העשור הקרוב. על מנת לעמוד ביעד יופשרו לבנייה קרקעות בעיר לטובת פיתוחן של שכונות מגורים חדשות ומודרניות שיעניקו פתרון לביקוש הקיים.

חיפה צומחת במספרים

חיפה מרכזת עניין אצל משקיעי הנדל"ן מזה שנים ארוכות לאור מתיחת הפנים שעברה ועוברת העיר. מאז 2008 נרשמה עליית מחירים של קרוב למאה אחוזים במחירי הדירות בעיר בעוד מדד התשואה על שכירות בעיר מתייצב על 3%, נתון הגבוה בחצי אחוז מן הממוצע הארצי. רמת ההתעניינות בנדל"ן למגורים מורגשת היטב במספר העסקאות ההולך וגדל באזור הכרמל המערבי בו מתבצעים עבודות תשתית לצד פרויקטים יזמיים של בנייה שהעירייה עתידה לאשרם לבנייה, דבר המעורר עניין מחודש באזור.

צילום:קרדיט – שרון רז

 

מורדות לינקולן על מורדות הכרמל

אחד הפרויקטים המרכזים עניין בחיפה הינם הפרויקטים מורדות לינקולן ותל אהרון, ומורדות אחוזה העתידים להבנות על מורדותיו המערביים של הכרמל בשכנות לשכונת אחוזה הוותיקה והאיכותית. אזור מיוחד זה נהנה ממספר יתרונות בולטים:

  • מיקומן של השכונות החדשות יעניק לתושביהן חווית מגורים כפרית ונוף מדהים הצופה על אזור המפרץ.
  • השכונות החדשות ממוקמות לכל צירי התנועה המרכזיים בעיר והגישה אליהן ומהן תהיה קלה ונוחה. כל מרכזי המסחר והבילוי הראשיים בעיר נמצאים במרחק נסיעה קצר ונוח.
  • תכנון מוקפד יספק מענה לשירותים קהילתיים נרחבים בשכונות החדשות. מוסדות חינוך, גינות ציבוריות ומרכזי מסחר חדשים ייבנו לטובת התושבים וישלימו חווית מגורים איכותית וירוקה.

תכניות הבנייה טרם הושלמו אך ייעודו של הקרקע נקבע והוא מיועד למגורים. עובדה זו מייצרת הזדמנות השקעה מעניינת בידיעה כי ברגע שיתקבלו האישורים הסופיים לעלייה על הקרקע יתייקרו מחיריה באופן ניכר.

 

 

 

כתבות נוספות עוד מאותו הכתב

תגובות

בטעינה...