נפרדים מג'ק והאפונים – הערב האחרון בעירתחתית חיפה

צפו בווידאו מערב הסגירה: תושבים מספרים על החוויות והחיים בג'ק וגם כמה טיפים לטיפוח העסקים בעיר התחתית.

וידאו מערב הסגירה  | צילום: עמרי שפר  |  עריכה: חי פה – חדשות חיפה

מאות באו להיפרד מהפאב ג'ק והאפונים בעיר התחתית אמש לאחר שהבעלים, ג'קי רזון, הודיע על סגירת הפאב לפני מספר שבועות. מול הקהל הופיעו תושבים שונים שניגנו קלאסיקות רוק בעיקר. ג'קי נשא דברים אך בחר שלא להתראיין בדרך זו או אחרת.

ג'קי רזון נושא דברי פרידה

ב-8 במאי העלה ג'קי פוסט ובו הוא תוקף בחריפות את התנהלות עיריית חיפה כלפי בתי העסק בעיר התחתית:

הגיע זמן פרידה
אחרי 30 שנה ו-11 עסקי אלכוהול ואוכל, כולם בעיר התחתית – המפלט, המרתף, בית היין בציר 98, האיזי, הסינקופה וכמובן ג'ק והאפונים שנפתח לראשונה בוואדי סאליב ומאז 2008 שוכן במיקומו הנוכחי ברחוב יפו
אני נאלץ, בצער רב מאוד לסגור ולהיפרד מחיי הלילה ומהעיר התחתית
שרדתי את המיתון, שרדתי את מלחמת לבנון השניה (וגם את מלחמת המפרץ), מבצעים צבאיים שלא קוראים להם מלחמה אבל משתקים את המדינה, תקופות של פיגועים ומאבטחים צמודים ואת המונדיאל והארווזיון – לא תמיד היה קל אבל הצלחתי כל השנים להישאר עם הראש מעל המים.
ואז נולדה לה מנהלת העיר התחתית שאת דעתי עליה כתבתי כאן לא אחת כשהשיא, כידוע, היה השיפוץ, שנה ושמונה חודשים שבמהלכו נחתכו לי כ70% מההכנסות, שיפוץ שגרם לי להפסדים של מאות אלפי שקלים כשהפיצוי היחיד שהוצא לי היה ניקוי חלונות של הפאב בחינם (גם את זה לא קבלתי) […]

לאחר מכן הגיב צחי טרנו שמכהן בתור ראש מנהלת העיר התחתית, אותה תקף ג'קי באופן אישי.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

"זאת הפעם הראשונה שבה אני בוחר להגיב על סטטוס שמשמיץ בפרופיל האישי שלי, אבל הפעם זה הגדיש את הסאה", כתב טרנו בדף הפייסבוק שלו, "יש גבול בהטלת אשמה על האחר מבלי להביט במראה ולקחת ולו במעט אחריות אישית. המצג שהוצג בפוסט, כאילו בימים אלו הונחתו הנחיות שמחייבות ביצוע, הינו סילוף האמת – וזאת בלשון המעטה!". […]

 

סגירה של סמל

סגירת ג'ק והאופנים נתפסת בעיני רבים כסמל נוסף לגוויעת העסקים הקטנים ברחבי העיר חיפה. בתי עסק חיפאים ותיקים נסגרים בזה אחר זה מסיבות שונות. יש המאשימים את הארנונה הכבדה והאגרות הנוקשות אותן מטילה העירייה. בנוסף להן יש לקחת בחשבון בעיות תחבורתיות שמקשות על העסקים הקטנים להתחרות בקניונים, ועוד.

עידן פיליפס בא להיפרד

אישית, צר לי על סגירות הפאב "ג'ק והאפונים." הג'ק היה עבורי ועבור רבים אחרים מקום מיוחד באווירה ביתית וחמימה. נהניתי לשבת בג'ק עם חברים לאורך השנים וזה מצער שזה לא יקרה שוב. אני מאחל שעיריית חיפה תערוך חשבון נפש ביום זה ותנסה לשפר את מה שהיא יכולה כדי לסייע לעסקים הקטנים.

הנה כמה טיפים משלי בנוגע לטיפוח העסקים בעיר התחתית:

  • להפחית בארנונה לעסקים בעיר (אשר הנה גבוהה מאוד היום) ולהשוות את נטל הארנונה בין הקניונים לבין בתי העסק בעיר התחתית – כיום יש הבדלים עצומים לטובת הקניונים.
  • לא להטיל אגרות מיותרות ולשגע בתי עסק. בשוק התורכי לדוגמה, צריך להפסיק להטיל קנסות ואגרות על הצבת שולחנות בחוץ – בדיוק לשם כך השטח נועד. תפרגנו קצת!
  • לשמור על מדרכות נעימות ובעיקר פנויות בסביבת אזורים מסחריים ולהשקיע בפתרונות תחבורה שיאפשרו לתושבים להתנייד בשכונות ובמרכזים העירוניים בקלות.
"כחלום ליל קיץ" – מופיעים מחוץ לג'ק והאפונים

 

לא ניתן להגיב