5 כלי רכב נשרפו כליל הלילה בחיפה

(חי פה), שוב שרפת רכבים בחיפה והלילה ברחוב ערד...

גופת גבר נפלטה לחוף מרידיאן בחיפה

(חי פה) - הים היה סוער בחיפה ביום ו',...

השכונה היוקרתית בחיפה כבר לא כ"כ שלווה – "החיים שלנו הפכו לסיוט"

(חי פה) - התושבים בשכונת 'סביוני דניה' מתארים תחושת...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

מגדל הנביאים בהדר הכרמל – תקווה נכזבת

מגדל הנביאים שוכן בקצהו הצפוני של רחוב הנביאים, מרחק...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

ילדים, שירים ואבטיחים במקום לימודים ביום העצמאות

בית הספר עין הים יורד לים מחצלות נפרשו על החוף,...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

הטרגדיה של הזוכים במחיר למשתכן בנאות פרס ב' בחיפה • אולפן חי פה

ההגירה השלילית מחיפה והמחיר למשתכן

רון דמבו הוא איש הייטק, העובד במת"ם והשתחרר לא מזמן מצה"ל. הוא ורעייתו זכו בהגרלה במחיר למשתכן וחשבו כי בקרוב יוכלו להקים בית חם ומשפחה בשכונת נאות פרס ב', אבל ציפיות לחוד ומציאות לחוד: הקרקע מזוהמת, אין תשתית ביוב, אין מטרונית, הקבלנים התייאשו ואין שום תאריך יעד לעלייה על הקרקע.

כאשר ראה רון, בשבוע שעבר, את חנוכת הרחוב על שם רובי שפירא, רחוב העובר מדרום לאיצטדיון סמי עופר ומפריד בין האיצטדיון לבין שטח הקוצים עליו אמורה להיבנות דירתו, ליבו התכווץ מייאוש.

מתוך היאוש, חלק מהזוגות הצעירים כבר מחפשים דירה בטירת כרמל, אך הם נמצאים במילכוד, מכיוון שאם ירכשו דירה במקום אחר, זכאותם במחיר למשתכן תימחק. ובינתיים עיריית חיפה עונה תשובות מינימליסטיות וקליש אינה עונה לנציגי הדיירים.

צפו בראיון הקשה עם רון דמבו באולפן חי פה


התגובה הרישמית שנמסרה לנציגי התושבים מעיריית חיפה:

מענה מעיריית חיפה לזוכים במחיר למשתכן נאות פרס ב
מענה מעיריית חיפה לזוכים במחיר למשתכן נאות פרס ב

תכנית נאות פרס ב' – 304-0086512 – חפ/2096 ב/1

שכונת המבואות הדרומיים ב' - נאות פרס ב' - תכנית 304-0086512 - חפ/2096 ב/1
שכונת המבואות הדרומיים ב' – נאות פרס ב' – תכנית 304-0086512 – חפ/2096 ב/1

התגובות עולות לכאן בהדרגה:


יעל שנער, חברת מועצת העיר מטעם הירוקים מסרה לחי פה:

יעל שנער (צילום: ירון כרמי)
יעל שנער (צילום: ירון כרמי)

"פגשתי את רון וחבריו שהגיעו למועצת העיר לעלות מודעות למצבם, וליבי יוצא אליהם.
הדבר שכל אדם זקוק לו, ולא משנה אם הוא יזם או בעל נכס הוא ודאות, ואנחנו כעיר לא מצליחים לספק ל-661 משפחות שזכו בפרויקט מחיר למשתכן את הצורך הבסיסי הזה, לדעת מה קורה עם הנכס שלהם.

המשפחות בנאות פרס ב' תקועות בלופ, כל גורם מנפנף אותם לגורם אחר.
זאת חלק מההתפרקות הכללית בעיר, אין פה אמא ואבא, ואין מי שיעזור לתושבים שנלחמים בעצמם, כאילו אין הגירה שלילית בעיר וכאילו לעיריית חיפה אין אינטרס לסייע להם לפתור את הפלונטר הזה.

יתרה מזאת, משווקים עוד 300 דירות בפרויקט ומכניסים עוד מאות משפחות לאותו הברוך.
לצערי אני רואה את הטרגדיה הזאת נפתרת באמצעות עתירות משפטיות שיגישו מי שהשקיעו כסף בפרויקט".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

ירון כרמי
ירון כרמי
הפניית רעיונות לכתבות במייל - [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

26 תגובות

 1. עצוב??
  איפה היינו טרום פרסום המכרז?
  בדיקת קרקעות?
  צפי תשתיות?

 2. אני גם מצפה ממהנדס העיר ועוזריו לעשות סיור בפרויקטים בתל אביב. כל יזם שמקים מעל 100 דירות מחויב לעשות ככר, מעבר מגונן או גינה ציבורית לטובת העיר. ככה מקבלים רצף של כיכרות קטנות מטופחות שמעודדות פעילות ברחובות.
  אני הלכתי בנאות פרס א' כל מה שראיתי סביב הבניינים זה גינות פרטיות עם חומות או שטחי חניונים ובקושי יש מדרכות.
  ככה לא מפתחים שכונה פעילה ככה מפתחים שכונות מתות שהדבר היחיד שיש לעשות בהן זה להוציא ולהכניס רכבים לחניות כדי "לנסוע לבלות באיזה מקום" והליכה כמו זומבים לקניונים.
  אני קורא למנהל ההנדסה לתכנן מחדש את נאות פרס ב' וההמשך. להגדיל אחוזי בנייה תמורת גינות וכיכרות ציבוריות במקום לפרוס סתם בניינים וחניונים על כל השטח ולקבל שכונה מתה ופקוקה. לחשוב על ציר נת"צ אוטובוסים בלבד שיעבור מטירת כרמל דרך השכונה דרך האצטדיון אל מת"ם ומרכזית חוף הכרמל כדי למנוע פקקים.
  התכנון כרגע של השכונה כמעט מבטיח שתהיה פקוקה, שתהיה מתה מבחינה עירונית, שתהיה זומבילנד של מגרשי חניה ליד בניינים עם ילדים תקועים מול מסכים ורחובות שוממים.
  גם בפרויקטים עתידיים של פינוי בינוי ותמא 38 בחיפה חייבים שינוי מהותי. דרישה מהיזמים לפתח כיכרות וגינות ציבוריות עם מתקני משחקים, מזרקות, ריהוט רחוב. דרישה מיזמי תמא 38 להשאיר גינות קדמיות עם עצים לצל על המדרכות ולשתול עצים בחזית הבניין ולא אדניות קטנות עם שיחים. דרישה מכל מי שבונה מגדלים של מאות דירות לשפץ מגרשי משחקים בשכונה או לבנות בתוך שטח הפרויקט שלו מגרשי משחקים, מתקני כושר וגינות כלבים.
  זה קורה בערי המרכז ואין סיבה שזה לא יקרה בחיפה.

 3. אם זה מחוץ לשטח השיפוט של העיר למה באים אל העירייה בטענות?

  • אתה מאמין לשטויות שכותב ווטרמן?
   הרי כל מטרת העירייה זה שהשכונה תהיה בשטח השיפוט שלה.
   בכל מקרה בכל עיר אחרת הכל נסגר ומתקדם, רק בחיפה יש בעיות עם רמ"י?? נו באמת.
   הבעיה הכי גדולה של חיפה זאת עיריית חיפה. זה כבר ברור כשמש בכל נושא.

 4. נאות הרס ב' היא הטרגדיה של חיפה. כשכבר התחילו בשני מקומות פרויקטים של פינוי בינוי, באה העירייה שלנו ומעתיקה את הקריות החשלות ומעדיפה שכונות "מהניילון" על פני פינוי-בינוי והתחדשות כל יתר העיר כשעשרות אלפים נמצאים במבני שיכונים מסוכנים, בכל רגע יכולה להגיע רעידת אדמה שתמוטט מאות מבנים ישנים, תקבור אלפי תושבים. ואז בועדת החקירה הלאומית כולם יסת"חו את עצמם. מה, הקמנו מנהלת התחדשות. מה, אישרנו תוכניות. מה, עשינו תוכנית אב לשכונה שלמה.
  והאמת ברורה לכולנו. עשרות מליארדים שפך כחלון לתשתיות לשכונות חדשות תוך הזנחת חצי מליון תושבי ישראל בשיכונים ישנים שאין לקבלנים שום אינטרס להוציא לפועל בהם פינוי בינוי כל עוד יש להם אספקת קרקעות מוזלות על ידי המדינה שעוד כבונוס מממנת באותן שכונות את כל המטלות והחיבורים.
  תקשיבו לזה: מדינת ישראל העדיפה לתת לקרית ביאליק 250 מליון להקים את תשתיות נאות אפקה המיותרת בחור בקצה קרית ביאליק ליד בית העלמין, כשבכסף הזה אפשר היה לתת תמריץ שיהפוך כלכלי לפנות במרכז קרית ביאליק 40 מבני שיכונים ולבנות אלפי יחידות דיור חדשות ולחלץ 2000 נפשות מדירות ישנות מתפוררות עם רטיבות. אם מחר רעידת אדמה ו-200 איש נקברים בשיכונים האלו, לדוקורסקי אכפת? הוא יקח אשמה שקידם שכנה חדשה במקום לדחוף בכל הכח לפנות שיכונים מסוכנים?? ברור שלא. כל הפוליטיקאים, כל מהנדסי הערים, כל ראשי הערים, כל השרים והפקידים יכסת"חו את עצמם איך העבירו החלטות, איך אישרו תוכניות ואיך ניסו לסייע ליזמים לקדם פינוי בינוי. כלומר: בלבולי שכל. שכונה חדשה נאות אפקה קרעה לגזרים 4 תוכניות פינוי בינוי שהיו יכולות כבר לצאת לפועל. אף יזם לא יבנה פינוי בינוי כשיזמים מציפים בנאות אפקה עם אלפי דירות מסובסדות במחיר למשתכן. במקום מחיר למשתכן בקרית אליהו, בנוה דוד, בעין הים, בשער עלייה, בקרית חיים – יישפכו גם אצלנו קרוב למליארד שקל!!!!!!!!! על תשתיות חדשות בנאות פרס ב'. נאות הרס ב'.
  נאות הרס ברגע שתצא לפועל מחסלת לפחות 4 תוכניות פינוי בינוי בכל השכונות לידה. יידחו לעוד עשור, בתקוה שלא תתרחש רעידת אדמה שכולנו נשאל למה ואיך איפשרו לאנשים להישאר בשיכונים סדוקים מתפוררים חלקם כבר מוגדרים מבנים מסוכנים במנהל ההנדסה. אוי לנו מה שנאות הרס גורמת להתחדשות העירונית החיונית בחיפה, מכת מוות לעשור שלם.

 5. רון, אני אחד מהזוכים. ניסיתי ליצור איתך קשר בפייסבוק. איך מצטרפים לקבוצה?

  • כן, יש קבוצה פעילה, עורך דין שמייצג ובעיקר המון גיבוי תקשורתי

 6. הטרגדיה פה ששכונות מבוססות מונעות חיבור תשתיות כבישים דרכן ובכך לפתוח את התנועה ולהקל על חיפה
  חיבור דנייה לכביש 4 כביש עוקף חיפה
  כבביר לכיוון כביש 4
  חיבור בגין לחורב

  מדוע אין כביש מחלף בכניסות לחיפה … איך אפשר לחשוב על לבנות משהו ולפגוע באיכות החיים ? אז נוח לבנות ורפד כיסים אבל חלילה לדאוג לתשתיות ….

  צריך לעזור את הפיתוח עד שיהיו תשתיות מתאימות

 7. חיפה ניתקעה עם ראשת עיר מהסרטים.קאליש הצליחה להחזיר את חיפה עשר שנים לאחור.
  לצערינו אי אפשר כרגע להיפתר מימנה.
  לבי עם עם הזוכים בתוכנית המשתכן
  וכרגע חיפה ניראת תקועה כמו מדינת ישראל.

 8. אולי בתור שרות לציבור תתנו רשימות מלאות של הפקידים הישרים שהוזכרו באחת התגובות, וכן כמה עולה להפוך אותם לפחות ישרים. לא חבל שכל פעם ידרש לנסות מההתחלה? למה לא ללמוד מנסיונם של הראשונים?

 9. בואו תשמרו את המילה טרגדיה ל.. ובכן.. טרגדיות.
  מעבר לזה, לא ברורה לי המדינה המושחתת הזאת שבה יוצא צה"ל (עם פנסיה שמנה) שעובד בהייטק זכאי להטבה מטורפת כזאת מהמדינה שבסוף היא על חשבון אלו שלא התמזל מזל להיוולד לכסף.

  • רגע זה חדש לך שכל מחיר למשתכן ודירה בהנחה זה קומבינה של האליטות לאגור דירות בזול דרך הילדים? ודרך חבר? ודרך קרנות השוטרים? ודרך הנחה להיי טק ברמת הנשיא? וכל יתר הקומבינות האלו. ואוו כאילו נולדת אתמול. בישראל חוקי הג'ונגל: החזק מתחזק, והחלש נחלש. ברור שתוכניות הדיור הלאומיות לא עוזרות לעשירונים 1-4 "ממילא אין להם להגיע לדירה" כמו שאמר ח"כ מיכאל ביטון מכחול לבן, רשימת מעבירי הפנסיות הלא חוקיות לאנשי הקבע – כלומר ח"כ ביטון מודה בגלובס שהתוכניות הממשלתיות פונות אל מי שמראש יש לו כ-1.5 מליון שקל לדירה חדשה. אפילו לא מנסים לקנות יותר דירות לזכאי דיור ולסייע בשכר דירה כחלופת בעלות. המדינה פשוט מחלקת קרקעות לקבלנים עשירים ומשדכת להם מעמד ביניים מבוסס צעיר (או כמובן עם הורים עם פנסיה תקציבית שיממנו את המשכנתאות). ורצים לקחת משכנתא ולקבל דירה שתעלה הרבה יותר מהריבית אפס בבנק. ככה עושים כבר 10 שנים במדינה הזו קומבינה על החלשים. קוראים לזה כחלוניזם.

 10. התכנון של המשץ נאות פרס מיושן ומחריד. מבננים עם שיכונים ממש שנות ה-1960.. בלי עיר, בלי מוקדים, בלי חשיבה על גבהים וניצול השטח הזה ליצור רחובות עירוניים טובים שיתחברו לטירת הכרמל.. זה ממש המשך הכשלון של חלק א'. כשאני קורא את מסמכי התכנית נחמץ הלב.
  ש

  • התכנון של נאות פרס ב' כולל רחוב ראשי עם חזית מסחרית. כולל בניינים גבוהים לצד נמוכים. כולל רחוב שיתחבר בהמשך לטירת כרמל. אנני יודע על אילו עובדות אתה מבסס את מה שרשמת.
   ספר על הכשלון של חלק א' לכל האנשים שרוצים לגור בשכונה, ועל כך יעידו המחירים שעולים בה יותר מבשאר חיפה.

  • המחירים בנאות פרס עולים? באיזה חלק של הדירות עם הנוף לים וכיווןטוב דרום מערב לשמש בקומות גבוהות אולי. בדירות האחרות מול הכבישים עם כיטון צפון מזרח על המדף חודשים ואין קונים.

 11. כל עוד קלליש מכהנת כלום לא יזוז. ההתיקרוות תהרוגנה את הזכייה.

 12. כתבה חשובה ידידי הטוב ירון כרמי. מתאגיד חי פה של נגה כרמי.שבוע טוב.

 13. טיפש מי שקונה דירה בישראל המחירים מופקעים כאלה. ב 2 מיליון שזה 700 אלף$ אתה קונה 3 בתים לפחות בארה"ב משכיר כותל ב 4000 $ . והישראל אתה שוכח את הדירה שהייתה עמורה לעלות לך 2 מיליון בשכרמחטדדימשל 5000 ש"ח. נשאר לך ביב כת חודש כמעט 2 2500 $ ובשנה 30.000$.
  פריירים הייתם וככה תשארו.

 14. באם יזם אינו מסתפק במספר הדירות הקיימות ויש לו עיניים גדולות להגדיל ולהגדיל – לפחות שישלם את כל נזקיהם של כל אלו שקנו דירות ממנו. לא לוותר בשום אופן. להגיש תביעה כנגד היזם החז.. ולעקל את יתרת המגרש. עיריית חיפה והעומדת בראשה אשמים בכך שתמכו בבקשות כאלה.

  • חוואה היקר, אני נגד הגדלת מספר הדירות, אבל חשוב שתדע כל מערכת התכנון – החל באותם עובדים בעירייה ובמוסדות התכנון – ועדה מקומית ו-ועדה מחוזית – והכוונה לקומץ מושכי החוטים מביניהם המפעילים את המערכת – הם אלו שמייצרים על פי החשד את הבעיה עליה אתה מדבר ועל פי החשד זו פרנסתם – קוראים לחשדות האלה חשדות לקבלת ואף לסחיטת שוחד. הרעיון שהיזם / הקבלן יהיה תלוי בהם וכך, על מנת להוציא לפועל את הפרויקט, על פי החשד הוא מחוייב לפרנס את הנכדים של הפקידים, אחרת לא יוכל לממש את הבניה. היזם רוכש זכויות לבניית X דירות בשטח דירה גדול מידי – כך מכינים את התכניות מלכתחילה, על פי החשד, כדי להניב לפקידים מושחתים ממון רב. על מנת שהפרויקט יהיה רווחי היזם חייב לקחת בחשבון שהוא יגדיל את מספר הדירות (במסגרת הקלה – המאפשרת להגדיל את מספר הדירות כנגד תשלום, במקרה זה, נמוך מאוד, לקופת העירייה); כאן מתחילות הבעיות – כדי לאשר את ההקלות היזם צריך את שיתוף הפעולה של הפקידים – הסיכוי שתאושר ההגדלה של מספר הדירות – מבלי לממן את הנכדים של הפקידים הוא קטן ביותר – כך על פי החשד. נניח לצורך הדוגמא שזכה במכרז יזם שאינו רגיש לרצונות של השולטים בעניין (על פי החשד קומץ הפקידים המושחתים) והוא בכל זאת מבקש להגדיל את מספר הדירות – האם הוא יצליח ? בוודאי שלא !! מדוע היזם לא יצליח – זו אכן השאלה – והתשובה ברורה כשמש בצהרי היום – אין למעשה אפשרות מבחינה חוקית להגדיל את מספר הדירות – אז אם אתה לא מקורב ומבין לליבם של מושכי החוטים – אז יסבירו לך שלפי המצב אין כל אפשרות להגדיל את מספר הדירות – עומסי התנועה נמדדו ונקבעו ולמעשה לא ניתן להוסיף ולו דירה אחת לרפואה אחרת האזור יהפוך לפקק תנועה גדול – אם היזם לא מבין שהפקידים יכולים לעצום את העיניים אם רק ירצו, כך על פי החשד, אם הכיסים הנכונים יתמלאו, אז הוא לא יגדיל את מספר הדירות – הוא יוכל לסגור את העסק. הבעיה איננה רק עומסי התנועה – פקקי התנועה שהפקידים מקפידים, במשך שנים רבות שלא לפתור אותם – אחרת, על פי החשד, מי ידאג לנכדים שלהם ? הבעיה היא גם בצרכי הציבור – שטחים ציבוריים פתוחים ושטחים המיועדים למבני ציבור; ישנן דרישות לכמות מסוימת של שטחים ומבנים לצרכי הציבור – לשם כך חייבים, כחלק מהתכנית, לפרסם את הפרוגרמה לצרכי ציבור – אלא, שבעיריית חיפה בפרויקט שיכול לפרנס על פי החשד גם את הנינים – לא מפרסמים את הפרוגרמה – אם היזם איננו מבין, כך על פי החשד, לליבם של הפקידים – אז מראים לו את האמת שיש מחסור בשטחים ציבוריים ולכן לא יוכל להוסיף דירות; 'יזם חכם' מה הוא עושה, על פי החשד, דואג לפקידים ואז – מאפשרים לו ומאשרים לו הגדלת מספר הדירות – בבחינת אחרינו המבול – ואז אין מספיק צרכי ציבור והזוגות הצעירים יטיילו בעיר לאזורים מרוחקים על מנת למצוא מקום למעון או לגן או לבית הספר – המלאך האחראי לפקקים יחגוג – וכולם יסבלו – ורק הפקידים – המושחתים על פי החשד ילכו מאושרים כל הדרך לבנק – אז אני מאמין שזה לא סיפור דמיוני, אלא, על פי החשד, בדיוק מה שקובע איך יגורו, כמה יגורו ולמה אנחנו כולנו מגרדים את המיץ של הזבל. שא ברכה, חוואה.

 15. העירייה עושה את מלוא המאמצים להוציא את הפרוייקטים האלה לפועל.
  ישנם הרבה מהלכים מאחורי הקלעים שלא משוקפים לציבור אך קליש וכל הצוות הקשור לעניין זה אקטיביים מול היזמים ומשרדי הממשלה להוציא פרוייקט זה כמה שיותר מהר.
  התגובה הנ״ל הינה פייק , הפרוייקט הזה הולך להיות עוד תקוע שנים רבות ואת זה אני יודע ממקור ראשון.

 16. עירית חיפה עסוקה בענינים חשובים יותר כמו המבקר שמינתה ראשת העיר לבדיקה מינוי מנכל לעיריה שיפור מחלקת ההנדסה ועוד.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

הפגנה בחיפה – מוצ"ש 25/5/24

הודעת מטה "מחאת העם חיפה" חיפאיות וחיפאים, תושבי הצפון האמיצים,ביום שבת 25/5/24שימו לב ל*שינוי השעות: חד פעמי❗עקב הגבלות המשטרה בשל מדורות ל״ג בעומר 🔥♦ 18:00...

תאונה עם חזיר בר בחיפה – אזהרה (!) התמונות קשות לצפיה

(חי פה) - מכת חזירי הבר בחיפה - לחי פה מגיעים דיווחים על תאונות בין כלי רכב, כמעט מדי שבוע. שמאי הרכב מדווחים לחי...

גופת גבר נפלטה לחוף מרידיאן בחיפה

(חי פה) - הים היה סוער בחיפה ביום ו', 25/5/24. בשעות הערב התנשאו הגלים לגובה של כ-150 ס"מ והזרמים היו חזקים מאד. סביב השעה...

הסוף לחניית רכבים על המדרכות • מטפלים בחוויה של הולכי הרגל בחיפה

קבוצת "הרחובות של חיפה" התחילה מהלך שמטרתו לשפר את החוויה של הולכי הרגל במרחב הציבורי. ביום שלישי 21/05/2024, נערכה הפגישה הראשונה של הקבוצה, שהחליטה...

בן שמיח או פשוט משיח – אמן קירות קלאסיים

אומנם בן לא נולד בחיפה, אבל הוא הכי חיפאי שיש. הוא עבר לחיפה לפני כעשור, ומאז הוא מכתיב טון של יצירה עצמאית וחיפאית. המדיום...