אלפי מאמינים צועדים בתהלוכת "מריה הקדושה" בחיפה • פקקי תנועה ענקיים

בתהלוכת ה-105 שנים ל"מריה הקדושה" בחיפה, שבצל אירועי המלחמה...

חסימת כבישים בחיפה • תהלוכת מריה הקדושה היום

(חי פה) - תהלוכת מריה הקדושה מתקיימת היום (יום...

כנס בוגרי יחידה 8200 התקיים בחיפה

בימים אלה ערכה עמותת בוגרי 8200, לה אלפי בוגרים...

הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

לחזור הביתה משדה הקרב • על האתגר והסבלנות עד השתלבות מחדש

החזרה מהחזית לא פשוטה. חיילים שחזרו הביתה מהמלחמה עוברים...

היהודי התשיעי • פרק 3

תקציר ב-30 באוקטובר 1942 קיבל מפקד הגסטפו באסטוניה הודעה שבכוונת...

צפו בשידור ◄ אביהו האן וסיעת הירוקים כחול לבן מודיעים על תמיכה ביונה יהב בבחירות לראשות העיר

(הודעה מטעם מטה יונה יהב)

איחוד גדול בדרך לניצחון: אביהו האן וסיעת הירוקים כחול לבן הודיעו על תמיכה ביונה יהב בבחירות לראשות העיר

צפו בשידור הכנס

אביהו האן וסיעת הירוקים כחול לבן מודיעים על תמיכה ביונה יהב בבחירות לראשות העיר

תקציר הדברים שנאמרו בטקס ההכרזה:
איחוד גדול בדרך לניצחון בחיפה: אביהו האן תומך ביונה יהב

בהתייחס לירי הטילים למפרץ חיפה, יהב הזהיר את נסראללה: "DON'T! פגיעה בחיפה היא כמו פגיעה בישראל כולה! חיפה לא תיפול!"

מפץ אדיר בפוליטיקה החיפאית, סיעת "חיפה שלנו" ו"הירוקים – כחול לבן", שתי הסיעות הגדולות שנבחרו למועצת העיר חיפה, הודיעו במסיבת עיתונאים שערכו הערב (29.2) כי חברו יחד ויהוו את הבסיס להקמתה של "ממשלת אחדות חיפאית" תחת הנהגתו של יונה יהב.

אביהו האן ויונה יהב (צילום: מטה יונה יהב)
אביהו האן ויונה יהב (צילום: מטה יונה יהב)

יונה יהב אמר במסיבת העיתונאים כי "היום מתחיל התיקון הגדול לו חיפה כל כך זקוקה. זהו חיבור טבעי וערכי של כל מי שרוצה את חיפה חופשית וליברלית. מול הקיצוניות המאיימת על חיפה – אנחנו נהייה התקווה!."

יהב הודה לאביהו האן ולרשימת "הירוקים – כחול לבן" על הצטרפותם לקואליציה בהנהגתו, ואמר כי האן "שותף אמיץ לדרך הליברלית והפטריוטית שלי. תושבי חיפה הצביעו בסיבוב הראשון בעד ממשלת אחדות חיפאית – בעד חיבורים, בעד אחדות״.

"זהו לא חיבור פוליטי – זאת שותפות ערכית ואידיאולוגית של חיפה הטובה והדמוקרטית", הוסיף יהב. "יצרנו את השותפות והברית בינינו כי עירנו חיפה עומדת בפני האתגרים הגדולים בתולדותיה. אלה מחייבים מנהיגות עירונית מנוסה ואחראית של פטריוטים חיפאים".

טקס החתימה על ההסכם בין יונה יהב לאביהו האן (צילום: מטה יונה יהב)
טקס החתימה על ההסכם בין יונה יהב לאביהו האן (צילום: מטה יונה יהב)

יהב הדגיש בדבריו את הצורך בהקמתה של קואליציה ליברלית רחבה בחיפה. "אחרת חיפה תהפוך לעיר אלימה, קיצונית וחשוכה כפי שראינו שיש מי שרוצה בכך במערכת הבחירות. אותם גורמים פוליטיים לא ראויים להיקרא חיפאים!".

יהב הזכיר בנאומו כי אחד האתגרים החשובים ביותר לטיפול עם שובו לתפקיד ראש העיר הוא הכנתה של חיפה לכל תרחיש בטחוני, תוך שהוא מפנה את תשומת הלב ליירוט הטילים מעל מפרץ חיפה הבוקר. "אני מיישיר מבט לחזית הצפונית ואומר לחסן נסראללה: DON'T!

"פגיעה בתושבי חיפה היא פגיעה בישראל כולה. חיפה לא תיפול!", התחייב יהב. "אקים קרן מיוחדת של 300 מיליון שקלים אותם אגייס מידידיה של חיפה בעולם, מהבנקים וממשרדי הממשלה, אשר יאפשרו לי לנהל את העיר בכל תרחיש ולשמור על שגרה עירונית מלאה.

"אנחנו נפנה את כל המפעלים המזהמים ממפרץ חיפה. נקדים את לוחות הזמנים שקבעה הממשלה בנושא לפחות בשנתיים. אעשה זאת באותה נחישות בה פיניתי את מפעלי האמוניה. במקומם נקים את הפארק האקולוגי היפה הישראל ולצידו נפתח מתחם מגורים ומסחר. חיפה תיכנס לתנופה גדולה של פיתוח והתחדשות עירונית רחבת היקף".

עוד התייחס יהב בנאומו לצורך בשמירה על המרקם החברתי המגוון בחיפה כעיר ובית לכל הדתות, הזרמים והקהילות בעיר: "נעשה זאת תוך שמירה על יופיה ואופיה של חיפה – עיר סובלנית, מכילה, שהיא בית לחילונים ודתיים, יהודים וערבים, לחמש דתות ולמגוון קהילות. זאת משימת חיי, זאת שליחות חיי וביחד נעשה את זה! יחד נעשה הכל על מנת שחיפה תמשיך להיות אות ומופת לחיים בשותפות ולדו קיום מעורר השראה".

יהב אמר כי בימים הקרובים צפויים חיבורים נוספים לממשלת האחדות החיפאית אותה הוא מקים, וקרא לשאר המועמדים והרשימות לחבור אליו. "זו שעה גורלית לחיפה, וחיפה כולה מבקשת איחוד גדול! זוהי שעה בה כל הכוחות שרוצים בטובתה של העיר חייבים לעבוד יחד על מנת להבטיח את עתידה של חיפה. יחד נהפוך את חיפה לעיר העתיד של ישראל, שכל צעירי ישראל מבקשים לעבוד בה ולהקים בה את משפחותיהם. יחד – פטריוטים חיפאים – נביא את התקווה לחיפה!".

אביהו האן, יו"ר סיעת הירוקים כחול-לבן אמר: ״עם תמיכה גדולה מגיעה אחריות גדולה. מעל עשרת אלפים חיפאים הצביעו עבורי לראשות העיר, והירוקים כחול-לבן הם הסיעה השנייה בגודלה במועצת העיר. לאורך כל הדרך שלנו, תמיד היינו המבוגר האחראי במועצה ומה שהנחה אותנו זאת האהבה העצומה לעיר. כך זכינו לאהדה מכל אוהבי הסביבה והכוחות הליברליים בעיר.

״אי אפשר להישאר על הגדר. העיר חיפה חייבת יציבות פוליטית אחרי שנים קשות, והעיר שלנו מוכרחה לשמור על הד.נ.א הליברלי שלה. הכנסנו לקווי היסוד של הקואליציה את הערכים והעקרונות החד משמעיים שלנו – המאבק לפינוי בז"ן, האופי הליברלי של העיר, שיפור החינוך הציבורי, שמירה על הריאות הירוקות שלנו ועוד.

״אנחנו קוראים להקמת קואליציה רחבה עם כל הכוחות החיוביים בעיר, לעבודה משותפת למען חיפה ולהוצאת העיר מהסטגנציה שהיא שבויה בה״.

ההזמנה המקורית לכנס ההכרזה:

מפץ פוליטי אדיר בחיפה: שתי הרשימות הגדולות ביותר במועצת העיר חיפה הודיעו על תמיכה ביונה יהב לראשות העיר, ויפעלו במשותף בדרך להקמתה של ממשלת אחדות חיפאית.

על כך סיכמו יונה יהב, יו"ר סיעת חיפה שלנו, ואביהו האן – יו"ר סיעת הירוקים כחול לבן. במסגרת ההסכם הוחלט כי סיעת הירוקים כחול לבן תתמוך במועמדותו של יונה יהב לראשות העיר בסיבוב הבחירות השני לראשות העיר חיפה, שיתקיים ב-10/3/24.

יהב והאן ימסרו הערב הצהרה לתקשורת בה יחשפו את תכניותיהם לפעול במשותף למען עתידה של חיפה החופשית והליברלית.

מעמד החתימה על ההסכם

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מטה יונה יהב
מטה יונה יהב
מטה יונה יהב - המועמד לראשות עיריית חיפה

כתבות קשורות לנושא זה

כל הכתבות בחי פֹה

אלימות בחיפה • גבר בן 27 במצב בינוני

(חי פה) - הלילה בין ראשון לשני (17/06/24) פונה בן 27 לבית החולים רמב״ם עם פציעה חודרת ממד״א נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בשעה 02:12 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל על גבר שנפצע באירוע...

יירוט מול חופי עכו 17/6/24 • הגרי מסביר לקשורת הזרה על עתיד לבנון

(חי פה) - עדכונים מלחמה לבוקר יום ב', 17/6/24: מטרה יורטה מול לבנון. תא"ל הגרי מסביר את עתיד לבנון כתוצאה מחוסר היכולת של ממשלת...

חיפה גבר כבן 70 נמשה מהמים ללא הכרה

מאיחוד הצלה נמסר לחי פה: צוותי הרפואה של איחוד הצלה בהחייאה בדקות אלו על גבר כבן 70 שנמשה מהמים ללא הכרה בחוף הכרמל בחיפה....

קרית אתא: בת שנתיים במצב בינוני לאחר שטבעה

מאיחוד הצלה הצלה נמסר לחי פה: צוותי הרפואה של איחוד הצלה העניקו סיוע לילדה (כבת שנתיים) שנמשתה מהבריכה בחצר ביתה ברחוב זלמן שניאור בקרית...

קייטנת אנגלית קטנה ומיוחדת בחיפה – לגילאי 5-12 • קיץ 2024

פעילות של כיף הנאה ולימוד אנגלית: 21/07-08/08/24 • 15 ימי קייטנה 11-15/08/24 אופציה לשבוע נוסף לפרטים והרשמה – שוש קולין: 04-8364464, 052-3324117 קייטנת אנגלית מיוחדת במינה צוות מדריכים...