פרסום בחי פה

תגובות אחרונות

פרסום בחי פה

עוד כותרות בחי פֹּה

דילול החזירים בירי יצא לדרך בחיפה – צפו

(חי פה) - תושבים בשער העלייה שמעו קולות ירי...

חיפה • חילוץ בלב ים בתנאי רוח קשים

התהפכו עם קייקים נסחפו ללב ים וחולצו על ידי...

איים להרוג את הצוות הרפואי ברמב״ם • "רוצה להיות שהיד"

(חי פה) - היום, רביעי 24.4.24, צעיר בחיפה הודיע...

55 קילו של קוקאין בשווי מיליוני שקלים נתפסו בחיפה

כ-55 קילוגרם של סם מסוג קוקאין, בשווי המוערך במיליוני...

להקת לווייתנים בחיפה ◄ צפו

(חי פה) - ביום שבת, 20/4/24, יצא ליאור אלפסי,...

הנושאים המשמעותיים ביותר לבוחרים בחיפה • בחירות מקומיות 2024

סקר מיוחד של תנועה ישראלית באמצעות מכון הסקרים גיאוקרטוגרפיה


זמן עד למיגור מכת החזירים בחיפה
(90 יום מכניסת יונה יהב לתפקיד)

0
Years
:
0
Months
:
0
ימים
:
0
שעות
:
0
דקות
:
0
שניות

ממצאי הסקר:
89.4% מהבוחרים מעידים כי יצביעו בבחירות הקרובות לראשות העיר, 36.6% מתכננים לבחור במועמד אחר מזה שהצביעו לו בבחירות הקודמות 28.1% עדיין לא החליטו למי יצביעו. כמו כן, המלחמה לא שינתה את העדפות רוב הבוחרים – 89% מהנשאלים לא שינו את עמדתם לגבי המועמד שבכוונתם לבחור בו.

ביום שלישי 27.2.24 לאחר מס' דחיות יתקיימו הבחירות המקומיות

לראשונה בתולדות מדינת ישראל, אזרחים יוצאים להצביע כשהתותחים עדיין רועמים ואנו נמצאים עדיין בעיצומה של מלחמה. בארבעת החודשים האחרונים, התחדד ביתר שאת, חשיבות השלטון המקומי והערך של מנהיגות מקומית חזקה, יעילה, מתפקדת ואפקטיבית.

לקראת הבחירות, תנועה ישראלית הפועלת לחיזוק הדמוקרטיה בישראל ומקדמת ביזור סמכויות מהשלטון המרכזי לשלטון המקומי, בצעה סקר באמצעות מכון גיאוקרטוגרפיה לבחינת מידת המוטיבציה לצאת ולהצביע בבחירות המקומיות בצל המלחמה, הנושאים המשמעותיים ביותר לבוחרים, מידת ההשפעה של המלחמה על בחירת המועמד, דפוסי בחירת המועמד ועוד.

בסקר נשאלו 2019 נשאלים מ 8 הערים הגדולות בישראל בניהן העיר חיפה (ירושלים, תל אביב, חיפה, ראשון לציון, באר שבע, אשדוד, פתח תקוה ונתניה) ונבחנו עמדותיהם לפני ה 7 באוקטובר ובשבוע האחרון של חודש ינואר 2024.

בטחון אישי, קידום פרויקטים של התחדשות עירונית וניקיון וטיפוח העיר

חמשת הנושאים העיקריים, שמעסיקים את הנשאלים בעיר חיפה ובהם היו רוצים לראות שיפור בעיר הם:

 • בטחון אישי
 • קידום פרויקטים של התחדשות עירונית
 • ניקיון וטיפוח העיר
 • איכות הסביבה
 • קיימות ועומסי התנועה

בטחון אישי עם 24.7% מכלל הנשאלים, התחדשות עירונית עם 14.3%, ניקיון וטיפוח העיר עם 13.6%, איכות הסביבה וקיימות עם 11.9% ועומסי תנועה עם 8.8%. בכל הערים שנדגמו ניתן לראות עיסוק בתחום הביטחון האישי, וחיפה היא בין הבולטות בכך – 24.7% מהנשאלים דירגו נושא זה כראשון בחשיבותו עבורם.

מה המוטיבציה של תושבי חיפה להצביע בצל המלחמה?

כשבועיים לפני קיום הבחירות כ 89.4% מהבוחרים בחיפה מעידים כי יצביעו בבחירות הקרובות לראשות העיר. כ36.6% ציינו שהם מתכננים לבחור במועמד אחר מהמועמד, שבחרו בו בבחירות הקודמות, 15% יבחרו באותו מועמד שבחרו בו בבחירות הקודמות ו 28.1% עדיין לא החליטו למי יצביעו.

הקריטריונים על פיהם יחליטו תושבי חיפה במי לבחור: 52.4% ציינו שיבחרו במועמד שמקדם נושאים שחשובים להם, 44% ציינו טוהר מידות של המועמד ו 38% שמו דגש על עשיה ציבורית עניפה.

לשאלה אם ארבעת חודשי הלחימה והחיים בשגרת חירום השפיעו על ההחלטה לגבי המועמד בו יבחרו כ 89% ציינו שלא שינו את ההחלטה לגבי המועמד בו יבחרו. כ 11% ציינו כי שינו החלטתם בעקבות ההתנהלות המועמד במלחמה.

האם הרשות המקומית בחיפה הינה דמוקרטית ?

53.7% מתושבי העיר ציינו שהעיר די דמוקרטית, 22.9% טוענים שהעיר לא כל כך דמוקרטית ו 17.2% חושבים שהעיר מאד דמוקרטית.

הערכים החשובים ביותר לדעת הנשאלים שעל פיהם הרשות המקומית צריכה לפעול הם: מנהל תקין, שקיפות והנגשת מידע וייצוג הולם לכל המגזרים. ביחס לערים האחרות, בחיפה הערך של מנהל תקין משמעותי יותר לתושבים בעיר עם 37.6% מהנשאלים.

נתי בירמן מה נעים מנכ"ל תנועה ישראלית:

הקשב של תושבי ישראל נמצא כיום באופן טבעי במלחמה בלבד אך כידוע הבחירות המקומיות יתקיימו בעוד פחות משבועיים ואסור שהן תחלופנה לידינו. חשיבות הבחירות המקומיות היא אקוטית במיוחד לנוכח האסון הכבד, שפקד אותנו ב 7 באוקטובר והמלחמה שמתנהלת כבר ארבעה חודשים.

השלטון המקומי הוכיח יכולת ניהול ותפקוד אפקטיבית ויעילה, רוב הרשויות סיפקו ועדיין מספקות לתושביהן את המענה בחירום, בזמן שמשרדי הממשלה היו בכאוס מוחלט ומנותקות מהאזרח. תוצאות הבחירות עתידות להשפיע על חיי האזרח כל אחד בעירו למשך 5 שנים ולכן הן משמעותיות כל כך. כתנועה הפועלת לשינוי שיטת הממשל, ביזור סמכויות מהשלטון המרכזי ולחיזוק השלטון המקומי, אני קוראים לכל תושבי מדינת ישראל למרות המלחמה והקשיים הנילווים לצאת להצביע ולבחור במנהיגות המקומית הראויה.

מחזקים את הדמורקטיה בישראל

תנועה ישראלית פועלת לחיזוק הדמוקרטיה בישראל, כדי שכל אזרח ואזרחית במדינת ישראל יוכלו להשפיע על נושאים החשובים לו. לצורך כך, תנועה ישראלית פועלת ליצירת כוח אזרחי, שיוביל לתיקון שיטת הממשל וחיזוק הדמוקרטיה. התנועה פעילה ב 19 ערים ברחבי הארץ, מלווה התארגנויות של תושבים, מקימה ועדי שכונות, מקיימת הכשרות לפעילים ונציגי ציבור, במקביל לקידום מדיניות מול הרשויות והממשל. התנועה שואפת לשלב בעמדות השפעה מנהיגות מקומית שתהיה מחויבת לייצג נאמנה את התושבים.

מיה זהבי
מיה זהבי
מיה זהבי - עורכת בחי פה - תאגיד החדשות

כתבות קשורות לנושא זה

3 תגובות

 1. היות ומר יהב לא נענה לבקשתי להציג את רשימתו לעירייה שנוכל לדעת את זהותם של האנשים ויש חשש כבד שהוא מסתיר מהמצביעים את רשימתו והוא יודע למה אזי כפי שנאמר אין קונים חתול בשק תמיכתי ויתר 19 החברים הוחלט להצביע למומעד יקר אחר מר יהב כך בחשבון שלכל אחד מהם יש חברים ומשפחה וזה יכול להיות כמה מאות
  חן חן

 2. אלי לפתע יונה יהב הוא "חיפה החופשית והליברלית". 15 שנה ישב עם החרדים, בקדנציה האחרונה סגר 5 בתי ספר מהם 3 נמסרו לחרדים כישיבות. לא הרחיב את התחבורה בשבת. הסכים לארועים בנפרד. אירגן לימודים לחרדים בנפרד קמפוס הנמל אצל חברו אבי ביתן ב"מרכז האקדמי". הבנת עכשיו ראה שיש כעס על עציוני עם הסכמי ש"ס ואגודה אז יועצי הפרסום אמרו לו תכתוב מהר "חופשית וליברלית". 12 שנה לא בנה מקלטים אחרי לבנון השנייה. לא רכש כבאיות וגרם לאסון הכרמל עם מחסור חמור בשירותי כיבוי. אבל לפתע הוא "יכין את חיפה למלחמה עם נסיונו". כל פעם הוא משנה סיסמאות – והציבור נופל לפח הזה.
  הגיע זמן לתת צ'אנס לבורובסקי, הכי מנוסה בניהול והיחיד שבאמת יכול לטפל בגל הפשיעה ולהכין את חיפה כמו שצריך להתמודד עם המצב הבטחוני.

 3. מבוקש מיונה יהב להציג את רשימתו ואת התפקידים שהוא מייעד לאנשיו לציבור באם לא יציג זה יהיה חשוד מאוד ולא ממליץ להצביע
  כך גם לגבי כל מועמד

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

איתי אלימלך "ברית הדמים עם הדרוזים מקבלת משמעות חדשה"

"ברית הדמים עם הדרוזים מקבלת משמעות חדשה" איתי אלימלך, יו"ר מחוז חיפה והצפון בארגון נכי צה"ל, קרא להידוק וחיזוק הקשר בין מוסדות הממשלה והרשויות...

איסור דיג בים התיכון במהלך עונת הרבייה

עונת הרבייה והגיוס מתחילה • חל איסור על הדיג למעט חריגים וסייגים הודעה משותפת - משרד החקלאות ורשות הטבע והגנים מודיעים על תקופת האיסור על...

מרכז הכרמל מרכז מבקרים ומגדלור של תקווה • יוסי לובלסקי

בצומת הרחובות שער הלבנון עם הציר המרכזי שדרות הנשיא מיתמרים מעלה צמד בניני פנורמה המזוהים ומאפיינים את המרכז. מגדלי פנורמה אחד המגדלים הוא מגדל דירות...

"מבט מרענן על משמעות המלתחה שלנו" / לילי מילת תופסת מדף

בימי המלחמה, כשאני לוקחת ספר חדש ליד, אני רוצה שהוא ייקח אותי מכאן. לאנשים שונים התמודדויות שונות. אני מכירה כאלה שדווקא מחפשים ספרים שיהיו...

טֶקֶס הַדְלָקַת הַמִּשְׁוָאוֹת

אמוּל קְבַל עַם וְעֵדָה הִתְיַצְּבָה הִיא לַטֶּקֶסכֹּה זְקוּפָה, עֵרָנִית וְגֵאָה.הִיא הִרְגִּישָׁה מַמָּשׁ כְּמוֹ שֶׁלָּהּ הוּא הַנֶּכֶס,וְרַק לָהּ הִיא כָּאן זְכוּת הַדֵּעָה.בבְּיָדָהּ אָחֲזָה בָּרְשִׁימָה הַמֻּמְלֶצֶתכְּמוֹ...