חשד לאונס בחניון ציבורי

(חי פה) - המשטרה פתחה בחקירה בחשד לאונס בקריות. מהמשטרה...

5 כלי רכב נשרפו כליל הלילה בחיפה

(חי פה), שוב שרפת רכבים בחיפה והלילה ברחוב ערד...

השכונה היוקרתית בחיפה כבר לא כ"כ שלווה – "החיים שלנו הפכו לסיוט"

(חי פה) - התושבים בשכונת 'סביוני דניה' מתארים תחושת...
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

״ארמון״ – מבית קולנוע למגדל משרדים מן הגבוהים בחיפה

מגדל ארמון הינו מגדל משרדים שהוקם במקום בית הקולנוע ״ארמון״...

רעות אשכנזי • ריאליזם אוטודידאקטי

אליזבט קרוגלוב היא יוצרת ויזמית מקומית בעלת גלריה לאמנות...

יוסי ברגר • מעצב מוצר, צלם וסופר חיפאי

פגישה עם יוסי ברגר עשויה לתת טעם של הימצאות...

היהודי התשיעי – פרק 6

תקציר ב- 30 באוקטובר 1942, הודיעה משטרת פינלנד למפקדת הגסטאפו,...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

הנושאים המשמעותיים ביותר לבוחרים בחיפה • בחירות מקומיות 2024

סקר מיוחד של תנועה ישראלית באמצעות מכון הסקרים גיאוקרטוגרפיה


זמן עד למיגור מכת החזירים בחיפה
(90 יום מכניסת יונה יהב לתפקיד)

0
Years
:
0
Months
:
0
ימים
:
0
שעות
:
0
דקות
:
0
שניות

ממצאי הסקר:
89.4% מהבוחרים מעידים כי יצביעו בבחירות הקרובות לראשות העיר, 36.6% מתכננים לבחור במועמד אחר מזה שהצביעו לו בבחירות הקודמות 28.1% עדיין לא החליטו למי יצביעו. כמו כן, המלחמה לא שינתה את העדפות רוב הבוחרים – 89% מהנשאלים לא שינו את עמדתם לגבי המועמד שבכוונתם לבחור בו.

ביום שלישי 27.2.24 לאחר מס' דחיות יתקיימו הבחירות המקומיות

לראשונה בתולדות מדינת ישראל, אזרחים יוצאים להצביע כשהתותחים עדיין רועמים ואנו נמצאים עדיין בעיצומה של מלחמה. בארבעת החודשים האחרונים, התחדד ביתר שאת, חשיבות השלטון המקומי והערך של מנהיגות מקומית חזקה, יעילה, מתפקדת ואפקטיבית.

לקראת הבחירות, תנועה ישראלית הפועלת לחיזוק הדמוקרטיה בישראל ומקדמת ביזור סמכויות מהשלטון המרכזי לשלטון המקומי, בצעה סקר באמצעות מכון גיאוקרטוגרפיה לבחינת מידת המוטיבציה לצאת ולהצביע בבחירות המקומיות בצל המלחמה, הנושאים המשמעותיים ביותר לבוחרים, מידת ההשפעה של המלחמה על בחירת המועמד, דפוסי בחירת המועמד ועוד.

בסקר נשאלו 2019 נשאלים מ 8 הערים הגדולות בישראל בניהן העיר חיפה (ירושלים, תל אביב, חיפה, ראשון לציון, באר שבע, אשדוד, פתח תקוה ונתניה) ונבחנו עמדותיהם לפני ה 7 באוקטובר ובשבוע האחרון של חודש ינואר 2024.

בטחון אישי, קידום פרויקטים של התחדשות עירונית וניקיון וטיפוח העיר

חמשת הנושאים העיקריים, שמעסיקים את הנשאלים בעיר חיפה ובהם היו רוצים לראות שיפור בעיר הם:

 • בטחון אישי
 • קידום פרויקטים של התחדשות עירונית
 • ניקיון וטיפוח העיר
 • איכות הסביבה
 • קיימות ועומסי התנועה

בטחון אישי עם 24.7% מכלל הנשאלים, התחדשות עירונית עם 14.3%, ניקיון וטיפוח העיר עם 13.6%, איכות הסביבה וקיימות עם 11.9% ועומסי תנועה עם 8.8%. בכל הערים שנדגמו ניתן לראות עיסוק בתחום הביטחון האישי, וחיפה היא בין הבולטות בכך – 24.7% מהנשאלים דירגו נושא זה כראשון בחשיבותו עבורם.

מה המוטיבציה של תושבי חיפה להצביע בצל המלחמה?

כשבועיים לפני קיום הבחירות כ 89.4% מהבוחרים בחיפה מעידים כי יצביעו בבחירות הקרובות לראשות העיר. כ36.6% ציינו שהם מתכננים לבחור במועמד אחר מהמועמד, שבחרו בו בבחירות הקודמות, 15% יבחרו באותו מועמד שבחרו בו בבחירות הקודמות ו 28.1% עדיין לא החליטו למי יצביעו.

הקריטריונים על פיהם יחליטו תושבי חיפה במי לבחור: 52.4% ציינו שיבחרו במועמד שמקדם נושאים שחשובים להם, 44% ציינו טוהר מידות של המועמד ו 38% שמו דגש על עשיה ציבורית עניפה.

לשאלה אם ארבעת חודשי הלחימה והחיים בשגרת חירום השפיעו על ההחלטה לגבי המועמד בו יבחרו כ 89% ציינו שלא שינו את ההחלטה לגבי המועמד בו יבחרו. כ 11% ציינו כי שינו החלטתם בעקבות ההתנהלות המועמד במלחמה.

האם הרשות המקומית בחיפה הינה דמוקרטית ?

53.7% מתושבי העיר ציינו שהעיר די דמוקרטית, 22.9% טוענים שהעיר לא כל כך דמוקרטית ו 17.2% חושבים שהעיר מאד דמוקרטית.

הערכים החשובים ביותר לדעת הנשאלים שעל פיהם הרשות המקומית צריכה לפעול הם: מנהל תקין, שקיפות והנגשת מידע וייצוג הולם לכל המגזרים. ביחס לערים האחרות, בחיפה הערך של מנהל תקין משמעותי יותר לתושבים בעיר עם 37.6% מהנשאלים.

נתי בירמן מה נעים מנכ"ל תנועה ישראלית:

הקשב של תושבי ישראל נמצא כיום באופן טבעי במלחמה בלבד אך כידוע הבחירות המקומיות יתקיימו בעוד פחות משבועיים ואסור שהן תחלופנה לידינו. חשיבות הבחירות המקומיות היא אקוטית במיוחד לנוכח האסון הכבד, שפקד אותנו ב 7 באוקטובר והמלחמה שמתנהלת כבר ארבעה חודשים.

השלטון המקומי הוכיח יכולת ניהול ותפקוד אפקטיבית ויעילה, רוב הרשויות סיפקו ועדיין מספקות לתושביהן את המענה בחירום, בזמן שמשרדי הממשלה היו בכאוס מוחלט ומנותקות מהאזרח. תוצאות הבחירות עתידות להשפיע על חיי האזרח כל אחד בעירו למשך 5 שנים ולכן הן משמעותיות כל כך. כתנועה הפועלת לשינוי שיטת הממשל, ביזור סמכויות מהשלטון המרכזי ולחיזוק השלטון המקומי, אני קוראים לכל תושבי מדינת ישראל למרות המלחמה והקשיים הנילווים לצאת להצביע ולבחור במנהיגות המקומית הראויה.

מחזקים את הדמורקטיה בישראל

תנועה ישראלית פועלת לחיזוק הדמוקרטיה בישראל, כדי שכל אזרח ואזרחית במדינת ישראל יוכלו להשפיע על נושאים החשובים לו. לצורך כך, תנועה ישראלית פועלת ליצירת כוח אזרחי, שיוביל לתיקון שיטת הממשל וחיזוק הדמוקרטיה. התנועה פעילה ב 19 ערים ברחבי הארץ, מלווה התארגנויות של תושבים, מקימה ועדי שכונות, מקיימת הכשרות לפעילים ונציגי ציבור, במקביל לקידום מדיניות מול הרשויות והממשל. התנועה שואפת לשלב בעמדות השפעה מנהיגות מקומית שתהיה מחויבת לייצג נאמנה את התושבים.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיה זהבי
מיה זהבי
מיה זהבי - עורכת בחי פה - תאגיד החדשות

כתבות קשורות לנושא זה

3 תגובות

 1. היות ומר יהב לא נענה לבקשתי להציג את רשימתו לעירייה שנוכל לדעת את זהותם של האנשים ויש חשש כבד שהוא מסתיר מהמצביעים את רשימתו והוא יודע למה אזי כפי שנאמר אין קונים חתול בשק תמיכתי ויתר 19 החברים הוחלט להצביע למומעד יקר אחר מר יהב כך בחשבון שלכל אחד מהם יש חברים ומשפחה וזה יכול להיות כמה מאות
  חן חן

 2. אלי לפתע יונה יהב הוא "חיפה החופשית והליברלית". 15 שנה ישב עם החרדים, בקדנציה האחרונה סגר 5 בתי ספר מהם 3 נמסרו לחרדים כישיבות. לא הרחיב את התחבורה בשבת. הסכים לארועים בנפרד. אירגן לימודים לחרדים בנפרד קמפוס הנמל אצל חברו אבי ביתן ב"מרכז האקדמי". הבנת עכשיו ראה שיש כעס על עציוני עם הסכמי ש"ס ואגודה אז יועצי הפרסום אמרו לו תכתוב מהר "חופשית וליברלית". 12 שנה לא בנה מקלטים אחרי לבנון השנייה. לא רכש כבאיות וגרם לאסון הכרמל עם מחסור חמור בשירותי כיבוי. אבל לפתע הוא "יכין את חיפה למלחמה עם נסיונו". כל פעם הוא משנה סיסמאות – והציבור נופל לפח הזה.
  הגיע זמן לתת צ'אנס לבורובסקי, הכי מנוסה בניהול והיחיד שבאמת יכול לטפל בגל הפשיעה ולהכין את חיפה כמו שצריך להתמודד עם המצב הבטחוני.

 3. מבוקש מיונה יהב להציג את רשימתו ואת התפקידים שהוא מייעד לאנשיו לציבור באם לא יציג זה יהיה חשוד מאוד ולא ממליץ להצביע
  כך גם לגבי כל מועמד

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

שיקוע הרכבת: עיריית חיפה יוצאת למאבק על שיקוע ומינהור כתנאי לחשמול המסילות – המסמך המלא • פרשנות

עיריית חיפה פנתה במסמך מסודר המעיד על כך כי בכוונה לפעול בכל כוחה לאפשר את חשמול המסילות בסביבה החופית, רק בכפוף לתכנית סדורה, מתוקצבת...

הוקמה מפקדה משימתית: המשטרה מגבירה את הלחץ על העבריינים באזור דאליה – עיספיא

(חי פה) - בעקבות העלייה בפשיעה באזור דאליה - עיספיא, הקימה המשטרה מפקדה משימתית, אשר תבצע מגוון פעילויות אכיפה נגד משפחות פשע, עבירות של...

הודעות חשובות לתושבי קריית אתא

הפסקת מים בשכונת גבעת אלונים ובקשה שלא להחנות לאורך רחוב רמז • הלילה שבין ראשון לשני, 19-20/24 מעיריית קריית אתא נמסר לחי פה: לידיעת...

בז"ן וגדיב הורשעו בבית המשפט בחיפה ונקנסו במיליוני שקלים • "הפרות היתר פליטה והיתר רעלים"

בעקבות חקירה פלילית של המשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה והגשת כתבי אישום, הרשיע היום (19/05/24) בית משפט השלום בחיפה, את חברות בז"ן וגדיב ונושא...

רעיונות לחגוג יום נישואין

חגיגות יום הנישואין שלכם היא דרך נפלאה לכבד ולהוקיר את הזמן והשנים הרבות שאתם חיים זה לצד זו, ואם אתם נשואים רק זמן קצר...