השכונה היוקרתית בחיפה כבר לא כ"כ שלווה – "החיים שלנו הפכו לסיוט"

(חי פה) - התושבים בשכונת 'סביוני דניה' מתארים תחושת...

הכירו את "הטרמינל" – מתחם ההופעות החדש והגדול ביותר בצפון

בנוכחות חלק ממאות האנשים שעבדו מסביב לשעון בחודשים האחרונים...

״לא יכול להיות שאנחנו גרים בתנאים כאלה״ • השכונה בחיפה שהפכה לאתר בנייה

גבעת זמר בחיפה שכונת גבעת זמר נחשבת ייחודית בחיפה, כיון...

חיפה: פגיעה בקו מים ראשי • צפו

(חי פה) פגיעה של קבלן קידוחים בקו מים ראשי,...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

המינים הפולשים לים בחיפה ובעולם

בעיות פלישה של בעלי חיים, צמחים והביטאטים תת ימיים...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

12 המועמדים ○ לקראת הכרעה: מי יהיה ראש העיר הבא של חיפה?

(חי פה) – רשימת המתמודדים לראשות העיר חיפה בבחירות שייערכו ביום שלישי הקרוב, 27/02/24, ארוכה מאוד. חלק מהמתמודדים זוהי עבורם הפעם הראשונה לרוץ בבחירות, חלקם עשו זאת כבר מספר פעמים, ושניים אף זכו במרוץ בעבר ושימשו כראשי העיר בחיפה.

תאריך הבחירות המקומיות נדחה, כזכור, פעמיים, בשל הנסיבות המיוחדות שנוצרו בישראל עם פרוץ מלחמת "חרבות ברזל". יום הבחירות נקבע במקור לסוף חודש אוקטובר אשתקד, כשבפעם הראשונה נדחה לסוף חודש ינואר ובפעם השנייה ל-27/02/2024, בו אכן יתקיימו. כך מצאו עצמם המועמדים לראשות העיר רצים מחוג בית אחד לאחר במשך חודשים (למעט הפוגה קצרה עם פרוץ המלחמה), משוחחים ומשכנעים, מפרטים ומסבירים לחיפאים את הסיבות המצביעות על כך שהם הראויים ביותר לכהן בתפקיד ראש העיר.

מערכת בחירות סוערת

מערכת הבחירות הזו התגלתה, ככל שהלך והתקרב מועדן, כרוויית יצרים. שוב ושוב עלו בפלטפורמות השונות טענות והאשמות כלפי מועמד כזה או אחר, או לחילופין קריקטורות או תמונות בלתי ראויות במטרה לייצר רושם שלילי על מי מהמתחרים.

לאור המצב שנוצר, נשמעו קולות רבים הקוראים לעסוק בעשייה של המועמדים ולא בביקורת אישית ולא עניינית המכוונת כלפי האדם עצמו, אך קשה לומר שהפרסומים המבישים פסקו בשל כך.

גם הסולידריות הגוברת בחברה הישראלית בעקבות המלחמה, לא הצליחה להשפיע על אי הממלכתיות במערכת הבחירות החיפאית. הדבר אף הגיע לכדי כך שהוגשו תביעות לשון הרע בין מתמודדים, שיובררו כבר, יש להניח, לאחר הבחירות.

העיר השלישית בגודלה

חיפה היא העיר השלישית בגודלה במדינה והגדולה ביותר בצפון, מכאן גם, בין היתר, חשיבות מקומו של ראש העיר שיבחר בה. כך גם יש לחיפה מורכבות ייחודית, ראש העיר נדרש בה לאתגרים רבים שפחות נוגעים לערים אחרות, אם זה המבנה הגאוגרפי שלה בהיותה עיר הררית, או היותה עיר מעורבת המתהדרת ביחסים מיוחדים בין בני הדתות השונות וכיו"ב, אשר השפעתם ניכרת גם בכלכלה, בדמוגרפיה, בתעסוקה, איכות סביבה, חינוך ועוד.
חשיבות מיוחדת ישנה לקשרים תקינים ואף מעבר לכך, עם הממשל, שמשפיע באופן מכריע על לקידום כל תהליך ופרויקט חיוני בעיר. בלעדי התמיכה מגורמי הממשל השונים דבר לא יכול לצאת לפועל באופן מיטבי, כך שעל ראש העיר להיות פרסונה שיש בה את הכישורים לנהל מערכות יחסים איכותיות ומורכבות עם גורמים היושבים בממשלה, לטובת העיר ותושביה.

המועצה הלעומתית

לאורך כהונתה של ד"ר עינת קליש רותם, ראש העיר הנוכחית, עלו שוב ושוב הטענות כי העיר מוזנחת ומלוכלכת, אינה מתחדשת או מתעדכנת ברוח הזמן, וכאילו "קפאה במקומה". מנגד, טענה ראש העיר פעם אחר פעם, כי האחריות למצב העיר היא של חברי אופוזיציה שדאגו לעצור בעבו כל תהליך אותו ניסתה לקדם. כאן המקום להזכיר גם את המועצה הלעומתית שקמה באמצע תקופת כהונתה של ראש העיר, ב-2021.

חזירים כמובן

נושא נוסף שאי אפשר שלא להזכירו והיה על סדר היום לאורך כל הקדנציה של קליש, הוא כמובן החזירים, שהעיסוק בהם החל כבר ביומה הראשון כראש עיר, כשהכריזה שפעולות דילול החזירים ייפסקו לאלתר. היו תושבים שסברו שהנושא לא מטופל כראוי והחזירים מהווים איום ומפגע, ולעומתם תושבים שהיו מרוצים מכך שפסקה הפגיעה בבעלי החיים שחולקים איתנו את המרחב. לכן גם לא מפתיע שלכל אחד מהמועמדים ישנו מתווה מסודר לאופן בו הוא מתכוון להתמודד עם הבעיה הייחודית הזו.

הנושאים הבוערים

חמשת הנושאים העיקריים, שעלו בסקר חדש שהתפרסם בימים האחרונים ונערך ע"י תנועה ישראלית באמצעות מכון הסקרים גיאוקרטוגרפיה, מצביע על 5 נושאים שבנוגע להם היו החיפאים מעוניינים בשיפור:

 • בטחון אישי
 • קידום פרויקטים של התחדשות עירונית
 • ניקיון וטיפוח העיר
 • איכות הסביבה
 • קיימות ועומסי התנועה

12 המועמדים

ביקשנו מכל אחד מהמועמדים לספר קצת על עצמו ולענות האם הם מתכוונים לעבוד בשיתוף פעולה עם ראשי ערים אחרים אחרי הבחירות.


זמן עד למיגור מכת החזירים בחיפה
(90 יום מכניסת יונה יהב לתפקיד)

0
Years
:
0
Months
:
0
ימים
:
0
שעות
:
0
דקות
:
0
שניות

יעקב בורובסקי, יו"ר סיעת מחוברים לחיפה וקריית חיים

יעקב בורובסקי (צילום: רונן פדידה)
יעקב בורובסקי (צילום: רונן פדידה)

בורובסקי שירת באופן פעיל למעלה מ-30 שנים במשטרת ישראל בתפקידי פיקוד וניהול בכירים. בין היתר שימש כמפקד תחנות זבולון, מרחב חיפה עמקים, מפקד מחוז צפון, סגן ראש אגף המבצעים, ראש אגף התכנון והתקצוב ויועץ מבקר המדינה למאבק בשחיתות השלטונית. כיום הוא עו״ד, שותף ובעלים במשרד עורכי דין.


יעקב בורובסקי, יו"ר סיעת מחוברים לחיפה וקריית חיים, מספר לחי פה:

"אפעל בשיתוף פעולה מלא והדוק עם כל ראשי הרשויות באזור על מנת לייצר "מכפיל כח" לנוכח העובדה שהזיהום לא מבחין בגבולות הגזרה המוניציפליים. מנסיוני ומהיכרותי כמי שהתגורר בקרית חיים, וכן כמי שנכח במסגרת תפקידו כמפקד המשטרה באירוע הפיצוצים בחוות המיכלים בקרית אתא, אני משוכנע שרק בשיתוף פעולה הדוק, ניתן יהיה להוביל לפתרונות מחוייבים. מהיכרותי האישית עם כל ראשי הרשויות, אין לי ספק שנמצא שפה משותפת לקידום הטיפול במפעלים המזהמים כמו גם בנושאים מטרופוליטניים אחרים ובהם: פינוי מיכלי תש"ן מקרית חיים, שדה תעופה, עורקי תחבורה, נושא האגרה למנהרות הכרמל וכיו״ב".

אביהו האן, יו"ר סיעת הירוקים – כחול לבן

אביהו האן, מועמד לראשות העיר חיפה (צילום: "הירוקים כחול לבן")

יו"ר סיעת הירוקים – כחול לבן בחיפה הוא יליד חיפה, כל ילדיו ונכדיו גרים בחיפה וכן הם אוהבים אותה מאוד. הוא חבר מועצת העיר כבר מעל 10 שנים, סגן ראש עיר לשעבר ומועמד לראשות עיריית חיפה.

אביהו האן, יו"ר סיעת הירוקים, מספר לחי פה תאגיד החדשות:

כראש העיר הבא אני רואה את חיפה כמטרופולין של כל הצפון. כראש המטרופולין אנהג ואפעל בשיתוף פעולה וביחסים משותפים והדוקים עם ראשי עיריות ומועצות במרחב.
נקדם ביחד את התכנית המשמעותית של פינוי המפעלים המזהמים ממפרץ חיפה. בנוסף, נשתף פעולה בהיבטים משותפים שכוללים שילוב היבטי תחבורה ותשתיות אזוריות, היבטים של שטחים תעשייתיים ומסחריים משותפים. אני רואה במטרופולין כאחראי לעתידם וקידומם של צעירי הצפון ואפעל בשיתוף פעולה עם ראשי הרשויות האחרות כדי להבטיח עתיד טוב יותר לצעירים ולסטודנטים.

יונה יהב, יו"ר סיעת חיפה שלנו

יונה יהב (צילום: אלעד מלכה)
יונה יהב (צילום: אלעד מלכה)

יו"ר סיעת חיפה שלנו, נשוי + 3, עו"ד במקצועו, ח"כ לשעבר. משרת ציבור מגיל 24 כיו"ר התאחדות הסטודנטים. היה סגן ראש עיר חיפה בשנים 93-96, וראש העיר חיפה 2003-2018. ניהל את העיר בשלושה אירועים משמעותיים בתקופתו כראש עיר: מלחמת לבנון השנייה ושתי השריפות הגדולות ב-2010 וב-2016.

יונה יהב, יו"ר סיעת חיפה שלנו, מספר לחי פה תאגיד החדשות:

פינוי המפעלים המזהמים מחיפה הוא צורך לאומי. כפי שהתחייבתי לא פעם, עם שובי לתפקידי כראש העיר אהפוך את פינוי המפעלים המזהמים לצורך עירוני ולמשימה הראשונה בסדר החשיבות שאקח לטיפולי.

כפי שלחמתי על פינוי מיכל האמוניה במשך 14 שנה, כך אפעל לפיני המפעלים המזהמים. אני רואה בגורמים הסביבתיים ובתנועות הירוקות במרחב העיר חיפה שותפים ערכיים ואידאולוגיים של העיר. אשלב אותם בצוות עירוני מיוחד בראשותי אשר יהיה ממונה על קשרי ממשל עם משרד האוצר, משרד האנרגיה, המשרד להגנת הסביבה, משרד הפנים ומשרד רוה"מ. אפעל לייצר בנושא קואליציה רחבה גם עם ראשי ערים נוספות באזור שבריאות ואיכות חיי התושבים הוא ערך עבורם.

דוד עציוני, יו"ר סיעת הבית שלנו

דוד עציוני מתמודד לראשות העיר (צילום: מיכה בריקמן)
דוד עציוני מתמודד לראשות העיר (צילום: מיכה בריקמן)

גיל: 40, נשוי + 2 בנות (6,1), עו"ד, שימש משנה למנכ"ל משרד הבינוי והשיכון. אחראי על התכנית הממשלתית למגזר הערבי. חבר הנהלה ויו"ר מנהל פיתוח קרקע בקק"ל. יועץ בכיר לשר האוצר. אחראי מטעם ממשלת ישראל על שיקום אסון השריפה בכרמל. סגן ראש העיר חיפה.
בנוסף, נצר למשפחה חיפאית שורשית של משפטנים ומגיני שלטון החוק, נכדו של משה עציוני, שהיה שופט בית המשפט העליון ויש על שמו רחוב בעיר חיפה.

דוד עציוני, יו"ר סיעת הבית שלנו , מספר לחי פה תאגיד החדשות:

בכל השנים האחרונות העירייה התעקשה לברוח מכל עיסוק בסוגיה המטרידה – המפעלים המזהמים. עד היום לא ניהלו מאבק אינטנסיבי ולא נמצא פתרון ראוי להעתקת בז"ן והמפעלים הגדולים האחרים. רק כדי לסבר את האוזן, בין כל ראשי הערים בסביבה יש קונצנזוס מוחלט בנושא סילוק המפעלים ועדיין זה לא קורה. לכן הדרך היחידה לסילוק המפעלים המזהמים היא להקים מנהלת שכוללת בתוכה את ראשי הערים של קריית אתא, קריית ביאליק, קריית מוצקין, קריית ים, נשר, יוקנעם, טבעון ועכו. רק ביחד, בכוח מאוחד, נצליח לגרום לממשלה לפעול ברצינות בעניין ולהעתיק את המפעלים המזהמים למקום אחר.

שיתוף הפעולה הזה ועוד רבים ואחרים בין הערים בסביבת חיפה יובילו לחיזוק חיפה וביסוס מעמדה כבירת הצפון, עם שדה תעופה חזק וכעיר שמושכת אחריה ולכל הסביבה עסקים, השקעות, צעירים ופיתוח נרחב.

שרית גולן שטינברג, יו"ר חיפה בשבילנו

שרית גולן שטיינברג (צילום: ראובן קפוצ'ינסקי)
שרית גולן שטיינברג (צילום: ראובן קפוצ'ינסקי)

גולן שטיינברג, בת 49, נשואה + 3, נמצאת במועצת העיר כבר עשור ובבחירות הנוכחיות מתמודדת על ראשות העיר. גולן שטיינברג היא עורכת דין בתחום הפלילי ומכהנת כיו"ר איגוד ערים להגנת הסביבה.

שרית גולן שטיינברג, יו"ר חיפה בשבילנו, מספרת לחי פה תאגיד החדשות:

כבר כיום, בכובע שלי כיו"ר איגוד ערים להגנת הסביבה, שמטפל ב-12 הרשויות באיזור, אני משתפת פעולה עם ראשי הרשויות מסביב. כך לדוגמא, כבר בתחילת תפקידי דאגתי לגבש הסכמה של כל 12 הרשויות החברות באיגוד לתמוך במדיניות שלי לסגירת התעשיה הפטרוכימית וליישום החלטת ממשלה בעניין זה. שיתפנו גם פעולה בכל הקשור לגיבוש עמדה סביבתית ביחד להארכת המסלול של שדה התעופה. בתפיסה שלי חיפה תתחזק כלכלית כאשר יהיה רצף מטרופולוני משמעותי כשחיפה היא המרכז: מרכז תעסוקתי, חינוכי, תחבורתי והכול, בשיתוף פעולה עם שאר הרשויות, כיחידה שתדע להביא ביחד את התקציבים הגדולים לטובת המטרופולין.

יצחק בלס, חיפאים יחד מנצחים יחד

חבר המועצה יצחק בלס (צילום: ירון כרמי)

יצחק בלס הודיע על התמודדות לראשות העיר ברשימה עצמאית. בלס היה חבר הנהגת ההסתדרות, יו"ר אגף הארגון ויו"ר האגף לאיגוד מקצועי לשעבר במרחב חיפה, חבר בית נבחרי ההסתדרות משנת 2002 ועד היום, בכיר בחברת החשמל עד למעבר לפעילות בהסתדרות בשנת 2013.

"אני בעד שיתוף פעולה עם ראשי הערים מסביב, וחשוב לא פחות שיתוף פעולה עם השלטונות ברמה הארצית", אומר בלס ."החלטתי להתמודד לראשות העיר ולמועצת העיר בעקבות המצב הקשה בו נמצאת העיר חיפה. אסור לנו לאפשר שהחזירים ימשיכו להסתובב בעיר, ויבזבזו מיליונים בטיפול בנושא. אין ברירה, חייבים לדלל אותם, אם לא נדלל אנו נחייה אצלם. חשוב לייעל את מינהל ההנדסה וזירוז התהליכים, לפשט תהליכים במנהל ההנדסה ולהקל על מבקשי השירות. אפעל לביצוע סקר תיעוד לכל העיר. ביצוע סקר שימור ופירסום באינטרנט כדי שכל התושבים יקבלו מידע מראש על המבנה. חשוב לדעת שמבנים שנבנו החל משנת 1980 פטורים משימור. אפעל להוריד את השנתון לשימור לשנת 1960 , להזכיר המדינה נוסדה בשנת 1948. אפעל להגדלת השקעות העיריה בכל הקשור לחינוך, בנוער ובילדים בעלי צרכים מיוחדים".

ד"ר עינת קליש רותם, ראשת העיר הנוכחית

ד"ר עינת קליש רותם, ראש עיריית חיפה (צילום: ירון כרמי)
ד"ר עינת קליש רותם, ראש עיריית חיפה (צילום: ירון כרמי)

ראשת עיריית חיפה, אדריכלית ומתכננת ערים, נשואה ואמא לשני בנים. מתמודדת בפעם השניה על ראשות העיר בראש סיעת חיים בחיפה. קליש רותם נכנסה למועצה לראשונה בשנת 2013 בראש סיעה ובה שני חברי מועצה. בשנת 2018 היא זכתה בבחירות לראשות העיר והכניסה למועצה בנוסף עוד שלושה חברי מועצה.

קיריל קראטניק, יו"ר סיעת אני חי פה

קיריל קארטניק (צילום: מיכה בריקמן)

קראטניק, בן 33, הוא חבר מועצת העיר בשנתיים האחרונות, מאורס לבת זוגתו, אלינה. לא הצטרף לקואליציה או לאופוזיציה. הוא בפוליטיקה משנת 2017, כאשר במשך שנתיים וחצי היה עוזרו של סגן ראש העיר. עשה תואר ראשון ושני באוניברסיטה חיפה במדעי המדינה, מינהל ציבורי.

קיריל קראטניק, יו"ר סיעת אני חי פה, מספר לחי פה תאגיד החדשות:

כשאהיה ראש עיר בין הדברים הראשונים שאטפל יהיה נושא המפעלים המזהמים.
זהו מהלך קריטי שהיה אמור להתבצע כבר מזמן, ואילו בפועל תמיד אותם אנשים נבחרים לנהל את העיר שלנו עם אותן הבטחות וכתוצאה מכך "אין חדש תחת השמש".

עובדתית, פורסמו מחקרים רבים שהוכיחו כי המפעלים המזהמים הללו פוגעים באיכות חיי תושבי הסביבה. ניצב לעינינו נתון סטטיסטי מזעזע כי כיום כל תושב חמישי בקריות הוא חולה סרטן- אין זו מקריות, כבר הוסק מכך שזו תוצאה ישירה של כימיקלים באוויר.
עומדת על הפרק היום תוכנית ממשלתית חילופית שאמורה להעביר את המפעלים לאיזור אחר ואז יבוצע נקיון קרקע של 10 שנים.

בתור ראש עיר אני מתחייב לקדם את התוכנית הזו על פי לוחות הזמנים והתקציבים המוגדרים מראש. אני אדאג לרענן ולפתח קשרים עם הממשלה. במקביל אדאג לפיקוח על הזיהום באמצעות איגוד ערים לאיכות הסביבה ולהפעלת סנקציות בהתאם למי שיחרוג מהמדד. אני מתחייב לאחד כוחות עם כל ראשי הערים ולהילחם בשביל תושבי חיפה, על מנת לפתור את הנושא הזה אחת ולתמיד.

יוסי שלום, יש עתיד וצעירי חיפה

חבר המועצה יוסי שלום
חבר המועצה יוסי שלום (צילום: מיכה בריקמן)

יוסי שלום הוא סרן במיל', גדל בקריית חיים, בעל ניסיון של עשור כחבר במועצת העיר חיפה. הוא בעל תואר שני במנהל ובמדיניות ציבורית ותואר ראשון במדע המדינה מאוניברסיטת חיפה. בעברו כיהן כיו"ר אגודת הסטודנטים וסגן יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, וכחבר במועצת העיר הוביל מספר רב של פרויקטים ותוכניות למען קבוצות שונות בקהילה, ביניהן: בורלא 17, נהדר בהדר, כפר הסטודנטים, מלגות לסטודנטים, חורב 14, פעילויות במרכזים, היה יו"ר ועדת ביקורת, חבר דירקטוריון באתוס, חבר בחברה הכלכלית, יו"ר קהילת הדר, החזיק בתיק נוער וצעירים ובתיק הגאווה, ועוד. יוסי שלום בעצמו גם חבר בקהילה הגאה ופועל לקידום זכויות קהילת הלהט"ב בחיפה ובארץ במשך שנים רבות.

"כמטרופולין הגדול של הצפון מחובתנו לפעול ביחד עם רשויות נוספות לקידום אינטרסים משותפים לאזור", אומר שלום, "אנחנו רואים במפרץ חיפה כעתיד של האזור כולו ונעבוד ביחד עם כל הגורמים הרלוונטיים, וביניהם גם ראשי רשויות נוספים, לפיתוחו בצורה הטובה ביותר. כמובן שגם נקדם שיתופי פעולה בנושאים נוספים עם ראשי רשויות, ומשרדי ממשלה, כדי לקדם את טובת תושבי העיר חיפה."

צביקה ברבי, יו"ר סיעת אכפת לי מתושבי חיפה

צביק'ה ברבי (צילום: ירון כרמי)
צביק'ה ברבי (צילום: ירון כרמי)

יו"ר סיעת "אכפת לי מתושבי חיפה", צביקה ברבי, הודיע על התמודדותו על ראשות העיר. ברבי מחזיק בתיק הרווחה והתעסוקה. במשך שנים הוא פעל למען תושבי נווה שאנן ודאג להם לשיעורים פרטיים מוזלים, הנחות בכניסה לבריכה בהולמס פמילי בשכונה, הארכת שעות פעילות קופת החולים בסופי שבוע ועוד. על אף שהוא התמקד בתחילה בנווה שאנן, בתקופה האחרונה הוא עוזר לתושבים משכונות רבות בעיר.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

22 תגובות

 1. לא מבינה חיפאים בוחרים שוב בראש עיר עבר שחיכו כבר לרגע שילך כי לא היו מרוצים ממנו בקדנציה לפני הנֵפֵל הנוכחית,אז עכשיו בוחרים בו שוב ? השתגעתם? כמה קצר יכול להיות הזיכרון שלכם ולבחור במישהו בן 80 ? צריך רוח צעירה מישהו עם חזון עתיד לא עם רעיון עבר ..נורא.

 2. אשמח לראות צעירים אבל כרגע נראה שבמועצת העיר מתוך 30 יכהנו 20 גמלאים
  הגיל הממוצע יהיה 70… ועוד יתכן ראש עיר בן 81… אתם מבינים שזה אסון ….
  חיפה מבריחה את הצעירים, בקרוב 25 אחוז גמלאים, למעשה גידול שלילי מובטח (במיוחד בכרמל הותיק)
  מה שאתם עושים שאתם מצביעים ל"שדולה" שלכם זה בעצם להבריח מכאן את הילדים והנכדים שלכם.
  שני שליש מראשי הרשימות בחיפה פנסיונרים. הגיע זמן לדבר על הבעיה הזו בגלוי ולא לטאטא מתחת לשולחן.

 3. כולם אותו דרעק
  הבורות בכביש ישארו
  המפעלים ישארו
  בנייה לא חוקית אצל המגזר תשאר
  אותה גברת בשינוי אדרת

 4. חיפה צריכה שינוי. עציוני או צעיר אחר. העיר עם המון פוטנציאל. די לשחיתות, לא להאמין כמות האינטרסים.

 5. מספיק עם זקנים , תנו הזדמנות לצעירים עם אמביציות , חיפה חייבת שינוי . עם רוצים להחזיר צעירים לחיפה חייבים מנהיג צעיר

 6. מערכת בחירות מכוערת מלאה השמצות אישיות. ברוך שפטרנו משיחות פעילים ומסרונים שנחסמו מייד.

 7. איזה יופי כולם יודעים להיות תוכי … איפה עוד דברים חוץ מהמפעלים … מה לגבי קריית חיים מה עם לקדם את הספורט בקריית חיים לעשות משהו עם רצועת החוף היפה שיש בקריית חיים לעשות משהו עם הבניינים הקורסים של דגניה מתקופת קום המדינה … פעלויות עבור צעירים ומבוגרים לחדש את המתנס צרנה להפוך אותו כמו לבית מילר המושקע שיש בחיפה . פעולות עבור צעירי קרית חיים . להגיש יותר תחבורה מקריית חיים לשאר הקריות ולחיפה ולא מטרונית פעמיים בשעה שגם לא מגיע ועד שמגיע מגיעות שניים ביחד …

 8. לדעתי יש מעומדים שעשו את שלהם בחיים .אנא תנו לצעירים הזדמנות לשנות ושיקחו את העיר כפרויקט חייהם לאורך זמן. בסופו של דבר כדי לעשות דברים צריך זמן ובריאות ולא קדנדציה אחת לאור מצבה של העיר .והדוגמה הבולטת אי יכולת לפתור בעיות של עזיבת העיר לטובת ערים במרכז או המנעות יזמים לבנות בחיפה והדבר הפשוט לפתור בעיות החזירים המשוטטים בחוצות העיר. ואתן דוגמא היתה לי גינה קטנה בחצר עם עציצים ופרחים אין יותר החזירים שברו את העציצים וכל שבוע הפכו את החצר והתיאשתי.

 9. לא הבנתי, 12 מועמדים והזכרתם רק 10?
  בכוונה פספסתם את איברהים גטאס שהוא המועמד הערבי היחיד?

 10. קליש הרסה כול חלקה טובה והרבה מחלקות בעירייה לא נותנות שרות לאזרח, מחלקת ההנדסה צריך לפרקנולבנות מחדש הכול רקוב, רק יונה יהב יכול להזיז ולא קוצבינות של מועמדים עם קבלנים

 11. צודקת מאד התגובה של ירוק בלב. אם באמת היה אכפת להם מהמצב בעיר ולא רק בלוני אגו נפוח אחד אחד,
  היו מתאחדים לריצה משותפת. העובדה שאף רשימה לא התאחדה עם אחרת מראה שלא טובת העיר אלא האינטרסים
  האישיים שולטים, הקומבינות המגזריות, הנדלניות וכו'.
  מה שלא תהיה התוצאה אפשר כבר להגיד שהתוצאה תהיה מאכזבת. למה? כי מי שלא תשאלו יגידו לכם "אין למי להצביע ובלית ברירה אצביע ל..". רמת האופטימיות ממה שיהיה בחיפה ב-28.2.24 היא קרובה לאפס. בפעם הקודמת הייתה אופטימיות אמיתית עם סילוק הכשלונה על ידי עינת. ואיך נפלנו עם "היא נחמדה, יש לה כוונות טובות, היא נקיה משחיתות". לכן אין לשים לב לעסקנים שהם נחמדים ונראים לכם נקיים ובעלי כוונות טובות. רק לכישורי ניהול מוכחים.

 12. יעקב בורובסקי המועמד הראוי ביותר כיום לכהן כראש עיר.
  אדם בעל ניסיון רב ומרשים הן בניהול, במנהיגות, בבטחון, בתכנון .
  ליעקב קשרים פוליטיים רבים וטובים, אינו משתייך למפלגה כלשהי. יביא שיטת ניהול חדשה בעיר.
  בהצלחה יעקב.

 13. שניים לא הגיעו לדיבייט אמש כאשר יונה בתירוץ קלוש לא הגיע גם לדיבייט הקודם ב"חדרים". הוא נוקט בשיטת קליש לנסות להעלם מתחת לרדאר שלא יתפס בקלונו וגמגומו ותשישותו. והשלישי ילד שלא עשה דבר ורק אמש השיב שוב ושוב שעשה טעות כשהוריד מועמדותו בבחירות הקודמות.. אז…עם מי נשארנו?? כן..עם שלושה ישרים ששנים משקיעים מזמנם במועצה…אביהו שרית ויוסי…רק בשמחות!!

 14. עוד כתבה מוטית וממומנת המתמקדת בקידום ארבעה מועמדים שמישהו החליט שהם המובילים !
  וכן לגבי כל מרביעיית עורכי הדין גם נרשם פירוט המצע שלהם.
  שמתם לב שאף לא אחד מהם מתייחס לרווחת התושבים לא למצבה הרעוע של העיר מתמקדים בנושא שעושה כותרות המפעלים במפרץ שכבר ממזמן לא כל כך מזהמים … אבל קל להתמקד בהם.
  בתל אביב האוויר הרבה יותר מזוהם מבחיפה !
  אוי לעיר הזאת אם ייבחר מי מהם והלוואי ואתבדה !
  האחד זומבי, השני נפל, השלישי עוד ילד חסר ניסיון והרביעי עסקן …
  רק צביקה ברבי הוא המתאים לא יעזור לכם דבר ואם הוא לא ייבחר לראשות העיר ההפסד הוא של כולנו !

 15. שום מילה מאף אחד מהם על בעיית הדמוגרפיה בחיפה? מה עם ציונות? הם לא רואים את ההגירה מכפרי וערי הגליל לחיפה? מתי כבר יקום ראש או ראשת עיר אמיץ שלפחות ידבר על זה?
  הכי קל ללכת על הטיקט הפופוליסטי של זיהום אויר וחזירים.ממש ביג דיל

 16. אם חיםה היתה באמת חשובה להם אז היו 2-3 מתמודדים אבל שהאגו מוביל יש הרבה מתמודדים שיובילו לסבב שני ולריבוי סיעות קטנות במועצת העיר שיובילו לסחטנות פולייטית ושיתוק.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

הברק הירוק חזר: ברק בכר חתם לשנתיים בחיפה!

מאמן מכבי חיפה לשעבר ברק בכר חתם ביום רביעי, 29/5/2024 רישמית כמאמן הקבוצה לשנתיים הבאות הקרובות, זאת לאחר שסיכם עם נשיא המועדון, יעקב (יענקל'ה)...

אביהו האן נבחר ליו"ר איגוד ערים אזור מפרץ חיפה להגנת הסביבה

מועצת איגוד ערים אזור מפרץ חיפה להגנת הסביבה, אישרה בישיבתה ביום רביעי 29/5/24 את מינויו של סגן ומ"מ ראש עיריית חיפה, אביהו האן, ליו"ר...

מעשן יקר – אם לא תמות מסרטן יש לך סיכוי טוב להפוך לאימפוטנט. אז אולי פשוט עדיף להיגמל?

מסר פסימי רמב"ם לרגל היום הבינ"ל להימנעות מעישון שחל ביום שישי 31/5/24 ד"ר יניב דותן, מנהל מכון הריאות של רמב"ם והמומחה מספר אחד שלנו לנזקי...

לראשונה • מעסיקים יורשו להעסיק בני נוער עד השעה 1:00

החל מהשעה 23:00 הם יחויבו להחזירם לביתם (חי פה) - ועדת העבודה והרווחה אישרה בשבוע שעבר (19-23/5/24) לקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק שמאפשרת העסקת בני...

החזירים אורבים ומתנפלים • אירוע נוסף של התנפלות על שקי קניות ◄ צפו

(חי פה)- אירוע נוסף של התנפלות חזירים על תושבת העיר וחיסול כל תכולתן אירע אמש (רביעי 29/5/24) בשכונת אלמוגי בחיפה. צפו בחזירים - צילום:...