פרסום בחי פה

תגובות אחרונות

פרסום בחי פה

עוד כותרות בחי פֹּה

להקת לווייתנים בחיפה ◄ צפו

(חי פה) - ביום שבת, 20/4/24, יצא ליאור אלפסי,...

בחול המועד פסח יוצאים למוזיאונים בחיפה בחינם

בחול המועד פסח כל עם ישראל יוצא לטייל: בפעם...

אולגה בסוב זכתה במדלית ארד באולימפיאדה האירופאית – גאווה לחיפה

הישג יוצא דופן לנבחרת הישראלית באולימפיאדה האירופאית לבנות במתמטיקה מדינת...

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם...

איך להתחיל לחסוך לילדים?

כהורים, בתקופה של חוסר וודאות, אנחנו רוצים להעניק לילדים שלנו אי של יציבות לעתידם. ההבנה כי האינפלציה בשנים אלה עלולה לשחוק משמעותית את ערך הכסף, מובילה משפחות רבות להבין כי צריך להתחיל לחסוך כאשר הם עדיין קטנים. משפחות בעלות אמצעים מגלות כי קל מאוד למצוא אפיקי השקעה (כנדל"ן והשקעה במניות) לסכום גדול, אך מה לגבי המשפחה הממוצעת, הנשארת עם סכום נמוך יחסית בסוף החודש?  מסתבר שגם למשפחות אלה  יש פתרון.

חיסכון או השקעה?

לפני שניכנס לעומק לאפשרויות השונות העומדות לפניכם, כדאי להכיר מספר מושגים חשובים. לא כולם מכירים את ההבדל בין חיסכון להשקעה. חיסכון יכול להתבצע באמצעות הפרשה של סכום קבוע או משתנה לחשבון נפרד מחשבון העו"ש שלכם, כדי להשתמש בסכום זה בעתיד. אפשר להתחיל חיסכון לטובת מטרה כלשהי כמו רכב, לימודים גבוהים או דירה, ואפשר להתחילו כדי לייצר הון שיוכל לשמש בעתיד לכל מטרה. תוכנית החיסכון נועדה בעיקרה להקצות סכום חודשי לעתיד, ולהפרידו מהסכום השוטף המיועד להוצאות השוטפות של הבית. כאשר מתכננים תוכנית חיסכון כזו, בדרך כלל הדגש הוא על  האפשרות להפרדה בין "סכום נזיל כרגע" ל"סכום נזיל בעתיד" ופחות על הריבית שהחיסכון יניב.

לעומת זאת, כאשר אנו מתכננים השקעה, אנו מעוניינים לא רק להפריד סכום מסויים לשימוש עתידי, אלא אנחנו גם מעוניינים שערכו יהיה גבוה משמעותית בהשוואה לסכום מזומן שהיינו רק שומרים בחשבון העובר ושב.

אם אתם זוכרים את הימים שבהם הייתם מכניסים לקופה  מטבעות, ובסוף התקופה מגלים כמה הצטבר בה, תוכלו להשוות קופה זו לחיסכון סטנדרטי. השקעה, לעומת זאת, מאפשרת לכם לפתוח את קופת החיסכון ולגלות מטבעות רבים שנוספו מאליהם, בלי שהכנסתם אותם לקופה. זוהי התשואה.

חשוב להדגיש כי בתקופה שבה הריבית במשק גבוהה, גם הבחירה באפשרות של קופת חיסכון תניב "מטבעות נוספים" בקופה, גם אם בשיעור נמוך יותר מזה של  ההשקעה.

איך כדאי לחסוך לילדים כדי שעתידם יהיה מובטח?

אחרי שהבנו את ההבדל בין חיסכון להשקעה נחזור לילדים. אתם יכולים לבצע עבורם השקעות קטנות בסכומים לא גבוהים, מכספים שקודם לכן שימשו אך ורק לחיסכון רגיל. אם קבלתם עכשיו מהעבודה פיצויים, בונוס או שהשתחררה תוכנית כלשהי, תוכלו להוסיף גם אותה לסכום שאותו אתם רוצים להשקיע.

לאחר מכן, כדאי ללמוד היטב את האפיקים השונים להשקעה בשוק ההון, ולהיעזר במומחי השקעה שיכולים לעזור לכם לבחור את הנתיבים הנכונים ביותר עבורכם.

עודדו גם את הילדים לחסוך בעצמם

השכלה פיננסית לא מתחילה בגיל מסוים. גם ילדים בגילאי חמש-שש יכולים להבין את העקרונות הבסיסיים של חיסכון והשקעה. אם אתם נותנים להם דמי כיס, תוכלו לעודד אותם לחסוך חלק מהסכום, כדי לרכוש בעתיד צעצוע יקר יותר. תוכלו גם ללמד אותם על היתרונות של השקעה ותשואה באמצעות הוספה של עשר אגורות על כל שקל שהצליחו לחסוך במשך חודש. הם יתרגלו לראות מטבע נוסף שהצטרף לקופת החיסכון שלהם, יוכלו לתרגל לספור את המטבעות, וישמחו לממש את הסכום שצברו כאשר יגיעו עמכם לחנות לקנות ממתק או צעצוע בסכום שצברו בעצמם. תחושת הגאווה הזו שווה יותר מכל סכום שתשקיעו עליהם.

לסיכום, עוד כשהילדים קטנים כדאי כבר לחשוב על העתיד הפיננסי שלהם, ולהשקיע בהשכלה פיננסית שלכם ושלהם. תוכלו להיוועץ בבעלי מקצוע ולגלות את האפיקים השונים לחיסכון סולידי ולהשקעה בסכומים נמוכים, וכך תוכלו להבטיח את עתידם.

כתבות קשורות לנושא זה

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

להקת לווייתנים בחיפה ◄ צפו

(חי פה) - ביום שבת, 20/4/24, יצא ליאור אלפסי, עם ביתו שני ומספר חברים, להפלגה מול החוף השקט בחיפה. לפתע ראו השייטים להקה של...

בחול המועד פסח יוצאים למוזיאונים בחיפה בחינם

בחול המועד פסח כל עם ישראל יוצא לטייל: בפעם ה-19: מעל 170 אתרי מורשת, מוזיאונים, סיורים מודרכים ברחבי הארץ ועסקי תיירות מהדרום ייפתחו בחינם...

אולגה בסוב זכתה במדלית ארד באולימפיאדה האירופאית – גאווה לחיפה

הישג יוצא דופן לנבחרת הישראלית באולימפיאדה האירופאית לבנות במתמטיקה מדינת ישראל ומערכת החינוך מתבשרות בהישג מעורר השראה וגאווה של נציגות נבחרת ישראל במתמטיקה, שהשתתפו באולימפיאדה...

מכבי חיפה: "זה לא חג החירות כל עוד 133 חטופים עדיין בעזה" ◄ צפו בסירטון המצמרר

לפני שריקת הפתיחה של ניצחון משחק הבית של הירוקים מכבי חיפה נגד האדומים הפועל באר שבע באיצטדיון ע"ש "סמי עופר" בחיפה שנערך ביום שבת, 20.4.2024 הקרינה...

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם עם לידתו נמצאת גם הראיה. נכון שישנן שיטות שימור ותרגולת המשפרות ומוסיפות רבות ליכולות שלנו....