באנר קריית אתא עצמאות 080524

גופת גבר נפלטה לחוף מרידיאן בחיפה

(חי פה) - הים היה סוער בחיפה ביום ו',...

שידור חי ◄ הפגנה בחיפה – מוצ"ש 25/5/24

(חי פה) - צפו בשידור החי מההפגנה במרכז חורב....

מגדל הנביאים בהדר הכרמל – תקווה נכזבת

מגדל הנביאים שוכן בקצהו הצפוני של רחוב הנביאים, מרחק...

מטען חבלה במשקל של 2 ק"ג חומר נפץ נתפס בחיפה

מהמשטרה נמסר לחי פה תאגיד החדשות: מטען חבלה רב עוצמה,...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב

מגדל הנביאים בהדר הכרמל – תקווה נכזבת

מגדל הנביאים שוכן בקצהו הצפוני של רחוב הנביאים, מרחק...

בן שמיח או פשוט משיח – אמן קירות קלאסיים

אומנם בן לא נולד בחיפה, אבל הוא הכי חיפאי...

היצורים הימיים בריף בת גלים • מתנות יום הולדת מאהוב ליבי

מאי, חודש יום הולדת וים מתנות מאהוב ליבי, הכחול...

הפירמידה של מאסלו והמציאות בשנת 2024 • חוסר בטחון וצורך במנהיגות ראויה

אברהם מאסלו, פסיכולוג חברתי יהודי אמריקאי שחי בתחילת המאה...

עשייה מאהבה ללא תנאי • האגודה למען החייל

מאז ה 10 לאוקטובר האגודה למען החייל באזור חיפה,...

החלטתי במי לתמוך לראשות העיר • טור דעה

לפני כחצי שנה התחלתי לפרסם מאמרים ב"חי פה". כאוהב מושבע של חיפה, המטרה שלי הייתה להנגיש לכם התושבים מידע, על מנת שביום הבחירות תוכלו לבצע בחירה מושכלת. כפי שהסברתי בעבר, גישת ה"רק לא (השלם את החסר)" הביאה למצב העגום בו עירנו נמצאת היום.

לכן, כתבתי רבות על "מה כן" והצעתי נתונים ונקודות למחשבה שיסייעו לכם לקבל החלטה מבוססת ביום הבחירות. סקרתי את בעיות העיר ובמה הן מתמצות, התמקדתי בנושא התעסוקה שבעיניי הוא מהבעיות האסטרטגיות של העיר והצעתי 10 דיברות לבחירת ראש העיר המתאים ביותר.

תמיכה ללא תנאים מוקדמים

לאורך הזמן, הלכה והתגבשה רשימת המועמדים עד שנראה כי התייצבה כמעט לחלוטין. במהלך הזמן נפגשתי עם רוב המועמדים ולמדתי להכירם, מי יותר ומי פחות. התוודעתי לאופיים, יכולותיהם, התוכניות שגיבשו ובחלק מהמקרים גם לצוות שסביבם. חלק מהמועמדים ביקשו את תמיכתי ואף רצו שאצטרף לרשימתם.

לכולם עניתי את אותה התשובה, שטרם בשלה השעה עבורי להחליט. עוד אמרתי, שבכל מקרה, כשאחליט במי אני תומך, אעשה זאת ללא שום התניה. אציע את עזרתי ללא כל תמורה כאשר טובת העיר והצלחתה הם שעומדים לנגד עיניי.

בניין הטיל, קריית הממשלה. (צילום: חנן מרקוביץ)
בניין הטיל, קריית הממשלה. (צילום: חנן מרקוביץ)

לכו עם הראש ולא עם הלב

קיבלתי פניות רבות מתושבים ששאלו לדעתי ובמי אני מציע שיבחרו.
לכולם עניתי שמומלץ שיקראו את המאמרים, ילמדו ממגוון מקורות המידע ויגבשו דעה עצמאית ומבוססת. בקיצור, שילכו עם הראש ולא עם הלב.

היום, מבחינתי מדובר בסגירת מעגל, כאשר, לאחר שגיבשתי את דעתי, חשוב לי לחלוק אותה איתכם הקוראים בבחינת חוב שלי אליכם. אני משתף בדעתי מכיוון שלאחר שהסברתי רבות על השיקולים בבחירת ראש עיר, ראוי שאשתף אתכם בבחירתי. כמו כן, בעיניי זאת יושרה בסיסית שכותב בכלי תקשורת יחלוק את עמדתו ולו כדי שיבחנו את דבריו שבעתיים.

קלפי בחירות מקומיות – ארכיון (צילום: מיכל גרובר)

יש שמבלבלים בין המצוי לרצוי

הבחירה של כל אחד מכם צריכה להיות במועמד שהוא הטוב מהקיימים. לא המועמד הכי טוב בעולם, לא מי שהייתם מפנטזים ורוצים שיעמוד בראשות העיר, לא בדמות קסומה שתצילנו מיד רעה אלא במועמד בשר ודם מהרשימה הידועה.

אני מתעקש על הנקודה הזו, כי יש שמבלבלים בין המצוי לרצוי. ולאלו מבינכם שסבורים כי: "אין במי לבחור", אומר, בחרו במועמד הכי פחות גרוע מבחינתכם.

הטעות הגדולה ביותר שאתם יכולים לעשות, היא כלל לא לבחור וכך לפגוע באינטרסים שלכם. שהרי חלק מהמועמדים והרשימות צפויים להיות רחוקים יותר מהשקפת עולמכם ובאי-הצבעה אתם מחזקים אותם. כמו כן, ככל שיצביעו יותר חיפאים, כך צפויה להשתפר היציבות השלטונית בעיר. אחוז החסימה יעלה, ייכנסו פחות רשימות קטנות ויעלה הסיכוי למועצת עיר יציבה ומתפקדת.

המועמד שאני תומך בו הוא:

לאחר שהשקעתי זמן רב בלימוד בעיות העיר, בפגישות עם מועמדים, בעלי תפקידים בעבר ובהווה ואין ספור שיחות עם חיפאים מושבעים, החלטתי לתמוך ביונה יהב לראשות העיר.

בשקלול כלל המועמדים, הצוותים שלהם, יכולת היבחרות, ניסיון ויכולת תפקוד, מצב העיר וצמצום סיכונים אני סבור שיונה יהב הוא המתאים ביותר לעמוד בראשות העיר בזמן זה.

הופתעתם? אני כן.

במאמריי ביקרתי את יונה לא מעט על טעויות שביצע, ועד שרשימת המועמדים לא התייצבה, התלבטתי במי לתמוך. אבל ככל שמועד הבחירות מתקרב נהיה לי קל יותר ויותר לקבל החלטה מחושבת.

מתוך יתר המועמדים, יש לטעמי  ראויים, יש כאלו שמוטב לו לא היו מתמודדים ויש כאלו שאינם מוכרים מספיק, בבחינת "רב הנסתר על הגלוי". לטעמי, חיפה לא יכולה להמר שוב. בפעם האחרונה זה נגמר רע מאד ודומה כי לפחות בנושא זה רוב החיפאים מסכימים.

יונה יהב בראיון לחי פה
יונה יהב בראיון לחי פה (צילום: חי פה)

ניסיון רב בניהול עיר

תנוח דעתכם, אני ממש לא חושב שכל בעיות חיפה יפתרו מחר בבוקר ואינני מסתובב בעיניים מצועפות. ההחלטה שקיבלתי נעשתה באופן קר ושקול, ככל שאני יכול. יונה יהב מביא ניסיון רב שהיה חסר באופן בולט בארבע וחצי השנים האחרונות.

להתרשמותי, ראש העיר לשעבר, השכיל להבין את אזורי המשגה שלו והוא פתוח יותר ומשתף. הצוות המתגבש סביבו הוא אחד השיקולים העיקריים בהחלטתי וכולל אנשים מנוסים וכן אנשים חדשים, מקצועיים בתחומים כגון ניהול כספים, חינוך, יזמות עסקית, טכנולוגיה, נדל"ן ועוד. בנוסף, עובדתית יהב מוביל בפער ניכר על שאר המועמדים וזאת באופן מובהק בכל הסקרים.

אבל מה לגבי הגיל שלו?

לבקר עניינית כל אדם, ודאי את יונה שהיה ראש העיר במשך 15 שנים זה לא רק לגיטימי אלא ממש רצוי. אני אישית עשיתי זאת וכמובן ביקרתי במאמריי גם את קליש בצורה עניינית. מה שלא לגיטימי ויש להוקיע בכל צורה הוא התקפות לגופו של אדם במקום טיעונים לגופו של עניין.

הטיעון החביב על חלק מהאנשים הוא נגד גילו של יונה, הטיעון המשלים הוא "צריך מישהו צעיר".

מישהו היה מעלה בדעתו לפסול מועמד רק כי הוא גבר? אישה? שחום עור? נמוך? היעלה על הדעת לפסול מישהו בשל מאפיין ביולוגי? מישהו באמת חושב ברצינות לתמוך במועמד רק בגלל השנה בה נולד? אני יכול להבין טענה כי בגיל מסוים יש השפעה על היכולות הקוגניטיביות. אבל זה לא המצב כאן כלל ועיקר. כולנו רואים את יונה מדבר ברהיטות, באהבה לעיר ורצון עז לנצח. אפשר לתמוך בו ואפשר שלא אבל כשמעלים את עניין הגיל פה מדובר באפליה בוטה, הנובעת מבורות או מאינטרס.

חיפה • קהל אלפים במופע הזיקוקים - יום העצמאות (צילום - ירון כרמי)
חיפה • קהל אלפים במופע הזיקוקים – יום העצמאות (צילום – ירון כרמי)

דרך ארץ קדמה לתורה

לסיום, הבוקר הודעתי לחלק מהמועמדים על החלטתי וזאת מתוך כבוד אליהם ורצון לעדכנם אישית ולא שיגלו לראשונה בקריאת המאמר. קיבלתי תשובות מכבדות מאד ואני מודה עליהן. כך אנחנו צריכים לנהוג אחד עם השני. לא חייבים להסכים על כל דבר, מחלוקות הן מבורכות אבל "דרך ארץ קדמה לתורה". אני רוצה לאחל לכולם מערכת בחירות עניינית, נקייה ושטובת העיר תמשיך להיות בראש מעייננו.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

חנן מרקוביץ
חנן מרקוביץ
חנן מרקוביץ הוא יזם היי-טק חיפאי, מומחה בפיתוח עסקי. בעל תואר ראשון בהנדסת מכונות – הטכניון ותואר שני במנהל עסקים – אוניברסיטת חיפה. [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

117 תגובות

 1. יונה יהב עשה את שלו, מצטערת יש גבול לכל תעלול!

  אני מתלבטת בין 2 מועמדים, יהב הוא בהחלט לא אחד מהם.

 2. יונה לא רלוונטי מוטב לשאול מי מהאחרים יכול לשקם את ההריסות של 20 השנים האחרונות. איבדנו שני עשורים קריטיים בהם מטרופולינים – ירושלים, תל אביב, נתניה והשרון – זינקו קדימה ואיתם ההנהלות, ההיי טק, הסארט אפים, מפעלי התעשייה המתקדמים…
  חיפה צריכה איש עסקים מנוסה שניהל מפעל כראש עיר

 3. בכתבה שלך יש התעלמות מוחלטת מהקדנציות הכושלות של יהב בהן התחילה ההגירה המסיבית של צעירים למרכז הארץ, תקציבי המדינה החלו לעקוף את חיפה, יזמים הדירו את רגליהם מחיפה והעיר הלכה והפכה לזקנה יותר, ענייה יותר, חולה יותר, אלימה יותר ואבן שואבת לאוכלוסיות חלשות ונחשלות. יונה יהב הותיר אחריו אופק כלכלי, חברתי, תעסוקתי, תרבותי ודמוגרפי עגום. קליש הפכה את האופק הזה למדכא.
  תפקיד של ראש עיר גדולה דורש תעצומות גוף ונפש. קל וחומר, עיר מדשדשת שמראה סימני גסיסה מתקדמים כמו חיפה שכדי לשקם אותה צריך לעשות שפגאט, פליקפלקים לאחור ושמיניות באוויר – אלה לא בדיוק היכולות של מי שאוטוטו נמצא בפתחו העשור התשיעי לחייו!
  כשאתה כותב: "כשמעלים את עניין הגיל פה מדובר באפליה בוטה, הנובעת מבורות או מאינטרס" במומך אתה פוסל. אתה הוא מי שלא באמת יודע ופועל ככל הנראה מאינטרסים. גיל, להבדיל מצבע העור, גובה וכו' הוא ענין כרונולוגי ולא שונות גנטית. כולנו היינו תינוקות וכולנו שואפים להגיע לשיבה טובה – לצערי לא לכולנו יש מודעות עצמית מפותחת מספיק כדי להבין מתי עלינו לפרוש. שאל כל גריאטר מתחיל וראה את טבלאות ההשוואה של הירידה הטבעית, ביכולות הקוגניטיביות והפיזיות, שהולכת ומאיצה החל מהעשור השביעי בחייו של האדם!
  אחרי הכישלון של ראש העיר הנוכחית אנחנו חייבים לשאוף למישהו עם להט ותשוקה לעשייה, מישהו שזאת הולכת להיות עבורו משרת חייו, קריירה ושליחות של לפחות 10-15 שנים. ולא מישהו שבא לקדנציה בודדת שלא מספיקה לכלום ושום דבר ונמצא מעבר לשיא שלו, בסוף הדרך. אנחנו לא מגרש המשחקים של מועמד שבא לשקם את התדמית הפגועה שלו (ואני באמת מבין את תחושותיו אחרי שהובס ע"י ראש עיר כל כך לא מוצלחת) ומבקש קצת אקשן בתקופת הפנסיה שלו – לזה אנחנו לא זקוקים.
  אני מצפה מיהב (ומכל מועמד אחר בעשור השמיני לחייו – כן יש עוד אחד כזה) ליותר מודעות עצמית ואבחנה בין תשוקות ומאווים ובין יכולות ופוטנציאל אובייקטיביים ואמתיים.
  ולסיום שאלה – אתה מוצג כיזם היי-טק חיפאי, מומחה בפיתוח עסקי. האם היית מייעץ לחברה עסקית שמתנדנדת ועומדת על סף פשיטת רגל לשים את מבטחה בידיו של אדם עם רזומה בינוני (במקרה הטוב) שנמצא בפתחו של העשור התשיעי לחייו? האם הייתה בוחר בו כדי שיבנה תכניות הבראה ותוכניות פיתוח לטווח ארוך ויוביל אותן לאורך שנים קדימה לעבר יציבות ושגשוג? אני מסופק.

 4. אני תקווה שבדבריך על דם חדש, אינך מכוונת לצעירים כמו עציוני ובמיוחד ניר שובר שבחזונם תקום לנו מעין מנהטן על רכס הכרמל. קולי ינתן אך ורק לאביהו האן ולירוקים.

  • אביהו האן. האיש החביב שדעותיו משבשות עליו את דעתו ומכתיבות את פעולותיו.
   אביהו האן, בגלל הדוגמטיות הירוקה שלו הוא הוא הדרך הבטוחה להאטה עד עצירה של הפיתוח העירוני והתחדשות, ומתכון בדוק לדשדוש כלכלי, תעסוקתי ודמוגרפי. ממש מה שחיפה צריכה!
   קשה לי להבין שיש מי שחושב שאביהו, רק בגלל שהוא צבוע בירוק, יכול להיות מועמד מתאים. לא צריך קצת מעוף? יכולת להקשיב? לשתף פעולה ולהאציל סמכויות? קשרים במסדרונות השילטון המרכזי? יכולת להתנהל בעולם של ריבוי אינטרסים, אילוצים ולחצים? קצת להט ותשוקה? אחרי 20 שנים בפוליטיקה המקומית, מה הוא עשה? למאט יצירה של הרבה מערבולות של אויר חם, איזה פרויקט משמעותי רשום על שמו? איזה הישג אמיתי הוא השיג ששינה את חיפה לחיוב?
   נפלאות הן דרכי האל, ושטחיות ואוטומטיות להפליא התגובות במקלדת של צאן מרעיתו.
   בנוסף, העובדה שאת מציינת את עציוני ואת שובר בנשימה אחת מגלה שאת לא באמת מכירה אף אחד מהם.
   האם את מודעת לתשוקה וללהט לעשייה ולחשיבה החדשנית שעציוני מביא איתו? האם את מכירה את הרזומה שלו של ניהול מיליארדים ברמה הארצית (במשרד האוצר, במשרד השיכון והבינוי)? והיכרות ודלת פתוחה במסדרונות השילטון המרכזי? ולא פחות חשוב – האם את ערה לכך שעציוני הוא חסר אגו, להבדיל מרובם של המתמודדים האחרים שמגיעים עטופים בגלימת האגו שלהם שהיא מכשול ורועץ לשיתופי פעולה, לחדשנות, לקדמה ולחשיבה מחוץ לקופסה? (ואם את מגחכת או מצחקקת הרי זה שוב משום שאת לא באמת מכירה את הנפשות הפועלות ומתרשמת מפרסומים שטחיים ומגמתיים).
   אני יודע שהסיכוי שלי לשנות את דעתך הוא כמו הסיכוי שלי להגיע לירח בגיל 18. ובכל זאת אם נטעתי בליבך צל צילו של ספק, דיי.

 5. אדם שכשל בתפקידו ובשל כך לא נבחר לכהונה נוספת, עם כל הכבוד אינו ראוי לשוב ולהיבחר שנית. זה שקליש גרועה ממנו לא אומר שהוא צריך לחזור. וגם מגיע לנו ראש עיר נמרץ ודם חדש, ואני אומרת זאת כאישה מעל גיל 65.

  יהב השאר בבית ועשה לביתך.

 6. מעבר למועמד הרי שהוא עומד בראש סיעה. האם אתה יודע מי ברשימה שלו? מי ברשימות של האחרים? אשמח לקבל את הרשימה בסיעה שכן הם לא פחות חשובים מהעומד בראש הרשימה ולרוב משקף את האינטרסים שלהם

 7. חנן אתה עושה צחוק?
  ב-2018 בשלהי הכהונה שלו יונה יהב לחץ ודחף לאשר את הגדלת בתי הזיקוק פי 3 בלי אפילו סקר סיכונים ורעידות אדמה
  דחוף בהול לאשר למשפחת עופר (השקשוקה) עוד מתקן פצחן. עוד חוות דלקים בקרקעות הצפון. עוד הגדלת הייצור המזהם.
  לא דחף להוציא אותם – דחף לתת הנחות למפעלים מזהמים והקלות באישור מאות אחוזי בנייה במסלול מהיר.
  זה יונה יהב
  זה חדוה אלמוג
  זה אריאל ווטרמן
  אנשים שלא צריכים להיות בשום מקום שקשור בעתיד חיפה אחרי שהרסו אות בלי סוף.

 8. בהשוואה לקליש אולי אתה צודק. אבל יש גם עוד השוואות. היו אורות בתקופת יהב, אבל היו גם צללים, ובעיקר היו החמצות גורליות שאינך מודע להן, כי אתה מרפרף בשטחיות על פני הטפל, ומתעלם מהעיקר.

  • לצורך דיון ענייני, אתה מוזמן לכתוב בפרוטרוט על העיקר תוך ציון עובדות ומקורות. כתוב בבקשה גם מי המועמד הראוי בעיניך ומה השיקולים שהנחו אותך.

  • הקמת האיצטדיון במבואות הדרומיים במקום באזור הצ'ק פוסט, הנהנה מתחבורה ציבורים מלאה לרבות רכבת כבדה וקלה אוטובוס. אין כאן בעיות חניה והפרעה לשכנים.. עד לפינוי המפעלים לא תפריע התקהלות קצרה בזמן ולאחר מכן ניתן לתכנן פארק שכונתי לאורך הקישון שישתלב באיצטדיון. מענין לבדוק מי האדריכל ההזוי שנלחם בכל כוחו לפסול את המיקום המעולה והראוי בצ'ק-פוסט.

 9. במעין התרסה נגד דבריו של יונה יהב שהבטיח לטפל באופן רגיש אבל נחוש בבעיית החזירים, חשפה אתמול עינת קליש דמות הזויה נוספת שמצטרפת לרשימתה, פעילה מרכזית למען זכויות בע״ח שמתנגדת נחרצות לדילול חזירי הבר בעיר. יפה כתבת חנן, חשוב לבדוק טוב טוב את המעגלים הקרובים ואת הצוותים והיועצים בהם מקיף עצמו כל מועמד. מי שרוצה להמשיך לחיות בין חזירים עוד חמש שנים שיצביע לקליש. אבל נדמה שלרוב התושבים נמאס. נמאס מהחזירים, מהתנים, מהחולדות ומהעורבים שממלאים את רחובות העיר. נמאס מהלכלוך וההזנחה, נמאס מחוסר התפקוד, מהכאוס הניהולי, מהסכסוכים התמידיים בלישכה, ממינהל לא תקין ומהרוח הרעה ששוררת בין ראשת העיר לעובדי העירייה, חברי המועצה, משרדי הממשלה והכי עצוב, בינה ובין תושבי חיפה. קליש פשוט לא מתאימה, לא מבחינת הכישורים ולא מבחינת האישיות, לנהל עיר כמו חיפה. למרבה הצער, את מה שהציבור כבר מזמן הבין קליש עדיין לא מפנימה, היא לא מתאימה ואת המחיר הכבד משלמים תושבי חיפה.

  • אינני מכיר את עו"ד אביטל בן נון אבל דומני שהבהרתי חזור והבהר שקליש אינה מתאימה לתפקידה. לכן מי שמצטרף לצוות אינו רלוונטי במקרה זה לקבלת ההחלטה, בעיניי.

   בהחלט שיש להתעכב על הצוותים של המועמדים, אני חושב שזה מקל על הבחירה במועמד הנכון.

 10. כי מבין כל המועמדים לראשות עיריית חיפה הוא היחיד שמביא ניסיון בניהול עיר, רקורד מרשים של עשייה, יכולת ביצוע מוכחת, וקשרים טובים עם משרדי הממשלה. סביב יונה הולך ומתגבש צוות של אנשים טובים ומקצועיים שיש להם חזון, אחריות, דאגה, ואהבה גדולה לעיר. בהתחשב במצב הקשה בו חיפה נמצאת אחרי ארבע וחצי שנים של קליש בשלטון, אנחנו נמצאים במצב חירום ולא יכולים לקחת סיכון. הבחירות הפעם גורליות לעתידה של העיר, האם תמשיך לשקוע או תשתקם ותחזור להיות במקום הראוי לה. הבחירה בקליש, מועמדת לא מוכרת, ללא ניסיון רלוונטי, עם הרשעה פלילית בעבירת בנייה, ועם יחסי אנוש בעייתיים מאוד, שעליהם מדווחים כמעט כל מי שעבדו לצידה, לימדה את החיפאים שלא כל שינוי הוא לטובה. יהב מביא עימו ניסיון רב בניהול העיר שכל כך חסר בארבע וחצי השנים האחרונות. גם אם עשה טעויות ושגיאות, עדיין עומדים לזכותו הישגים וזכויות רבות. בהצלחה יונה! חיפה זקוקה לך!

 11. תודה חנן – על סגירת המעגל, על השיתוף, ועל הבעת העמדה. תמיד מעניין לקרוא את מה שאתה כותב, את הניתוח השקול והבהיר של המצב הניהולי ושל הבעיות המרכזיות בעיר, את התובנות מעוררות המחשבה שאתה חולק איתנו הקוראים, ואת השיח המכבד שאתה מנהל עם המגיבים, אלה שתומכים כמו גם אלה שחולקים על דעתך. אז אותי שכנעת. כמוך גם אני החלטתי לתמוך ביונה יהב לראשות העיר, כי טובת העיר, רווחתה ושגשוגה הם שצריכים לעמוד בבסיס הדיון והשיקולים שלנו בבחירה. נכון שיונה יהב לא חף מחסרונות, אבל כשעושים את ההשוואה המתבקשת וההכרחית בין המועמדים, אין מנוס מלוותר על הרצוי ולבחור במצוי המיטבי, גם אם הוא לא מושלם, וברור שיהב לא מושלם (אבל מי מבין המועמדים האחרים כן?) יונה יהב אולי לא המועמד הכי טוב בעולם, אבל בתנאים הנתונים, הוא מסתמן כמועמד הטוב והמתאים ביותר מבין הקיימים.

 12. יש היגיון רב בעמדה שמציג חנן. במצב בו חיפה נמצאת היום אין לנו את הפריווילגיה לבזבז זמן. צריך להחזיר את חיפה למסלול כמה שיותר מהר, ומבין כל המועמדים נראה שליונה יהב יש את הסיכויים הטובים ביותר לעשות זאת. אם יבחר יהיה כאן גם סוג של סגירת מעגל. הזדמנות להשלים את מה שתכנן ולא זכה להגשים, את מה שהתחיל ולא זכה להשלים, את כל הפרוייקטים שכבר היו בשלבים שונים של תכנון וביצוע, את כל אירועי התרבות והספורט שהיו מסורת של שנים, ושאותם קליש עצרה או ביטלה, על פי רוב בלי שום סיבה, נימוק או הצדקה, סתם כך, בגלל שהיא יכולה, ובגלל שהיו מיוחסים לקודמה. יונה יהב כבר הצהיר על כוונתו לעבוד בשיתוף עם כל מי שירצה ויהיה מוכן לפעול למען העיר. טוב יעשו המועמדים האחרים, חלקם בהחלט טובים וראויים, אם יוותרו על האגו, יעמידו את טובת העיר לנגד עיניהם ויעשו את מירב המאמצים כדי ליצור שיתופי פעולה וחיבורים טובים, למען יצירת הווה ועתיד טובים יותר לעיר ולתושבים.

  • תודה על הסיכום. אני מניח שאנשים נונים לרגשות עבר (מוצדקים) להעיב במידה מסוימת על שיקול דעתם.
   אגב, סגירת מעגל בעיניי היא לא סיבה לתמוך במועמד.

 13. חנן אני מסתכל ורואה שראשי ערים צעירים מצליחים מאד.
  רועי לוי בנשר. רוביק דנילביץ בבאר שבע. רז קינסטליך בראשון לציון. אסיף איזק בחוף הכרמל. עידו גרינבלום בקרית טבעון.
  חייבים תחלופה. לא יתכן למנות אדם בן 80, זה לא גילנות.
  צריך לפתח דור מנהיגות חדש בחיפה. יונה יהב גם במובן הזה
  זה לא להתמודד עם חילופי דורות ולתת לעין להתנוון 5 שנים
  ובעוד 5 שנים מה? שוב נשאל איך אין צעירים מנוסים
  בהנהגת העיר?

  • אתה אומר שזו לא גילנות ונותן דוגמאות של אנשים צעירים בלבד.

   אגב, השמות שהזכרת:

   רוביק דנילוביץ שימש סגן ראש עיר של יעקב טרנר 5 שנים בין 1998 ל 2003 ושישמ ממלא מקום ראש העירייה וראש אגף החינוך בין 2003 ל 2008. זאת אומרת 2 קדנציות מלאות בתפקידים משמעותיים והיו לו גם הישגים.

   רז קינסטליך החל את דרכו המוניציפאלית בשנת 2003 והקים את תיק הצעירים והנוע ושימש כיועץ פוליטי לראש עיריית אריאל, רון נחמן. 5 שנים אחרי, בשנת 2008 נכנס למועצה שוב. בשנת 2003 שימש כסגן ראש העיר ובהמשך כממלא מקום ראש העיר.

   הנה שתי דוגמאות של אנשים צעירים, אחד התנסה *10 שנים* והשני *15 שנים* לפני שנבחרו לראשות העיר. לא רק זו אלא שעשו תפקידים משמעותיים במהלך התקופה. אלו גם דוגאמות טובות כי מדובר בערים גדולות הדומות בהיקפן לחיפה.

   שאר הדוגמאות שלך הן של ערים קטנות בסדר גודל! חיפה עם כ – 290,000 תושבים נשר עם 24,000 תושבים (פחות ממספר התושבים של נוה שאנן, יזרעאליה, קרית חיים וקריית שמואל) קרית טבעון עם 20,000 תושבים וחוף הכרמל עם כ – 37,000 תושבים.

   אין לי בעיה שתפסול את יונה וכל אחד אחר. העניין הוא שעד עכשיו לא הצגת מועמד אחד לרפואה ובודאי לא נימקת בצורה מבוססת ועניינית מדוע מועמד כלשהו הוא המתאים.

 14. אתה מנסה לשכנע אותנו לא לפסול את יונה בגלל הגיל, אבל אתה פוסל את הנשים המועמדות.
  מוטב היה שלא תשכנע למי להצביע אלא רק החלק הכללי שכתבת, חישבו מי מתאים לכם לפי פרמטרים וכו', זו פשוט תעמולת בחירות.

  • לא פסלתי את הנשים המועמדות, אני מציג את דעתי לגבי מידת ההתאמה הטובה ביותר לתפקיד ראש העיר.
   אני לא מנסה לשכנע אף אחד. כתבתי במשך חודשים על קוים מנחים בבחירת ראש עיר ועכשיו שגיבשתי את דעתי אני חולק אותה עם הקוראים. בעיניי זה אך הוגן לנהוג בשקיפות.

 15. נו באמת, אתה אומר קליש גרועה, לאחרים אין ניסיון לכן נחזור לרע המוכר יונה. יהב מכר את העיר לעסקנים, אסור לתת לו לחזור!!

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

הדגים שאנו אוכלים – איך בוחרים דג טרי בשוק ונזהרים מסיכונים שבקניית דגים מקולקלים

מאז ימי קדם, האדם חי מציד ומדיג. בחלוף השנים, עם הגידול האדיר באוכלוסייה בעולם, עלתה הצריכה באוכלוסית הים ושטחי הים החלו להיות מנוצלים לצרכי...

התפרעות אוהדי הכדורגל: עשן כבד ביציע • הדרבי החיפאי בסמי עופר הופסק

(חי פה) - ברגעים אלה (שבת, 25.5.2024) בדרבי החיפאי, נזרקו ביציעי המגרש באיצטדיון ע"ש "סמי עופר" בחיפה האבוקות הירוקות. המשחק הופסק לדקות ספורות. נדמה...

שידור חי ◄ הפגנה בחיפה – מוצ"ש 25/5/24

(חי פה) - צפו בשידור החי מההפגנה במרכז חורב. מוקדם יותר התקיימה צעדה ממרכז הכרמל ועד צומת חורב. הודעת מטה "מחאת העם חיפה" חיפאיות וחיפאים, תושבי...

תאונה עם חזיר בר בחיפה – אזהרה (!) הוידאו קשה לצפיה

(חי פה) - מכת חזירי הבר בחיפה - לחי פה מגיעים דיווחים על תאונות בין כלי רכב, כמעט מדי שבוע. שמאי הרכב מדווחים לחי...

גופת גבר נפלטה לחוף מרידיאן בחיפה

(חי פה) - הים היה סוער בחיפה ביום ו', 25/5/24. בשעות הערב התנשאו הגלים לגובה של כ-150 ס"מ והזרמים היו חזקים מאד. סביב השעה...