כיצד לבחור מתווך בצורה הנכונה?

אז החלטתם לעבוד עם מתווך בבלעדיות, החלטה נבונה, עכשיו חשוב לבחור נכון, בכדי שלא תבזבזו חצי שנה של בלעדיות עם איש מקצוע לא נכון לנכס שלכם.

5-tips.jpg
מספר כללי אצבע חשובים לבחירה נכונה של מתווך בבלעדיות:

1. אל תבחרו yes man, תפקיד המתווך לא רק להגיד לכן כן, תפקידו במיוחד להגיד לכם לא, תנו לי להרחיב , מתווך הוא איש מקצוע ואתם לא, הוא מנוסה במאות של עסקאות, הוא מומחה בתמחור, תהליך מכירה ושיווק נדל”ן, איש מקצוע ילווה אתכם בהקשבה אך גם בעצה ויעמוד על שלו בכדי למכור לכם את הנכס בצורה המיטבית, יס מן יחשוש מלקדם את העסקה אם זה לא עומד אחד לאחד אל מול הפנטזיות שלכם, מכירה כמו מכירה היא לא תהליך מושלם ומדויק וצריך מוביל בתהליך, חפשו את המתווך שיוביל ולא יהיה מובל.

2. בקשו הבהרות והתחייבות חתומה לגבי תוכנית השיווק אותה רוב המתווכים מציעים, דרשו זמנים מדויקים לקיום ההתחייבויות, לצערי בתחום זה יש הרבה פעמים מרחק גדול בין מה שנאמר ומובטח לבין מה שנעשה בשטח ועליכם לשמור על האינטרסים שלכם, מתווך נכון יחתום ללא כל בעיה, כי מה שהוא מבטיח הוא מקיים ותוכנית שיווק רחבה ועוצמתית זה חלק מהיכולות המקצועיות אותן הוא נותן ללקוחותיו.

3. בדקו את צורת התקשורת שלו עמכם, האם אתם יכולים להגיד את מה שאתם רוצים, האם הוא יודע להקשיב, אתם נכנסים עם המתווך לזוגיות שיכולה להימשך חצי שנה כדאי שתהנו ממנה.

metavech1.jpg

4. שאלו את המתווך איך הוא הולך לשמור אתכם בתמונה, רוב המתווכים נעלמים כשאין יותר מדי תנועה במכירת הנכס, אם כי הם עמוסים , אם כי הם לא מתייחסים בכבוד למקצוע או אם הם חוששים להתעמת עם המוכר על חוסר הצלחה בתהליך, ללא שיתוף פתוח עקבי בין המוכרים ליועץ הנדל”ן שלהם המוכרים אינם חלק מהתהליך ובלתי אפשרי לייצר כך תהליך מכירה איכותי.

5. דרשו מהמתווך בכתב הצהרה על שיתוף פעולה עם מתווכים אחרים: הבלעדיות היא מולכם לא מול הקונים, להרבה מתווכים יכולים להיות קונים רציניים ומתאימים לנכס שלכם אשר עובדים רק עם המתווכים הללו, אל תמנעו ממכם את הלקוחות הללו רק בגלל שהמתווך שואף להנות מעמלה גם מצד הקונה, יש לו בהחלט את הזכות הזו אם יצליח אך שלא ימנע ממכם את הקונים של הקולגות שלו.

ואולי הכי חשוב בחרו את המתווך גם דרך האינטואיציה והחיבור שנוצר עמו כך תוכלו ליהנות מתהליך איכותי ובו בזמן מהנה עבורו ועבורכם.

הגיבו כאן לכתבה