ג'נרל אלקטריק שכרה שטח של 4000 מ"ר בפארק מדעי החיים

יש גם תעשייה נקייה בחיפה


פארק_מדעי_החיים_הבניין_הראשון.jpg

פארק מדעי החיים הבניין הראשון (צילום: ירון כרמי)

הנה ההוכחה שחיפה דווקא יכולה להמשיך ולהתקדם לכיוון של תעשייה נקיה (Clean-Tech) ולא חייבת להיתקע לנצח עם תעשייה מזהמת

החברה הכלכלית לחיפה מדווחת היום כי חברת General Electric GE תקים מרכז פיתוח עולמי בפארק מדעי החיים ההולך ונבנה בימים אלה בחיפה, ממזרח ובצמוד למת"ם.

החברה שכרה שטח של 4000 מ"ר בפארק מדעי החיים, אשר ישמש כמרכז פיתוח עולמי למוצרי דימות. הסכם השכירות נחתם השבוע עם החברה הכלכלית לחיפה וחברת "מבנה", לאחר שלאחרונה חתמו גם חברת סונובה ישראל והחממה הטכנולוגית MindUP (בתחום הרפואה הדיגיטלית) על הסכם שכירות ארוך טווח בפארק מדעי החיים בחיפה.

מרכז הפיתוח העולמי של קונצרן הענק האמריקאי יכלול משרדי ניהול ומעבדות מחקר ופיתוח למכשירי דימות. ג'נרל אלקטריק מצטרפת לחברת סונובה ישראל המתמחה במכשירי שמיעה, ולחממה הטכנולוגית MindUP (בתחום הרפואה הדיגיטלית, השייכת למדטרוניק, IBM, קרן הון סיכון 'פיטנגו' והמרכז הרפואי רמב"ם) אשר יפעלו בפארק. הנהלת הפארק נמצאת בימים אלה במגעים מתקדמים עם חברות בינלאומיות נוספות להשכרת שטחים במתחם ועד כה הושכרו כ- 6,800 מ"ר בבניין הראשון בפארק, עם הכנסות שנתיות של כ- 5.6 מיליון ₪.

09_מעמד_החתימה_על_הסכם_השכירות.__מימין_-_ארז_לוי_מנהל_חטיבת_אולטרסאונד_ישראל_של_GE_Healthcare_ומשמאל_אור_שחף_מנכל_החברה_הכלכלית_לחיפה.JPG

מעמד החתימה על הסכם השכירות. מימין – ארז לוי מנהל חטיבת אולטרסאונד ישראל של GE Healthcare ומשמאל אור שחף מנכל החברה הכלכלית לחיפה
לדברי אור שחף, מנכ"ל החברה הכלכלית חיפה, הבניין הראשון בפארק מדעי החיים יאוכלס כבר בחודש הבא.

"פארק מדעי החיים" ממוקם במבואות הדרומיים של חיפה, כחלק מאסטרטגיה להמשך הפיתוח של התעשיות הנקיות עתירות הידע בכניסה לעיר. הפארק בבעלות משותפת של החברה הכלכלית לחיפה וחברת מבני תעשייה. על פי התכנית, הפארק יתפרש על שטח כולל של 31 דונם עליו יוקמו 5 בניינים בהיקף כולל של 85 אלף מ"ר.

הבניין הראשון בשטח כולל של 12,000 מ"ר הוקם בעלות של 100 מיליון שקלים ע"י השותפים בפרוייקט – החברה הכלכלית לחיפה וחברת 'מיבנה'. הפארק מציע תמיכה בכל תשתיות המחקר והפיתוח לחברות מהתחום. הוא מיועד לחברות העוסקות בכל סוגי המחקר והפיתוח של מכשור רפואי, ביולוגיה, ביו-טק, ביו-אינפורמטיקה, ננוטכנולוגיה, הנדסה חקלאית, מחקר רפואי ועוד.

עוד נמסר מטעם החברה הכלכלית כי מרכז הפיתוח של ג'נרל אלקטריק (GE HEALTHCARE) ישראל אשר יוקם בפארק, יתמקד בפיתוח מוצרי דימות של GE לשוק חדרי המיון והטראומה ויכלול צוות גדול של אנשי פיתוח תוכנה ואלגוריתמים, מעבדות אלקטרוניקה וחומרה. בנוסף תעביר GE לפארק מדעי החיים חיפה מספר יחידות רווח נוספות ואת צוות המכירות והשירות של הקונצרן בישראל.

פארק מדעי החיים

לא ניתן להגיב