התקבל היתר חפירה שלב ב’ בפרויקט פארק המדע וההייטק (פארק מדעי החיים) בחיפה | החברה הכלכלית לחיפה וקבוצת מבנה ישקיעו כ 270 מיליון ₪ בפרויקט

מבנה 2 החברה הכלכלית

“החברה הכלכלית לחיפה” וקבוצת “מבנה”, הודיעו היום (יום א 09/05/21) כי התקבל היתר לחפירה (ודיפון), לשלב ב’, של פארק המדע וההייטק בחיפה (פארק מדעי החיים). מדובר על פרויקט ייחודי שיכלול שני בנייני משרדים ומעבדות נוספים מתוך חמישה מתוכננים, כהמשך לבניין הראשון שאוכלס אשתקד.

שלב ב’ של הפרויקט יכלול כאמור שני בניינים, בני 8 קומות, בשטח של כ- 14 אלף מ”ר עילי כל אחד (סה”כ כ 28 אלף מ”ר) ועוד 3 קומות חנייה תת קרקעית המחוברת ביניהם, בגודל של כ- 24 אלף מ”ר משותף.
בבניין שיבנה כולו בבניה ירוקה, יהיו תשתיות למעבדות ופירים למנדפים. כמו כן, בקומת הגג הירוק יהיו תשתיות לגג פעיל, מטבחים, פרגולות ופינות ישיבה, כהכנה לגינות קהילתיות, אירועי חברה ועוד..

בקומת הקרקע של המבנים מתוכננות להיבנות תשתיות למסעדות ובתי קפה שישרתו את עובדי חברות ההייטק והביוטק שישתכנו במבני הפארק והסביבה. מסביב למבנים מתוכנן פיתוח סביבתי מתקדם וידידותי, כגון בריכה אקולוגית, מתקני כושר (גן כושר) ייחודים ועוד.צפי לסיום בנייה כ- 3 שנים.

עו"ד דוד עציוני (צילום: ירון כרמי)
עו”ד דוד עציוני (צילום: ירון כרמי)

דוד עציוני, סגן ראש העיר ויו”ר החברה הכלכלית:

לאחרונה התבשרנו על שתי חברות ענק שמרחיבות את פעילותן בחיפה. המשך פרויקט פארק המדע וההייטק (פארק מדעי החיים) בחיפה יביא לאזור חברות בינלאומיות נוספות, שייצרו עבור תושבי חיפה מקומות עבודה משמעותיים ויסייעו בהשארת הצעירים המוכשרים שיש בעיר חיפה.
אור שחף (צילום: מיכה בריקמן)
אור שחף (צילום: מיכה בריקמן)

לדברי אור שחף, מנכ”ל החברה הכלכלית לחיפה: “בניית השלב הבא בפרויקט פארק המדע וההייטק חיפה (פארק מדעי החיים) היא בשורה משמעותית מאד עבור העיר. הפארק משתלב באקוסיסטם של חיפה הכולל בתי חולים מובילים, מוסדות אקדמיה מהשורה הראשונה, חברות מכשור רפואי מהגדולות בעולם, יוזמות סטארטאפ ייחודי ועוד. אני משוכנע ששני הבניינים הבאים יחזקו את הצלחת הבניין הראשון המאוכלס בחברות בינלאומיות, שחברו לקחת חלק בתנופת הפיתוח הכלכלי של חיפה.


יעל פרי, סמנכ”לית השיווק של קבוצת “מבנה” מסרה: “כמי שנולדה והתחנכה בחיפה, אני גאה ושמחה לקחת חלק בפיתוח פארק המדע וההייטק בחיפה, שבו בין לקוחותינו נמנות חברות בינלאומיות מתחומי ההייטק והביו-רפואה. הפארק מאופיין בשותפות מוצלחת והדוקה של חברתנו עם החברה הכלכלית חיפה.

קבוצת מבנה המחזיקה מעל 1.6 מ”ר נכסים הפרוסים בכל הארץ ופרויקטים רבים נוספים בבנייה, גאים להיות שותפים בפרויקט ייחודי ובולט באזור שהינו חלק מנכסי הדגל של הקבוצה ברחבי המדינה.
אנו רואים את עצמנו כמובילי דרך בתכנון הפארק, בזכות מתן כל התנאים המיוחדים למקסימום נוחות, יחד עם תכנון דינמי וגמיש הנותן מענה מלא ופתרונות מותאמים אישית לכל חברה השוכרת בפארק.

מבנה 2 החברה הכלכלית
מבנה 2 החברה הכלכלית

עם השלמת השלב הראשון ואכלוסו במלואו, אנו מלאי ציפייה להמשיך את ההצלחה גם בשלב ב’ של הפארק ולהזדמנויות אשר יביא איתו לעיר חיפה ותושביה. עד שנת 2023, יתווספו 2 בניינים המשתרעים על פני 14,000 מ”ר נוספים הניתנים להשכרה ויתחברו ביניהם באמצעות חללים משותפים. כמו כן ניתן יהיה ליצור חיבור באמצעות גשר לבניין הראשון ליצירת מתחם שלם והרמוני.

קומפלקס פארק המדע וההייטק חיפה (פארק מדעי החיים), שממוקם על חטיבת קרקע בגדול של כ-31 דונם, מתוכנן ע”י משרד משה צור אדריכלים החיפאי ואמור להכיל חמישה מבנים בשטח כולל של 85 אלף, גודל קומה טיפוסית בבניין עומד על כ- 1,500-2,000 מ”ר.
בשנת 2016 אוכלס המבנה הראשון בפארק ופועלות בו החברות כגון: GE Healthcare, LONZA, MindUP, BIORAD, SONOVA, מכביטק, מסעדת סינטה בר ועוד.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. יגאל אמר/ה

    סוף סוף בעלי חזון, יצירתיות, ואכפתיות בונים מבנים.
    תענוג לראות קמפוס יפייפה עם אנרגיות טובות לעומת מה שלרוב בונים.

הגיבו כאן לכתבה