“פארק המדע וההייטק חיפה” מתרחב בהשקעה של 270 מיליון ש”ח

פארק המדע וההייטק חיפה (צילום והדמיות: חברת "מבנה")

הנהלת “החברה הכלכלית חיפה” ועיריית חיפה אישרו הקמת שני מבנים נוספים בפארק

ל”פארק המדע וההייטק” (לשעבר “פארק מדעי החיים”), הממוקם במבואותיה הדרומיים של העיר, עתידים להצטרף שני מבנים נוספים. עלות הקמת המבנים החדשים, אשר יכללו בתוכם גם חניונים תת-קרקעיים ושטחי מסחר והסעדה בקומת הקרקע, נאמדת בכ-270 מיליון ₪ והיא תמומן במשותף על ידי “החברה הכלכלית חיפה” וחברת “מבנה”.

הקמת המבנים החדשים תחל בחודשים הקרובים וצפויה להימשך כשנתיים.

פארק המדע וההייטק חיפה (צילום והדמיות: חברת "מבנה")
פארק המדע וההייטק חיפה (צילום והדמיות: חברת “מבנה”)

הפארק, הנמצא בבעלות משותפת של “החברה הכלכלית לחיפה” והחברה הציבורית “מבנה”, הוקם כחלק מאסטרטגיה לפיתוחן של התעשיות עתירות הידע בחיפה, העוסקות במגוון רחב של סוגי מחקר ופיתוח פתרונות ומכשור רפואי בתחומי הביולוגיה, ביו-טק, ביו-אינפורמטיקה, ננוטכנולוגיה, הנדסה חקלאית, מחקר רפואי ועוד. כבר כיום פועלות בפארק חטיבת האולטרסאונד של GE וענקית התרופות השוויצרית LONZA לצד חברות נוספות, דוגמת ענקית מכשירי השמיעה SONOVA וחממת המדען הראשי MindUp.

פארק המדע וההייטק חיפה (צילום והדמיות: חברת "מבנה")
פארק המדע וההייטק חיפה (צילום והדמיות: חברת “מבנה”)

תכנון המבנים החדשים הופקד בידי האדריכל משה צור, אשר תכנן גם את המבנה הקיים.
בסיום הפרוייקט כולו, יכלול הפארק 5 מבנים בשטח של 85 אלף מ”ר, אשר ייועדו למשרדים, מעבדות מחקר וכדומה.

עו"ד דוד עציוני (צילום: ירון כרמי)
עו”ד דוד עציוני (צילום: ירון כרמי)

עו”ד דוד עציוני יו”ר דירקטוריון החברה הכלכלית :

הקמת המבנים החדשים תאפשר לחברות מובילות בתחום מדעי החיים להעביר את פעילותן לחיפה ולקבוע בה את מושבן. אין לי ספק, שהמבנים החדשים שיוקמו יוסיפו עשרות מקומות פרנסה איכותיים נוספים לעיר ויסייעו למשוך אליה קהל צעיר ואיכותי.

בתוך כך, אישרו עיריית חיפה והנהלת “החברה הכלכלית” הוספת 10 מיליון ש”ח למרכז הטכנולוגי העירוני החדש ה”אינוונטק”, שהושק השבוע. בכך מסתכם תקציב המרכז ב-25 מיליון ש”ח, אשר ייועדו להרחבת פעילות קידום הסטרטאפים בעיר התחתית.

עינת קליש (צילום: דוברות עיריית חיפה)
290עינת קליש (צילום: דוברות עיריית חיפה)

ראש העיר עינת קליש רותם אמרה:

פתיחת המרכז החדש תהווה מנוע להגדלה משמעותית של סטארט-אפים טכנולוגיים הפועלים בעיר, תוך חיבור עם עוגני העיר השונים, בהם: הטכניון, אוניברסיטת חיפה, בתי החולים בעיר, נמל חיפה ומרכזי המו”פ של חברות ההיי-טק הגדולות בעולם. שותפים אלה הופכים את העיר חיפה לקרקע פורייה מושלמת לפעילות חברות הזנק טכנולוגיות ומחזקים את מיצובה של חיפה כמרכז ליזמות טכנולוגית למטרופולין ולמחוז הצפון כולו. הביקוש לתעשיות עתירות ידע בחיפה הולכים וגדלים, כחלק מעבודה משמעותית שלנו. אנו פועלים להרחיב ולחזק את חיפה כמוקד הייטק מתקדם, ורושמים הצלחות משמעותיות בשנה האחרונה.
הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. פייר מחול אמר/ה

    נו באמת זה יפה זה טוב לחיפה אבל יש שכונות שצריך לשפר יש מדרכות מסוכנות כבישים עם בורת זה לא לעינין חיפה ולתדמית העיר גברת עינת היסתכלי במראה(חיפה)

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור כלכלה ועסקים בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו