באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

מכה לתעסוקה בחיפה: אינטל ביטלה את הקמת בניין ההייטק בפארק מת"ם

כשנה וחצי אחרי שאינטל הניחה את אבן הפינה להקמת מרכז הייטק נוסף בחיפה, נודע כי החברה נסוגה מהתוכנית וביטלה את הקמתו.

לצד הקמת המרכז באינטל תוכנן גיוס של כ-1,000 עובדים חדשים, אבל כעת, כאמור, הודיעה החברה שבבחינה חוזרת של מצב העובדים בחיפה, ניתן יהיה להשתמש במבנים הקיימים ואין צורך בהקמת בניין נוסף.

בבניין החדש היו אמורים לעבוד 6,000 עובדים והוא היה אמור להיבנות בעלות של כ-200 מיליון ש"ח. מבחינת עיריית חיפה הביטול הוא אכזבה גדולה, כיוון שמרכז ההייטק וגיוס העובדים החדשים היו יכולים לתרום רבות לפיתוח העיר. אינטל מעסיקה בישראל 12,000 עובדים בחיפה ובמספר מרכזים נוספים.

פארק מת"ם - בניין אינטל (צילום: ירון כרמי)
פארק מת"ם – בניין אינטל (צילום: ירון כרמי)

יש לציין שלצד מרכז ההייטק אמור היה להיבנות גם חניון, ובניית החניון תבוצע ללא שינוי. מרכז ההייטק אמור היה להיות סביבת עבודה מיטבית עם מסעדות, בתי קפה, אזורי טבע ועוד אטרקציות לטובת העובדים.

אינטל: נוכל לספק את צרכי העובדים שלנו בחיפה במבנים הקיימים

באינטל מסבירים היום כי מטרת החברה לתת את המענה הנוח ביותר עבור העובדים בחיפה, אך לאור הבחינה המחודשת, כאמור, הבינו כי אין צורך במבנה נוסף לשם כך. "כחברה שבחרה לעבוד במודל עבודה היברידי, אינטל פועלת להעריך ולמקסם את ניצול השטח הנדל"ני שלה במטרה ליצור סביבת עבודה דינאמית ונוחה עבור העובדים שלנו, תוך שאנחנו מביאים לצמצום בעלויות. מהבדיקות שערכנו עלה כי יש ביכולתנו לספק מענה הולם על צורכי העובדים שלנו בחיפה באמצעות המשרדים הקיימים, ולפיכך החלטנו לעצור את הבנייה של IDC12 ולהשלים את מבנה החניה. נדגיש כי אינטל ישראל מפתחת ומייצרת פתרונות טכנולוגיים שמשנים את העולם בתחומים המהווים חלק מרכזי וחיוני באסטרטגיית IDM 2.0 ובעתידה של החברה, בהם: מחשוב, קישוריות, בינה מלאכותית, אבטחת סייבר וייצור, ואנו נותרים מחויבים לפעילות החברה בישראל".

דוד עציוני (צילום: מיכה בריקמן)
דוד עציוני (צילום: מיכה בריקמן)

דוד עציוני עורך דין ומשנה למנכל שיכון לשעבר יו"ר החברה הכלכלית מסר לחי פה: מכה קשה לעיר חיפה ולתעשיה הייטק בישראל. ביטול הבניין החדש של אינטל בחיפה אשר היה חלק מפיתוח של מתמ והחברה הכלכלית אשר עמדתי בראשה ואושר בתקופתי. הייתי מצפה ודורש מראש העיר לעשות הכל על מנת לדרוש הקמת הבנין כולל לעלות לירושלים לשר הכלכה החדש לשר האוצר ולכל הנוגעים בדבר ולדרוש מחברה כמו אינטל אשר מקבלת הטבות אדירות מהמדינה לעמוד בהתחיבויות שלה. כולי תקווה שהחלטה תשונה או שבעתיד הקרוב אינטל יתקדמו עם הקמת הקמפוס החדש.

תגובת העירייה לכתבה תצורף כשתתקבל.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

11 תגובות

 1. "מכה קשה"? על מה ההיסטריה?? החלטה מאד הגיונית! במקום לבזבז סכומי עתק על נדל"ן בטון וזכוכית, ישקיעו אותם במה שחשוב באמת – מחקר פיתוח וייצור, וינצלו בניינים קיימים שאינם בשימוש, ושיטות עבודה מתקדמות מרחוק. לכן תמוה שאקס סגן ראשת העיר עציוני מתייפח על כך יחד עם הנהלת העיריה. ובהזדמנות זו, אם עדיין לא מאוחר מדי, הייתי מציע לאינטל לבנות את החניון בגובה כפול! כי בעתיד עם המעבר לאמצעי תחבורה חדשניים, לפחות ניתן יהיה לנצל את החניון לשימושים אחרים.

 2. "מרכז ההייטק אמור היה להיות סביבת עבודה מיטבית עם מסעדות, בתי קפה, אזורי טבע ועוד אטרקציות לטובת העובדים" "מרכז ההייטק אמור היה להיות סביבת עבודה מיטבית עם מסעדות, בתי קפה, אזורי טבע ועוד אטרקציות לטובת העובדים"

  אבל העיר אמורה להיות בור של זבל לתושביה, בתשלום רב.

 3. אני מקוה כי הנהלת חברת אינטל תחזור מהחלטתה לבטל את הקמת הבניין החדש. וסוף סוף תאשר את הקמת הבניין החדש שלה בפארק מתמ בחיפה. ראש העיר חיפה ד"ר עינת קליש רותם תסייע בדבר הקמת הבניין החדש בחיפה. לילה טוב

  • רפי אם אתה מקווה, צוק מייחל, קליש חולמת, ושובר מבטיח – זה בטוח יקרה.

 4. לגבי חניון הענק שממשיכים לבנותו: אינטל עשתה תרגיל דה לוקס לחברה הכלכלית ולעיריית חיפה. טענה שללא החניון לא תבחר בחיפה להרחבת הקמפוס שלה, ביטלה את ההרחבה אבל בונה לעצמה חניון. יש לבטל את היתרי העבודה שלה לחלוטין. מתם משורת על ידי רכבות, תחנת חוף הכרמל ומרכזית חוף הכרמל, מוניות ומטרוניות ואוטובוסים. יש להפסיק תוספות חניונים בכל מתם. יצרתם פקקי ענק בצומת מתם בגלל ביטול שאטלים שהיו פעם מסיעים ללא צורך להגיע ברכב. אם העיריה לא תגיב לתרגיל של אינטל אז באמת מדובר באוסף כלום ושום דברניקים.

  • אינטל הגדילה משמעותית את זכויות הבניה במקום. נדרשה לשלם בגין זה היטל השבחה לעיריה. החניון זה עול על הבניה ולכן עבורו מקבלים כסף מהעיריה. לכן למה לא לבנות רק את החניון אותו צריכים לשרות המשרדים הקיימים, ולקבל כסף במקום לשלם?

 5. אכן מכה קשה ביותר. השקה של מאות מליוני שקלים מתבטלת, אלפי מקומות עבודה – גולת הכותרת היחידה שבה התפארה העירייה הזו מבחינת תוספת תעסוקה בעיר מבוטלת.
  חיפה דועכת ונגרעים ממנה אלפי מקומות עבודה: באוטומציה בנמלים והפרטתם, בסגירת ויצ"ו – איחוד עם אונ' חיפה ואובדן עשרות משרות מנהלה, קיצוצים בהייטק, והכוונה להעביר את בית חולים בני ציון לקרית אתא. אלפי מקומות עבודה נוסף למכה הקשה של ביטול הרחבת אינטל חיפה.
  דוד עציוני לא הוסיף מקום עבודה אחד בחיפה. לא ברור על מה ולמה הוא מתראיין. הוא לא הביא את אינטל לחיפה, ולא תרם כלום לתעסוקה בעיר – אולי רק לעצמו. אין לו שום תוכנית ומלבד להתראיין לא קידם שום חברה שפתחה בחיפה מפעל או נציגות.

  • כאשר עירית חיפה היתה צריכה כמה גרושים לתשלום פנסיה תקציבית לפורשים, היא מכרה את בית החולים בני ציון למדינה. לכן למדינה אין יותר שום אינטרס להוציא את בית החולים הזה ממקומו. היא לא תרוויח דבר. מקסימום ניתן יהיה לבנות במקומו כמה וילות. רק לאחרונה הושקעו סכומי עתק בחיזוק הבניינים ובהקמת מיון חדש ואין כל הגיון כי המדינה תפסיד כל כך הרבה.

  • היי זלמן לפי מה שהבנתי לבית החולים שיעבירו לקרית אתא, יעבירו את בית חולים גריאטרי פלימן ושאר השטח והמעבדות עם המיון יימכרו כמרכז רפואי לאחת מקופות החולים.
   את הקרקע של בי"ח פלימן ימכרו גם אחרי שיעבור למבנה שיתפנה, או שיעבור גם לקרית אתא. קרקע פלימן תימכר בהרבה כסף לפרויקט מגורים גדול. הכסף ממכירת פלימן ובית החולים שיתפנה אמור למממן חלק מהמשך בניית בית חולים בקרית אתא.

 6. מה שחשוב זה לא הנדל"ן, אלא העובדים. ואם אינטל תאייש מבנים קיימים, אחלה! אפילו עדיף, כי זה הפיתוח האמיתי. תמוה שעציוני אינו מבין זאת. השאלה היא גם האם החניון הענק באמת דרוש, כי ניתן לתת מענה באמצעות תח"צ.

  • המבנים הקיימים כבר מלאים, זו רק דרך להשאיר את ההטבות שניתנו כפי שכתב עו"ד עציוני. תמוה שגלבהרט אינו מבין זאת.
   שמחה שעו"ד עציוני העלה את הנושא ומקווה שמישהו בממלכת השן, יתעורר.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

הנחיות להדלקת מדורות ל"ג בעומר לתושבי חיפה

(חי פה) - השנה יחול ערב ל"ג בעומר במוצאי שבת הקרובה 25/5/24 ובעיריית חיפה פועלים ליישום הנחיות צו נציב הכבאות הארצי, האוסר על הדלקת...

רוכב אופניים נפגע מרכב ברחוב נתן אלבז בחיפה

ממד"א נמסר לחי פה: בערב יום ג', 21/5/24, בשעה 18:40, התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל על רוכב אופניים שנפגע מרכב ברחוב...

המשך השבעת חברי מועצה וקידום מספר נושאים ◄ צפו בשידור ישיבת מועצת העיר חיפה

(חי פה) - מועצת העיר חיפה תתכנס הערב (שלישי 21/5/24) בשעה 18:00 באולם הישיבות להמשך השבעת חברי מועצת העירייה שטרם הושבעו, העלאת הצעות לסדר...

אם וילדה קטנה הותקפו באבנים בחיפה

(חי פה) - אישה ובתה בת ה 8.5 שנים הותקפו באבנים ע"י צעירים דתיים ברחוב הפועל בחיפה. הילדה סובלת מחרדות והאם נחבלה ברגלה ונזקקה...

ריקודים סלוניים: אלופי ישראל הם הרקדנים מוסטפא וליאל מחיפה

(חי פה) - הכירו את שני הילדים המבטיחים שמביאים הרבה כבוד לעיר חיפה, מוסטפא עודה בן 10 וליאל ברישב גם כן בת 10 זוג...