אור שחף: ״החברה הכלכלית לחיפה תמשיך לפעול למען פיתוחה הכלכלי של העיר״ – ריאיון וידאו

תמונת מצב החברה הכלכלית לחיפה - כתבת חי פה , מיכל ירון , בשיחה עם אור שחף

בריאיון עם אור שחף, הסביר מנכ”ל החברה הכלכלית על הפרויקטים בהם מעורבת החברה בימים אלה ובראשם, פארק מדעי החיים. עוד הסביר שחף על הפרויקטים העומדים לבוא וביניהם פארק לוגיסטי באזור הצ’ק פוסט, בתי קפה בגנים ציבוריים בעיר ופרויקט הדגל של חיפה – חזית הים העירונית במערב הנמל.

 

את כל זאת ועוד תוכלו לראות בכתבה שלפניכם:

תקציר הריאיון עם אור שחף – מנכ”ל החברה הכלכלית לחיפה

 

אודות תרומתה של החברה לעיר חיפה:

החברה הכלכלית לחיפה שמה לה למטרה להיות מעורבת בפרויקטים הגדולים בעיר: פתיחת חזית הים, פארק תפעולי בצ’ק פוסט, ואפילו לדאוג לרווחת ההורים הצעירים ולדאוג לבתי קפה בגני המשחקים בעיר. החברה הכלכלית תמשיך גם להיות מעורבת בפרויקטים גדולים כדוגמת פארק מדעי החיים, שמתחיל לאכלס חברות החל משבוע זה.

פארק מדעי החיים בחיפה – הבניין הראשון – מאי 2017. צילום – באסל זהר

פארק מדעי החיים הולך ונבנה בתקופה האחרונה במבואות הדרומיים של העיר. כיצד הוא צפוי לשדרג את העיר?

ראשית, הפארק הוא היוזמה הברוכה של ראש העיר, יונה יהב. הרעיון הוא להביא למת”מ, שהוא הריכוז הראשון בארץ של חברות מיחשוב וטכנולוגיה גם פארק, שיאגד חברות העוסקות במדעי החיים. כיום ניתן לראות שהחיים ארוכים יותר, אך לא תמיד איכות החיים נשמרת. חשוב לנו לסייע למצוא פתרונות לחיים עם רמת חיים טובה, ולא שאנשים יזדקנו, ואריכות הימים תהיה להם לרועץ. אנחנו מצפים, שהחברות האלה יספקו מקומות עבודה לתושבי חיפה וימשכו לעיר גם צעירים מוכשרים מערים אחרות.

אז מה זה בעצם מדעי החיים ומה עומד מאחורי ההחלטה להקים פארק שעוסק במדעי החיים?

כיום ניתן לראות שהחיים ארוכים יותר, אך לא תמיד איכות החיים נשמרת. חשוב לנו לסייע למצוא פתרונות לחיים עם רמת חיים טובה, ולא שאנשים יזדקנו, ואריכות הימים תהיה להם לרועץ.

 

אילו חברות נכנסו לפארק ואילו חברות נוספות יצטרפו בקרוב?

החברה הראשונה כבר נכנסה לפארק: חברת סונובה ישראל (לשעבר שטיינר מכשירי שמיעה), העוסקת שיקום, ביבוא ושיווק של מכשירי שמיעה מתקדמים. בעקבותיה תיכנס גם חטיבת המכשירים הרפואיים של ענקית הטכנולוגיה GE (ג’נרל אינסטרומנטס).

בקרוב נראה גם את החממה הטכנולוגית “מיינדאפ – Mindup”, אשר בה שותפות מספר חברות – IBM, מדטרוניק, רמב”ם ופיטנגו.

 

אילו יוזמות נוספות החברה הכלכלית מובילה בחיפה בימים אלה ובעתיד הקרוב?

החברה הכלכלית אחראית על פרויקטים כמו אצטדיון סמי עופר, שבנייתו הסתיימה לפני כמה שנים, והוא מציג סטנדרט בנייה גבוה מאוד, פארק אתלטיקה קלה בקריית חיים על פני כ – 90 דונם, שבנייתו כמעט הושלמה ויאפשר התעמלות, רכיבה על אופניים למבוגרים, צעירים וילדים, ועוד פרויקט מיוחד במסגרתו שמנו על 14 גגות של בתי ספר בעיר קולטים סולאריים, המאפשרים להפיק חשמל באופן עצמאי.

היוזמות המתוכננות להמשך הן הפארק הלוגיסטי בצ’ק פוסט, שייתן מענה לכל אמצעי התחבורה במקום (אוטובוסים, רכבות ושדה התעופה), להרחיב את פארק מדעי החיים

ובנוסף, מתכוונים בחברה הכלכלית להמשיך להיות מעורבים בכל פרויקט כלכלי גדול בעיר.

 

הגיבו כאן לכתבה