החברה הכלכלית חיפה

החברה_הכלכלית_חיפה_-_אצטדיון_סמי_עופר_ומתם.jpg

החברה הכלכלית לחיפה הינה תאגיד עירוני, חברה בת של עיריית חיפה ומשמשת כזרוע ביצועית ויזמית של עיריית חיפה.

החברה הכלכלית חיפה עוסקת מזה ארבעה עשורים ביזמות והקמת פרויקטים כלכליים רחבי היקף. במסגרת פעילותה, משקיעה החברה בפיתוח מגוון רחב של תחומים ברחבי חיפה, ביניהם תעשיית היי-טק וביו-טק, מסחר ועסקים, נדל”ן מניב, אנרגיות מתחדשות, תיירות, נופש וספורט.

החברה הכלכלית לחיפה בעלת ידע נרחב וניסיון מקיף שנרכש לאורך שנים רבות לאיתור וייזום הזדמנויות עסקיות ובניית שיתופי פעולה אסטרטגיים ארוכי טווח עם המגזר העסקי והפרטי. מיומנותה רבת השנים של החברה והצלחתה בתחומי פעילותה מקנה ערך מוסף בהתנהלותה המקצועית לשם פיתוחה של העיר.

החברה ממשיכה להרחיב את תחומי פעילותה כפלטפורמה עסקית ומובילה בהצלחה תכנון וביצוע של מיזמים חדשים לקידום ההתפתחות הכלכלית של העיר. מנעד הפעילות של החברה רחב – מפרויקטים לפיתוח כלכלי ועסקי של חיפה ועד לקידום פרויקטים לרווחת תושבי העיר.

בין הנושאים שמקדמת החברה הכלכלית ניתן למצוא שימוש במשאבים מתחדשים ליצירת סביבה ירוקה, השקעה במיזמים מסחריים בחיפה ליצירת תנופה והתחדשות וביצוע של פרויקטים שיביאו לפיתוחה של העיר ויעלו את קרנה.

החברה הכלכלית לחיפה מנוהלת על ידי מר אור שחף

משרדי החברה ממוקמים במת”ם, ברחוב אנדריי סחרוב 9

פרויקטים עיקריים

המושבה הגרמנית:
החברה הכלכלית לחיפה פיתחה ושיקמה בהצלחה רבה את המושבה הגרמנית בחיפה, במטרה ליצור מרכז תיירות ובילוי אטרקטיבי וייחודי מסוגו בארץ. במסגרת הפרויקט שימרה החברה את אופייה ההיסטורי והייחודי של המושבה הטמפלרית הראשונה בארץ ובמסגרת התכנון החדשני יצרה החברה קשר רציף בין טיילת לואי במרכז הכרמל, דרך הגנים הבהאיים עד נמל חיפה בשלב הזה.

09_מסעדת_בלקון_המושבה_הגרמנית.JPG

מסעדת בלקון המושבה הגרמנית – חיפה
פארק מדעי החיים:
פארק מדעי החיים נמצא בבניה במהלך השנים 2014 – 2017 ובמהלך אפריל 2017 מתוכנן להתחיל אכלוסו של הבניין הראשון בפארק.
החזון העומד מאחורי הקמת הפארק: חיבור בין סטודנטים לרפואה , סטודנטים בתחומי המדעים והטכנולוגיה, רופאים מהמרכזים הרפואיים בחיפה ויזמים, יבשיל לפרוייקטים עסקיים בתחום הרפואה.
הפרוייקטים והיזמים יקבלו תנאים מיוחדים, על מנת לקום, זה לצד זה, במתחם.

09_פארק_מדעי_החיים_הבניין_הראשון.jpg

פארק מדעי החיים הבניין הראשון – חיפה 2016
חופי חיפה:
החברה הכלכלית לחיפה פיתחה את החוף הדרומי, חוף קריית חיים, חוף דדו וחוף זמיר וצפונה לו המהווים יחד רצועה של כ-1,500 מטר. הפיתוח כלל בניית טיילת, רחבות התכנסות וריקודים, בתי קפה, מתקני נופש וספורט, שירותים ומלתחות, סככות צל, בריכות ועוד. כחלק בלתי נפרד מן החוף פיתחה החברה גם את מגרשי החנייה בהתאם.

חופי_חיפה_-_טיילת_דדו_צילום_לילה_-_על_ידי_חי_פה.jpg

חופי חיפה – טיילת דדו
פארק הספורט בקריית חיים:
החברה תכננה ומקימה עבור עיריית חיפה פארק הספורט בשטחים הפתוחים מדרום ל”בית נגלר” בקרית חיים. הפארק יוקם בהשקעה של כ-15 מיליון שקל וישתרע על שטח בהיקף של 95 דונם.
השלב הראשון והשני של הפרויקט הסתיימו וכללו הקמת מגרשי קט-רגל, התקנת מתקני כושר גופני וביצוע עבודות עפר. בשלב השלישי יוקמו מגרשי כדורגל לרווחת התושבים.

פארק_הספורט_בקריית_חייםה_-_מגרש_הקט-רגל.jpg

פארק הספורט בקריית חיים – מגרש הקט-רגל
אצטדיון הכדורגל “סמי עופר”:
החברה הכלכלית חיפה יזמה והקימה את קריית הספורט החדשה במבואותיה הדרומיים של העיר. במרכזה של קריית הספורט הוקם אצטדיון סמי עופר המודרני והחדיש בישראל. האצטדיון נבנה בסטנדרטיים בינלאומיים ובמסגרתו נבנה מרכז ספורט, בילוי ובידור לאירועי ספורט ולמופעי בילוי ותרבות המוניים. עבודות ההקמה החלו בסוף שנת 2009 והסתיימו בשנת 2014.

אצטדיון_הכדורגל_על_שם_סמי_עופר._צילום_-_חי_פה_בשטח.jpg

אצטדיון הכדורגל על שם סמי עופר (צילום: חי פה בשטח)
מרכז הקונגרסים:
כחלק מקידומו של ענף התיירות בעיר, הקימה החברה באמצעות חברת מת”ם, את מרכז הקונגרסים הבינלאומי חיפה. המרכז הוקם כמרכז תיירות, מסחר ובילוי אשר מהווה מנוף מחולל צמיחה בתחום התיירות העסקית, קונגרסים, תערוכות, אירועים ומופעים גדולים.
המרכז בעל שטח כולל של כ- 24,000 מ”ר ושטחים מפותחים נוספים בהיקף של כ- 75 דונם וכולל:
– אולמות לתערוכות, כינוסים וחדרי דיונים
– אולם מופעים הגדול ביותר בחיפה והצפון המיועד לכ-2,100 צופים
– מערך אולמות למסחר ושירותי תיירות
– מרכז בילוי הכולל חמישה בתי קולנוע ומרכז לספורט אתגרי
– גן אירועים ושרותי הסעדה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.