אור שחף:”פארק מדעי החיים יסייע להשאיר בעיר את הדור הצעיר”

 

אור שחף, מנכ”ל החברה הכלכלית לחיפה: “הקמת פארק מדעי החיים תסייע לנו להשאיר בעיר את הדור הצעיר”

 

park-cam03-01.jpg

המבנה הראשון מתוך חמישה מבנים בפארק מדעי החיים, בשטח של כ-18,500 מ”ר, בעלות של כ-100 מיליון שקל, נמצא בשלבי אכלוס אחרונים. המיזם נבנה על ידי החברה הכלכלית לחיפה, זוכה להתעניינות רבה מצד חברות טכנולוגיה ישראליות ובינלאומיות, המבקשות להקים את מרכזי המחקר והפיתוח שלהן בישראל.

פארק מדעי החיים בחיפה מוקם בימים אלה במבואותיה הדרומיים של העיר חיפה בבעלות משותפת של החברה הכלכלית לחיפה וחברת “מבנה”. הפארק ממוקם בסמוך לפארק מת”ם, מרכז הקונגרסים ואצטדיון סמי עופר- כולם פרוייקטים שהוקמו על ידי החברה הכלכלית לחיפה. ומופעלים על ידי חברות הבת שלה. מיקום הפארק נועד ליצור אזור תעשייה עתירת ידע לחברות בתחומי הרפואה, אשר יצטרפו לחברות המובילות בעולם שהקימו את מרכזי המחקר והפיתוח שלהן בחיפה.

במקביל לבנייה של אצטדיון סמי עופר, החלה הקמת פארק מדעי החיים חיפה. על פי התכנון, יכלול הפארק חמישה מבנים בסטנדרטים בינלאומיים ובשטח כולל של כ-85,000 מ”ר, הממוקמים על מגרש בשטח של כ-31 דונם. במקביל להליך בניית הפארק, החלה החברה הכלכלית לחיפה וחברת “מבנה”, בשיווק הפארק לחברות מתחום מדעי החיים. כיום בנייתו של המבנה הראשון כמעט והסתיימה ועד כה הבטיחו את מקומן חברות רבות, כמו חברת GE העולמית, שתקים בפארק מרכז פיתוח עולמי בתחום האולטרסאונד, החממה הטכנולוגית MindUP, העוסקת בפיתוחים בתחום הרפואה הדיגיטלית והינה בבעלות משותפת של הענקיות הטכנולוגיות IBM, מדטרוניק, קרן הון הסיכון פיטנגו והמרכז הרפואי רמב”ם. חברת סונובה ישראל (לשעבר שטיינר מכשירי שמיעה), העוסקת שיקום, ביבוא ושיווק של מכשירי שמיעה מתקדמים. וחברות נוספות.

park-cam02-01.jpg

“רצינו ליצור ייחוד לפארק ולכן בחרנו לפנות ולחתום רק מול חברות מתחום מדעי החיים שזהו הקטר הכלכלי הבא של מדינת ישראל”, אומר אור שחף, מנכ”ל החברה הכלכלית לחיפה, ומוסיף: “מטרת הפרויקט היא להביא לידי ביטוי את הייחודיות שבעיר. בחיפה יש תמהיל ייחודי של כוח אדם איכותי וצעיר, עם רצון מאוד גדול להישאר כאן. הקמת פארק מדעי החיים תסייע לנו להשאיר בעיר את הדור הצעיר שסיים את לימודיו במוסדות האקדמיים המובילים של העיר”. מטרה נוספת, כפי שמצהיר שחף, היא מציאת עבודה גם לשאר האוכלוסיות בעיר: “כל חברה שנכנסת לכאן יוצרת עוד מקומות עבודה בפעילות התמיכה שלה, כך שלא רק פלח אחד באוכלוסייה ייהנה – אלא כל העיר”.

בעקבות המאפיינים הייחודיים של העיר, נוצר בחיפה אקו-סיסטם ייחודי אפילו ביחס לאומת הסטארט-אפ. מיקומם של מוסדות אקדמיים כמו הטכניון ואוניברסיטת חיפה וכן של המרכזים הרפואיים רמב”ם, כרמל ובני ציון ומכוני המחקר כמו מכון רפפורט וגופים נוספים, יוצרים בעיר שילוב שמשך חברות רבות שהקימו בה את מרכזי המחקר והפיתוח שלהן. “כאשר חברות הייטק בינלאומיות מובילות כמו אפל, מייקרוסופט, אינטל, גוגל, יאהו ועוד, מקימות את מרכזי הפיתוח שלהן כאן – זה אומר שיש כאן פוטנציאל רב. המטרה המרכזית שלנו היא להשאיר כאן את בוגרי האקדמיות, החוקרים והמומחים ממכוני המחקר ומהמרכזיים הרפואיים. אין שום סיבה שמהנדס צעיר, שסיים את לימודיו כאן יצטרך לנסוע למקום אחר כדי למצוא עבודה שהולמת את כישוריו. במקום שיסע למרכז – אנחנו מביאים את מיטב החברות לכאן” אומר אור שחף.

פארק מדעי החיים מצטרף לפרויקטים נוספים המוקמים בימים אלה על ידי החברה הכלכלית לחיפה. דוגמה לכך ניתן לראות בפארק הספורט המוקם בימים אלה בקריית חיים. במתקן ישולבו מתקני ספורט עממי, מגרשי כדורגל, קט-רגל וטניס והוא יהיה פתוח לקהל הרחב.

אור_שחף.JPGאור שחף:
“מנעד הפעילות שלנו, והפרויקטים אותם אנו מקימים לרווחת תושבי העיר, הוא רחב, מתוך רצון להגיע לכמה שיותר תושבים. צריך להבין שבסופו של דבר אנחנו לא רוצים להקים כאן רק מעבדות שבסוף היום יתרוקנו והאנשים יחזרו למרכז או לערי הלוויין. הכוונה שלנו היא ליצור לב חי ופועם שיוביל ליצירת מקומות תעסוקה גם בפעילויות שתומכות בחברות שייכנסו לכאן”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.