השרה רגב: “חיפה צריכה להיות מטרופולין תרבות בדיוק כמו ת”א”

שרת התרבות והספורט מירי רגב, הבטיחה היום (ג’- 28.06.16) לסייע לעיר חיפה בכל הקשור בקידום נושא התרבות והספורט ולהפוך אותה למטרופולין תרבות. “העיר חיפה היא בעיניי חשובה ועיר שאנחנו צריכים לראות איך אנחנו מסייעים לה ואנחנו נעשה את זה”.

IMG_4492.JPG

יהב מעניק את הספר לרגב. צילום: סמר עודה
סוגיות רבות הועלו היום במפגש עבודה שקדם לחנוכת המשכן לאמנויות בוואדי סאליב, בו נועדו שרת התרבות והספורט, מירי רגב וצמרת משרדה עם ראש עיריית חיפה ונציגי העירייה.

השרה מירי רגב, דיברה על ארבעה מטרופולינים שיהוו בעצם עוגנים אזוריים ירושלים, ת”א, באר שבע וחיפה. לדבריה: “אלה ערים שאנחנו צריכים לחזק אותם ברמת תרבות ורמת ספורט עוגני התרבות יהיו כאלה שמשלימים אחד את השני באזור גם בתרבות וגם בספורט”.

“ראש עירייה וחברי מועצה כבר לא נבחרים על פינוי האשפה וגם לא נבחרים על בתי הספר כי זה אובייס, הם נבחרים על איכות חייהם של התושבים כי התושבים מעוניינים לבלות באירועים תרבותיים מבלי לנוסע שעה וחצי צריך שזה יהיה קרוב לבית”.

“אני מבינה את ראש עיריית חיפה שרוצה להשקיע כספים גדולים לבניית תשתיות בתחום של תרבות וספורט ובהחלט אני מתחברת למשאבי הטבע של העיר – בחיפה יש ים, מרחבים והר שאיתם אפשר להפוך את המקום הזה לאחד המקומות המושכים תיירותית ולהשתמש בתרבות כמחולל תיירות כמו באיטליה. צריך לנצל את משאבי הטבע שלנו, את אתרי המורשת שלנו ואת אותם דברים שמושכים לכאן תיירים. חיפה היא עיר תרבותית בגלל הבהאים ובגלל מלא דברים שקיימים פה”.

“יש סוגיות שהועלו והן גדולות וצריכות לעבור החלטת ממשלה כי משרד התרבות והספורט אין לו תקציבים גדולים ולא בונה מוסדות תרבות. הכסף שלי של המשרד הוא לתפעול ויצירה של עוגני תרבות”, סיכמה רגב, והציעה שישבו מטה מול מטה ומול מנכ”ל המשרד על הכנת תוכנית עבודה שתכלול בין היתר נושא משחקים לאומיים לאומיים, אצטדיון סמי עופר, איגוד השייט, תזמורת אופרה וכל הנושאים שהועלו. לאחר מכן יתחילו בביצוע תוכנית העבודה לשנים הבאות לצמצום הפערים.

בסוף המפגש העניק ראש עיריית חיפה לשרה רגב ספר על חיפה ולאחר מכן חנכו את המשכן לאמנויות בוואדי סאליב. משכן המשתרע על שטח כולל של 3000 מ”ר וכולל בין היתר גלריה מרכזית בה יוצגו תערוכות מתחלפות של אמנים מהארץ ומהעולם, גלריית ווידאו ארט וקולנוע ניסיוני, כיתת אמן גדולה, 24 חדרי סדנאות שישמשו את האמנים בעבדותם ו”קפה גלריה” שלצדו “חצר פעילה” שתשמש זירת מפגש בין הציבור לאמנים שיציגו במקום מיצגים ומיצבים.

יהב: “לרשות האמנים הוכשרו חדרי סדנאות וגלריות ברמה הגבוהה ביותר בהם יוכלו ליצור ולהציג את יצירותיהם. זאת במסגרת חזון העירייה לשיקומה של השכונה ההיסטורית וואדי סאליב ומיצובה של חיפה כעיר תרבות שואבת לאמנים צעירים בראשית דרכם שיוכלו לעבוד וליצור לצד אמנים וותיקים ומנוסים” .

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.