חצי מיליארד שקל יושקעו בשלב הראשון של שיקוע הרכבת בחיפה

05_-_רצועת_החוף_של_חיפה_ופארק_הכט.JPG

רצועת החוף של חיפה ופארק הכט

הודעת עיריית חיפה

חצי מיליארד שקלים יושקעו בשלב הראשון של שיקוע הרכבת בחיפה לאורך רצועת החוף

ראש העירייה, יונה יהב: “הישג היסטורי לתושבי העיר ושוחרי איכות הסביבה – הוסר החיץ מחופי העיר”

בעקבות הפעילות של עיריית חיפה והחברה להגנת הטבע – הישג סביבתי ונופי משמעותי עבור תושבי חיפה: מסילת הרכבת לאורך תוואי החוף בכניסה הדרומית לעיר [החוצצת בין פארק הכט ושיקמונה] לאורך של כ – 1.5 ק”מ, תעבור בשיקוע, ולא מעל הקרקע, כפי שתוכנן מלכתחילה.

כך מסתמן מהסכם שיובא הערב [יום שלישי] בפני חברי מועצת עיריית חיפה. על פי ההסכם, יחתמו העירייה, משרד האוצר והתחבורה, על המתווה לפיו משרדי הממשלה יתקצבו את שיקוע המסילה בסכום של 500! מיליון שקל. במקביל, תוקם ועדה משותפת עם נציגי כל הצדדים, שתדון בהמשך שיקוע המסילות בקטעים נוספים בהם עוברת הרכבת בתחום העיר חיפה. עם חתימת ההסכם ימשכו הצדדים את העתירות שהוגשו בנושא.

לפני למעלה משנה, עם פרסום תכניות רכבת ישראל לעבור לרכבת המונעת על ידי חשמל וכל הפעולות המשתמעות מכך, יצאו עיריית חיפה והחברה להגנת הטבע במאבק למען שיקוע של המסילות לאורך תוואי חופה של חיפה. העירייה והחברה להגנת הטבע הודיעו כי הן תומכות בקידום רכבת המונעת בחשמל, אך דורשות במקביל לחשמול, מעבר של הרכבת בשקוע.
היום, העירייה והחברה להגנת הטבע, יכולות להכריז על הישג משמעותי ובעל השלכות סביבתיות, נופיות וחברתיות שישפיעו בשנים הקרובות על העיר חיפה כולה. שיקוע הרכבת ימנע הצבת מאות רבות של עמודי חשמל צפופים יחסית בקו החוף, שרק יוסיפו עוד על הניתוק הקיים בין העיר ובין החוף שהפך לאחד מסמליה.

בעירייה ובחברה להגנת הטבע הסבירו כי העיר חיפה מנותקת מזה עשרות שנים מרצועת החוף. תוואי הרכבת שהונח עוד בתקופת המנדט ע”י הבריטים, מהווה גם כך מחסום פיסי בין העיר ובין רצועת החוף. לכן, רק שיקוע של מסילת הרכבת יאפשר לחבר סוף סוף יחדיו את העיר לרצועת החוף.

במהלך השנה האחרונה תפס המאבק של עיריית חיפה והחברה להגנת הטבע תאוצה, אליו הצטרפו למעלה מ – 10 ארגוני סביבה, חברה וכלכלה, ארציים ומקומיים ואלפים רבים, רובם מתושבי חיפה והאזור, חתמו על עצומה למען שיקוע הקו.
לדברי ראש העירייה, יונה יהב, שעמד בראש מטה המאבק: “ההסכם המתגבש מסיר את החיץ מעל חופי חיפה ומתקן עוול היסטורי שנעשה עוד בתקופת המנדט עם הנחת פסי הרכבת לאורך חופי העיר. מדובר בהישג היסטורי לתושבי העיר ושוחרי איכות הסביבה ובצעד ראשון לקראת שיקוע המסילה לאורך התוואי בו עוברת המסילה בתחומי העיר חיפה. היום נקבע כי העיר תפתח לחוף הים מרצועת החוף הדרומית דרך שכונת בת גלים ועד הנמל והעיר התחתית. מדובר בהישג ראשון במאבקם המוצדק של תושבי העיר לשיקוע מסילת הרכבת בחיפה”.

מסילת_הרכבת_-_מבט_מהגשר_לנמל_חיפה.JPG

מסילת הרכבת – מבט מהגשר לנמל חיפה – המקטע המזרחי
לדברי אלה אלכסנדרי, מנהלת קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע: “מדובר בהישג נופי וסביבתי משמעותי ביותר, שיתרום לאיכות החיים ולרווחת כלל תושבי חיפה והאזור. זה השלב הראשון של הפעילות למען שיקוע הרכבת בחיפה והחברה להגנת הטבע בחיפה תמשיך לפעול למען שיקוע של יתר הקו בתחום העיר”.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חדשות חיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו