ניצחון חיפאי חשוב • כדורעף נשים

ניצחון חשוב (צילום:רמי שלוש)

מכבי חיפה כרמל נווה שאנן – מכבי רעננה | סיקור משחק

במסגרת המחזור ה-11 של ליגת העל בכדורעף נשים, אירחה מכבי חיפה את מכבי רעננה באולמה הביתי ברמת אלון, למשחק ששווה יותר מנקודות: המנצחת תשים את עצמה בעמדה נוחה להיכנס לפלייאוף.

בסיבוב הראשון, הייתה זו מכבי רעננה שיצאה עם ידה על העליונה אחרי ניצחון בשלוש מערכות. היום, בנות מכבי חיפה מחפשות נקמה.

מהלך המשחק

מערכה ראשונה

חיפה פתחה את המשחק עם קטרינה דולקרט חוסמת אמצע, אורטל איבגי וסימונה אדריאנובה כקבלניות, שתי הזרות היווניות מריה אויקונמידו המצליבה ולאם קונסטאנטינידו כמוסרת, וניצן איינס בתור הליברו של הקבוצה.

חיפה פתחה חזק את המשחק והציגה את שיתוף הפעולה הפורה בין שתי היווניות, מסירות יפות של לאם תורגמו להנחתות של סימונה ומריה והעלו את החיפאיות ל-2-0 מהיר.

האורחות מרעננה נכנסו למשחק והגיבו מהר עם נקודות של אליזבת' סירי והשוו את התוצאה. הגנת מכבי חיפה נכנסה לעניינים ועצירות יפות שהפכו לנקודות של מריה בצד השני. חיפה ניצלה את כדורי ההגשה כדאי לעלות ליתרון 6-4.

מריה אויקונמידו (צילום: ניר שלוש)
מריה אויקונמידו (צילום: ניר שלוש)

דווקא אז, יצאו הרענניות לריצה 3-0 משלהם, עלו ליתרון 7-6 ושלחו את דוס סנטוס להזעיק פסק זמן. אורטל איבגי, מהבולטות במשחק, חזרה טוב ועם מהלכים יפים החזירה את היתרון למקומיות. גם פסק זמן של רעננה לא עצר המומנטום החיפאי, שהגיע בשיאו לארבע נקודות הפרש: 12-8.

פז מיקה, ליברו רעננה, עם כמה מהלכים הגנתיים גדולים, השאירה את רעננה בעניינים, וביחד עם שלוש נקודות רצופות, הקטינו את ההפרש לשלוש והעמידו את התוצאה על 17-14.
מכאן, חיפה העלתה הילוך בהגנה ולאורחות לא היה מענה להנחתות העוצמתיות של מריה ואורטל איבגי, שהובילו את קבוצתן לניצחון במערכה הראשונה בתוצאה 25-15.

מערכה שנייה

רעננה פותחת את המערכה השנייה עם הגשת פתיחה שנוחתת בחוץ, אלזיבת' סירי ואורטל איבגי מחליפות הנחתות ביניהם והתוצאה היא 2-1 ירוק.

המשחק הולך צמוד, איבגי עם ריצת 3-0 פרטית משלה, מעלה את היתרון ל5-3, אך חוסר ריכוז והנחתות של מריה שנופלות מחוץ למגרש משאירות את רעננה בתמונה ואת התוצאה צמודה: 7-8 ירוק.
החוסמות החיפאיות, לאם וקטרינה, בתצוגה הגנתית, אחראיות לבריחה הראשונה של חיפה במערכה, ולכך שישראל אשר, מאמן האורחות, מבקש פסק זמן, כשלוח התוצאות מראה 13-9 חיפאי.

עיריית טירת כרמל – רחב
חומה בצורה (צילום: ניר שלוש)
חומה בצורה (צילום: ניר שלוש)

רעננה יצאה טוב מפסק הזמן עם 3 נקודות רצופות אבל קטרינה, עם עוד חסימה יפה, עצרה את הכדור ואת המומנטום. חיפה המשיכה להשתמש יפה במריה ובאיבגי והגדילה את התוצאה . 17:13.
חיפה נשארה בשליטה לאורך כל המערכה, רעננה עוד הצליחה לצמק את הפרש אבל זה לא היה היום שלהם. טעויות בזמן קריטי – הגשות פתיחה שפגשו את הרשת, חוסר ריכוז הגנתי ואחת קטרינה עם הנחתה אלכסונית קבעו את תוצאת המערכה 25-20 לטובת המקומיות.

מערכה שלישית

חיפה רצתה לסגור עניין, אך פתחה בהיסוס, 3 נקודות מהירות של האורחות שלחו את דוס סנטוס לדבר עם השחקניות שלו. זה עזר, נקודות חשובות של סימונה צימקו את ההפרש, אך רעננה המשיכה ללחוץ על הגז ואחרי טיפ יפה של מיקה רום, התוצאה עמדה על 5-2 לאורחות.

המקומיות התאפסו על עצמן ובעיקר מריה שדאגה להשוות את התוצאה: 5-5. היתרון עבר מיד ליד. מריה עם הנחתות חשובות, מצאה את הגנת רעננה בלי תשובה ואחרי עוד אייס, היתרון החיפאי עמד על 12-9.

המקומיות לא הורידו את הרגל מהגז ומהלך הגנתי שנגמר בנקודה של קטרינה, העלה את חיפה ליתרון השיא במערכה: 15-9. פסק זמן רענני עוצר את המומנטום החיפאי ורעננה לא מתכוונת לוותר. סירי, הוסיפה עוד נקודות למאזן שלה והשאירה את רעננה קרוב: 17-13.

2 החטאות רצופות של חיפה נתנו הזדמנות לאורחות לחזור למשחק, רעננה מנצלת את המצב כדי להתקרב עד מינוס שתיים, אך מי אם לא איבגי מנחיתה את הרענניות בחזרה למציאות ומורידה את מפלס הלחץ: 18-15 חיפאי.

לאם, הברומטר של הקבוצה המקומית, עם 2 מהלכים אדירים – האחד במסירה חכמה להנחתה של סימונה, השני בנקודה משל עצמה, שמה את חיפה על 21-17 ובעמדה טובה לחתום את הניצחון.

מכבי חיפה כרמל (צילום: ניר שלוש)
מכבי חיפה כרמל (צילום: ניר שלוש)

הגנה לא מתפשרת של החיפאיות לא נתנה סיכוי לרעננה לחזור למשחק, נקודה אחרונה של קטרינה קובעת 25-19 ירוק ו3-0 בסיכום הכללי.

חיפה עלתה למקום הרביעי בטבלה על חשבון רעננה, כאשר רק ארבע הראשונות עולות לפלייאוף ונשארו 3 מחזורים לסוף. המאני טיים של העונה כבר פה, ואנחנו נהיה קרוב, כדי שנוכל ללוות אותן.

שחקניות בולטות בחיפה: אורטל איבגי – 15, מריה אויקונמידו – 14, סימונה אדריאנובה – 9, מאיה דודצקין – 8.
שחקניות בולטות ברעננה: אליזבת' סירי – 17, רוסלנה קותין – 8, מיקהרום – 5.

לא ניתן להגיב