דואר חיפה 2020 • עומסים בסניפים | איחור במשלוחים | סגירת סניפים | טרטור תושבים

דואר ישראל (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

תושבי חיפה סובלים לאחרונה משירות גרוע בדואר ישראל

מאז החל משבר הקורונה, בשכונות רבות החלו, בדואר ישראל, לנתב את דברי הדואר לסניפים המרכזיים: דואר הנביאים ודואר שקמונה בעיר התחתית בחיפה, כך שמכל השכונות כמו נווה שאנן, כרמל צרפתי, מרכז הכרמל ועוד, החלו לקבל הודעות על איסוף משני סניפים אלה, מחוץ לשכונות שלהם.

מובן כי מדובר בטרטור מיותר ובלתי מוצדק, במיוחד בתקופה זו, בה, בעקבות הסגרים וההגבלות, אנשים ממעטים לצאת מביתם ואין ביכולתם לגשת ולאסוף את החבילות שלהם, ובשל כך, החבילות מוחזרות. אם לא די בכך, יש לזכור, כי ישנה גם אוכלוסייה מבוגרת שהאיסוף מסניפי דואר מחוץ לשכונה מגוריהם, כמעט בלתי אפשרי מבחינתם.

החלטה זו של דואר ישראל להעביר את החבילות המתקבלות אל הסניפים הראשיים, גרמה לעומס גדול בסניפים אלו בדיוק. דווקא בתקופה זו, כאשר יש לשמור על מרחק, הדבר לא בר ביצוע, שכן נוצרת הצטופפות של אנשים שמגיעים, כאמור, משכונות רבות בעיר.

דואר – עומס והמתנה ארוכה בדואר הנביאים

עומסים בלתי נתפסים

העומס בסניפים אחרים כדוגמת אזור הכרמל, נוצר בעקבות סגירת הדואר הראשי שהיה ברחוב ווג'ווד בעבר, ועבר זמנית לרחוב קלר, עד שלבסוף נסגר סופית. כיום תושבי מרכז הכרמל והשכונות הסמוכות, נאלצים לפנות לסניף הקטן והשכונתי בשדרות הנשיא וגם לסניף במוריה, דבר שגורם לעומסים בשני הסניפים, במיוחד בסניף הנשיא, שהנו סניף קטן במיוחד.

דואר – עומס והמתנה ארוכה בדואר הנביאים

"המצב הולך ומחמיר"

מגמת השירות הלא יעיל וחוסר המענה בסניפי הדואר, החלה עוד קודם, בשנים האחרונות ומשנה לשנה רק הולך ומחמיר, טוענים התושבים.

תושבי נווה שאנן מספרים: "אנחנו לא מבינים מדוע אנשים שגרים בסמיכות לסניפי דואר בשכונה שלהם שממשיכים לפעול, צריכים לקבל הפנייה לקחת חבילות מדואר הדר או שקמונה בעיר התחתית. כשאנחנו פונים למוקד 171 המוקדניות לא נותנות מענה לשאלות וכל מה שיש להן להגיד "זה מה יש".

דואר ישראל (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

מערכת חי פה פנתה לדואר ישראל מספר פעמים, עם שאלות ספציפיות וממוקדות, על מנת לקבל תשובות שיעזרו לתושבים להבין את ההחלטות אך לא ניתנו תשובות כמצופה.

דואר ישראל (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

מדואר ישראל נמסר לחי פה בתגובה:

דואר ישראל הוא אחד הגופים הבודדים שממשיך לספק שירות בעיר גם בתקופה מורכבת זו ובעיר חיפה ניתנים שירותי הדואר באמצעות 49 יחידות דואר מתוכן 23 מרכזי מסירת חבילות ודברי דואר רשומים אשר פועלים בשעות ארוכות וגמישות. תחת יחידות דואר שנסגרות , חברת דואר ישראל מעמידה חלופות על מנת להמשיך לספק שירותים ללקוחותיה. זאת ועוד, אנו ממליצים ללקוחותינו להזמין תור מראש, באתר או במוקד 171 ובכך לצמצם את משך ההמתנה בסניף.
הגיבו כאן לכתבה

6 תגובות
 1. א. אמר/ה

  סגרו גם את סניף הדואר בקרית שפרינצק וכן בקרית אליעזר.מקומות שרבים מתושביהם קשישים.כנראה דואר ישראל רואה בתושבי חיפה תושבים שקופים שניתן לזלזל בהם ואין איש פוצה פה

 2. סמו אמר/ה

  דואר ישראל הוא חברה כושלת – סוגרים סניפים במקום לייעל סניפים ולהשקיע בכוח עבודה חדש ורענן, מה שיעזור להם להרוויח יותר כסף בטווח הארוך לפחות ולהישאר רלוונטיים אפילו כענף ריכוזי. כיום הם חברה לא יעילה באופן משווע; הם חייבים להשקיע באוטומציה ודווקא לפתוח סניפים שיהוו בעיקר מרכזי חלוקה ולא שום דבר אחר – תשלומים ושילוח מכתבים אדם יכול ואמור לבצע און ליין ומי שלא עושה זאת פושע נגד האנושות.

 3. אפרת אמר/ה

  מעבר לכל מה שמתואר בכתבה (שגם אני מכירה את התופעה מקרוב כתושבת שכונה באיזור נו"ש שהועברה בשנים האחרונות כ10 סניפים או מוקדי איסוף מסיבות שונות של הדואר ) חייבת להוסיף את האיחור ( שכבר גרם לי להגיע לכדי עיקול על דוח קטן שגוי וידיעה וטיפול בזמן היו חוסכים עוגמת נפש) והזלזול בחלוקת הדואר בתיבות האישיות (מכתבים רבים מונחים בבניין הלא נכון כשהכתובת כתובה באופן ברור ביותר) ואף זלזול בלקוח שמעז להתלונן על כך.

 4. עירית+לנדסברגר אמר/ה

  מאד שמחה שסוף סוף מישהו מפרסם את שערוריית דואר ישראל, חבילות לא תמיד מקבלים ביום,יום, במרכז הכרמל שבו מתגוררים המון קשישים, עוד לפני הקורונה סגרו את הסניפים, בטענה שהבניין בקלר מסוכן . סגרו הדןאר, ויום יום נכנסים לאותו בניין ילדים קטנים לגן שנמצא באותה כניסה, כפי שהיה הסניף. סליחה ,איני מבינה את זה???? נחזור לרגע לאנשים המבוגרים יותר, שצריכים כיום על כל בול/ מעטפה, שליחת מכתב רשום, לרוץ לחפש מזור הרחק ממקום מגורם. רק להזכירכם שגם תקופת הקורונה הגיעה, וישנם לא מעט אנשים מבוגרים בודדים, ובלי גלגלים. מדוע שום גוף ,ממשלה/ עירייה, לא מתיחסים, לשלל הטענות/ בקשות, זה זמן רב, להחזיר סניף דואר למרכז הכרמל??אני מאמינה שמישהו צריך להתעורר פה. תודה בשם הרבה גימלאים.🙏

 5. מירי אמר/ה

  נושא צמצום מרכזי דואר מטריד ביותר!
  בנוסף,נשלחות הודעות ללא יכולת לדעת לאן לפנות…

 6. מירי אמר/ה

  3 סניפים באזור מגורי נסגרו.
  קיבלתי הודעה על דואר רשום.
  הכתובת לסניף אליו עלי לפנות~אינה ברורה.
  אין מענה טלפוני מסניפים בכרמל.
  פשוט שרות גרוע ומכעיס!

הגיבו כאן לכתבה