"סיוט שלא ראינו או חווינו כמותו" • התושבים דורשים לעשות סוף לבלגן הבלתי נסבל בשכונה בחיפה

התפרעות במושבה הגרמנית (צילום מסך)

התושבים דורשים: ״לעשות סוף לבלגן ברחוב בן גוריון – מאזרחים שהם לא תושבי העיר חיפה"

תושבי העיר חיפה המתגוררים במושבה הגרמנית, חוו בסוף השבוע האחרון, מצב בלתי נסבל בשכונתם, אותו הגדירו – "סיוט ובלגאן שלא ראו וחוו כמותו בעבר".

במהלך כל הסופ"ש, הגיעו בשעות הערב והלילה למושבה, שיירות של רכבים, בהן צעירים המתגוררים מחוץ לחיפה. אלה עצרו את התנועה, יצרו פקקים, הפעילו מוזיקה ערבית בפול ווליום והחלו לרקוד "דבקה" תוך שהם מוחאים כפיים פראית ורועשים. הרעש והמהומה הקיצוניים פגעו בתושבי השכונה ובמשתמשי הכבישים באזור.

הדבר המפליא הוא, שהתושבים התלוננו במשטרה, אך המופע, או ליתר דיוק "הסיוט" – לא נעצר. חשוב לציין כי השנה, בעקבות הקורונה, אין קישוטים ואין אווירה חגיגית ומזמינה כמו שיש בכל שנה בתקופה זו באזור.

גם בעלי העסקים התלוננו על התופעה והלינו על כך שהאכיפה מתקיימת רק נגדם אבל לא נגד מפרי חוק והנחיות אחרים, שכן, כפי שניתן לראות בסרטונים ששותפו ברשתות החברתיות, אלה שרקדו, שרו והרעישו, גם הפרו את הנחיות הקורונה. מדובר בהתקהלות מסוכנת ללא עטית מסכות, אך לא פחות חשוב מכך, הוא סבלם של תושבי השכונה שהרגישו מאוימים, חששו לצאת מהבתים ולהעיר לאותם פורעי חוק, ואלצו להמשיך לסבול מהרעש ומפגיעה באיכות חייהם.

התושבים הדגישו כי גם אחרי התלונות הרבות, לא הגיעו למקום ניידות משטרה וגם לא פיקוח עירוני.

בעקבות האירועים פנה אמש (19/12/20), חבר מועצת העיר רג'אא זעאתרה לראש העיר במכתב דחוף, תחת הכותרת "סכנת נפשות ואכיפה בררנית במושבה הגרמנית".

במכתב כתב זעאתרה:
ב-48 השעות האחרונות, קיבלתי עשרות פניות ותלונות מתושבים ובעלי עסקים במושבה הגרמנית וסביבתה, על המצב השורר בשכונה ועל מדיניות האכיפה. התושבים מתלוננים על נהיגה פרועה ומסוכנת, עומסי תנועה ומטרדים שונים. שוטרים ופקחים שמגיעים למקום דואגים לקנוס בעלי עסקים, שמתלוננים על כך שהאכיפה אינה ברורה ואינה אחידה בין אזורים שונים בעיר, וכי התושבים ובעלי העסקים מבקשים שתהיה הסדרה של התנועה ע"י המשטרה והעירייה. הכסף שנחסך בגלל אי-קישוטי "החג של החגים" בשל הקורונה, יכול להיות מושקע במניעת סכנת הנפשות שהתחוללה בסוף השבוע האחרון ע"י הצבת כוחות משטרה ופיקוח.

מכתב רג'אא זעאתרה

מהמשטרה נמסר לחי פה בתגובה:

כוחות משטרה נכחו במקום ובדקו עשרות בתי עסק. השוטרים רשמו דו"חות אזהרה לבתי עסק שפעלו בניגוד להנחיות. בנוסף, נפרסו מחסומים במקום ובוצעה אכיפה נגד כלי רכב משופרים, כאשר 11 כלי רכב הורדו מהכביש בשל ליקויים שונים.

מעיריית חיפה טרם נמסרה תגובה.

11 תגובות
 1. איברהים עבד אל קאדר אמר/ה

  כל הכבוד למשטרה על העבודה הקשה, ימים כלילות, חגים ושבתות.
  הציבור בחיפה רגיל רק להתלונן בכל מצב.
  כשיש פעילות, מתלוננים עליה
  כשאין, מתלוננים גם.
  השבועות הקרובים הם ימי חג של שלושת הדתות, חיפה כעיר שחרטה על דיגלה – סובלנות, עושה רושם של חסרת סבלות כשמדובר בצעירים המגיעים מהכפרים בגליל.
  גם להם מותר לחגוג בחיפה והם לא שונים מכל ערבי חיפאי אחר.
  למעשה, חיפה מתמלאת בהם, עם מלגות לימודים ומחיה לסטודנטים ערביים גם מהגליל, כך שהם אזרחי חיפה לכל עניין ודבר.
  נראה כאילו שגם באוניברסיטת חיפה, יש אפליה מתקנת ועוד מעט, הסטודנטים הערבים, יהיו רוב.
  מה הפלא שסטודנטים שעושים מילואים, אינם זוכים ליחס הוגן/ראוי.
  הציבור החיפאי תמך ברשימה המשותפת ובמרץ. קיבל בדיוק את מה שרצה ולכן לא ברור מדוע הוא מלין על התוצאות.
  לפעמים זה מרגיש כמו בדיחה עצובה כשרואים בעלי עסקים ותושבים ערבים, המתלוננים על מנטליות של ערבים המגיעים מהכפרים.

 2. מירי אמר/ה

  שנים זה ככה. המשטרה לא עושה כלום. רעש. צעירים מכפרים מתלהבים. רעש וברדק.

 3. א חכים אמר/ה

  אכן עברנו בערב ברחובות בן גוריון הגפן. המהומה היתה רבה וגם רכבים עם צינור מפלט מחורר ומרעישים בנוסף אופנועים בשיירות
  עם רעשים בגובה רב ומרעיש.

 4. אייל אמר/ה

  מה זה שונה מתהלוכות הדגלים השחורים עם חסימת כבישים, צרחות וצעקות, ירידה לתוך כבישים, רעש המוני והתקהלות בזמן מגפה?
  אז באוירת הכל מותר, הם רואים ועושים חיקוי.

 5. נוצרי חיפאי אמר/ה

  עבד, תחזור לכפר שלך ותעזוב אותנו בשקט. אל תדבר על דו קיום בין תושבי המקום המקוריים כשלך אין מושג מה זה דו קיום כשבאת לכאן מאלוהים יודע איפה, תפסיקו להרוס את העיר, נמאסתם. בחירות הבאות ישראל ביתנו/בית יהודי/מה שזה לא יהיה העיקר שיגרשו אותכם מפה לתמיד.

 6. חיפאי נוטש אמר/ה

  להעיף את קליש ואת הזבל מהכפרים. החיפאים שנולדו כאן מכל המגזרים בורחים. כל מה שנשאר זה משת"פים מהשטחים, אוכלוסיות מפגרות מהכפרים, כולם מתפרנסים מפרוטקשן אלימות וסמים, די כבר !

 7. גוגו אמר/ה

  ישמעאל ידו בכל ויד כל בו.פרא אדם יהיה.כך נכתב בתורתנו על בני ישמעאל.

 8. אדיר אמר/ה

  כטל פעם שיצא לי לבלות במושבה הגרמנית,לא משנה קיץ,חג מולד או לא משנה מתי,תמיד ראיתי מכוניות נוסעות בפראות שם,הופכות את המושבה למקום מירוצי מכוניות.התופעה הזאת קיימת כבר שנים,ולא עושה עם זה כלום עיריית חיפה

 9. אזרח ישראלי אמר/ה

  לא צריך לפרש יותר מדי , פשוט לאכוף את החוק ולשמור על הסדר.
  אגב, גם בכפרים הערביים ולא רק בערים.
  למגר לגמרי את התופעות הפראיות האלה.
  יש חוק. פשוט מאוד לאכוף אותו.

 10. BABA SALI אמר/ה

  המרעישים האלה ,חובה לשלוח אותם לאי בודד לרקוד לצרוח כאוות נפשם ולהחזירם כשתפוג שמחתם,ויהיו רגועים ושאננים,הרי כל מה שחסר לנו זה שקט ורוגע

 11. איתי אמר/ה

  מנטליות של אנשים שלא ראו כלום בחיים שלהם וחיפה מקום מפלט בשבילהם במיוחד שבעבר היו כוחות יס"מ פרוסים בכל מקומות הבילוי ובחופים והיום יש הזנחה פרועה של המשטרה עקב אילוצים אחרים והרחבת הגיזרה של מחוז חיפה לואדי ערה

לא ניתן להגיב