אורסולה מלבין, מקימת גן הפסלים בחיפה – הלכה לעולמה

אורסולה מלבין, הפסלת שהקימה את גן הפסלים הידוע בחיפה בשנת 1978 הלכה לעולמה. בגן הפסלים החיפאי מוצבים 29 פסלי ברונזה אותם פיסלה מלבין.
אמש, רביעי 4/6/20, היא נפטרה בביתה שבז'נבה – שוויץ, בגיל 103.

גן הפסלים בחיפה (צילום: נילי נבו)
גן הפסלים בחיפה (צילום: נילי נבו)

מלבין, נולדה בשנת 1917 בברלין, למשפחת רופאים. בשנת 1939 נמלטה לז'נבה שבשווייץ, היא למדה באקדמיה לאמנות השוויצרית וכך החלה את דרכה האמנותית. שם גם פגשה את הפסל הנרי פיקוט ונישאה לו.

מלבין הגיעה לישראל בשנת 1964 כתיירת התאהבה במדינה. בשנת 1967 רכשה בית מגורים בעין הוד ומאז היא מחלקת את זמנה בין ז'נבה לעין הוד.

בתחילת דרכה התחילה לפסל פסלים ולהציב אותם בחצר ביתה, כך הפך ביתה למוקד עליה לרגל לאנשים שרצו לחזות מעבודותיה. בעקבות כך, עלה בה הרעיון להקים את גן הפסלים בחיפה, וכך לאפשר לאנשים נוספים ליהנות מאמנותה. 29 פסלי הברונזה המוצבים בגן, רובם דמויות נשים, ילדים וגברים, זיכו את מלבין בפרסים שונים, שהחשוב שבהם הוא פרס האקדמיה הצרפתית לאמנות.

6 תגובות
 1. אבי אמר/ה

  אישה מדהימה ז"ל ⚘

 2. מירי אמר/ה

  פועלה מבורך!
  יהי זכרה ברוך.

 3. דבי אמר/ה

  בחג שבועות ביקרנו בגן הפסלים שלה, צילמנו והצטלמנו בו.
  איזו מתנת תרבות אדירה היא השאירה לנו החיפאים.
  תודה לך אורסולה. תהי מנוחתך עדן.

 4. יהודית אמר/ה

  יהי זיכרה ברוך. אמנית נפלאה שתרמה לחיפה פסלים בגן יפיפה, מול הנוף המקסים. נזכור אותה תמיד. 🙏

 5. בלאו דבורה אמר/ה

  יהי זכרה ברוך של אורסולה מלבין , כתושבת חיפה וכצלמת חובבת , נוהגת לפקוד מדי פעם בפעם בגן הפסלים היפהפיים , מקור הנאה לתיירים שמגיעים מכל רחבי הארץ , תקוה שלא יגנבו את הפסלים שפעם כבר היה

 6. רק רציתי לדעת אמר/ה

  תבורך במיוחד ראש עירית חיפה רותם קליש על שיזמה את גן הפסלים, הביאה את אורסולה מלבין לחיפה ולאחר פטירתה דואגת להתקשר אליה כל שבוע…

לא ניתן להגיב