היתרי בנייה זויפו ע”י יזמים בחיפה • תלונה הוגשה במשטרה

צו להפסקת עבודה בפרויקט בנייה בחיפה הוצא ע”י העירייה

מהנדס העיר, אריאל וטרמן וסגנו נועם דביר, הגישו תלונה במשטרה נגד שני יזמים, מהנדס, ואדריכל בפרויקט, בטענה לזיוף היתרי בנייה ותכניות בתיק בניין.

על פי החשד, במסמך המקורי מספר יחידות הדיור והקומות המאושרות לבנייה בפרויקט, שונה מהמספר המופיע במסמך המזויף. גם ההיתרים שהונפקו על ידי חברת החשמל וכבאות והצלה ניתנו למספר היחידות והקומות המופיעות במסמך המקורי ולא בזה המזויף.


מעיריית חיפה נמסר לחי פה בתגובה

הנושא נמצא בחקירת המשטרה

מהמשטרה טרם נמסרה תגובה.

הגיבו כאן לכתבה

16 תגובות
 1. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

  בשביל מה לעבור על החוק.זה לא טוב

 2. אייל אמר/ה

  באיזה פרויקט מדובר?
  מה הסוד הגדול כאן… האם זה רק לשם כותרת או באמת?
  אם אין ציון של הבניין והקבלן – מה הידיעה הזו בעצם?

 3. מירי אמר/ה

  למה לא מפרסמים את השמות כדי שתושבים שנמצאים בתהליך או עומדים בפני תהליך ידעו ממי להיזהר?
  זהו מידע שהציבור חייב לדעת.

 4. תזכורת כאובה אמר/ה

  עינת קליש, כיום ראש העיר חיפה, הורשעה לפני כשנתיים בעבירת בנייה חמורה. בית פרטי בן שלוש קומות ומרתף, שנבנה בתכנונה ובפיקוחה בזכרון יעקב, הוקם ללא היתר בנייה. עינת קליש, אז אדריכלית, חברת מועצה ומתמודדת על ראשות עיריית חיפה, הורשעה על ידי בית המשפט בעבירת בנייה חמורה. בהכרעת הדין מתח השופט יעקב גולדברג ביקורת חריפה על התנהלותה של קליש וגזר עליה קנס של 30 אלף שקל, לאחר שקבע כי היא “זנחה את תפקידה כשומרת הסף וחטאה כלפי אחריותה וכלפי הציבור”. עבירת תכנון ובנייה מוגדרת כעבירה פלילית. המבנה, המשתרע על פני שטח של 320 מ”ר, נבנה בזכרון יעקב לטובת משפחת עולים מארצות הברית ששכרו את שירותיה של קליש, לצורך תכנון הפרויקט והפיקוח על הבנייה. עם זאת, רק לאחר שהסתיימה בניית המבנה גילו כי הבנייה התבצעה באופן בלתי חוקי, ללא היתר כנדרש, וכי גם התכנון שעליו היתה אחראית קליש רותם לא תאם את התב”ע במקום. במהלך ההליך המשפטי קליש הודתה בעבירות המיוחסות לה, אך ביקשה מבית המשפט להתחשב במעמדה כנבחרת ציבור המתמודדת על ראשות העיר ולהימנע מהרשעתה. בהכרעת הדין לא חסך השופט גולדברג ביקורת, הן על חומרת העבירה והן על אחריותה המקצועית והציבורית של עינת קליש: “תפקידה של הנאשמת במהלך הבנייה אינו אינצינדטלי (מקרי), משל היתה ממלאת תפקיד טכני כלשהו. בהתאם לכך, חלקה באחריות לבנייה אינו שולי. הנאשמת תכננה את המבנה, ערכה את בקשת ההיתר, ונטלה על עצמה את משימת הפיקוח העליון על עבודות הבנייה. תפקידה הראשון של מפקחת עליונה על הבנייה הוא בקרה להבטחת התאמת ביצוע הבנייה באתר למסמכי ההיתר על נספחיו… קבלת ההיתר אינה עניין טכני, ובניית מבנה ללא היתר ובסטייה מתוכנית אינה עבירה קלה.״ מפרטי הפרשה התברר גם כי פרט לעובדה שהבית כולו נבנה מבלי שניתן היתר בנייה, הרי שגם הבקשה להיתר שהוגשה לוועדה המקומית על ידי קליש רותם לא כללה בקשה למרתף, אך למרות זאת נחפר מרתף על פי תוכניותיה. זאת, על אף שהתב”ע במקום אינה מאפשרת חפירת מרתפים.

 5. לא תקין אמר/ה

  אישה שהורשעה בעבירת בנייה חמורה היא זאת שאחראית היום במסגרת ישיבתה בועדה המקומית על מתן היתרי הבנייה בחיפה?! משהו מרגיש מאוד לא תקין כאן … !!!

 6. ירון אמר/ה

  זאת רמת השקיפות של עיריית חיפה.
  למה אתם לא מזהירים רוכשים פוטנציאלים שלא לקנות פנטהאוז בקומה 17 שרק קומה 5 אושרה בפועל?

 7. אלה אמר/ה

  ואתם יודעים למה החקירות לוקחות תכלס הרבה זמן?
  כפי איך שראיתי דברים מתרחשים כאן בארץ…וראיתי אכן…התשובה:
  כי לוקח להם זמן לחרבש ולמצוא פתרון שיהיה הכי קל להגיד שלא טעינו…הכל חירבוש ולא אמת!
  אילו היתה אמת,היה הכל יוצא מייד

 8. אאא אמר/ה

  באמת למה לא מפרסמים את שם הפרויקט ומיקומו כדי שאנשים יוכלו להיזהר?

 9. מיר אמר/ה

  המשטרה חוקרת….

 10. דין+דין אמר/ה

  נו באמת ישולם כופר והבניה תמשך ראה הקבלן שבנה בסביוני דניה שתי קומות תוספת ללא רשיון .ובקומות האלה גרים היום.

 11. שרית אמר/ה

  כמה “מפתיע” !!!
  הכלבים נובחים והשיירה עוברת..

 12. קלמן אמר/ה

  הכל בהחלט תקין – אין מעמידים פרנס על הקהילה אלא אם קופה של שרצים תלויה מאחוריו…

 13. דני אמר/ה

  במקרה של קאליש אתה טועה, מי שבונה בשטח הפרטי , זכותו לבנות מה שבא לו חוץ מאשר בניין רב קומות באיזור של בנייה נמוכה, כאן מדובר על שלוש קומות שזה סביר מאוד לבניית וילה מה שקורה בארץ מבחינת רגולציה זה לא נתפס,מוציאים לבנאדם את הנשמה, בנאדם יש לו שטח ורוצה לבנות צריך לחכות שנים בשביל לקבל היתר מזה הבדיחה הזאת לפני 30 שנה אנשים בנו חופשי, אפילו להוסיף חדר היום זה הזוי, עכשיו מרוב עודף רגולציה שזה בעיקר על אנשים פרטיים אי אפשר לזוז, צריך לקבוע חוק שאם אדם פרטי מגיש היתר בנייה למשהו רגיל וסטנדרטי שזה רוב הבקשות (אף אחד לא הולך לבנות מגדל אייפל) צריך לקבל תשובה תוך חודשיים , ואם הוא לא קיבל תשובה אז אוטומטית זה חיובי והוא יכול לבנות, ואם קיבל תשובה שלילית שהעיריה תנמק נימוק הגיוני ולא תירוץ

 14. בן דוד ומשפחתו אמר/ה

  אכן צודק

 15. גוגו אמר/ה

  הנה עובדה השתלם לה ומוכח חד משמעית שהפשע בישראל משתלם חד וחלק.הרי רק לאשר שינוי תוכנית שאושרה בפחות מטרז היה לוקח לה שנתיים זמן ועולה לה מעל מאתיים אלף שקל שלא לדבר על שימון.והנה בבית משפט בישראל בהליך מקוצר ומהיר שילמה רק שלושים אלף שקל ועוד איפשרו לה להיבחר כראשת עיר.מדינה כמו ישראל שמאפשרת להן אדם עבריין ומושחת להיבחר לתפקיד ציבורי רם דרג קיימת רק במקסיקו שנכנעה לאירגוני הסמים במדינה שנכנסו לפוליטיקה מה שמזכיר פה במדינה רק מפלגה אחת שכל מי שיש לו תיק בחקירה או כצב אישום מוקפץ להיות שר.אבל אל תטעו אם במקום קליש היה איזה אדריכל ביביסט מגיע לבית משפט עם עבירה דומה הוא היה גומר עם קנס של מיליון שקל ומאסר בפועל בחדרו הפנוי של אולמרט במעשיהו.

 16. פייר מחול אמר/ה

  לגביי הכתבה על קליש ראשת העיר ברצוני לכתוב פשוט מ א פ י ו נ ר ית

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור נדל"ן בחיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו