מאיה מגזינר • סיפורה של מחוללת שינוי חיפאית • מהפיכה בתחום חיפוש העבודה

מאיה מגזינר (44), נשואה למיכאל (55), אמא ל- 3: אפי (21), ניקול (17) וגיא (10). היא בעלים ושותפה של מרכז תעסוקה “מאיה ג’וב” –  אשר מספק פתרון אנושי למאות חברות המעסיקות מאות ואלפי עובדים במשק.
מאיה עלתה לישראל מברית המועצות לשעבר, בשנת 1991, כשהייתה בת 17. היה זה גל עלייה של מאות אלפי מהגרים. מדינת ישראל הייתה אז בימים שאחרי מלחמת המפרץ ואחוז דורשי העבודה היה גבוה מאוד. בחלק מהמקרים, רשויות המדינה לא הכירו בהשכלתם של העולים, ורבים מתוכם, נאלצו לעבוד במקצועות שלא הלמו את השכלתם. מאיה נזכרת באתגרים האישיים, המקצועיים והתעסוקתיים, שנתקלו בהם הוריה, אביה, פרופסור לכלכלה ואימה בעלת תואר שני בכלכלה.

שנות העבודה כשכירה בשוק העבודה הישראלי

כבר התקבלתי. הייתי אמורה להתחיל לימודי רפואה באוניברסיטת טג'יקיסטן , החלום שלי התרסק כשעלינו לארץ ונאלצתי להתמודד עם חיים קשים בתור עולה חדשה, חיים בהם אני עובדת כדי לעזור בכלכלת המשפחה. 

כמובן שכולם שואלים את עצמם איך אותה עולה חדשה בת 17, הגיעה לאן שהגיעה. התשובה פשוטה. ירקתי דם. עבדתי 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. באותה תקופה סיימתי אולפן, עברתי משברים, עבדתי במפעלי תעשייה וכל המכות האלה חיזקו אותי, והביאו אותי למקום בו אני נמצאת היום. בין 2002-2014 עבדתי בכוח אדם. הגורל שלי לעזור לאנשים….בתחום משאבי אנוש הרגשתי שאני נמצאת במקום הנכון, "אמנם רופאה כבר לא אהיה אבל לא פעם ולא פעמיים אחרי שאני עוזרת לאנשים למצוא עבודה הם חוזרים ואומרים לי שהצלתי אותם" זה בשבילי הכי חשוב בעולם. בשנת 2010 סיימה מאיה תואר ראשון BA באוניברסיטת חיפה.

אירוע מכונן ושינוי כיוון

מאיה תמיד ביצעה תחומי אחריות של מספר עובדים. בין היתר, עבדה, בנאמנות ובמסירות, שעות ארוכות, אך מעולם לא קיבלה מילת תודה ממעסיקיה. לדבריה, היה זה זרז נוסף שגרם לה לחשוב אנא פניה מועדות ואיך תוכל לממש את יכולותיה האישיות וכישוריה המקצועיים בחברה שבה היחס כלפי עובדים הוא ערך עליון, אווירה משפחתית, בונוסים ושכר מתגמל לעובדים שמגיע להם.

מאיה מגזינר (צילום: נגה כרמי)

מאיה ומרינה מקימות את חברת "מאיה ג'וב"

את מרינה נאומוב, שותפתה בחברת מאיה ג'וב, המתמחה בהשמת בכירים ומהנדסים, הכירה מאיה, במסגרת עבודתן המשותפת, בכוח אדם . מרינה הייתה זו שעודדה אותה לממש את הכמיהה להפוך משכירה לעצמאית. לאחר חופשה משותפת בים המלח, קיבלו השתיים החלטה לפתוח יחד מרכז גיוס והשמת עובדים. חשוב היה להן להקים מקום שבאמת אכפת לו ממחפשי העבודה. דרך שיח מעמיק ואותנטי עם אדם, הן מבינות מה הוא רוצה, בלי לשפוט. מאיה ומרינה מזהות כוחות ומיומנויות, מעניקות ייעוץ תעסוקתי, מסייעות בכתיבת קורות חיים, מספקות הכשרה מקצועית וקורסים בשפה הרוסית והכנה לראיונות עבודה.

מאיה מגזינר ומרינה נאומוב (צילום: אלבום פרטי)

את הסניף הראשון של קבוצת מאיה ג'וב, פתחו במלון תיאודור, ברחוב הרצל 63 בחיפה. במשך חצי שנה הן עבדו ללא תמורה כספית. בעבודת רגלים מאומצת, ניגשה מאיה לחברות ולמעסיקים, הציגה עצמה ואת יתרונותיה המקצועיים, שיסייעו בידם להשיג את העובדים המתאימים דרכה.

מאיה מגזינר מספרת לחי פה:

בכל שינוי בשגרת החיים יש אתגר גדול. הפחדים קיימים וצצים תמיד, אך האמונה המלאה בדרך, נחישות והתמדה, מביאים להצלחה.

מאיה מכירה מקרוב את מה שחווה אדם בחיפושיו אחר מקום עבודה חדש. הרגע בו הוא נותר ללא מקור פרנסה עלול לחולל בו טראומה. חיפוש עבודה הוא תהליך שנדרשים לו משאבים וכוחות נפש גדולים. תהליך, שללא ליווי מקצועי יעיל, עלול לגרום לאדם להתפרצות רגשות שליליים כמו כעס, תסכול ועצב ולהשפיע על תחומים נוספים ואנשים משמעותיים בחייו.

מאיה מגזינר (אלבום פרטי)

מאיה מספרת לחי פה – חדשות חיפה:
הדבר הכי חשוב לי בחיים האישיים והמקצועיים שלי הוא אנשים. זה מתחיל בצוות העובדים וממשיך בלקוחות שלי, שבוחרים לתת בי את אמונם בתקופה כה רגישה בחייהם. עבודה היא עוגן. זה החלום של אנשים, הפרנסה שלהם, המקום הכי חשוב להם. אסור להקל בזה ראש. אני מחויבת אישית להעניק גם ללקוחותיי העסקיים את העובדים המתאימים ביותר ולכן בשום מקרה לא אתפשר על איכות, מקצוענות ועל מעטפת השירותים בכל התחומים הקשורים לגיוס והשמת עובדים. עם התפיסה הזו, בניתי סולם ערכים שמלווה אותי מיום הקמת החברה, והוא זה שעזר לנו להתברג בשוק לא קל, שנה אחרי שנה, עד שהפכנו להיות חברת ההשמה ה-7 בגודלה בצפון הארץ. חשוב לנו לפתח את היכולת לקרוא ולהבין את הצרכים של הדור הצעיר. זו הדרך היחידה שבה נוכל להעניק להם את המענה המדויק ביותר! אנחנו כאן כדי לעזור לאנשים למצוא את העבודה הבאה שלהם.

להפוך את המצב המשברי להזדמנות

מאיה, מרינה וצוות העובדים, בהם בנה של מאיה, אפי, מפשטים עבור הלקוחות שלהם את תהליך מציאת העבודה. אנשי הצוות מסייעים באופן אישי ואנושי למחפשי עבודה לעכל את המציאות החדשה ולהפוך את המצב המשברי להזדמנות לצמיחה אישית ומקצועית. מאיה מסייעת ללקוחותיה לנפץ מחסומים אישיים ולפרוץ גבולות, ליצור קשרים חדשים ולייצר הזדמנויות תעסוקתיות עד לקבלתם לעבודה.

עבור המעסיקים, מאיה וצוות העובדים משמשים עין מקצועית ומיומנת ומסייעים להם להתמקד ולהשקיע את הזמן בבדיקת המועמדים המתאימים בלבד, אלו שאיתרו עבורם.

מאיה, מרינה, אפי וצוות העובדים מאיה ג'וב (צילום: נגה כרמי)

פתיחת הסניף השני – בחוצות המפרץ

בחודש מאי 2019, פתחו מאיה ומרינה את הסניף השני של קבוצת מאיה ג'וב בחוצות המפרץ. ההחלטה התקבלה כאשר הפידבק מהשטח הלך והתעצם. הלקוחות מתקשרים בהתרגשות ומודים על שילובם במעגל התעסוקה ושולחים מחפשי עבודה לסיוען של מאיה ומרינה. ההצלחה העניקה לשתיים את הבטחון להמשיך ולפתוח סניפים.
בימים אלו, שוקדות מאיה ומרינה על פתיחת סניף 3 לגיוס והשמת עובדים, בעיר אילת.

מאיה מסכמת: "אני מודה על הזכות לעשות, יום-יום, את מה שאני אוהבת וטובה בו: לחבר בין אנשים למקומות עבודה ולשנות את עולמם ובכך לגרום להם אושר ומשמעות. "

9 תגובות
 1. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

  יופי מאיה.את עושה דברים טובים.חג פורים שמח לך ולמשפחתך ולכל עם ישראל בארץ ובתפוצות.שלך רפי חסון,חורב 5 חיפה

 2. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

  תודה לנגה כרמי שכתבה את הכתבה עליך מאיה.יישר כוח ובהצלחה

 3. אמיר אמר/ה

  חברה שלא מייצרת כלום למקומות עבודה יכולים למצוא עובדים בלי כל התיווך המיותר.משרדים מפוארים שגוזרים קופון מפחד של אנשים להגיע ישירות לחברות.

  1. גילי אמר/ה

   אתה יכול לפרגן יותר מזה ? לא..בחייך..עוד קצת פירגון..נשמה טובה ..

 4. שרון דהאן אמר/ה

  מאיה מדהימה – הצוות שהיא בנתה הינו מדהים – הצוות עושה עבודת קודש – דואג לכלל העובדים – מאיה עובדת לכל עובד ועובד.. היא מסורה בכל שעה לעובד וללקוח – היא מספר 1 בתחום- ישרה והגונה – מומלצת בחום רב…

 5. איציק בן חיים אמר/ה

  וואוו אלופה עולם!

 6. Yana אמר/ה

  כל הכבוד

 7. יעל אמר/ה

  משרד יעיל וראוי להערכה .מקצועי ואדיב.ייש כח עלו והצליחו

 8. ניקול אמר/ה

  מעוררת השראה 👑👑👑

לא ניתן להגיב