אחרי שנים של מאבק במשקל מי שהצליחה לעזור למורה החיפאית טובה טייטלבאום לרדת במשקל היא לא אחרת מתלמידתה שהפכה לדיאטנית

טובה טייטלבאום, בת 77 תושבת חיפה, מתמודדת עם עודף משקל במשך כל חייה. כאשר נשלחה לסיוע ממכבי,  הופתעה לגלות כי הדיאטנית שתטפל בה היא לא אחרת מהדס חרדון, דיאטנית מכבי בחיפה, שלפני שנים רבות הייתה תלמידה שלה כאשר טובה שימשה כמורה לאנגלית בבית הספר.

חרדון:

המטרה העיקרית הייתה לאזן את הסוכר ולסייע לטייטלבאום, לרדת במשקל ולהתאים את התזונה. שיטת העבודה התמקדה בהפחתת פחמימות ובעבודה משותפת נבנתה עבורה תכנית מותאמת אישית הבנויה על תחליפים שמבוססים על שומנים בריאים שאינם מעלים את ערכי הסוכר.

צעד אחר צעד, טייטלבאום, החלה להאמין בשיטת הטיפול, לצד התמדה בפעילות גופנית של חצי שעה מידי יום:

ניסיתי הרבה דרכים לאורך השנים, כלום לא עבד. המסקנה שלי היא שהשינוי הגיע בזכות הסבלנות והרגישות של חרדון, עד שהגענו לתכנית שמתאימה עבורי. המסר שלי למתמודדים עם בעיות משקל הוא להתמודד עם הקשיים בגיל מוקדם ככל הניתן ולדעת לבחור את האדם המתאים לצאת איתו למסע.

התוצאות לא איחרו לבוא. במבחן התוצאה טייטלבאום, ירדה 7 ק"ג, כ-10% ממשקלה, בדיוק השינוי המומלץ לצורך איזון סוכר וירידה בסיכון למחלות לב. מדד איזון הסוכר התלת חודשי ירד בתקופה זו בצורה משמעותית בכ 25% . כל זאת בשילוב של טיפול תרופתי שקיבלה ממכון הסוכרת.

הדס חרדון, דיאטנית קלינית, מכבי שרותי בריאות בחיפה

אני חושבת שבזכות ההתמדה, גם בתזונה נכונה גם בביצוע פעילות גופנית ויחד עם המעקב הרפואי במכון הסוכרת, הצלחנו בעבודה משותפת להגיע לתוצאות מעולות שמשפרות את בריאותה ומסייעות לה לצעוד  במסלול הנכון לעבר אורח  חיים בריא, סיכמה חרדון.

לא ניתן להגיב