מכבי שירותי בריאות בפרויקט מיוחד להתמודדות עם בעיית הבדידות הגורמת באופן ישיר לבעיות רפואיות, רגשיות ופיזיות

במכבי שירותי בריאות רואים בבדידות כבעיה מרכזית הגורמת באופן ישיר לבעיות רפואיות, רגשיות ופיזיות. על מנת להתמודד עם בעיית הבדידות , הקימו במכבי את 'פרויקט נפגשים', במסגרתו מכשירים מתנדבים שתפקידם להגיע לבתי המטופלים ולסייע להם בהפגת הבדידות.

הסיוע ניתן למטופלים המאותרים על ידי צוותים רב מקצועיים במכבי, אשר  מחברים בין המטופל למתנדב. בפרויקט לוקחים חלק מגוון רחב של מתנדבים ממגזרים, שפות ויישובים שונים, כאשר המשותף לכולם הוא האכפתיות והמסירות למען האחר.

במכבי קיימו  כנס הוקרה לכ- 200 מתנדבים הפעילים בתוכנית על פועלם למען איכות חיי המטופלים, אשר כלל הרצאה מיוחדת על עולם העבודה החדש, ארגונומיה בבית ומגוון הרצאות עם כלים פרקטיים להמשך פועלם.

בין משתתפי הכנס  היו גם ראש מחוז צפון ד"ר גלית קאופמן, מנהל אגף משאבי אנוש במכבי ארי אור, ד"ר ליזה כנעני ראש תחום עבודה סוציאלית במכבי, ירון כהן מנהל משאבי אנוש במחוז צפון, תמר אלוני עובדת סוציאלית מחוזית של מכבי בצפון ומיכל פרגו, רכזת תכנית "נפגשים" ועוד מכובדים רבים.

ד"ר גלית קאופמן ראש מחוז הצפון של מכבי

ראש המחוז ד"ר גלית קאופמן:

מדובר בתכנית שמטרתה היחידה היא להעניק מכל הלב. בשנים האחרונות מכבי הרימה את הכפפה והכשירה צוותים מקצועיים שייתנו מענה הולם  למען מטופלים החשים בדידות  מתוך הבנה כי חוסר השתייכות או ריחוק עלולים לפגוע ישירות בבריאותם. אנו רואים בפרויקט נפגשים חשיבות גדולה ומוקירים את הפעילות המדהימה שעושים המתנדבים.
תגובה
  1. חיפאי אמר/ה

    פרויקט יפה.
    הלוואי ורשויות ממלכתיות היו מרימות דבר כזה

לא ניתן להגיב