פולינה זבריאנסקי, מנהלת סיעוד במכבי מרחב כרמל-נווה שאנן בראיון לכבוד יום האישה: "המקום היחיד בו הצלחה מגיעה לפני עבודה הוא במילון"

שנת 2020 הוכרזה על ידי ארגון הבריאות העולמי וארגון האחיות הבינלאומי כשנת האחות. לכבוד יום האישה המצוין מידי שנה בשמיני למרץ ברחבי העולם ונועד להעצים פועלן והישגיהן של נשים, ולאורך כל חודש מרץ מתקיימות פעילויות ואירועים לנשים החלטנו לפגוש לשיחה אחיות במכבי שירותי בריאות לספר על תפקיד האחות, חשיבותו ותרומתו למעמד האישה.

הכירו את פולינה זבריאנסקי, מנהלת סיעוד במכבי מרחב כרמל-נווה שאנן:

13 שנים יש לי הזכות לעבוד כאחות, אחד המקצועות החשובים והמאתגרים. במהלך השנים צברתי ניסיון בתחום טיפול נמרץ ילדים וניהול סיעוד בקהילה. החלטתי ללמוד את מקצוע הסיעוד בעקבות מקרה אישי שחוויתי והיווה נקודת מפנה בחיי.

באותו אירוע הבנתי את המשמעות העמוקה של עשייה שנראית לציבור הרחב כמובנת מאליה. עוד בתקופת הלימודים ראיתי אחיות שהיו מודל לחיקוי עבורי, יחד עם זאת, ראיתי דברים שעוד צריך לשנות ולשפר.

מה זה להיות אחות מבחינתך?

מבחינתי להיות אחות, זו שליחות יומיומית שבאה לידי ביטוי בטיפול מסור, מקצועי, תוך סגירת מעגל של דאגה טיפולית לכל מטופל. מקצוע זה בעל משמעות רבה עבורי וזו הדרך שלי לגרום לכל מטופל או בן משפחתו תחושה שהוא יחיד ומיוחד ואני כאן למענו ולבריאותו.

התפקיד שאני נושאת בו הינו משמעותי מכיוון שיש בו השפעה המאפשרת לי לקבוע סטנדרט מקצועי, ערכי ושרותי. הכוח שלי טמון בעוצמת הצוות שלי, אני מנהלת צוות ערכי ומוביל, נאמן ומחובר ובכל יום מחדש הם מוכיחים לי שצדקתי בבחירתי לנהל ולהוביל צוות  סיעוד.

איך משלבים קריירה תובענית עם גידול משפחה?

בדיוק כמו בתפקיד ניהול הסיעוד כך גם בבית אני מנהלת משק בית שיוויוני, מוצאת פתרונות, מתעדפת משימות ודוחפת את הקרובים שלי להצלחה. בסוף כל יום עבודה מעייף, אני מגיעה לשלושת הבנים שלי וגם להם אני מנסה להקנות את אותם הערכים.

סיפור השראה מתפקידך:

חלק חשוב בלהיות אחות זה לדעת לשלב חיים רגילים עם מצבים מורכבים אותם אנחנו פוגשים בחיי העבודה היום יומית שלנו. התפקיד מחייב לשלב קור רוח במצבי לחץ ואמפתיה בו זמנית , לקבל החלטות מקצועיות תוך התחשבות בצרכי המטופל ומשפחתו. אני מגדירה את עצמי כאדם מאושר כי אני עושה דברים בעלי משמעות רבה ומקבלת חום ותמיכה מהסובבים אותי.

איך התפקיד האחות נתפס כיום בעינייך?

התפקיד שלי מאפשר לי לסגור מעגל ותמיד לזכור מאין באתי ולאן אני הולכת.

משפט לכבוד יום האישה

המקום היחיד בו הצלחה מגיעה לפני עבודה קשה, רק במילון.

לא ניתן להגיב